Football League: Με το… δεξί ο ΟΦΗ (video)

30/10/2017 17:59
Ο ΟΦΗ πέρασε με 2-1 από την έδρα του Πανσερραϊκού και ξεκίνησε νικηφόρα την πορεία του στην Football League. Νίκες για Αχαρναϊκό, Παναχαϊκή και ΑΟΧ-Κισσαμικό.

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα του ΟΦΗ στην Football League. Οι Κρητικοί νίκησαν με 2-1 τον Πανσερραϊκό στις Σέρρες και έδειξαν με το… καλημέρα τις διαθέσεις τους για το φετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και στο 35’ είχαν δοκάρι με απευθείας φάουλ του Πόζογλου για να πάρουν το προβάδισμα. Ωστόσο, τρία λεπτά αργότερα, ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ με σουτ του Χαντί και πήγε με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Οι φιλοξενούμενοι «κλείδωσαν» την νίκη στο 63’ με γκολ του νεοεισελθόντα Κουτσιανικούλη. Το μόνο που κατάφερε ο Πανσερραϊκός ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Τσελεπίδη για το τελικό 2-1.

Στα άλλα ματς της Δευτέρας (30/10) η Παναχαϊκή κέρδισε με 2-0 τον ΑΟΤ και συνδύασε με νίκη την επιστροφή της στην κατηγορία. Νίκη και για τον ΑΟΧ-Κισσαμικό, ο οποίος κέρδισε με 1-0 την ΑΕ Καραϊσκάκης στο Ρέθυμνο, ενώ ο Αχαρναϊκός νίκησε με το ίδιο σκορ τον Απόλλωνα Λάρισας.

Τα αποτελέσματα (1η αγωνιστική):

Σάββατο 28 Οκτωβρίου

Άρης - Αιγινιακός 5-0 (18' Πλατέλλας, 24' Πασάς, 31' Κάσσος, 74' Καπνίδης, 93' Μπαργκάν)