Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ο Μέσι «σκότωσε» την Ρεάλ με buzzer beater

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ο Μέσι «σκότωσε» την Ρεάλ με buzzer beater

Αφορά τον αγώνα ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ


Με γκολάρα του Μέσι στο 90+2’ η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 3-2 την Ρεάλ στο «Μπερναμπέου» και μπήκε για τα καλά στο κόλπο του τίτλου, πιάνοντας τη «βασίλισσα» στην κορυφή μ’ ένα ματς περισσότερο. Είχε ισοφαρίσει στο 85’ η Ρεάλ, που έπαιζε με δέκα από το 77’ λόγω αποβολής του Ράμος.

Σ’ ένα από τα πιο συγκλονιστικά «κλάσικο» όλων των εποχών, η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 3-2 την Ρεάλ στο «Μπερναμπέου» και την έπιασε στην κορυφή της βαθμολογίας, υπερτερώντας μάλιστα στην ισοβαθμία! Το γκολ του νεοεισελθόντα Χάμες στο 85’ έδειχνε να καθορίζει τη μοίρα του ματς, ωστόσο στο 90+2’ οι Καταλανοί έφυγαν στην κόντρα και ο Μέσι με τρομερό σουτ χάρισε στην ομάδα του τη μεγάλη νίκη, φτάνοντας τα 500 γκολ με τους «μπλαουγκράνα» και τα 23 σε «κλάσικο».

Το παιχνίδι είχε αρκετή ένταση από το ξεκίνημα, με την Ρεάλ να ζητάει πέναλτι στο 1ο λεπτό για φάουλ του Ουμτιτί στον Ρονάλντο, ενώ στο 21’ ο Μαρσέλο βρήκε με τον αγκώνα το πρόσωπο του Μέσι σε εναέρια μονομαχία, αναγκάζοντας τον Αργεντινό να συνεχίσει το ματς με βαμβάκι στο στόμα.

Η Μπαρτσελόνα είχε την πρώτη καλή στιγμή στο 11’ με σουτ του Σουάρες που έφυγε δίπλα από το δοκάρι, ωστόσο η συνέχεια άνηκε στην Ρεάλ. Στο 20’ ο Τερ Στέγκεν έδιωξε δύσκολα το σουτ του Ρονάλντο, όμως οχτώ λεπτά μετά η «βασίλισσα» κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Μετά από γέμισμα του Μαρσέλο, ο Ράμος έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι όμως ο Καζεμίρο πήρε το ριμπάουντ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Οι παίκτες της Μπαρτσελόνα φώναξαν για οφσάιντ στον Ράμος, όμως ο Ισπανός έφυγε από κανονική θέση.

Η απάντηση των Καταλανών ήταν άμεση, αφού στο 33’ ο Μέσι πήρε τη μπάλα από τον Ράκιτιτς, «άδειασε» τον Καρβαχάλ και με ιδανικό πλασέ ισοφάρισε το σκορ σε 1-1. Τρία λεπτά μετά ο Τερ Στέγκεν απομάκρυνε το μακρινό σουτ του Μόντριτς, ενώ στο 38’ ο Μπέιλ αποχώρησε κουτσαίνοντας δίνοντας τη θέση του στον Ασένσιο. Στο 41’ το σουτ του Μέσι μέσα από την περιοχή, πέρασε δίπλα από το δοκάρι, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Καζεμίρο γλίτωσε τη δεύτερη κίτρινη για σκληρό φάουλ στον Μέσι

Με το ξεκίνημα της επανάληψης, η Ρεάλ «άγγιξε» το 2-1, με τον Τερ Στέγκεν να διώχνει δύσκολα το δυνατό σουτ του Κρόος. Έξι λεπτά μετά ο Γερμανός πορτιέρο δήλωσε ξανά «παρών» πραγματοποιώντας εξ επαφής απόκρουση σε κεφαλιά του Μπενζεμά από τη μικρή περιοχή.

Οι φάσεις διαδέχονταν η μια την άλλη, με την Μπαρτσελόνα να απαντά στο 56’ τον Αλκάθερ, ο οποίος δεν κατάφερε να νικήσει τον Νάβας σε τετ-α-τετ. Τρία λεπτά μετά ο Κοσταρικανός έδιωξε στη γραμμή την κεφαλιά του Πικέ, ενώ στο 67’ ο Ασένσιο βγήκε απέναντι από τον Τερ Στέγκεν, ωστόσο αντί να εκτελέσει έδωσε στον Ρονάλντο, ο οποίος δεν είχε καλή ισορροπία και αστόχησε. Ένα λεπτό αργότερα, ο Νάβας έδιωξε σε κόρνερ το βολέ του Σουάρες, ενώ στο 72’ ο Τερ Στέγκεν μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια το σουτ του Ασένσιο.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό, η Μπαρτσελόνα κατάφερε να ολοκληρώσει την ανατροπή χάρη σε τρομερό σουτ του Ράκιτιτς έξω από την περιοχή. Τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα για την Ρεάλ, αφού στο 77’ ο Ράμος έπεσε με τα δύο πόδια στον Μέσι για να κόψει αντεπίθεση, με αποτέλεσμα να δει απευθείας κόκκινη. Σ’ εκείνο το σημείο ανέλαβε ο Νάβας, ο οποίος με δύο σπουδαίες επεμβάσεις σε σουτ των Πικέ (80’) και Μέσι (83’) κράτησε την «βασίλισσα» στο ματς.

Η Ρεάλ γλίτωσε το 3-1 και στο 85’ ο νεοεισελθόντας Χάμες έφερε το σκορ στα ίσια, πιάνοντας στο… ύπνο την άμυνα της Μπαρτσελόνα ύστερα από σέντρα του Μαρσέλο. Το γκολ «πάγωσε» τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι χρειάστηκαν τις επεμβάσεις του Τερ Στέγκεν σε προσπάθειες των Χάμες (87’) και Ασένσιο (88’) προκειμένου να μην βρεθούν πίσω στο σκορ.

Όλα έδειχναν ότι το 2-2 θα ήταν το τελικό αποτέλεσμα, ωστόσο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σέρχι Ρομπέρτο έφυγε στην κόντρα, η μπάλα στρώθηκε στον Μέσι και ο Αργεντινός με τρομερό σουτ εντός περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 3-2 «παγώνοντας» το «Μπερναμπέου».





Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
10.506.001.151.252.853.8211
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
8.252.701.421.681.82
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.151.919.75

Σχολιασμός

34 σχόλια:

στις 23/04/2017 23:47
καλο παιχνιδι με πολλες λα8ος αποφασεις... λα8ος η αποβολη και πιστευω φαουλ στο 3 γκολ ο σουαρεζ κανιε φραγμα για να περασει η μπαλα αλλα γαματω ... σε ποιον να το ελεγα ομως οτι το μπασταρδακι ο ροντριγκεζ με πηγε ταμειο .. εκανε κατι το μουνοπανο

στις 23/04/2017 23:48
ΣΤΟ 92 ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΟΥΖΕΙ ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ

ΕΔΩ ΜΙΛΑΕΙ Ο ΜΕΣΙ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΣΤΕΚΕΣΤΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ!

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΝΑΛΝΤΟ ΣΑΣ ΡΕ? ΠΟΠΟΠΟ ΚΑΥΛΑ ΠΟΠΟ ΚΑΥΛΑ Η ΜΑΔΡΙΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΛΑ! ΜΕΣΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΗΣ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

ΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΑΤΕ? ΦΑΤΕ ΤΟΝ ΟΛΟ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΣΟΥΖΕΙ!

ΕΔΩ ΜΙΛΗΣΕ Η ΦΑΝΕΛΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΜΕΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!

VAMOS BARCA!

στις 23/04/2017 23:52
καλα εσυ ... μετα την αποβολη παι3ατε μπαλα

στις 23/04/2017 23:54
Ματσάρα! Παίζαμε και με παίκτη λιγότερο. Το πρωτάθλημα μπορεί και να κριθεί κόντρα στην Θέλτα. Βλακεία του Ζιντάν να μη βάλει τον Ισκο.

στις 23/04/2017 23:54
Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΔΑ ΕΔΕΙΞΕ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΟΜΑΔΑ ΜΕ Δ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ,ΘΑ ΣΕΒΕΣΤΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΜΙΛΑΤΕ!ΜΟΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΜΕΣΙ ΚΑΙ ΚΑΛΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΤΟΝ ΚΛΑΨΙΑΝΟ! ΥΠΕΡΑΝΘΡΩΠΟΣ!

στις 23/04/2017 23:56
ΚΛΑΨΤΕΕΕΕΕΕΕΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ Ο ΚΑΣΕΜΙΡΟ ΓΛΙΤΩΣΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΟΚΚΙΝΗ ...ΣΣΣΣΣΣΣ ΕΔΩ ΜΙΛΑΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ ΜΕΣΙ! ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΑ ΑΜΑΞΙ ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΚΑΑΑΑΑΛΜΑΑΑΑΑΑ ΣΤΟΥΣ ΑΠΟΓΟΝΟΥΣ!

στις 23/04/2017 23:57
Γτ ρε μαλακα Μαρσελο δν κανεις φαουλ στην τελευταια φαση να μεινει το 2-2; ΓΙΑΤΙ

στις 24/04/2017 00:05
μολις ειδα τη πρωτη φαση και ειναι πεναλτι στον Ροναλντο απο τον Ουμτιτι

στις 24/04/2017 00:06
etsi einai, h apovolh enos paixth anamesa se 2 megales omades metraei PARA polu... px, lew egw twra, real-bayern kai bayern-real :)

στις 24/04/2017 00:06
ΠΑΤΑΤΕ ΝΤΙΣΛΑΙΚ Η ΠΟΥΤΣΑ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ! ΠΟΛΥ ΜΙΛΑΓΑΤΕ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΤΣ ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΚΑΙ ΤΑΠΩΣΕ ΤΑ ΒΡΩΜΟΣΤΟΜΑΤΑ ΣΑΣ!

ΜΗΝ ΠΙΕΙΤΕ ΠΟΛΥ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕε

ΟΜΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑΑ ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ

ΕΞΟΧΙΚΟ ΚΑΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΚΕΓΚΕ?

στις 24/04/2017 00:17
o kaliteros olon ton epoxon messi messi oios exi antirisi na ai na gamithi messi maradona pele telos aytoi meta kroif ke lipam o ronaldo den sigkrinete stin katigoria tus telos

στις 24/04/2017 00:18
Τι καβλα ήταν αυτή

στις 24/04/2017 00:32
hahaha na xareite thn nikh.. alla 1 agwnistikh ligotero mhn to xehaseis.. genius

στις 24/04/2017 00:34
Καπου στο 2-2 βγκανε απο τις ποντικοφωλιες τους ολοι οι ΒΡΩΜΙΛΕΝΟΙ ΑΛΛΑ ΣΤΟ 2-3 ΜΠΗΚΑΝ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ... ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ! ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΣΑΣ!

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΣΥΓΙΣΕ ΤΟ ΜΠΕΡΝΑΛΕΟ ??

ΣΣΣΣΣΣΣΣ ΜΕ ΔΑΚΡΥΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ Ο ΡΑΜΟΣ ΣΚΟΥΠΙΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΜΕΣΙΑΑΑΑΑΑ, Ο ΚΛΑΨΙΑΝΟ ΑΦΑΝΤΟΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Μα 11 τσου λου Μα απολειστηατε Μα η φανελα ειναι βαρυα Μα ο πεναλντο χατρικ ΜΑ ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ

στις 24/04/2017 00:36
ΞΕΧΑΣΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΤΑ,ΑΛΛΟ ΠΑΡΤΥ ΕΚΕΙ H4LA MADRIDIOTS

Καλο το τριμπαλο? ΜΕΣΙ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ ΡΑΜΟΣ!Κοκκινη και σπιτι του και τον ειχα για καλυτερο! Τακλιν για κοκκινη και 3 αγωνιστηκες ηταν αυτο! ΠΟΥΤΣΑ ΠΕΙΤΕ ΤΟΥ ΕΦΑΓΕ!

στις 24/04/2017 01:00
ΟΥΤΕ ΜΕ ΟΦΣΑΙΝΤ ΓΚΟΛ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ

στις 24/04/2017 01:35
ΕΣΠΑΣΕ ΡΕΚΟΡ Ο ΠΕΝΑΛΝΤΟ ΛΕΝΕ: Σε άλλα νέα σήμερα,στο Ελ Κλάσσικο το οποίο είναι το μεγαλύτερο ματς της Ισπανίας μεταξύ Μπαρτσελόνας Ρεάλ Μαδρίτης ο Κριστιάμο Ρονάλντο γνωστος και ως "κλάψας" σήμερα κατάφερε να σπάσει ένα προσωπικό ρεκορ! Για 90' αγωνιστηκά λεπτά ητάν άφαντος. Βέβαια φήμες λένε ότι στο 26' πανηγύρησε στο γκολ της ομάας του κόντρα στη μισητή αντίπαλο Μπαρτσελόνα και μέτα τον "κατάπιε η γη"! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧ σας καταλαβαν ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

ΥΓ κανω οτι θα κανατε εσεις ;) ΚΑΛΗ ΧΩΝΕΨΗ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ

!

