Κόπα Αμέρικα: Το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα της διοργάνωσης
Μπορεί όλα τα μάτια να είναι στραμμένα στο Euro που αυτές τις ημέρες διεξάγεται στα γήπεδα της Γερμανίας, όμως παράλληλα έχει ξεκινήσει και το Κόπα Αμέρικα που μεταδίδεται από την ελεύθερη συχνότητα του ΑΝΤ1 αλλά και την ιδιωτική πλατφόρμα του ΑΝΤ1+.H 48η έκδοση της διοργάνωσης που παραδοσιακά αναδεικνύει την πρωταθλήτρια εθνική ομάδα της Νότιας Αμερικής, φέτος είναι ξεχωριστή, αφού για πρώτη φορά οι συνομοσπονδίες της Νότιας Αμερικής (CONMEBOL) και της Βόρειας και Κεντρικής Αμερικής (CONCACAF) συνεργάστηκαν και στο τουρνουά συμμετέχουν 16 ομάδες από όλη την αμερικανική Ήπειρο, με τις ΗΠΑ να φιλοξενούν το μεγάλο γεγονός, σε μία... επανάληψη της διοργάνωσης του 2016 που λόγω των 100 χρόνων από την ίδρυσή της διεξήχθη ξανά με το ίδιο φορμάτ στις ΗΠΑ. Oι 16 «μονομάχοι», χωρισμένοι σε τέσσερις ομίλους, θα διεκδικήσουν τον τίτλο σε μία διοργάνωση 32 αγώνων, που έκανε σέντρα τα ξημερώματα της 21ης Ιουνίου με την Αργεντινή, που έχει ως στόχο να υπερασπιστεί τον τίτλο που κατέκτησε το 2021, να επικρατεί 2-0 του Καναδά, ενώ στις 22 Ιουνίου Περού και Χιλή αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα (0-0).
Η φάση των ομίλων ολοκληρώνεται στις 3 Ιουλίου και τα νοκ άουτ ματς ξεκινούν στις 5 Ιουλίου, με τον μεγάλο τελικό να είναι προγραμματισμένος για τις 15 του ίδιου μήνα στο Μαϊάμι.
Από το σύνολο των αναμετρήσεων 15 θα μεταδοθούν μόνο από τον ΑΝΤ1+, αλλά όλες θα είναι για τη φάση των ομίλων, αφού στα υπόλοιπα 16 παιχνίδια που θα είναι προσβάσιμα σε όλους τους φιλάθλους μέσω του ελεύθερου ΑΝΤ1, περιλαμβάνονται όλα τα νοκ άουτ.
Δείτε τις βαθμολογίες των ομίλων ΕΔΩ
Tο πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα του Κόπα Αμέρικα:
1η αγωνιστική
20 Ιουνίου
Αργεντινή – Καναδάς (03:00) 2-0
21 Ιουνίου
Περού – Χιλή (03:00) 0-0
22 Ιουνίου
Εκουαδόρ – Βενεζουέλα (01:00) 1-2
Μεξικό – Τζαμάικα (04:00) 1-0
23 Ιουνίου
ΗΠΑ – Βολιβία (01:00) 2-0
Ουρουγουάη - Παναμάς (04:00) 3-0
24 Ιουνίου
Κολομβία – Παραγουάη (01:00) 2-1
Βραζιλία – Κόστα Ρίκα (04:00) 0-0
2η αγωνιστική
25 Ιουνίου
Περού – Καναδάς (01:00) 0-1
Χιλή – Αργεντινή (04:00) 0-1
26 Ιουνίου
Εκουαδόρ – Τζαμάικα (01:00) 3-1
Βενεζουέλα – Μεξικό (04:00) 1-0
27 Ιουνίου
Παναμάς – ΗΠΑ (01:00) 2-1
Ουρουγουάη – Βολιβία (04:00) 5-0
28 Ιουνίου
Κολομβία – Κόστα Ρίκα (01:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
Παραγουάη – Βραζιλία (04:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
3η αγωνιστική
29 Ιουνίου
Αργεντινή – Περού (03:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
Καναδάς – Χιλή (03:00) ΑΝΤ1+
30 Ιουνίου
Τζαμάικα – Βενεζουέλα (03:00) ΑΝΤ1+
Μεξικό - Εκουαδόρ (03:00) ΑΝΤ1+
1 Ιουλίου
Βολιβία – Παναμάς (04:00) ΑΝΤ1+
ΗΠΑ – Ουρουγουάη (04:00) ΑΝΤ1+
2 Ιουλίου
Βραζιλία – Κολομβία (04:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
Κόστα Ρίκα – Παραγουάη (04:00) ΑΝΤ1+
Προημιτελικά
4 Ιουλίου
1) Νικητής Α' ομίλου - Δεύτερος Β' ομίλου (04:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
5 Ιουλίου
2) Νικητής Β΄ομίλου - Δεύτερος Α' ομίλου (04:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
6 Ιουλίου
3) Νικητής Δ΄ομίλου - Δεύτερος Γ' ομίλου (04:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
4) Νικητής Γ΄ομίλου - Δεύτερος Δ' ομίλου (01:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
Ημιτελικά
9 Ιουλίου
1) Νικητής πρώτου προημιτελικού - Νικητής δεύτερου προημιτελικού (03:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
10 Ιουλίου
2) Νικητής τρίτου προημιτελικού - Νικητής τέταρτου προημιτελικού (03:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
Μικρός τελικός
13 Ιουλίου
Ηττημένος πρώτου ημιτελικού - Ηττημένος δεύτερου ημιτελικού (03:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
Τελικός
14 Ιουλίου
Νικητής πρώτου ημιτελικού - Νικητής δεύτερου ημιτελικού (03:00) ΑΝΤ1 & ΑΝΤ1+
Περισσότερες ειδήσεις
27/6/2024 21:00
Ο Νίκος Παπαδόπουλος είναι ο νέος προπονητής του Λεβαδειακού
27/6/2024 20:40
Στο στόχαστρο της ΑΕΚ ο Πάπε Αμπού Σισέ!
27/6/2024 20:24
Καμαρά: «Να πάμε όσο πιο μακριά γίνεται στο Τσάμπιονς Λιγκ»
27/6/2024 20:09
Ολυμπιακός: Συμφώνησαν με τον Ντάνι Γκαρθία οι «ερυθρόλευκοι»
Πείτε τη γνώμη σας: