ΕΥΡΩΠΗ: Euro 2020: Φάση Ομίλων

vs

19/6/2021 16:00
Ουγγαρία - Γαλλία Σαφώς ποιοτικότερη η Γαλλία
Η Γαλλία είναι σαφώς το φαβορί της αναμέτρησης, ξέρει πως με νίκη θα εξασφαλίσει την πρόκριση και θέλει να τα καταφέρει από σήμερα. Απέναντι της θα βρει μία σκληροτράχηλη ομάδα, η οποία θα αμυνθεί μαζικά αλλά δύσκολα θα προκαλέσει πρόβλημα. Οι παίκτες του Ντεσάμπ αν είναι σοβαροί θα πάρουν μία εύκολη νίκη. Θελκτικό το over, θα πάμε με τη νίκη των Γάλλων στο ημίχρονο όμως.
Ημ.2 με απόδοση 1.69 (απόδ. πρότασης: 1.80)
Ανάλυση
Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος
vs

19/6/2021 19:00
Πορτογαλία - Γερμανία Ψάχνει αντίδραση η οικοδέσποινα Γερμανία
Η Γερμανία υποδέχεται την Πορτογαλία στο Μόναχο και ψάχνει αντίδραση μετά την ήττα από την Γαλλία, σ’ ένα παιχνίδι που έβγαλε μεγάλο πρόβλημα στη δημιουργία φάσεων. Από την άλλη, οι πρωταθλητές Ευρώπης πήραν αγχωτική νίκη απέναντι στην Ουγγαρία «καθαρίζοντας» το παιχνίδι στο φινάλε. Η ομάδα του Σάντος αναμένεται να παίξει κλειστά στο σημερινό επιχειρώντας να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις, ενώ από την άλλη η «νασιοναλμανσάφτ» καλείται να βρει λύσεις στο επιθετικό πρόβλημα που παρουσιάζει. Δε θέλουν με τίποτα να χάσουν δεύτερο σερί ματς οι Γερμανοί και ενδεχομένως δε θα πάρουν πολλά ρίσκα, αφού την τελευταία αγωνιστική αντιμετωπίζουν τους Ούγγρους. Στον αντίποδα, οι Πορτογάλοι με ήττα θα μπουν σε περιπέτειες για την πρόκριση καθώς ακολουθεί το ματς με τους Γάλλους. Περιμένουμε ματς λεπτομερειών και θα ποντάρουμε στην ισοπαλία, που μοιάζει να μη… στεναχωρεί καμία από τις δύο.
X με απόδοση 3.17 (απόδ. πρότασης: 3.30)
Ανάλυση
Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος
vs

19/6/2021 22:00
Ισπανία - Πολωνία Έπαθε και έμαθε ο Λουίς Ενρίκε
Η Ισπανία δεν έδειξε τίποτα κόντρα στην Σουηδία και καλείται να αλλάξει τσιπάκι για να μην έχει πρόβλημα πρόκρισης στην επόμενη φάση. Ακόμα χειρότερα τα πήγε η Πολωνία που έπεσε θύμα έκπληξης από τη Σλοβακία στην πρεμιέρα. Οι φούριας ρόχας δεν έχουν άλλα περιθώρια και ο Λουίς Ενρίκε έβαλε μυαλό από την 11άδα που παρέταξε. Ο άσος πληρώνει ψίχουλα και θα προτιμήσουμε το No Goal με τους φιλοξενούμενους να κοιτάζουν περισσότερο την άμυνα τους.
No Goal με απόδοση 1.63 (απόδ. πρότασης: 1.67)
Ανάλυση
Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ: Κόπα Αμέρικα 2021: Φάση Ομίλων

vs

19/6/2021 03:00
Αργεντινή - Ουρουγουάη Πιο ξεκούραστη κι έτοιμη για ζημιά η «σελέστε»
Η Αργεντινή δεν μπήκε με το... δεξί στη διοργάνωση και υπάρχει πίεση, αυστηρή κριτική αλλά και γκρίνια, μετά την ισοπαλία 1-1 που παραχώρησε στη Χιλή. Αυτήν ακριβώς την κατάσταση θα προσπαθήσουν να εκμεταλλευτούν οι Ουρουγουανοί. Οι παίκτες του Όσκαρ Ταμπάρεζ είναι πιο ξεκούραστοι καθώς θα δώσουν το πρώτο τους ματς στη διοργάνωση. Λογικό φαβορί η «αλμπισελέστε» όμως δεν εμπνέει την παραμικρή εμπιστοσύνη για ποντάρισμα. Ωστόσο το ταλέντο που διαθέτει από τη μέση και μπροστά σε συνδυασμό με την κακή της άμυνα, μας επιτρέπουν να στραφούμε στο αμφίσκορο.
Goal με απόδοση 2.00 (απόδ. πρότασης: 2.12)
Ανάλυση
Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Η συντακτική ομάδα του agones.gr σας προσφέρει τις αναλύσεις των αναμετρήσεων που υπάρχουν καθημερινά στο κουπόνι και κάθε συντάκτης σας προτείνει το καλύτερο σημείο από τον αγώνα που έχει αναλύσει.

Οι συντάκτες της ιστοσελίδας μας έπειτα από λεπτομερές «διάβασμα» των αγώνων με στατιστικά στοιχεία, φόρμα, απουσίες, προϊστορία και ό,τι άλλο είναι αναγκαίο για μια πρόβλεψη που έχει πολλές πιθανότητες να επαληθευτεί και να σας στείλει στο ταμείο.

Έχετε τη δυνατότητα να δείτε τις εκτιμήσεις της ημέρας και την απόδοση κάθε πλατφόρμας να αναγράφεται, αλλά και προβλέψεις ολοκληρωμένων αγώνων, όπου με πράσινο χρώμα φαίνεται αν επαληθεύτηκε και με κόκκινο αν δεν επαληθεύτηκε.