Ουζουνίδης: «Μπορούσαμε περισσότερα γκολ, από δικά μου λάθη δεν είμαστε πιο ψηλά»

Ουζουνίδης: «Μπορούσαμε περισσότερα γκολ, από δικά μου λάθη δεν είμαστε πιο ψηλά»



Ο Μαρίνος Ουζουνίδης δήλωσε πως ο Παναθηναϊκός θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα γκολ στο ντέρμπι, ευχαρίστησε τον κόσμο για τη στήριξη του και πρόσθεσε πως από δικά του λάθη οι «πράσινοι» δεν βρίσκονται πιο ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ουζουνίδη στη Nova μετά τη νίκη στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό (1-0):

«Πιστεύω πολύ σε αυτήν την ομάδα, στην ποιότητα των παικτών. Θεωρώ ότι οι 15 βαθμοί που έχουμε ουσιαστικά μέχρι τώρα, δεν είναι αυτοί που μας αντιπροσωπεύουν. Αυτό που είπα στους παίκτες είναι ότι περισσότερο από δικά μου λάθη έχουμε αυτούς τους βαθμούς και μετά από δικά τους, με τις αλλαγές που έγιναν και τη συνοχή που προσπαθούσαμε να βρούμε.

Κάναμε περισσότερα πράγματα στο 1ο ημίχρονο, παίξαμε καλά, θα μπορούσαμε να βάλουμε κι άλλα γκολ. Στο 2ο ημίχρονο ο Ολυμπιακός ρίσκαρε, αλλά ήταν πολύ ωραία η νίκη. Ευχαριστώ τον κόσμο που μας στήριξε και ειδικά στο παιχνίδι της Λαμίας, όπου ήμασταν κάκιστοι και μας συμπαραστάθηκε».

Οι δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου:


«Μία δίκαιη νίκη. Θα μπορούσε να έρθει πιο εύκολα και στο τέλος θα μπορούσε να μας τιμωρήσει η μπάλα. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά για την μαχητικότητα και το πως εφαρμόσαμε το πλάνο που είχαμε. Ήμασταν αυτοί που είχαμε διάθεση να δημιουργήσουμε και αν ήμασταν πιο προσεκτικοί θα είχαμε προηγηθεί πιο νωρίς. Ο κόσμος ήταν για μία ακόμα φορά μαζί μας και φάνηκε πως δεν χρειάζονται βεγγαλικά για μία καλή ατμόσφαιρα. Κρατάμε την νίκη και προχωράμε».

Για το αν μπορεί ο Παναθηναϊκός να πρωταγωνιστήσει: «Ο Παναθηναϊκός θα παίξει πρωταγωνιστικό ρόλο στο πρωτάθλημα. Έχω πει ότι οι 15 βαθμοί στο γήπεδο με βάση το πρόγραμμα. Έχω πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη στην ποιότητα των παικτών. Πρέπει και εκείνοι πέραν της δικής μου ευθύνης να αναρωτηθούν γιατί παρουσιάζουμε δύο πρόσωπα. Αυτό που είπα στους παίκτες είναι ότι όσο φοράνε αυτή τη φανέλα θα δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό. Στο προηγούμενο παιχνίδι με τη Λαμία στο πρώτο ημίχρονο το πρόβλημα ήταν η εικόνα. Στο δεύτερο προσπαθήσαμε και παίξαμε. Δεν θέλουμε να αλλάζουμε στυλ παιχνιδιού εντός και εκτός έδρας».

Για την αλλαγή στην εικόνα εκτός έδρας: «Θέλουμε κάτι, θέλουμε ένα κλικ. Μπορεί να χάσεις αλλά αυτό που πρέπει είναι να έχουμε ανάλογη απόδοση. Όταν την φτάσουμε θα έρθουν και οι νίκες. Δεν είναι θέμα ψυχολογίας, είναι παίκτες διεθνείς. Πρέπει να το αντιμετωπίζουμε πιο σοβαρά και να είμαστε αποφασιστικοί. Στα περισσότερα εκτός έδρας είμαστε παθητικοί. Το θέμα δεν είναι αν θα χάσει την μπάλα, αλλά πως θα την κερδίσεις ξανά. Αυτό θέλει να δει ο κόσμος».

Για τον αγώνα με τον Αστέρα: «Είναι επαγγελματίες οι παίκτες. Είμαστε μία ομάδα που έχει στόχους. Ελπίζω και αυτοί να καταλάβουν ότι έχουν στόχους και πολλές δυνατότητες. Μπορούμε να είμαστε πολύ καλύτεροι σαν ομάδα. Όταν είμαστε καλύτεροι θα πάνε όλα καλά».

Για τον υπήρξε τηλεφώνημα από τον μεγαλομέτοχο: «Δεν υπάρχει ο μεγαλομέτοχος παιδιά. Στα χαρτιά είναι μόνο. Από όταν ανακοίνωσε ότι φεύγει δεν έχω μιλήσει μαζί του».

Για τις αποφάσεις του διαιτητή και τη δήλωση του Λεμονή: «Με το παραμικρό στο τέλος δινόταν φάουλ. Φαίνεται φυσούσε παραπάνω. Δεν θα σχολιάσω τις δηλώσεις άλλου. Ήταν δύσκολο παιχνίδι και για τον διαιτητή πάντως και ας του δώσουμε ένα ελαφρυντικό».

Για την οπισθοχώρηση στο τελευταίο διάστημα: «Για αυτό έγινε η αλλαγή του Μουνιέ. Είναι φυσιολογικό όμως στο τέλος αυτό που έγινε. Υπήρξε και κούραση».

Για την παρουσία του Βλαχοδήμου και το γεγονός ότι θα αποχωρήσει τον Δεκέμβρη: «Εσείς απέξω ακούτε και διαβάζετε, εμείς τα ζούμε από μέσα. Δεν γίνεται να μην φύγουν κάποιοι παίκτες. Αν δεν έφευγε ο Βλαχοδήμος ίσως αυτή την στιγμή να μην μιλούσαμε».



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 28/10/2017 21:51
εε καλά ρε Ουζουνίδη δεν σου είπε και κανείς ότι είσαι ο Τραπάτονί...Εδώ συμφωνούμε για προπονητής κάνεις λάθη,για σουβλατζής καλός είσαι όμως..Ακού θα μπορούσανε να βάλουνε και άλλα γκολ...

στις 28/10/2017 21:58
λαβωμενο θηριο ο ολυμπιακος παιδια ..μαλλον θα ξεσπασει στην μπαρτσελονα....

στις 28/10/2017 21:59
εξω απο την πλακα παντως...μετα το 80 μπορουσε ναβαζε 1 γκολ...

στις 28/10/2017 22:02
Τον πουστη τον χοντρο δινει δικαιωμα να μας κανουν πλακα οι μυρωδιαδες οι βαζελοι...Λουστειτε τα τωρα...Καλα φιλαρακο @egoist μην σου κανει εντυπωση να ερθει κανενα Χ με την Μπαρτσελονα...Πως εστησε το σημερινο και κερδισες εσυ ο πεθαμενος μπορει να το μαγειρεψουνε και να κανω δηθεν και εγω την εκπληξη με την Μπαρτσα...Στημενο θα ειναι σε καθε περιπτωση

στις 28/10/2017 22:19
ισχυει...

[+]  beerfix7 στις 28/10/2017 22:19

[+]  gas1966 στις 28/10/2017 23:56

[+]  Tifonas21 στις 29/10/2017 01:34

στις 29/10/2017 02:42
Eαν εμπαινε γκολ το δοκαρι εξυπναδοπουλε θα ερχοταν Χ το ματς...Παλι θα γεμιζανε τα ταμεια των στοιχηματικων εταιριων....Οχι δεν ηταν στημενο απλα οταν εγινε το 1-0 και ξαφνικα ειδαμε ενα Ολυμπιακο να παιζει ενα τεταρτο καλη μπαλιτσα εγινε θαυμα...Αγγιξε ο Λεμονης με το μαγικο του ραβδακι και ξαφνικα τελευταιο τεταρτο εμαθαν μπαλα οι ΟΛυμπιακοι....Αφου δεν ξερετε μπαλα ρε ζουδια τι σχολιαζετε ζωα εε ζωα

στις 29/10/2017 14:03
ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ CAMPIASO ΜΟΥ ΕΓΙΝΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΝΑΛΥΤΗΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΝΩΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ? ΤΟ ΚΟΥΤΟΧΟΡΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΑΙΖΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΡΑΚΙΑ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟΠΟ!!!! ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΑΜΠΑΛΕ!!!! ΟΣΟ ΕΠΑΙΖΕ ΜΠΑΛΑ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ!!!! ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΝΑ ΒΟΣΚΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΑΡΓΗΣΕΙ!!!!!!

στις 29/10/2017 15:01
campiaso να φανταστω εφοσον τα ξερεις ολα αυτα εισαι πλουσιος τωρα ε?? πες μας και κανενα στημμενο την επομενη αγωνιστικη τρελε μου τα εχεις κονομησει ετσι κ αλλιως με τοσες γνωσεις μεσα στο κυκλωμα του οπαπ ;)

στις 29/10/2017 18:49
Ο Παναθηναικός μια χρονιά έπαιξε μπὰλα gas1966 την χρονιά με Καραγκούνη που έφτασε στους 8 του τσου λου.Τις χρονιές που έφτασε στους 4 αποκλείε μια Γκέτεμποργκ Σουηδιάς και έφτανε στους 4 χώρις να το καταλαβεί κανείς..Βλέπεις τότε στο πρωταθλητριών ήταν μία ομάδα από την κάθε χώρα και οχι 3 όπως τώρα..Και ο Ολυμπιακός είχε Σέστιτς και Ντέταρι και σε γαμούσε βαζελάκο μέσα έξω..Του έπαιρνες τα πρωταθλήματα με τον Δέδε και τον Σπανέα τολμάτε να μιλάτε για κοράκια ξεφτιλισμένοι βάζελοι καταστρέψατε το ΕΛληνικό ποδόσφαιρο σιχάματα..

στις 29/10/2017 18:57
Παιξατέ και μπάλα πουτάνες βαζέλες πότε ρε??Με τον Σπανέα και τον Δέδε που σου είχε δώσει τρία πέναλντι σε ένα παιχνίδι??Τον Ντέταρι τον ξέχασες τον Σέστιτς??Ειχές ποτέ τέτοιας κλάσης ποδοσφαιριστές στο μπούρδελο σου ηλίθιε που θα μας μιλήσεις για μπάλα..Που μου εφτασες στους 4 αποκλείοντας την πεθαμένη Φέγενορτ την Λίνφιλντ(χαχα?) και την Γκέτεμποργκ και στον ημιτελικό βροχη τα γκολ...Τοτε έπαιζες ποδόσφαιρο Λούλη??Για πήγαινε τώρα στους 4...

στις 29/10/2017 19:06
Γαμιόλες ήρθαν στην Ελλάδα Σέστιτς,Ντέταρι,Λιτόφτσενκο,Προτάσωφ,Σάβιτσεφ,Καρεμπέ,Ζε Ελίας,Τζιοβάνι,Ριβάλντο και είδατε λίγο μπαλίτσα της προκόπης πουτάναρες και τολμάτε και γράφετε για διατησίες καριόλια βαζέλια..Είχα Σέστιτς,Ντέταρι Λίτο,Προτασοφ και έπαιρνε πρωτάθληματα ο Παο του Καρούλια,του Καψη και η Αεκ του Μαλαδενη...Γαμιολια γαμω τα σπιτια σας καταστρέψατε το Ελληνικο ποδοσφαιρο και ακομα βγαζετε γλώσσα για διαιτησίες..Τολματε αμπαλιες πουτανες...Στην γάμα γαμω τα σπίτια σας ακριολήδες βάζελοι

στις 03/11/2017 00:20
ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΘΙΧΤΗΚΕΣ ΒΡΕ ΚΟΛΑΟΥΖΟ novicorn? ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΣΑΝ ΤΗ ΛΟΥΛΟΥ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΚΙ? ΜΙΛΑΣ ΣΑΝ ΟΦΗ Η ΣΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ? ΑΝ ΜΙΛΑΣ ΣΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΠΟΥΤΣΕΛΗΔΕΣ?ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ (ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΛΥΠΤΑ ΤΟΝ ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ) ΠΕΡΝΑΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΤΑ ΡΟΥΦΟΥΣΑΤΕ ΣΑΝ ΣΤΡΑΓΑΛΙΑ.ΕΑΝ ΜΙΛΑΣ ΣΑΝ ΟΦΗ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ ΔΗΛΑΔΗ Η ΓΑΥΡΟΠΟΥΤΑΝΑ ΤΟΥ.

στις 03/11/2017 00:52
ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣ.ΜΟΝΙΜΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΜΕ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ. ΜΑΖΕΨΑΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΧΩΡΙΣ ΣΟΒΑΡΟ ΕΠΕΝΔΥΤΗ.ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΟΙ ΠΟΡΕΙΕΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ ΕΚΤΟΣ ΕΛΑΧΙΣΤΩΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΩΝ.ΚΑΝΑΤΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ PROMOTION ΤΗΣ 7UP ΑΧ ΒΡΕ ΓΙΟΥΒΕ!!!!! ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ Ο novicorn ΜΕ ΤΙΣ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΠΑΙΧΤΕΣ ΟΠΩΣ Ο ΝΤΕΤΑΡΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΑΝ ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ (ΚΟΣΚΩΤΑΣ)!!!!ΕΤΣΙ ΣΑΣ ΦΤΙΑΞΑΝ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΘΡΑΣΥΤΑΤΟΙ ΚΑΙ ΓΕΛΟΙΟΙ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΧΑΘΕΙΤΕ ΒΡΕ!!!

στις 03/11/2017 01:37
ΨΗΦΙΣΕ ΝΟΜΟ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΝΑ ΧΑΡΙΣΤΟΥΝ ΤΑ ΧΡΕΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΠΡΟΣ ΤΡΙΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΕΥΝΟΙΚΟΥΣ ΟΡΟΥΣ.ΠΟΙΟΣ Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ!!!! Ο ΜΙΖΑΔΟΡΟΣ ΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΩΝ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΕ ΤΙΣ ΑΝΑΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ!!!!ΠΕΡΑΣΑΝ ΜΕ ΤΡΟΠΟΛΟΓΙΑ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ ΣΤΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΕΡΓΑ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣΦΥΓΗ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΝΑ ΠΕΖΕΙ ΜΠΑΛΑ ΕΚΕΙ Ο ΚΟΛΟΓΑΥΡΟΣ!!!!ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΓΕΛΟΙΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΓΙΑ ΠΑΙΧΤΕΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΔΥΝΑΣΤΕΥΑΝ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.