Γρανάδα - Αλαβές

3/12/2021 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 151
2 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 879 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γρανάδα - Αλαβές στις 14/4/2024

• Θεατές: 13511
90+5'

Η ομάδα Γρανάδα είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+5'

90+5'

Κατοχή: Γρανάδα: 43%, Αλαβές: 57%.

90+5'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Monchu από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Manu Garcia

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Tomas Pina από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Yan Brice Eteki

90+2'

Ο Quini υποπίπτει σε χέρι

90+2'
Σέντρα

Ο Facundo Pellistri από την ομάδα Αλαβές προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

90+2'

Ο Monchu από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+1'

Η ομάδα Γρανάδα εκδηλώνει επίθεση

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Monchu από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Tomas Pina

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Κατοχή: Γρανάδα: 44%, Αλαβές: 56%.

89'
Σέντρα

Ο Facundo Pellistri κάνει τη σέντρα

88'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

86'

Κίτρινη κάρτα για τον Javi Lopez

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Santiago Arias στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

86'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον Luis Abram χτύπησε το δοκάρι!

86'

Ο Monchu από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

85'

Ο Fernando Pacheco κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

85'
Σέντρα

Ο Monchu κάνει τη σέντρα

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Santiago Arias από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Javi Lopez

84'

84'
Σέντρα

Ο Facundo Pellistri από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

83'

Η ομάδα Αλαβές παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

83'

Ο Luis Maximiano κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

82'
Σέντρα

Ο Mamadou Sylla κάνει τη σέντρα

81'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Ο Luis Abram στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του!

81'
Σέντρα

Ο Luis Rioja κάνει τη σέντρα

81'

Ο Luis Milla δίνει τη θέση του στον Monchu

81'

Η ομάδα Αλαβές εκδηλώνει επίθεση

80'

Ο Antonio Puertas δίνει τη θέση του στον Santiago Arias

80'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Yan Brice Eteki για την ομάδα Γρανάδα. Ο Mamadou Sylla σταματάει την φάση.

79'

Κίτρινη κάρτα για τον Yan Brice Eteki

79'

78'

Ο Pere Pons δίνει τη θέση του στον Mamadou Sylla

78'

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlos Neva από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Facundo Pellistri

77'
Κακό κοντρόλ

Ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

77'
Σέντρα

Ο Luis Milla κάνει τη σέντρα

77'

76'

Ελεύθερο για την ομάδα Γρανάδα

76'
Απόκρουση

Ο Raul Torrente απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

76'
Σέντρα

Ο Javi Lopez κάνει τη σέντρα

75'
Απόκρουση

Ο Javi Lopez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

75'
Γέμισμα

Ο Luis Milla εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

75'

75'

74'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

74'
Απόκρουση

74'
Σέντρα

Ο Manu Garcia κάνει τη σέντρα

73'

Ο Manu Garcia από την ομάδα Αλαβές εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

73'

Το σουτ του Joselu μπλοκάρεται

73'
Γέμισμα

Ο Luis Rioja εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Javi Lopez

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yan Brice Eteki από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Tomas Pina

72'

71'

Ο Edgar Mendez δίνει τη θέση του στον Facundo Pellistri

71'

Ο Mamadou Loum Ndiaye δίνει τη θέση του στον Tomas Pina

71'

Ο Jorge Molina δίνει τη θέση του στον Alberto Soro

70'

70'

Ο Edgar Mendez από την ομάδα Αλαβές είναι σε θέση οφσάιντ

70'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Manu Garcia από την ομάδα Αλαβές «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

70'

69'

Ο Florian Lejeune επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Raul Torrente από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Joselu

68'

67'

Ο Luis Rioja από την ομάδα Αλαβές είχε προσπάθεια εκτός στόχου

67'

Ο Florian Lejeune από την ομάδα Αλαβές κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

67'
Σέντρα

67'

Ο Manu Garcia από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

67'

Ο Luis Rioja κάνει το σουτ, ο Luis Maximiano αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

66'

Η ομάδα Αλαβές έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

66'

Η ομάδα Αλαβές έχει την κατοχή της μπάλας

66'

65'

Ένας παίκτης από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

65'

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edgar Mendez από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Quini

64'

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edgar Mendez από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Luis Suarez

63'

Καλή ενέργεια από τον Joselu ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

63'

Ο Pere Pons από την ομάδα Αλαβές πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

63'

62'

Ο Joselu υποπίπτει σε χέρι

61'

Ο Sergio Escudero είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Yan Brice Eteki

61'

61'

61'

60'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

60'

Κατοχή: Γρανάδα: 46%, Αλαβές: 54%.

60'

59'

Ο Florian Lejeune από την ομάδα Αλαβές είχε προσπάθεια εκτός στόχου

59'
Σέντρα

59'
Απόκρουση

59'

Ο Manu Garcia από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

58'

Ο Manu Garcia από την ομάδα Αλαβές κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η απομάκρυνε

58'

Ο Luis Rioja από την ομάδα Αλαβές πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

58'

58'

Ο Antonio Puertas υποπίπτει σε χέρι

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mamadou Loum Ndiaye από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Luis Milla

57'

Ο Antonio Moya δίνει τη θέση του στον Manu Garcia

56'

56'
Σέντρα

Ο Carlos Neva κάνει τη σέντρα

56'

Ο Luis Rioja κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Luis Maximiano μπλοκάρει εύκολα

55'
Σέντρα

Ο Antonio Moya κάνει τη σέντρα

55'

55'

Κατοχή: Γρανάδα: 45%, Αλαβές: 55%.

55'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

54'

Η ομάδα Γρανάδα έχει την κατοχή της μπάλας

54'

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maxime Gonalons από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Joselu

52'
Απόκρουση

Ο Pere Pons απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

52'
Σέντρα

Ο Luis Suarez κάνει τη σέντρα

52'

Ελεύθερο για την ομάδα Αλαβές

52'

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

52'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Quini , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

52'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

51'

51'

Το αμυντικό λάθος του Raul Torrente μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

51'

50'

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

50'

Κατοχή: Γρανάδα: 42%, Αλαβές: 58%.

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edgar Mendez από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Carlos Neva

49'

Η ομάδα Αλαβές ξεκινάει αντεπίθεση

49'
Σέντρα

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

48'

48'

48'

47'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

47'

47'

Ο Antonio Moya πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

47'

47'

46'

46'

45+2'

45+2'
Απόκρουση

Ο Florian Lejeune απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45+2'
Γέμισμα

Ο Sergio Escudero εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

45+1'

Ο Victor Laguardia από την ομάδα Αλαβές δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

45+1'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Victor Laguardia για την ομάδα Αλαβές. Ο Jorge Molina σταματάει την φάση.

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

Ο Edgar Mendez από την ομάδα Αλαβές είχε προσπάθεια εκτός στόχου

45'

44'

44'
Σέντρα

44'

44'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'
Σέντρα

43'

43'
Γέμισμα

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Victor Laguardia από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Jorge Molina

42'

40'

Ο Luis Abram από την ομάδα Γρανάδα δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Luis Abram για την ομάδα Γρανάδα. Ο Luis Rioja σταματάει την φάση.

40'

Κατοχή: Γρανάδα: 41%, Αλαβές: 59%.

39'

39'
Σέντρα

38'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florian Lejeune από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Antonio Puertas

37'

37'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edgar Mendez από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Luis Milla

36'
Γέμισμα

Ο Antonio Moya εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

35'

35'

35'

35'

Ο Martin Aguirregabiria από την ομάδα Αλαβές προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

34'

Ο Antonio Moya από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

34'

33'

33'

33'
Γέμισμα

32'

Ο Mamadou Loum Ndiaye τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maxime Gonalons

32'

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Edgar Mendez

30'

30'

Ο Mamadou Loum Ndiaye αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

30'

30'

29'
Σέντρα

Ο Edgar Mendez κάνει τη σέντρα

29'

29'

Ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

29'

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

29'

Ο Luis Milla από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

28'

Το σουτ του Jorge Molina μπλοκάρεται

28'

27'
Σέντρα

Ο Quini από την ομάδα Γρανάδα κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

27'

27'
Σέντρα

Ο Quini κάνει τη σέντρα

27'

26'

25'

25'

25'

Η ομάδα Γρανάδα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

25'

Ο Antonio Moya αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

24'

23'

23'

22'

22'
Σέντρα

22'

22'

20'
Απόκρουση

Ο Quini απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

20'
Σέντρα

Ο Martin Aguirregabiria κάνει τη σέντρα

20'

20'

19'

Ο Sergio Escudero από την ομάδα Γρανάδα είναι σε θέση οφσάιντ

19'

19'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Joselu από την ομάδα Αλαβές αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

18'
Γέμισμα

18'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Escudero από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Martin Aguirregabiria

17'

16'
Σέντρα

Ο Antonio Moya από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το φάουλ αλλά ο συμπαίκτης του δεν προλαβαίνει την μπάλα και η ευκαιρία χάνεται.

16'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Antonio Moya

16'

15'

14'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Antonio Puertas στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

14'

13'

12'
Απόκρουση

Ο Victor Laguardia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

12'

Ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

12'

12'

11'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

11'
Σέντρα

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Moya από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Maxime Gonalons

10'

10'

Κατοχή: Γρανάδα: 32%, Αλαβές: 68%.

9'

9'
Απόκρουση

Ο Luis Maximiano απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

9'
Γέμισμα

8'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Raul Torrente από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Edgar Mendez

8'

7'

Το σουτ του Luis Rioja μπλοκάρεται

7'

Ο Mamadou Loum Ndiaye από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

7'
Σέντρα

Ο Pere Pons από την ομάδα Αλαβές προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

6'
Απόκρουση

6'
Σέντρα

6'

5'
Απόκρουση

Ο Carlos Neva απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

5'
Σέντρα

5'

Κατοχή: Γρανάδα: 38%, Αλαβές: 62%.