στις 24/04/2017 01:46
τι να πεις, τα λεει ολα ο τιτλος..με καλυψε...περισσοτερα αυριο το πρωι, πρεπει να χωνεψουμε την ψολα,...ναι την ψολα που φαγαμε και να κοιμηθουμε..και απευθυνομαι σε ολους τους κομπλεξικους που θα κανανε ακριβως το ιδιο με αυτο που κανει ο genius τωρα..t4sos ποσο μα ποσο συμφωνω μαζι σου ρε φιλε...εκει ηθελε κλαδεμα να μεινει το χ ..τωρα..σκουρα τα πραγματα

οπως ειπα περισσοτερα αυριο το πρωι, την εχω δει αθλητικος ρεπορτερ , τι να κανουμε τωρα..ενα ακομα, θα πω, Μπραβο στην Μπαρτσελονα για αυτη την παναξια νικη!!!

στις 24/04/2017 01:53
Κομπλεξικος? πατα κανα ντισλαικ Τεο! Αναφερομαι σε ολους αυτους που εβριζαν και ηταν σιγουροι οτι θα μας πατησουν ... κλαψτε κι αλλο ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΦΕΤΟΣ!ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΘΑ ΕΙΣΤΕ!Καληνυχτα με πολυ Μεσι..

στις 24/04/2017 01:57
δες καλα το μυνημα, κομπλεξικους ειπα, και αναφερομαι στους αλλου, οχι σε εσενα...δες ξανα το μυνημα

στις 24/04/2017 01:58
για αυτο , αυτο το λαψτε μην το λες σε εμενα, καθολου δεν κλαιω, ξαναδες το μυνημα, σου ειπα

στις 24/04/2017 01:58
κλαψτε*

στις 24/04/2017 02:13
ΩΧ συγνωμη πραγματικα μαλακια μου φιλε συγνωμη και παλι ,τυφλωθηκα απο την καυλα αχαχχαχαχα συγνωμη κα παλι!

στις 24/04/2017 02:44
αν πραγματικα καυλωνεις απο τα παιχνιδια..πρεπει να το κοιταξεις...ειναι θεμα.. :p

στις 24/04/2017 03:46
ευτιχως π δεν εδωσε το πεναλτυ στο 1 θα ειχαμε αλλο σκορ τωρα, α ρε μεσσι τι να το κανουμε τρ το πρωταθλημα μαλλον εχει τελιωσει γτ δε τα πεταγες στην γιουβε δε πρζ... ΠΕΟΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΗΣΕ ΜΕΧΡΙ Κ Ο ΤΕΡ ΣΤΕΓΚΕΝ δε ξρ τι ντοπα πηρε σμρ ...καθαρα ψυχολογικη νικη δινωντας κ 1 ελπιδα για το πρωταθλημα π αυτην την στιγμη ειναι στα χερια της ρεαλ

στις 24/04/2017 10:32
το πρωταθλημα κατα 80% παει στην Μπαρτσελονα, ακριε τωρα να κανει επαγγελματικες νικες και να μην παρουν τα μυαλλα τους αερα μετα απο αυτη την νικη..η Ρεαλ καλειται να παιξει πιο ψυχομενα απο ποτε σε ολα τα παιχνιδια που απομενουν και να τα παρει ολα..και την Θελτα, και τη Βαλενθια, και την Μαλαγα, και την Λα κορουνια και την Σεβιλη και την Γραναδα..ΟΛΑ ..τεσπα

στις 24/04/2017 10:44
Λοιπον θα μιλησω με γενικοτητες για το παιχνιδι μιας και την πολυ αναλυση με τετοα πικρα που μου εδωσε η ομαδα χθες..δεν βγαινει

λοιπον εχουμε και λεμε και επειδη δεν εχουμε μονο λεμε...:

Μεσσι: Απλα εκπληκτικος , εξαφανισε τον Κασεμιρο, ισως το καλητερο παιχνιδι του τα τελευταια 2 χρονια.

Ροναλντο: μετα το μισαωρο εξαφανισμενος...Ροναλντο δεν κανεις δυο ματσαρες με την Μμπαγιερν και μετα τα ξυνεις φιλε..συνεχιζεις να διεις στην ομαδα που πρωτος της στοχος ειναι το πρωταθλημα και οχι το CHL.

Οι δυο τερματοφυλακες...απλα απο αλλο γαλαξια, επιασαν τα απιαστα ειδικα ο Νεβας..

αμυνα Ρεαλ...ε..στις αντεπιθεσεις καλη ηταν αλλα εκει που πληρωνεται για να παιζει...ενα μεγαλο ΔΕΝ.

κεντρο Ρεαλ..μετριο εως κακο , κατω των περιστασεων. επιθεση..Μπενζεμα Μπειλ φυγε χθες.

στις 24/04/2017 10:45
Μπαρτσελονα: απλα ψυχομενη και παθιασμενη για την νικη ολοκληρη η ομαδα μεχρι και ο παγκος της.

Για διαιτητικα λαθη, τι να πουμε, εγιναν καποια, εως πολλα για ακομα ενα παιχνιδι ...εν πολυ ολιγης, ο Κασεμιρο γλιτωσε την δευτερη μια...δυο και τρεις φορες μπορω να πω..

δεν δινεται ενα πεναλντι στον Ροναλντο στην αρχη του ματς..

αθελα του η αγκονια του Μαρσελο στον Μεσι , φανεικε εξαλου...

το πρωτο γκολ της Ρεαλ ειναι καθαρο αν και δυσκολη περιπτωση...αλλα απο την επαναλυψη φανεικε να ειναι στην ιδια ευθεια ο Ραμος...

Τελος για να κλεισουμε, μεγαλη απογοητευση απο την Ρεαλ , τεραστια νικη απο πλευρας Μπατσελονα για την συνεχεια του πρωταθληματος αυτα...και παλι Συγχαρητηρια στην Μπαρτσελονα για αυτη την ΑΡΧΙΔΑΤΗ ΝΙΚΗ!!!

στις 24/04/2017 14:39
η φαση π κανετε ντις λαικ στα πιο σωστα σχολια του ποστ π εκανε ο τεο με ξεπερναει..

στις 24/04/2017 16:12
Να'σαι καλα ρε φιλε που το παρατηρησες, 1-2 κομπλεξικοι που εξαφανιστηκαν μετα την ηττα της οαδας τους και δεν βγηκαν να αφησουν ενα σχολιο, κατι τεσπα , αυτοι ειναι που που κανουν τα ντις λαικ, ουτε οπαδοι της Μπαρτσελονα δεν ειναι ουτε τιποτε αλλο..ειναι κομπλεξικοι που περιμεναν ολοι εμεις που ειμαστε Ρεαλ να βριζουμε τους αντιπαλους...τεσπα..το σαιτ εχει γεμισει απο δαυτους..ετσι ειναι τα πραγματα..εγω εχω τον μανδυα του οπαδου αλα θελω και προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος και δικαιος.με μεγαλη πικρα χθες εκατσα και εγραψα ολα αυτα που ειδες, επειδη εχασε η ομαδα μου...

στις 24/04/2017 16:21
απο που να αρχισω και που να τελειωσω ;ο μαρτσελο επρεπε να ειχε παρει κοκκινη στο πρωτο ημχ. ο ραμος ειδε οτι εχαναν και πηγε και εκανε εγκληματικο τακλιν στο μεσσι ο οποιος μεσσι εφαγε το ξυλο της αρκουδας. πολυ βρωμικη ομαδα η ρεαλ. παντως μπραβο στον μεσσι που εβαλε φωτια στο πρωταθλημα

στις 24/04/2017 16:47
ΠΟΥΤΣΑ ΑΛΑ ΜΕΣΣΙ!!...μια ομαδα μονος του ηταν

στις 24/04/2017 20:46
Teo αν δε φυγει ο γκευ σας απο την ομαδα θα παιζετε παντα με δεκα παικτες ο Σαντος για να παρη το euro τον ειχε στον παγκο οσο για τους αλλους παικτες της Ρεαλ νομιζουν οτι παιζουν κατσ και οχι μπαλα οι περισσοτεροι ειναι σκοτοστρες και οχι παικτες!

στις 25/04/2017 01:23
Manoli53 Ο Μαρσελο κοκκινη απο που κι ως που βρε γκαζμα? Αν συμπαθω καπιον εκει μεσα ειναι ο Μαρσελο γιατι τα δινει ολα και δεν ειναι βρωμικος σαν τον Ραμος! Μαρσελο =ΠΑΙΚΤΑΡΑΣ!

Ο Ραμος ξεκινησε τι μαλακιες των παλιων Ελ Κλασσικο ,βρωμικος παικτης! Το μονο που ελειψε να κανει ειναι να πιασει κανα Ινιεστα απο τον λαιμο... ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ !

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.