Έτσι γιόρτασε το 10ο η Ρεάλ (pics & videos)

25/5/2014 01:44
Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης για 10η φορά στην ιστορία της με τον Ίκερ Κασίγιας να σηκώνει το βαρύτιμο τρόπαιο στον ουρανό του «Ντα Λουζ». Δείτε φωτογραφίες και βίντεο από τους πανηγυρισμούς των Μαδριλένων.

Η Ατλέτικο ήταν μόλις δύο λεπτά μακριά από την κατάκτηση του Τσάμπιονς Λιγκ, ωστόσο ο Σέρχιο Ράμος με κεφαλιά στο 90+3’ ισοφάρισε σε 1-1 τον τελικό, οδηγώντας το παιχνίδι στην παράταση, εκεί όπου η Ρεάλ με τρία γκολ κατέκτησε το τρόπαιο με σκορ 4-1.

Μετά το τέλος του αγώνα, οι ποδοσφαιριστές της «βασίλισσας» σήκωσαν το βαρύτιμο τρόπαιο, ωστόσο τα πανηγύρια δεν έλαβαν τέλος στο χορτάρι, με τους παίκτες του Αντσελότι να γιορτάζουν σαν μικρά παιδιά την κατάκτηση του τροπαίου, ενώ δεν δίστασαν να κάνουν «ντού» στη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου την ώρα που έκανε δηλώσεις ο Ιταλός τεχνικός.