Stoixima στο ποδόσφαιρο

Στοίχημα Stoixima Live Scores

Μουντιάλ 2022: Οι ημερομηνίες και οι ώρες των αγώνων - Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Μουντιάλ 2022: Οι ημερομηνίες και οι ώρες των αγώνων - Οι τηλεοπτικές μεταδόσεις

Συντάκτης: Κώστας Καραγιαννόπουλος
Κώστας Καραγιαννόπουλος
15/11/2022 02:35
Από τις 20 Νοεμβρίου και για σχεδόν έναν μήνα η «καρδιά» του ποδοσφαίρου θα χτυπάει στο Κατάρ, το οποίο γίνεται η πρώτη αραβική χώρα που αναλαμβάνει τη διεξαγωγή του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Το ενδιαφέρον θα κορυφωθεί στις 18 Δεκεμβρίου με τον τελικό στο Στάδιο Lusail. Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του Μουντιάλ και τις τηλεοπτικές μεταδόσεις της κορυφαίας ποδοσφαιρικής διοργάνωσης.

Το Μουντιάλ 2022 θα διεξαχθεί σε πέντε πόλεις του Κατάρ και το agones.gr σας παρουσιάζει τις ημερομηνίες, τις ώρες έναρξης όλων των αγώνων αλλά και το κανάλι που θα έχει την τηλεοπτική μετάδοση κάθε αναμέτρησης.

Θα πραγματοποιηθούν συνολικά 64 αγώνες, οι οποίοι θα προβληθούν στην Ελλάδα από τον ΑΝΤ1 και την συνδρομητική streaming πλατφόρμα ΑΝΤ1+. 32 αγώνες θα μεταδοθούν από τη συχνότητα του ΑΝΤ1, ενώ και οι 64 αγώνες θα μεταδοθούν από τη streaming πλατφόρμα ΑΝΤ1+.

Το πλήρες πρόγραμμα του Μουντιάλ 2022:


Φάση Ομίλων:

ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

18:00: Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor) - 0-2

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

15:00: Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - 6-2
18:00: Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - 0-2
21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - 1-1


Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00: Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - 1-2
15:00: Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - 0-0
18:00: Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - 0-0
21:00: Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - 4-1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00: Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - 0-0
15:00: Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - 1-2
18:00: Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - 7-0
21:00: Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) -1-0

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00: Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - 1-0
15:00: Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - 0-0
18:00: Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - 3-2
21:00: Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - 2-0

ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00: Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - 0-2
15:00: Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - 1-3
18:00: Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - 1-1
21:00: Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - 0-0


Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00: Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - 0-1
15:00: Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - 2-0
18:00: Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - 2-1
21:00: Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - 2-0

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00: Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - 0-1
15:00: Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - 0-2
18:00: Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - 4-1
21:00: Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - 1-1

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00: Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - 3-3
15:00: Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - 2-3
18:00: Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - 1-0
21:00: Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - 2-0

ΤΡΙΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00: Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - 1-2
17:00: Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - 2-0
21:00: Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - 0-1
21:00: Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - 0-3


Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00: Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - 1-0
17:00: Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - 1-0
21:00: Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - 0-2
21:00: Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - 1-2

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00: Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1+ και antenna.gr
17:00: Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1
21:00: Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00: Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1+ και antenna.gr

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00: Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1
17:00: Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1+ και antenna.gr
21:00: Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1
21:00: Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1+ και antenna.gr

Φάση των «16»


Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00: Ολλανδία - ΗΠΑ (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00: Αργεντινή - Αυστραλία (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) - ΑΝΤ1

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00: Γαλλία - Πολωνία (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00: Αγγλία - Σενεγάλη (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00: 1Ε - 2F, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) - ΑΝΤ1
21:00: 1G - 2H, (974 Stadium, Ντόχα) - ΑΝΤ1

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

17:00: 1F - 2E, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00: 1H - 2G, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1

Προημιτελικοί


Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00: Π1: W53 - W54, (Στάδιο Education City, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00: Π2: W49 - W50, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00: Π3: W55 - W56, (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) - ΑΝΤ1
21:00: Π4: W51 - W52, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1

Ημιτελικοί


Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00: Η1: W57 - W58, (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1
21:00: Η2: W59 - W60, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) - ΑΝΤ1

Μικρός Τελικός


Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00: Ηττημένος H1 - Ηττημένος H2 (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) - ΑΝΤ1

Τελικός


Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00: Τελικός- Νικητής H1 - Νικητής H2 (Στάδιο Lusail, Lusail) - ΑΝΤ1

Σχόλιο:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.