5'

4'

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα είναι σε θέση οφσάιντ

3'

3'

3'

3'

2'

2'

1'
Σέντρα

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joselu από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Carlos Neva

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Γρανάδα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Nuevo Los Carmenes, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σταμάτησε το αήττητο σερί της Αλαβές

Η Γρανάδα προέρχεται από θετικό αποτέλεσμα στο Μπιλμπάο και υποδέχεται με πολλές απουσίες την Αλαβές που σταμάτησε το αήττητο σερί της στα πέντε ματς.

ΓΡΑΝΑΔΑ

Έπειτα από δύο συνεχόμενες ήττες επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, αφού πήγε στη χώρα των Βάσκων και έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 2-2 με την Αθλέτικ Μπιλμπάο. Είδε τη γηπεδούχο ομάδα να παίρνει το προβάδισμα μόλις στο 10΄ με τον Ραούλ Γκαρθία, αλλά αυτή πήγε στην ανάπαυλα όντας μπροστά στο σκορ. Έκανε την ανατροπή μέσα σε εννιά λεπτά, έχοντας ως σκόρερ τους Ματσίς (25') και Μολίνα (34'), ενώ το αυτογκόλ του Μαξιμιάνο στο 76' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

«Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου, καταφέραμε να ξεπεράσουμε τρεις τραυματισμούς κατά τη διάρκεια του αγώνα. Ήθελα τη νίκη, υποθέτω ότι γι' αυτούς η ισοπαλία θα είναι δίκαιη, αλλά έτσι είναι το ποδόσφαιρο. Οι φίλαθλοι πρέπει να είναι περήφανοι για αυτήν την ομάδα. Είμαστε μια ανταγωνιστική ομάδα. Είναι πολύ δύσκολο να παίζεις σε αυτό το γήπεδο και ο βαθμός αξίζει πολύ» επισήμανε ο προπονητής, Ρόμπερτ Μορένο.

Την Τρίτη έκανε μια καλή... προπόνηση παίζοντας στο Κύπελλο στην έδρα της Λαγκούνα και τη συνέτριψε με 7-0. Το παιχνίδι δεν χρήζει κριτικής με την Γρανάδα να έχει σκόρερ τους Μπάκα (9'), Μπούτζκε (32', 44', 54'), Πουέρτας (41') και Μολίνα (67', 76').

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο προπονητής Μορένο, ο στόπερ Χερμάν Σάντσεθ (12/2) και ο χαφ Μοντόρο (14/1), αλλά εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Μόντσου (12/0). Δεν υπολογίζονται για την αναμέτρηση ο μέσος Ροτσίνα (10/1), ο εξτρέμ Ματσίς (9/1), ο στόπερ Ντομίνγκος Ντουάρτε (7/1) και ο μπακ Ντίαθ (9/0).

ΑΛΑΒΕΣ

Το αήττητο της σταμάτησε στα πέντε ματς, αφού την προηγούμενη αγωνιστική φιλοξένησε την Θέλτα και έχασε με 2-1 σε ένα χιονισμένο γήπεδο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σάντι Μίνα στο 12', αλλά η Αλαβές αντέδρασε άμεσα ισοφαρίζοντας με τον Χοσέλου στο 21'. Μάλιστα, θα μπορούσαν να είχαν πάρει το προβάδισμα, αλλά είχαν δοκάρι με τον Λουμ στο 54' και στο 68' ο Άσπας αστόχησε σε πέναλτι, αλλά με δεύτερη ευκαιρία βρήκε δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

"Παίξαμε το καλύτερο παιχνίδι της σεζόν. Σε όλο το παιχνίδι ήμασταν ανώτεροι από τη Θέλτα. Πιστεύω ότι ήμασταν πολύ καλοί μέχρι το δεύτερο γκολ. Η δουλειά όλων των παικτών έχει πολλά πλεονεκτήματα, το γήπεδο έχει γίνει πολύ κακό με την πάροδο της ώρας. Η ιδέα είναι πολύ καλή, η ομάδα παίζει όλο και καλύτερα και δημιουργεί ευκαιρίες " ήταν τα λεγόμενα του προπονητή, Χαβιέρ Καγιέχα.

Την Τρίτη είχε υποχρεώσεις για το Copa Del Rey και έστω και δύσκολα πέρασε από την έδρα της Ουνάμι με 3-0. Άνοιξε το σκορ με τον Γκουιντέτι στο 66', ενώ ο Σίλα στο 82' καθάρισε την υπόθεση νίκη κα το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Λουίς Ριόχα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο μπακ Ρουμπέν Ντουάρτε (13/0) και απουσιάζει ξανά ο μπακ Τσίμο (9/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Γρανάδα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και θέλει να συνεχίσει στον ίδιο ρυθμό φιλοξενώντας την Εσπανιόλ που βρισκόταν σε φόρμα, αλλά η Θέλτα της έβαλε στοπ. Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές αγωνιστικά, με την γηπεδούχο ομάδα να έχει αρκετές απουσίες, και αναμένεται ένα ισορροπημένο ματς για αυτό και θα πάμε με το Χ στο ημίχρονο.

• Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Αλαβές, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.18 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αλαβές δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.57 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Γρανάδα, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα