Τσάμπιονς Λιγκ: Με Ρονάλντο και… βοήθεια η Ρεάλ

Τσάμπιονς Λιγκ: Με Ρονάλντο και… βοήθεια η Ρεάλ



Με χατ-τρικ του Ρονάλντο, η Ρεάλ κέρδισε στην παράταση (4-2) την Μπάγερν στη Μαδρίτη και «σφράγισε» την πρόκριση για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Ισοφάρισαν το σκορ του πρώτου αγώνα οι Βαυαροί, που φωνάζουν για την αποβολή του Βιδάλ (84’) καθώς και για οφσάιντ σε δύο γκολ του Ρονάλντο στην παράταση.

Σ’ ένα συγκλονιστικό παιχνίδι στο «Μπερναμπέου», η Μπάγερν κατάφερε να ισοφαρίσει το εις βάρος της 2-1 του Μονάχου και να στείλει το ματς στην παράταση, όμως εκεί οι Βαυαροί έμειναν από δυνάμεις και η Ρεάλ πήρε τη νίκη με 4-2, πετυχαίνοντας τρία γκολ σε διάστημα 7 λεπτών (105’, 110’, 112’).

H «βασίλισσα» έγινε η πρώτη ομάδα που φτάνει στα ημιτελικά για 7η σερί χρονιά, αν και σ’ αυτό βοήθησαν οι αποφάσεις του διαιτητή Βίκτορ Κασάι. Οι Βαυαροί φωνάζουν για τη δεύτερη κίτρινη του Βιδάλ στο 83ο λεπτό, για μη αποβολή του Καζεμίρο καθώς και για τα δύο γκολ οφσάιντ του Ρονάλντο στην παράταση που έφεραν… τούμπα το ματς.

Η νίκη της Ρεάλ με 2-1 στο Μόναχο ανάγκασε την Μπάγερν να μπει πολύ επιθετικά, ψάχνοντας το γκολ που θα την έβαζε στο κυνήγι της πρόκρισης. Μόλις στο 9’ ο Ριμπερί γύρισε στη μικρή περιοχή για τον Τιάγκο, όμως ο Μαρσέλο πρόλαβε τον Ισπανό προτού αυτός «εκτελέσει» τον Νάβας. Οι Βαυαροί είχαν την υπεροχή, ωστόσο τα χαλούσαν στην τελική πάσα, με αποτέλεσμα η Ρεάλ να «βγάλει» το πρώτο 20λεπτο χωρίς να δεχτεί άλλη φάση.

Στη συνέχεια, η «βασίλισσα» αποφάσισε να επιτεθεί, απειλώντας στο 23’ με κεφαλιά του Μπενζεμά, η οποία πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Τρία λεπτά μετά, ο Νόιερ απέκρουσε σωτήρια στη γωνία του το συρτό σουτ του Καρβαχάλ, ενώ στο 28’ ο Μπόατενγκ έκοψε το σουτ του Ράμος από το ύψος της περιοχής.

Το παιχνίδι είχε φρενήρη ρυθμό, με την Μπάγερν να έφτανε ως την περιοχή της Ρεάλ, χωρίς όμως να απειλεί, εν αντιθέσει με τους γηπεδούχους που συνέχισαν να σπαταλούν ευκαιρίες. Στο 34’ το σουτ του Κρόος έξω από την περιοχή πέρασε ελάχιστα άουτ, ενώ στο 36’ ο Ρονάλντο έφυγε στην κόντρα, όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον Νόιερ. Δύο λεπτά μετά, ο Χούμελς έκοψε την προσπάθεια του Κρόος, με το 0-0 να μένει ως το ημίχρονο.

Το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος πήρε… φωτιά από τα πρώτα λεπτά, αφού στο 47’ ο Βιντάλ είδε την πρώτη κίτρινη για σκληρό φάουλ στον Καζεμίρο, ενώ στο 51’ ο Μαρσέλο έδιωξε στη γραμμή το ψηλοκρεμαστό σουτ του Ρόμπεν. Ωστόσο, ένα λεπτό μετά ο Ολλανδός έπεσε από μαρκάρισμα του Καζεμίρο και ο Κασάι έδωσε πέναλτι. Ο Λεβαντόφσκι ανέλαβε την εκτέλεση και δεν αστόχησε, «γράφοντας» το 1-0 για την Μπάγερν.

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι ήθελε άλλο ένα γκολ για να πάρει σκορ πρόκρισης, πιέζοντας την Ρεάλ για το 2-0. Οι Βαυαροί είχαν την υπεροχή, ωστόσο δεν απείλησαν με αξιώσεις και το πλήρωσαν στο 76’. Ο Καζεμίρο έβγαλε τη σέντρα για τον Ρονάλντο και ο Πορτογάλος με κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1. Η χαρά των Μαδριλένων δεν κράτησε πολύ, αφού δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα, η Μπάγερν πέρασε και πάλι μπροστά στο σκορ (77’) ύστερα από αυτογκόλ του Σέρχιο Ράμος.

Το 2-1 έστελνε το ματς στην παράταση, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πήγαν με παίκτη λιγότερο στον έξτρα χρόνο, αφού στο 84’ ο Βιδάλ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη σε μια λανθασμένη απόφαση, αφού ο Χιλιανός βρήκε τη μπάλα σε μονομαχία με τον Ασένσιο. Οι παίκτες του Αντσελότι έμειναν από δυνάμεις και στο 105’ ο Ρονάλντο «έγραψε» το 2-2, «εκτελώντας» από κοντά τον Νόιερ. Βέβαια όπως φάνηκε στο ριπλέι ο Πορτογάλος ήταν σε θέση οφσάιντ μετά το γέμισμα του Ράμος.

Τα πάντα τελείωσαν στο 109’. Ο Μαρσέλο με τρομερό σόλο, πέρασε ανάμεσα από δύο αντιπάλους, βγήκε απέναντι στον Νόιερ και έδωσε έτοιμο γκολ στον Ρονάλντο, ο οποίος όμως ήταν ξανά σε θέση οφσάιντ. Αυτό ήταν το 100ο γκολ του CR7 στο Τσάμπιονς Λιγκ, με τον Πορτογάλο να γράφει ιστορία. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 112’ ο Ασένσιο, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2 με όμορφη ατομική ενέργεια.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.903.953.651.203.151.281.251.9
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.182.453.601.223.00
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.602.059.25

Σχολιασμός

45 σχόλια:

στις 19/04/2017 00:27
Etsi mprabo ean kai misw th real xairomai pou ponaei o kolos tou genius shmera

στις 19/04/2017 00:28
Wraia ta poutsoskampila tou ronaldo shmera genius? Kai sta teleutaia lepta pou ponaei

στις 19/04/2017 00:33
Οι αποφασεις του διαιτητη εκριναν το αποτελεσμα! Δεν υπαρχει κοκκινη στον βινταλ ουτε καν φαουλ! Το 2-2 ερχεται απο οφσαιτ! Οι ισπανικες ομαδες τρωνε σπρωξιμο! Εαν γινει κατι παρομοιο και με την μπαρτσελονα αυριο εγω δεν θα ξαναδω τσαμπιονς λιγκ! Παντως σημερα υπηρξε αλλιωση αποτελεσματος

στις 19/04/2017 00:36
genius iremises re ???????? tn eides tn filo sou tn leva?.......... XAXAXAX0A0XA0XA0XA0XA0XA0X0X

στις 19/04/2017 00:37
ΚΑΙ Η ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΚΑΙ Η ΡΕΑΛ ΜΕ ΣΠΡΩΞΙΜΟ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΕΩΣ ΕΔΩ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΦΡΑΓΚΑ ΜΑΓΚΕΣ ΑΛΛΑ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΡΙΟ.

στις 19/04/2017 00:38
HALAAAAAA MADRID!!!!Αυτη την στιγμη καιγεται στην κυριολεξια η plaza mayor (η κεντρικη πλατεια της μαδριτης) απο χιλιαδες μαδριλενους!Ο ναος μεσα κολαση,απιστευτη ατμοσφαιρα,οι παιχταραδες μας τα δωσανε ολα ετρεχαν ασταματητα,ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!Ειμασταν καλυτεροι και στα δυο ματσ και δειξαμε ποιος ειναι το αφετνικο στην ευρωπη...Οποιος εγραψε τον τιτλο του αρθρου πρεπει να ειναι αντιρεαλικος ακου εκει βοηθεια,ποια βοηθεια 3 μπαλακια καθαρα (αν εξαιρεσεις το ενα που ναι ηταν οφσαιντ) τους ριξαμε,που λιγο ακομα χρονο να ειχε θα τρωγανε αλλα 2...το πεναλτι που κερδισαν που δεν υπηρξε επαφη?Λεβαντοφσκι ουτε μια κλασικη ευκαιρια,ρομπεν ουτε μια ενεργεια απο τις γνωστες αυτες που κανει...ρεσιταλ αμυνας και προπονητικης απο τον ΜΑΕΣΤΡΟ ΖΙΝΕΝΤΙΝ ΖΙΝΤΑΝ!!!Αυτοι που εχουν την σελιδα θα πρεπει να προσεχουν λιγο και οχι να βγαζουν κομπλεξ τους!Ραντεβου στο καρντιφ!!!!

στις 19/04/2017 00:42
Μούφα κόκκινη και 2γκολ οφσάιντ του πενάλντο και λέτε για εμάς,κρίμα για την άδικη σφαγή της μαχητικής Μπάγερν..

ΑΒΑΒΑ για το χεράκι του Κασεμιρο στην περιοχή..

Κρίμα μόνο κρίμα για το χάλι σας βρωμιλενοι!

ΤΕΛΙΚΆ ΌΛΟΙ ΒΛΈΠΟΥΜΕ ΣΕ ΠΙΟΥΣΡ ΕΧΟΥΝ ΑΔΥΝΑΜΊΑ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΈΣ'..'

Οπως το γκολ του ραμος που ήταν οφσάιντ εταιε από τότε συνεχίζεται το κούρεμα και η σφαγή..

Εγώ εδώ είμαι βρε πονεμενοι εσείς πότε θα πάρετε αξία νίκη δεν ξέρουμε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 19/04/2017 00:46
Re genius game to mouni Pou se petage esena den se esprwkse h diaithsia me paei? Bgale ta barcebromistika gialia re malaka .

στις 19/04/2017 00:46
Gamw#

στις 19/04/2017 00:47
Me pari #

στις 19/04/2017 00:48
Opws egw paradexomai moufa penalty Pou phrame me Leicester sto prwto paixnidi

στις 19/04/2017 00:52
Εσύ είσαι αμπαλος από κούνια στοκε!Ποτέ δεν είπα ότι ήταν πέναλτι ρουε Σουαρεζ αλλά αυτό που έγινε σήμερα είναι το σφαξιμο της χρονιάς!

στις 19/04/2017 00:54
την αξια νικη την πηραμε και μεσα στο μοναχο...και σημερα με τοσες ευκαριες που εχασε η ρεαλ αξιζε την προκριση

στις 19/04/2017 01:01
δειτε και το 1-2 της μπαγιερν,στο ξεκινημα της φασης ειναι οφσαιντ κακως μετρησε το γκολ...ποσα θελετε να ακυρωσετε της ρεαλ 1-2 κανενα προβλημα ακυρωστε ομως και τα 2 της μπαγιερν και παλι κερδισαμε...Καλο βραδυ!!

στις 19/04/2017 01:02
οπως κ να εχει ο ροναλντο την πηρε απτο χερακι κ εδιεξε εστω κ με 1 γκολ οφσαιντ οτι ειναι απο τους καλυτερος παικτες π εχουν βγει ποτε το 3ο του γκολ δεν ειναι οφσαιντ για μενα ,την καρτα δεν την εχω δει... πειτε μ 1 ομαδα που σηκωνει τροπαια χωρις να ευνοηθει εστω κ λιγο απο την διαιτησια ..καμια ολες απο λιγο μεχρι πολυ ευνωουνται ειτε με λαθοι ειτε με συμπαθειες για εμενα στημενα δεν υπαρχουν ουτε τ γαυρου ουτε πουθενα υπαρχουν καποια διαιτητικα λαθη και συμπαθειες προς τις ομαδες απο τους διαιτητες ( με εξερεση τα μικρα πρωταθληματα στην ασια οπως σιγκαπουρη ουζμπεκισταν ναι εκει πεφτει στησιμο γαι στοιχηματικους λογους )

στις 19/04/2017 01:03
Αφου ειναι παπαρας αυτος ο βιδαλ.και στο πρωτο κ στο δευτερο παιχνιδι,ηταν μακραν ο πιο στημενος παιχτης της ρεαλ.δεν πειραζει,πιο ευκολα για την ατλεντικο να το σηκωσει

στις 19/04/2017 01:07
Geniusmsn που ήσουν τόσο καιρό ρ? Σκουπιζες τα χυσια ?

στις 19/04/2017 01:12
η 2η κιτρινη τ βιδαλ ηταν τραβηγμενη αλλα πρεπε να αποβληθει πιο πριν μαζι κ ο κασεμιρο τελος και το 1-2 της μπαγερν ηταν οφσαιντ γενικα κακη διαιτησια σημερα

στις 19/04/2017 01:12
ΜΙΛΑΕΙ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΓΙΑ ΣΦΑΞΙΜΟ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΤΑΝ 6 ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΟΛΟΙ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΑΝ ΕΙΧΑΜΕ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΕΦΑΛΙ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΕΧΕΙ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙ ΞΑΝΑ ... ΜΑΛΑΚΑ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΣΤΕ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΚΡΥΒΟΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΒΡΗΚΕΣ ΕΥΚΕΡΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΣΟΥ ΠΙΣΤΕΥΟΝΤΑΣ ΠΩΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΜΑΛΑΚΑ

στις 19/04/2017 01:24
Μπεεεεεε βρωμιαρη βγάλε τις παρωπίδες μουλάρι μου θες και μπάλα πανασχετε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Δείτε πως ξεκίνησαν οι φάσεις στο γκολ του κλαψιανο και Δείτε και το χερακι του κασεμιρο..

Πάκο δεν ξέρει ο βεραττι ρ

,δεν ξέρουν άλλοι και αλλοιε που μας αποθέωσαν εκείνη την μέρα,ξέρεις εσύ ο Πάκο με παρατσούκλι που σου έβγαλαν στο Δημοτικό ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ παράτα την μπάλα κοπανε και άρχισε να παίζεις τάβλι ΧΑΧΑΧΑ

Νιξα φίλε μου κλαίνε τα τσιμέντα,σήμερα βρήκαν το φως τους οι τυφλοί!

στις 19/04/2017 03:15
antikemeneika milaw ta 2 goal htan offside; kai sto 2o eidika stin paratasi ekane kontrol me to xeri kiolas asto mhn to psaxneis...kai prospatheis na vreis dikaio o casemiro oxi 2 4 kitrines kartes eprepe na faei! EGW PARADEXTIKA ME PARI OUTE EIDIKA TO 2O PENALTY DEN HTANE TO 1O HTANE GIATI TON VREIKE SE EPAFH OPOTE EINAI!

στις 19/04/2017 11:06
πεναλτυ μουφα στο πρωτο ματς για τη μπαγερν...δε βγαζει κοκκινη στον βινταλ στο 47 που ηταν καθαρη κιτρινη(θα ηταν η 2η)παλι μουφα πεναλτυ στη βουτια του ρομπεν και σε αντιστοιχη φαση με καζεμιρο στη παραταση δε το δινει(που υπηρχε κ επαφη εκει ),στο 1-2 προερχεται απο οφσαιντ γτ ο λεβα επηρεαζει τη φαση και ειναι εκτεθειμενος..για αυτα ρε μαλακες δε λετε τιποτα?

στις 19/04/2017 12:16
Καλά genius κλαψε

στις 19/04/2017 12:25
Μεγαλο ματς μεγαλοι παιχταραδες τρομερη μπαλα κακη διαιτησια γενικοτερα απο διαιτητη και τους 4 βοηθους του, χασανε σχεδον ολες της αμφισβητουμενες φασεις εις βαρος και των 2 ομαδων .Κριμα για αυτη την ματσαρα

στις 19/04/2017 13:03
οι γερμανοι δεν εχουν μαθει να χανουν , ουτε προκειται να συμβει ποτε αυτο

στις 19/04/2017 14:26
oso htan 11 me 11 h real ti ekane? tn eixe pni3ei h bayern.. eprepe omws na perasei h real dn ginotan alliws, kokkini sto 1o mats, kokkini k sto 2o, mono etsi mporesate k perasate, alliws den... sto 10 mats, to 20 goal ths real mphke meta tn kokkini tou martinez, k x8es, meta tn kokkini t vidal ta 3 goal, k meta lete h eikona ths real htan kalhterh, k vevaia htan kalhterh afou epaize me paixth parapanw.... h sunolikh eikona einai auto p eipe o alonso oti an paizane 11 me 11 tis pio polles pi8anothtes na perasei tis eixe h bayern, antikeimenika, oso k na mn sas aresei.

στις 19/04/2017 14:36
activator12 , oi germanoi 3eroun na xanoun alla oxi k etsi, kra3imo apo olo tn kosmo exei faei h real, auto p egine x8es dn exei 3anaginei anamesa se 2 terasties omades.... pragmatika san fila8los ths bayern k tsantistika alla k ntraphka, pragmatika, ta evlepa k dn ta pisteua...

στις 19/04/2017 17:16
Η Ρεαλ ευνοηθηκε απο την διαιτησια στο χθεσινο ματς οο ευνοηθηκε και η Μπαγιερν στο πρωτο αλλα και στο δευτερο, ας καθισει καποιος και ας μιλησει λεπτομερως για ολες τις επιμαχες φασεις, εγω πραγματικα βαριεμαι να απανταω σε ολη αυτη την χολη και την κακια... ..την προκριση την αξιζε 100% ομως η Ρεαλ γιατι επαιξε χυχομενα και με παθος και στα δυο παιχνιδια , περισσοτερο απο την Μπαγιερν ...

...τελος

στις 19/04/2017 17:17
ψυχομενα*

στις 19/04/2017 18:11
λοιπον ηρθε η ωρα για ενα αντκειμενικο και μεγαλο σχολιο για ολες τις επιμαχες φασεις του ενος απο τα ωραιοτερα και ομορφοτερα παιχνιδια ου εχω δει ποτε μου....

ξεκιναμε λοιπον :

1.ο Βινταλ επρεπε να δεχτει δευτερη κιτρινη καρτα για φαουλ που εκανε στον κασεμιρο ..οποτε επρεπε να ειχε αποβληθει γρηγοροτερα απο το παιχνιδι..

2. Δεν υπαρχει κανενα πεναλντι για την Μπαγιερν καθως ο κασεμιρο τσιμπαει πρωτος την μπαλα μπροστα απο τον Ρομπεν.

3.Υπαρχει καθαρο σπρωξιμο του Λεβαντοφσκι στον Νατσο σε μια διεκδικηση στον αερα μεσα στην μικρη περιοχη, οποτε επρεπε να ειχε δοθει πεναλτνι που δεν δοθηκε.

4.το δευτερο γκολ της Μπαγιενρ(αυτογκολ του Ραμος) ειναι καθαρο οφσαιντ καθως ο λεβαντοφσκι συμετεχει ενεργα στην φαη αφου κανει προσπαθεια να δεχτει και να κατεβασει την μπαλα και ετσι δημιουργηται αναμπουμπουλα την αμυνα και ερχεται το αυτογκολ.

5.υπερβολικη η δευτερη κιτρινη που δοθηκε στον βινταλ(υπενθιμιζω ομως πως επρεπε να δοθει πολυ πιο πριν).

στις 19/04/2017 18:11
6.καθαρο οφσαιντ το δευτερο γκολ του Ροναλντο .

7.κανενα οφσαιντ στο τριτο γκολ του Ροναλντο καθως ο παιχτης(Μαρσελο) που του κανει την πασα ειναι πιο μπροστα απο τον τελευταιο αμυντικο της Μπαγιερν.

συνολο ευνοιας απο την κακη διαιτησια χθες το βραδυ: 4-2 υπερν της Μπαγιενρ, βαλ'τε κατω τις φασεις μια μια και θα το δειτε ολοι σας αυτο...εμπρος ολοι οι κομπλεξαρες να χτυπησουν τα dislikes, εγω ειπα αυτα που ειδα μετα απο αρκετα αρκετα αρκετα replay...

στις 19/04/2017 18:50
teo, polu eukola vghkan oi kartes stn martinez sto 1o k stn vidal sto 2o, ti les? oxi? k 3analew, 8a legame alla shmera, dn ginetai na ta leei olos o kosmos k mono oi fila8loi ths real na mn ta dexontai...

στις 19/04/2017 18:51
αφού στο 84’ ο Βιδάλ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη σε μια λανθασμένη

στις 19/04/2017 18:52
Εκεί κρίθηκε το ματσάκι κύριοι

στις 19/04/2017 18:54
auto lew k gw alla dn me akouei kaneis, na evgaine k casemiro apo pio prin na vlepame allo matsaki...

στις 19/04/2017 19:40
ολος ο κοσμος ειαι εσ υmonompalla και καμια 10ρια σαν και εσενα..;

λοιπον εσεις που ειστε ολος ο κοσμος δεν σταθηκατε στις 4 φασεις που ευνοηθηκε η Μπαγιερν, αλλα σταθηκατε μονο στις 3 που ευνοηθηκε η Ρεαλ ενω εγω ας πουμε που μου εχετε βγαλει μερικοι κομπλεξαρες την ρετσινια του κομπλεικου οπαδου που βλεπει ο,τι τον συμφερει αναφερθηκα σε ολα...

στις 19/04/2017 19:51
oso k na mn s aresei teo, ta vlepeis ligo opws se voleuei...

στις 19/04/2017 19:52
an exeis mperdepsei tn mpala me tn politikh dn exeis kamia douleia edw...

στις 19/04/2017 19:54
auto dn legete eunoia, tyflwsh legete epanalamvanomenh, mono enas ampalos dn to vlepei...

στις 19/04/2017 20:01
φιλε δες ολες τις φασεις του παιχνιδιου ξανα και τοτε θα δουμε ποιος βλεπει τα πραγματα οπως τον συμφερουν..

εγω αναφερθηκα σε ολες τις αμφισβητουμενες φασεις, και οπως καινα το κανουμε η μπαγιερν ευνοηθηκε σε 4 φασεις και η Ρεαλ σε 3, ητε σου αρεσει ητε οχι, και τι σχεση εχει αυτο με την πολιτικη που ειπες..κανενας δεν το καταλαβε..να εισαι σιγουρος..

στις 19/04/2017 20:19
επειδη δεν βγαζει καενα νοημα

στις 19/04/2017 21:08
genika to eipa auto gia tn politikh gia kwlogermanarades klp p lene, prwth fora t akous?

στις 19/04/2017 21:09
3anades esy tis faseis, exw pai3ei mpala, dn milaw stn aera gia tis faseis...