Ο χάρτης του Μουντιάλ 2018

Ο χάρτης του Μουντιάλ 2018



Το Μουντιάλ ξεκινάει και για τον επόμενο μήνα η «καρδιά» του ποδοσφαίρου θα χτυπά στα γήπεδα της Ρωσίας. Διαβάστε στο agones.gr όλα όσα θέλετε να ξέρετε για τους 32 μονομάχους, το πρόγραμμα και τα σταυρώματα μέχρι τον τελικό.

88 χρόνια συμπληρώνονται από το πρώτο Μουντιάλ της ιστορίας και η Ρωσία ανέλαβε το έργο να φιλοξενήσει την 21η έκδοση του θεσμού. Αυτή είναι η πρώτη φορά που θα χρησιμοποιηθεί η καινοτομία του VAR (Video Assistant Referee) στη διοργάνωση.

Το agones.gr σας παρουσιάζει τον χάρτη του Μουντιάλ 2018. Διαβάστε αναλυτικά το προφίλ όλων των ομάδων, δείτε τις βαθμολογίες, το πρόγραμμα, τους σκόρερ αλλά και τα σταυρώματα μέχρι τον τελικό. Το συγκεκριμένο κομμάτι θα ανανεώνεται καθημερινά.

Διαβάστε εδώ τα προφίλ όλων των ομάδων του Μουντιάλ

Όμιλοι


Πρώτος όμιλος

1. Ρωσία 6 (8-1)*
2. Ουρουγουάη 6 (2-0)*
--------------------------------------------------
3. Αίγυπτος 0 (1-4)
4. Σαουδική Αραβία 0 (0-5)

Δεύτερος όμιλος

1. Πορτογαλία 4 (4-3)
2. Ισπανία 4 (4-3)
3. Ιράν 3 (1-1)
4. Μαρόκο 0 (0-1)

Τρίτος όμιλος

1. Γαλλία 6 (3-1)*
2. Δανία 4 (2-1)
3. Αυστραλία 1 (2-3)
4. Περού 0 (0-1)

Τέταρτος όμιλος

1. Κροατία 6 (5-0)*
2. Νιγηρία 3 (2-2)
3. Ισλανδία 1 (1-3)
4. Αργεντινή 1 (1-4)

Πέμπτος όμιλος

1. Βραζιλία 4 (2-1)
2. Ελβετία 4 (3-2)
3. Σερβία 3 (1-0)
4. Κόστα Ρίκα 0 (0-3)

Έκτος όμιλος

1. Μεξικό 3 (1-0)
2. Σουηδία 3 (1-0)
3. Ν. Κορέα 0 (0-1)
4. Γερμανία 0 (0-1)

Έβδομος όμιλος:

1. Βέλγιο 3 (3-0)
2. Αγγλία 3 (2-1)
3. Τυνησία 0 (1-2)
4. Παναμάς 0 (0-3)

Όγδοος όμιλος:

1. Ιαπωνία 3 (2-1)
2. Σενεγάλη 3 (2-1)
3. Πολωνία 0 (1-2)
4. Κολομβία 0 (1-2)

*προκρίθηκε

Το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα των προηγούμενων αγώνων (πατήστε στα σκορ για να μεταβείτε στο αντίστοιχο κείμενο):


ΟΜΙΛΟΙ

Πέμπτη 14 Ιουνίου:

Ρωσία – Σαουδική Αραβία 5-0

Παρασκευή 15 Ιουνίου:

Αίγυπτος – Ουρουγουάη 0-1
Μαρόκο – Ιράν 0-1
Πορτογαλία – Ισπανία 3-3

Σάββατο 16 Ιουνίου

Γαλλία – Αυστραλία 2-1
Αργεντινή – Ισλανδία 1-1
Περού – Δανία 0-1
Κροατία – Νιγηρία 2-0

Κυριακή 17 Ιουνίου:

Κόστα Ρίκα – Σερβία 0-1
Γερμανία – Μεξικό 0-1
Βραζιλία – Ελβετία 1-1

Δευτέρα 18 Ιουνίου

Σουηδία – Νότια Κορέα 1-0
Βέλγιο – Παναμάς 3-0
Τυνησία – Αγγλία 1-2

Τρίτη 19 Ιουνίου

Κολομβία – Ιαπωνία 1-2
Πολωνία – Σενεγάλη 1-2
Ρωσία – Αίγυπτος 3-1

Τετάρτη 20 Ιουνίου

Πορτογαλία – Μαρόκο 1-0
Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία 1-0
Ιράν – Ισπανία 0-1

Πέμπτη 21 Ιουνίου

Δανία – Αυστραλία 1-1
Γαλλία – Περού 1-0
Αργεντινή – Κροατία 0-3

Παρασκευή 22 Ιουνίου

Βραζιλία – Κόστα Ρίκα 2-0
Νιγηρία – Ισλανδία 2-0
Σερβία – Ελβετία 1-2

Σάββατο 23 Ιουνίου

Βέλγιο – Τυνησία 15:00 ΕΡΤ1
Νότια Κορέα – Μεξικό 18:00 ΕΡΤ1
Γερμανία – Σουηδία 21:00 ΕΡΤ1

Κυριακή 24 Ιουνίου

Αγγλία – Παναμάς 15:00 ΕΡΤ1
Ιαπωνία – Σενεγάλη 18:00 ΕΡΤ1
Πολωνία – Κολομβία 21:00 ΕΡΤ1

Δευτέρα 25 Ιουνίου

Ουρουγουάη – Ρωσία 17:00 ΕΡΤ1
Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος 17:00 ΕΡΤ2
Ισπανία – Μαρόκο 21:00 ΕΡΤ1
Ιράν – Πορτογαλία 21:00 ΕΡΤ2

Τρίτη 26 Ιουνίου

Δανία – Γαλλία 17:00 ΕΡΤ1
Αυστραλία – Περού 17:00 ΕΡΤ2
Νιγηρία – Αργεντινή 21:00 ΕΡΤ1
Ισλανδία – Κροατία 21:00 ΕΡΤ2

Τετάρτη 27 Ιουνίου

Νότια Κορέα – Γερμανία 17:00 ΕΡΤ1
Μεξικό – Σουηδία 17:00 ΕΡΤ2
Σερβία – Βραζιλία 21:00 ΕΡΤ1
Ελβετία – Κόστα Ρίκα 21:00 ΕΡΤ2

Πέμπτη 28 Ιουνίου

Σενεγάλη – Κολομβία 17:00 ΕΡΤ1
Ιαπωνία – Πολωνία 17:00 ΕΡΤ2
Αγγλία – Βέλγιο 21:00 ΕΡΤ1
Παναμάς – Τυνησία 21:00 ΕΡΤ2

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»

Σάββατο 30 Ιουνίου

2. Νικητής τρίτου ομίλου – Δεύτερος τέταρτου ομίλου 17:00 ΕΡΤ1
1. Νικητής πρώτου ομίλου – Δεύτερος δεύτερου ομίλου 21:00 ΕΡΤ1

Κυριακή 1 Ιουλίου

3. Νικητής δεύτερου ομίλου – Δεύτερος πρώτου ομίλου 17:00 ΕΡΤ1
4. Νικητής τέταρτου ομίλου – Δεύτερος τρίτου ομίλου 21:00 ΕΡΤ1

Δευτέρα 2 Ιουλίου

5. Νικητής πέμπτου ομίλου – Δεύτερος έκτου ομίλου 17:00 ΕΡΤ1
6. Νικητής έβδομου ομίλου - Δεύτερος όγδοου ομίλου 21:00 ΕΡΤ1

Τρίτη 3 Ιουλίου

7. Νικητής έκτου ομίλου – Δεύτερος πέμπτου ομίλου 17:00 ΕΡΤ1
8. Νικητής όγδοου ομίλου – Δεύτερος έβδομου ομίλου 21:00 ΕΡΤ

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Παρασκευή 6 Ιουλίου

QF1. Νικητής αγώνα 1 – Νικητής αγώνα 2 17:00 ΕΡΤ1
QF2. Νικητής αγώνα 5 – Νικητής αγώνα 6 21:00 ΕΡΤ1

Σάββατο 7 Ιουλίου

QF3. Νικητής αγώνα 7 – Νικητής αγώνα 8 17:00 ΕΡΤ1
QF4. Νικητής αγώνα 3 – Νικητής αγώνα 4 21:00 ΕΡΤ1

ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Τρίτη 10 Ιουλίου

SF1. Νικητής QF1 – Νικητής QF2 21:00 ΕΡΤ1

Τετάρτη 11 Ιουλίου

SF2. Νικητής QF3 – Νικητής QF4 21:00

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ

Σάββατο 14 Ιουλίου

Ηττημένος SF1 – Ηττημένος SF2 17:00 ΕΡΤ1

ΤΕΛΙΚΟΣ

Κυριακή 15 Ιουλίου

Νικητής SF1 – Νικητής SF2 18:00 ΕΡΤ1

Σκόρερ


4 γκολ

Κριστιάνο Ρονάλντο (Πορτογαλία)

3 γκολ

Ντένις Τσερίσεφ (Ρωσία)
Ντιέγκο Κόστα (Ισπανία)

2 γκολ

Ρομέλου Λουκάκου (Βέλγιο)
Χάρι Κέιν (Αγγλία)
Αρτιόμ Τζιούμπα (Ρωσία)
Μάϊλ Γέντινακ (Αυστραλία)
Λούκα Μόντριτς (Κροατία)
Φελίπε Κουτίνιο (Βραζιλία)
Αχμέτ Μούσα (Νιγηρία)

1 γκολ

Γιούρι Γκαζίνσκι (Ρωσία)
Αλεξάντρ Γκολόβιν (Ρωσία)
Χοσέ Μαρία Χιμένεθ (Ουρουγουάη)
Αντουάν Γκριεζμάν (Γαλλία)
Άλφρεντ Φινμπόγκασον (Ισλανδία)
Σέρχιο Αγκουέρο (Αργεντινή)
Γιουσούφ Πόουλσεν (Δανία)
Αλεξάνταρ Κολάροφ (Σερβία)
Ίρβινγκ Λοσάνο (Μεξικό)
Στίβεν Ζούμπερ (Ελβετία)
Αντρέας Γκράνκβιστ (Σουηδία)
Ντρις Μέρτενς (Βέλγιο)
Φερτζανί Σασί (Τυνησία)
Χουάν Φερνάντο Κιντέρο (Κολομβία)
Μοχάμεντ Σαλάχ (Αίγυπτος)
Γκρεγκόρζ Χρικόβιακ (Πολωνία)
Γιούγια Οσάκο (Ιαπωνία)
Σίντζι Καγκάβα (Ιαπωνία)
Εμπαγιέ Νιανγκ (Σενεγάλη)
Λουίς Σουάρες (Ουρουγουάη)
Κριστιάν Έρικσεν (Δανία)
Κιλιάν Εμπαπέ (Γαλλία)
Ιβάν Ράκιτιτς (Κροατία)
Άντε Ρέμπιτς (Κροατία)
Νεϊμάρ (Βραζιλία)
Αλεκσάνταρ Μίτροβιτς (Σερβία)
Γκρανίτ Τζάκα (Ελβετία)
Σερντάν Σακίρι (Ελβετία)

Αυτογκόλ

Αζίζ Μπουχαντούζ (υπέρ του Ιράν)
Ογκενεκάρο Ετέμπο (υπέρ της Κροατίας)
Αζίζ Μπεχίτς (υπέρ της Γαλλίας)
Τιάγκο Σιόνεκ (υπέρ της Σενεγάλης)
Αχμέντ Φατί (υπέρ της Ρωσίας)

Ασίστ:


2 ασίστ

Αλεξάντρ Γκολόβιν (Ρωσία)
Κάρλος Σάντσες (Ουρουγουάη)

1 ασίστ

Μάρκος Ρόχο (Αργεντινή)
Κριστιάν Έρικσεν (Δανία)
Ολιβιέ Ζιρού (Γαλλία)
Γκονζάλο Γκέντες (Πορτογαλία)
Αρτιόμ Τζιούμπα (Ρωσία)
Ρομάν Ζόμπνιν (Ρωσία)
Σέρχιο Μπουσκέτς (Ισπανία)
Χαβιέρ Ερνάντεζ (Μεξικό)
Σερντάν Σακίρι (Ελβετία)
Κέβιν Ντε Μπρόινε (Βέλγιο)
Έντεν Αζάρ (Βέλγιο)
Χάρι Μαγκουάιρ (Αγγλία)
Κεϊσούκε Χόντα (Ιαπωνία)
Ίλια Κουτέποφ (Ρωσία)
Μάριο Φερνάντες (Ρωσία)
Καμίλ Γκροσίτσκι (Πολωνία)
Ζοάο Μουτίνιο (Πορτογαλία)
Νικολάι Γιόργκενσεν (Δανία)
Μαρσέλο Μπρόζοβιτς (Κροατία)
Ματέο Κόβασιτς (Κροατία)
Γκαμπριέλ Ζεσούς (Βραζιλία)
Ντάγκλας Κόστα (Βραζιλία)
Βίκτορ Μόουζες (Νιγηρία)
Κένεθ Ομερούο (Νιγηρία)
Ντούσαν Τάντιτς (Σερβία)
Μάριο Γκαβράνοβιτς (Ελβετία)

Άλλα στατιστικά:


Συνολικός αριθμός τερμάτων: 58

Μέσος όρος γκολ ανά παιχνίδι: 2.23

Συνολικός αριθμός κίτρινων καρτών που έχουν δοθεί: 78

Μέσος όρος κίτρινων καρτών ανά παιχνίδι: 3.00

Συνολικός αριθμός κόκκινων καρτών που έχουν δοθεί: 1

Μέσος όρος κόκκινων καρτών ανά παιχνίδι: 0.04

Συνολικός αριθμός πέναλτι που έχουν δοθεί: 12 (9 εύστοχα -75%)

Το γκολ της ημέρας (22/6):


Γκρανίτ Τζάκα (Ελβετία - Σερβία):




Ομάδες που αφορά: ΡΩΣΙΑ, ΟΥΡΟΥΓΟΥΑΗ

Σχολιασμός 30 ημερών

1 σχόλιο:

στις 19/06/2018 23:47

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.
Σχόλιο:
 

  • Μη διαφημίζετε άλλα site
  • Μη βρίζετε υπερβολικά
  • Μη γράφετε ασταμάτητα το ίδιο μήνυμα
  • Παίξε Online Στοίχημα

    Δοκίμασε μία από τις παρακάτω δοκιμασμένες και νόμιμες Ελληνικές στοιχηματικές εταιρίες: