21+

Ρεάλ Μαδρίτης - Αλαβές

19/2/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 369
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 790 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αλαβές - Ρεάλ Μαδρίτης στις 21/12/2023

• Θεατές: 42180
90+4'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης μετά από μία καλή εμφάνιση

90+4'

90+3'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 70%, Αλαβές: 30%.

90+3'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

Η ομάδα Αλαβές εκδηλώνει επίθεση

90+2'

Η ομάδα Αλαβές έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Karim Benzema της ομάδας Ρεάλ Μαδρίτης ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Fernando Pacheco επέλεξε τη λάθος γωνία.

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Florian Lejeune από την ομάδα Αλαβές υποπίπτει σε πέναλτι καθώς ανέτρεψε τον Rodrygo.

90'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90'

Ο Rodrygo από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 69%, Αλαβές: 31%.

89'

Ο Fernando Pacheco κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

89'
Σέντρα

Ο Marcelo κάνει τη σέντρα

89'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Florian Lejeune από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Marcelo

87'

Ο Ximo Navarro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eden Hazard

87'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Ο Daniel Carvajal δίνει τη θέση του στον Lucas Vazquez

86'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

85'

Ο Federico Valverde από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

85'

85'

85'

Ο Vinicius Junior δίνει τη θέση του στον Eden Hazard

85'

Ο Ferland Mendy δίνει τη θέση του στον Marcelo

84'

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edgar Mendez από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Ferland Mendy

84'

83'

83'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

83'

Ο Mamadou Loum Ndiaye δίνει τη θέση του στον Antonio Moya

83'

Ο Ruben Duarte δίνει τη θέση του στον Ximo Navarro

82'

Ο Luka Modric δίνει τη θέση του στον Rodrygo

82'

Ο Marco Asensio δίνει τη θέση του στον Daniel Ceballos

80'

80'

Ένα γκολ από υπέροχη ομαδική προσπάθεια!

80'

Ο Karim Benzema έδωσε την ασίστ για το γκολ.

80'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Vinicius Junior σκοράρει με το δεξί πόδι!

80'

80'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Karim Benzema από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης παίζει το 1-2 με τον Marco Asensio.

79'

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Vallejo από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Daniel Carvajal

78'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

77'

Ο Karim Benzema βλέπει την τεράστια ευκαιρία του με σουτ να σταματάει στο δοκάρι!

77'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Karim Benzema από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης παίζει το 1-2 με τον Vinicius Junior.

77'

77'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

76'

75'

Ο Ferland Mendy από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

75'

75'

75'

Ο Daniel Carvajal κάνει το σουτ, ο Fernando Pacheco αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

75'

Ο Marco Asensio από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

74'

Ο Pere Pons τιμωρείται για σπρώξιμο στον Casemiro

74'

73'

73'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

72'

Ο Luis Rioja δίνει τη θέση του στον Manuel Vallejo

72'

Ο Gonzalo Escalante δίνει τη θέση του στον Edgar Mendez

72'

Ο Pere Pons τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ferland Mendy

71'

71'

71'

Ελεύθερο για την ομάδα Αλαβές

71'

Ο Vinicius Junior πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

71'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκδηλώνει επίθεση

70'

69'

69'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

69'

Ο Joselu υποπίπτει σε χέρι

68'

68'

Ο Karim Benzema από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

68'

Ο Luka Modric από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

68'

68'

Ο Eder Militao παίρνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ξυστά από το δοκάρι. Τόσο κοντά στο γκολ!

67'
Σέντρα

Ο Vinicius Junior κάνει τη σέντρα

67'
Απόκρουση

Ο Matt Miazga απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

67'

Ο Luka Modric από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

67'
Απόκρουση

Ο Matt Miazga απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

67'
Σέντρα

Ο Luka Modric κάνει τη σέντρα

66'

Ο Marco Asensio από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

66'

Ο David Alaba από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

66'

66'

66'
Σέντρα

Ο Marco Asensio από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

66'

65'

Ο Joselu από την ομάδα Αλαβές είναι σε θέση οφσάιντ

65'

65'

Ο Nahuel Tenaglia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

65'
Απόκρουση

Ο David Alaba απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

65'
Σέντρα

Ο Luis Rioja κάνει τη σέντρα

64'

63'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Marco Asensio

63'

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marco Asensio της ομάδας Ρεάλ Μαδρίτης νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

63'

63'

Ο Karim Benzema από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

62'

62'

Το σουτ του Luka Modric μπλοκάρεται

62'
Σέντρα

Ο Daniel Carvajal κάνει τη σέντρα

62'

Ο Karim Benzema από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

62'

62'

62'

Πως το έχασε αυτό; Ο Pere Pons έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

62'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Pere Pons βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

61'

Η ομάδα Αλαβές έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

61'

Το αμυντικό λάθος του Marco Asensio μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

61'

Ο Jason δίνει τη θέση του στον Pere Pons

61'

Ο David Alaba από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joselu

60'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 68%, Αλαβές: 32%.

59'

59'

Το παιχνίδι είναι πολύ μονόπλευρο τώρα. Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κυριαρχεί στην κατοχή της μπάλας

59'

Πως το έχασε αυτό; Ο Casemiro έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

59'
Σέντρα

Ο Marco Asensio κάνει τη σέντρα

59'

58'

Ο Luka Modric από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

58'

57'

Ο Casemiro από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

57'

Ο Marco Asensio από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

57'

Ο Vinicius Junior από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

56'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

55'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 67%, Αλαβές: 33%.

55'
Απόκρουση

Εξαιρετική άμυνα από τον Florian Lejeune της ομάδας Αλαβές για να αποτρέψει το γκολ.

55'

Τι ευκαιρία! Ο Karim Benzema φαινόταν πως θα σκοράρει, αλλά η προσπάθειά του δεν πέρασε τη γραμμή!

55'

Ο Fernando Pacheco έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Vinicius Junior βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Fernando Pacheco του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

55'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Vinicius Junior , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

55'

55'

55'
Σέντρα

Ο Joselu κάνει τη σέντρα

54'

53'

53'
Σέντρα

Ο Ferland Mendy από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

52'

52'

Πως το έχασε αυτό; Ο Luis Rioja έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

52'

52'

O Fernando Pacheco στέλνει τη μπάλα μακριά.

51'

51'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Karim Benzema από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

51'

Ο Luka Modric από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

51'

Ο Vinicius Junior από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

51'

51'
Απόκρουση

Ο Florian Lejeune απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'
Σέντρα

50'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 66%, Αλαβές: 34%.

50'

49'

Ο David Alaba εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Fernando Pacheco ελέγχει την φάση

48'

Κίτρινη κάρτα για τον Mamadou Loum Ndiaye

48'

Ο Mamadou Loum Ndiaye από την ομάδα Αλαβές το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Vinicius Junior

48'

47'

46'

46'

46'

45'

45'

44'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Vinicius Junior υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Nahuel Tenaglia

44'

44'

44'
Απόκρουση

43'
Σέντρα

43'

Καλή ενέργεια από τον Luka Modric ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

43'

Ο Ferland Mendy από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

42'

42'

Ο Joselu τιμωρείται για σπρώξιμο στον Eder Militao

41'

41'

Ο Federico Valverde αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

41'

40'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 65%, Αλαβές: 35%.

40'

40'
Σέντρα

Ο Joselu από την ομάδα Αλαβές κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

40'

40'
Σέντρα

Ο Eder Militao κάνει τη σέντρα

40'

39'

38'

38'

38'

37'

37'

37'

Καλή ενέργεια από τον Luis Rioja ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

37'

37'

36'
Σέντρα

36'

Το σουτ του Karim Benzema μπλοκάρεται

36'

35'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 64%, Αλαβές: 36%.

35'

Η ομάδα Αλαβές παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

35'

34'

34'

33'

Κίτρινη κάρτα για τον Luka Modric

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luka Modric από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Mamadou Loum Ndiaye

33'

Ο Federico Valverde από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κάνει μία ωραία πάσα μέσα στην περιοχή αλλά οι συμπαίκτες του δεν μπορουν να την εκμεταλλευτούν.

33'

Ο Federico Valverde από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

33'

Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ξεκινάει αντεπίθεση

32'

32'
Σέντρα

32'

31'
Απόκρουση

Ο Casemiro απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

31'

Ο Luis Rioja από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

30'
Απόκρουση

Ο Daniel Carvajal απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

30'
Σέντρα

Ο Nahuel Tenaglia κάνει τη σέντρα

30'

30'

29'
Απόκρουση

Ο Ferland Mendy απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

29'
Σέντρα

29'

29'

29'

28'

28'

27'

27'

Ο Daniel Carvajal από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

27'

27'

26'

Ο Jason από την ομάδα Αλαβές είχε προσπάθεια εκτός στόχου

26'

26'

Το αμυντικό λάθος του Casemiro μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

26'
Σέντρα

Ο Ruben Duarte από την ομάδα Αλαβές προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

25'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luka Modric από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Gonzalo Escalante

25'

25'

Το σουτ του Daniel Carvajal μπλοκάρεται

25'
Απόκρουση

Ο Mamadou Loum Ndiaye απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

25'

25'
Απόκρουση

Ο Florian Lejeune απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

24'
Σέντρα

Ο Ferland Mendy κάνει τη σέντρα

23'

23'

23'
Σέντρα

Ο Ferland Mendy από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

23'

23'

22'

22'

Ο Karim Benzema επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mamadou Loum Ndiaye από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Casemiro

21'

20'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 63%, Αλαβές: 37%.

20'

20'
Σέντρα

Ο Luis Rioja από την ομάδα Αλαβές κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

19'

19'

18'

17'

Ο Karim Benzema από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

17'

Ο Vinicius Junior από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης είναι σε θέση οφσάιντ

16'

15'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 73%, Αλαβές: 27%.

15'

14'

14'
Απόκρουση

14'
Σέντρα

13'

13'

12'

12'

O David Alaba στέλνει τη μπάλα μακριά.

11'

11'

Καλή ενέργεια από τον Marco Asensio ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

11'
Σέντρα

Ο Daniel Carvajal από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

10'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 62%, Αλαβές: 38%.

10'

10'

9'

8'

8'

8'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Eder Militao από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

8'

Ο Marco Asensio από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

7'
Απόκρουση

Ο Nahuel Tenaglia απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

7'
Σέντρα

7'

6'

6'

5'
Σέντρα

5'

5'

Κατοχή: Ρεάλ Μαδρίτης: 58%, Αλαβές: 42%.

5'

4'

4'
Απόκρουση

Ο Federico Valverde απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

4'
Γέμισμα

Ο Jason εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

3'

Ο Eder Militao από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Joselu

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Vinicius Junior από την ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης ανατρέπει τον Jason

2'

2'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Αλαβές είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Santiago Bernabeu, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Από απαιτητικό παιχνίδι στο Τσάμπιονς Λιγκ η Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης αγωνίστηκε την Τρίτη στο Παρίσι κόντρα στη Παρί για τη φάση των 16 του Τσάμπιονς Λιγκ και τώρα υποδέχεται την Αλαβές για τη LaLiga.

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ

Έχοντας πάλι εκτός δράσης τον Μπενζεμά, αλλά και με το μυαλό στο παιχνίδι του Τσάμπιονς Λιγκ πήγε στην έδρα της Βιγιαρεάλ και δεν μπόρεσε να σκοράρει μένοντας στο 0-0. Οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίχρονο ήταν καλύτεροι και είχαν δοκάρι με τον Ντανζούμα στο 18', ενώ στο δεύτερο μέρος η Ρεάλ είχε τα ηνία και δύο δοκάρια με τον Γκάρεθ Μπέιλ και τον Γιόβιτς στις καθυστερήσεις με τον Νάτσο στη συνέχεια να χάνει τεράστια ευκαιρία να δώσει στην ομάδα του το τρίποντο.

Την Τρίτη αγωνίστηκε στο Παρίσι για τον πρώτο παιχνίδι των 16 του Τσάμπιονς Λιγκ και έχασε στο φινάλε από την Παρί Σεν Ζερμέν με 1-0. Δεν παρατάχθηκε με σκοπό να κερδίσει και ήταν κατώτερη των περιστάσεων με τον Κιλιάν Μπαπέ να σημειώνει το μοναδικό γκολ της συνάντησης στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με ωραία ατομική προσπάθεια. Μάλιστα, οι Γάλλοι έχασαν και πέναλτι με τον Λιονέλ Μέσι στο 62' με τον Τίμπο Κουρτουά να του λέει όχι από 11 βήματα.

«Μας έλειψε ένα γκολ στα τελευταία παιχνίδια. Με λίγη επιτυχία και τύχη θα μπορούσαμε να σκοράρουμε. Ανησυχώ για την ομάδα όταν δεν ψάχνει ευκαιρία να σκοράρει. Χρειαζόμαστε περισσότερη αποτελεσματικότητα, αλλά ανησυχούσα περισσότερο για την ομάδα στο πρώτο ημίχρονο, όταν δεν ήταν πολύ αφοσιωμένη. Ήταν ξεκάθαρο τι μας έλειπε. Στο δεύτερο ήταν τελείως διαφορετικά, ήμασταν πολύ πιο επιθετικοί χωρίς την μπάλα. Αυτή ήταν η μεγάλη διαφορά.» ανέφερε ο προπονητής Κάρλο Αντσελότι.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν έχει απουσίες.

ΑΛΑΒΕΣ

Έκοψε το χειρότερο σερί της χωρίς νίκη στην Πρώτη κατηγορία απέναντι στη Βαλένθια επικρατώντας εντός έδρας με 2-1. Η ομάδα από τη Βιτόρια κατάφερε να κερδίσει μετά τον Νοέμβριο, αφού είχε 11 σερί παιχνίδια χωρίς νίκη (0-4-7). Η Αλαβές έπαιξε με πολύ πάθος και ένταση και άνοιξε το σκορ στο 14' με τον Λουμ, αλλά οι «νυχτερίδες» ισοφάρισαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκουέδες στο 62΄. Όμως, οι γηπεδούχοι δεν τα παράτησαν και στο 76' με πέναλτι του Χοσελού (έχει σκοράρει τα 12 από τα 19 φετινά γκολ της ομάδας) πήραν το πολυπόθητο τρίποντο και βλέπουν με περισσότερη αισιοδοξία το μέλλον.

"Η νίκη θα δώσει στους παίκτες ηρεμία και αυτοπεποίθηση. Η ομάδα έχει κάνει καλή δουλειά στην επίθεση και στην άμυνα και είναι σημαντικό για εμάς. Η μεγαλύτερη προσπάθειά μας πρέπει να είναι να επικεντρωθούμε στο παιχνίδι που έχουμε και να το αντιμετωπίσουμε ως τελευταίο" ήταν τα λεγόμενα του βοηθού προπονητή, Μόργκα.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Λαγουάρδια (22/2) και αμφίβολος δίνεται ο μπακ Σίμο Ναβάρο (9/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Ρεάλ Μαδρίτης προέρχεται από γκέλα στο ισπανικό πρωτάθλημα και από απαιτητικό ευρωπαϊκό ματς στο Παρίσι, όπου έχασε. Απέναντι της θα βρει την Αλαβές που έκοψε το χειρότερο σερί της χωρίς νίκη στη LaLiga και πήρε θάρρος και βλέπει με περισσότερη αισιοδοξία το μέλλον. Τα περιθώρια έχουν στενέψει για τη Ρεάλ και δεν θέλει με τίποτα να χάσει και άλλους βαθμούς. Ψάχνει ξέσπασμα, δεν έχει απουσίες και θα πάμε με τον άσο στο ημίχρονο.

• Η ομάδα Αλαβές δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.02 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αλαβές έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.20 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρεάλ Μαδρίτης δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Ρεάλ Μαδρίτης, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 2.47 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αλαβές έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 1.58 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα