Σούπερ Λιγκ: Τρελαίνει κόσμο ο Ατρόμητος!

Σούπερ Λιγκ: Τρελαίνει κόσμο ο Ατρόμητος!



Ο Ατρόμητος κέρδισε με 2-0 την Ξάνθη στα Πηγάδια, έφτασε τις 5 σερί νίκες στο πρωτάθλημα και παραμένει μόνος πρώτος στην κορυφή. Ουάρντα (41’) και Ντιγκινί (83’) τα γκολ για τους Περιστεριώτες.

Με δύο όμορφα τέρματα, ο Ατρόμητος πέρασε με 2-0 από την έδρα της Ξάνθης και συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία στο πρωτάθλημα, αφού ξέφυγε προσωρινά με +4 από τον 2ο ΠΑΟΚ! Μάλιστα, η ομάδα του Ντάμιρ Κάναντι διατήρησε το αήττητο και κράτησε το μηδέν στα μετόπισθεν για 7ο σερί παιχνίδι!

Η Ξάνθη πήρε την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα του αγώνα ωστόσο οι Περιστεριώτες ήταν εξαιρετικά στημένοι και δεν επέτρεπαν στους Ακρίτες να απειλήσουν την εστία του Γιαννιώτη. Είναι ενδεικτικό ότι στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι δεν έκαναν ούτε μια τελική.

Όσο περνούσε η ώρα ο Ατρόμητος κέρδιζε μέτρα και στο 27’ είχε καλή στιγμή με κοντινή κεφαλιά του Ντάουντα για να ανοίξει το σκορ. Δύο λεπτά μετά, ο Χατζηϊσαΐας έμεινε ανενόχλητος στο ύψος της μικρής περιοχής, έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι. Τελικώς, οι Περιστεριώτες κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 41ο λεπτό χάρη σε εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουάρντα.

Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να απαντήσουν στο ξεκίνημα της επανάληψης, όταν στο 47’ ο Γέντρισεκ βρέθηκε απέναντι στον Γιαννιώτη, ύστερα από πάσα του Μπαξεβανίδη, αλλά ο γκολκίπερ του Ατρομήτου κράτησε το μηδέν.

Η Ξάνθη είχε την κατοχή, ωστόσο αδυνατούσε να απειλήσει με αξιώσεις, με εξαίρεση ένα καλό διαγώνιο σουτ του Μπαξεβανίδη (70’). Ο Ατρόμητος διαχειριζόταν άψογα το υπέρ του προβάδισμα και στο 83’ «κλείδωσε» τη νίκη. Ο Γιαννούλης εκτέλεσε κόρνερ και ο Ντιγκινί με άψογο πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Ζίβκοβιτς διαμορφώνοντας το 2-0.



Ομάδες που αφορά: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ, ΞΑΝΘΗ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 29/10/2017 17:22
ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΖΩ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΤΣΟΥΝΙ ΝΑ ΔΩΩΩΩ...ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΥΛΑ ΟΣΟ ΖΩ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Η ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ,,,ΑΤΡΟΜΗΤΑΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΓΑΜΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΑΤΡΟΜΗΤΕ ΘΕΕ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΤΟΥΣ ΓΑΜΑΣ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΜΩΡΟ ....ΑΤΡΟΜΗΤΕ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ ΕΙΜΑΙ FENTAGIN ΕΓΩΩΩ

στις 29/10/2017 17:23
ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΡΕ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ ΓΑΜΑΜΕ ΜΕΣΑ ΕΞΩ ΕΙΤΕ ΓΑΥΡΟ ΕΙΤΕ ΜΠΑΟΥΓΚ ΕΙΤΕ ΧΑΝΟΥΜΙΑ ΕΙΤΕ ΒΑΖΕΛΙΑ...ΣΑΣ ΓΑΜΑΩ ΣΕ ΝΙΚΕΣ ΗΤΤΕΣ ΣΤΑ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ..ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΙΝΩ ΜΑΤΣ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΘΑ ΤΟ ΣΗΚΩΣΩ ΜΟΥΝΕΣ...ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΑΥΡΟ

στις 29/10/2017 18:16
Mπράβο ρε Ατρόμητε η super3 μαζι σας!!Γαμήστε τους!!

στις 29/10/2017 18:30
Respect στον Ατρομήτο.#kastriths παρακολούθω καιρό αυτά που γράφεις και τελικά σαν να έχεις δίκιο.Αν κάθε χρόνο απο το 2008 που συγχωνεύτηκε η Χαλκηδόνα με τον Ατρόμητο διεξαγόταν πρωτάθλημα μόνο με τις θεωρητικά μεγάλες Ολυμπιακος,Παο,Αεκ,Παοκ,Αστερας στα μεταξύ τους παιχνίδια ο Ατρομήτος έχει τις περισσότερες νίκες μετα τον Ολυμπιακό..Ισχύει..Βέβαια δεν μας είπες κάτι καινούργειο κάθε χρόνο ο Ατρομήτος φιγουράρει τέταρτος εκτός απο πέρυσι γιατί χάνει βαθμούς στην επαρχία απο διαιτησία και στημένα του Σπανού!!Σωστοοοος

στις 29/10/2017 18:41
ΚΑΛΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΤΗς ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗς

στις 29/10/2017 18:58
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΠΑΝΑΘΗΚΑΙΤΖΗ

στις 29/10/2017 19:20
Μπραβο στον ατρομητο πολυ συγκρωτημενη ομαδα κπου κοντραρει ολα τα παιχνιδια στα ισια...οσο για πρωταθλημα μη τρελαθουμε ρε παιδια ελεος...πολυ καλη ομαδα αλλα μη λεμε και οτι θελουμε

στις 29/10/2017 19:34
NαΙ ΤΙΦΟΝΑ πρωταθλημα αν δεν σε σπρωξει η διαιτησια εσενα και τον μπαουγκ να παρω πρωταθλημα..Δεν καταλαβα απο το 2010 στα μεταξυ μας στατιστικα μηπως σε γαμω σε νικες μεσα εξω οακα-περιστερι???Ρε λεω μηπως σε εχω και σενα πελατη οπως τις μπουγατσες τον αστερα και τον βαζελο..Μηπως εχω κοψει περισσοτερους βαθμους απο τον γαυρο τα τελευταια οκτω χρονια απο οτι εσυ και ο βαζελος???Μηπως??Μηπως ερχομαι καθε χρονο τεταρτος ή τριτοε και οχι δευτερος γιατι σπρωχνει η διαιτησια μπουγατσες και σενα περισσοτερο ???ΑΚου εκει εχει καλυτερη ομαδα το αεκακι με τον μανταλο και τον αραουχο...τι λες ρε παικτη ετσι σου ειπανε...για βγαλε τα κιτρινα γυαλια και δες καλυτερα πελατη,που θες και πρωταθλημα..Σαν το περυσινο κυπελακι το στημενο θες παλι???Εεε αλλα για τον γαυρο μας ζαλησεις αρχιδια καθε χρονο μετα τις τριαρες που τρως για τις διαιτησιες..Μαλακες θελετε και καλο πρωταθλημα βλακες οπαδοι

στις 29/10/2017 19:46
ααα καλα παιζει ν εχεις προβλημα φιλε σοβαρα...που κολλαει αν μου κοβεις βαθμους το πρωταθλημα ειναι μαραθωνιος 30 αγωνων δε μετρανε μονο τα μεταξυ μας!

δευτερον που ειπα οτι εχω καλυτερη ομαδα??οτι να ναι αληθεια!!

Οσο οτι με σπρωχνει η διαιτησια δε θα στο χαλασω οκ αν το πιστευεις..

Και στ τελικο τ κυπελλου με εσας το 3-0 με διαιτησια τ πηραμε ε σωστα!!

Κατσε να τελειωσει ο πρωτος γυρος και αν ειστε ακομα πρωτοι τοτε μιλα γ πρωταθλημα...και το αν φοραω κιτρινα γυαλια ασε ν το ξερω καλυτερα γτ εχω κραξει την ομαδα μ πολλες φορες και ειμαι πολυ αντικειμενικος!

Και ποτε ειπα εγω για διαιτησιεςμε τον γαυρο οταν ετρωγα τριαρες αληθεια οτι ν ναι...λογικα στο τελος της χρονιας που θα εισαι παλι τεταρτος ,λογικα παντα το τονιζω, ελα και πες μου για διαιτησια!!

Βρισε ελευθερα τωρα...

στις 29/10/2017 19:51
Ρε ψηλε δεν ειπα για σενα προσωπικα..Εσυ μπορει να ξερεις μπαλιτσα εγω αναφερομαι για την πλειοψηφεια των Αεκτζηδων και αλλων οπαδων που τα γραφουν και εδω μεσα ανα καιρους..Κατι δηλαδη οτι ο Ατρομητος ειναι μικρομεσαια ομαδα και κατι ανεκδοτα...Εγω τι λεω απλα οτι ο Ατρομητος στα μεταξυ μας ματς με παοκ,αεκ,παο,αστερα απο οταν συγχωνευθηκε με την Χαλκηδονα οπως εγραψε και το παλικαρακι παραπανω εχει τις περισσοτερες νικες...Και ειναι αληθεια..Τωρα γιατι τερματιζω καθε χρονο απο το 2008 τεταρτος η τριτος και οχι δευτερος αυτο το αφηνω να το αντιληφθει ο απλος μεσος αναγνωστης

στις 29/10/2017 19:56
Κομπλε, απλα τ ανεφερα γιατι εγραψες σε πρωτο ενικο πριν και απευθυνοσουν σε μενα...απλα εξεφρασα την γνωμη πως δε μπορει να παει ετσι μεχρι τελους ο ατρομητος.. φετος που εχει αλλαξει η ΕΠΟ και δε σφυριζουν πλεον οι ιδιοι μακαρι να δουμε κατι διαφορετικο μαζι σουδε λεω, με την προυποθεση να μη χανει η ομαδα σου βαθμους στα χωρια και να συνεχισει αυτη την πορεια και μετα τα χριστουγεννα..ο χρονος θα δειξει!!

στις 29/10/2017 20:22
ατρομητε σηκωσε το ρε !

στις 29/10/2017 22:53
ΜΙΛΑΕΙ Ο ΚΑΣΤΡΙΤΗΣ- Ο ΜΠΕΤ ΜΕΚΕΡ - ΓΚΑΒΛΙΜΑΝ - Ο ΚΑΜΠΙΑΣΟΣ - Ο ΜΑΡΙΝΕΡ - Ο ΙΔΙΟΔ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΞΕΣΚΙΣΕ ΤΟ ΣΑΙΤ ΜΕ ΤΙΣ ΑΗΔΙΕΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΦΕ ΚΑΙ ΚΟΠΗΚΕ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

ΜΙΛΑΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ Ο ΚΟΠΑΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΥΝΗΜΑΤΑ ΤΟ ΤΣΟΥΤΣΕΚΙ

ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΜΙΝ ΘΕΣ ΞΕΦΤΙΛΑ

στις 29/10/2017 23:35
Argiman6 μια χαρα τα λες..Ασε μου τωρα το τηλεφωνο της μαμας σου να ριξουμε κανενα πουτσο πριν αυτοκτονησεις ρε μεγαλοφυα μου εσυ...Και το φορουμ το ξαναειπαμε εκλεισε γιατι ειχε μπει ποστ για σενα που υποκλεπτεις λογαριασμους στο agones...Σκεφτηκε ο admin που να μπλεκω με διωξεις και ιστοριες τωρα...Λες και αν θελουμε δεν σε μπουζουριζουμε τσογλανε...Τιποτα θα περασουνε 2-3 χρονια και θα τις φας τις μαπες σου τσογλανε..Ουτε θα με θυμασαι οταν το κανω...Μπλοφαρω νομιζεις οπως τοτε??χαχαχαχαχαχα Και θα δεις εσυ ποιος ειναι ο ξεφτιλας..Αλλα ετσι ειναι αυτα αν ειμαι large και δεν σε μπαγλαρωνω για μεσα βγαζεις ακομα γλωσσα πουτανας γιε..Θα γαμησω και την μανα σου αυτο το εχω ορκιστει στα κοκκαλα του πατερα μου...Πραγματικα θα την γαμησω οχι με την μεταφορικη εννοια που το λεμε...

στις 30/10/2017 00:02
ο αλλος θελει πρωταθλημα με τον ατρομητο.....ρε στο ψυχιαα

τ

ρο ολοι

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.