Σεγούντα Ντιβιζιόν Βαθμολογία και Στατιστικά
Βαθμολογία ΙΣΠΑΝΙΑ: Σεγούντα Ντιβιζιόν 2026/2027
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | B | N | I | H | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 |
|
12 | 27 | 8 | 3 | 1 | 23:5 | |
| 2 |
|
12 | 26 | 8 | 2 | 2 | 23:10 | |
| 3 |
|
12 | 23 | 7 | 2 | 3 | 21:14 | |
| 4 |
|
12 | 23 | 7 | 2 | 3 | 20:14 | |
| 5 |
|
12 | 22 | 6 | 4 | 2 | 15:7 | |
| 6 |
|
12 | 22 | 7 | 1 | 4 | 13:13 | |
| 7 |
|
12 | 21 | 6 | 3 | 3 | 22:11 | |
| 8 |
|
12 | 21 | 6 | 3 | 3 | 17:13 | |
| 9 |
|
12 | 18 | 5 | 3 | 4 | 17:15 | |
| 10 |
|
12 | 17 | 4 | 5 | 3 | 12:11 | |
| 11 |
|
12 | 17 | 5 | 2 | 5 | 17:21 | |
| 12 |
|
12 | 16 | 5 | 1 | 6 | 19:22 | |
| 13 |
|
12 | 15 | 4 | 3 | 5 | 20:19 | |
| 14 |
|
12 | 15 | 3 | 6 | 3 | 15:17 | |
| 15 |
|
12 | 14 | 4 | 2 | 6 | 13:17 | |
| 16 |
|
12 | 13 | 3 | 4 | 5 | 18:23 | |
| 17 |
|
12 | 12 | 3 | 3 | 6 | 10:20 | |
| 18 |
|
12 | 11 | 3 | 2 | 7 | 17:22 | |
| 19 |
|
12 | 11 | 3 | 2 | 7 | 15:22 | |
| 20 |
|
12 | 10 | 2 | 4 | 6 | 15:16 | |
| 21 |
|
12 | 7 | 2 | 1 | 9 | 10:23 | |
| 22 |
|
12 | 5 | 1 | 2 | 9 | 10:27 | |
Άνοδος
Πλέι Οφ Ανόδου
Υποβιβασμός
Ιστορικό Αγώνων
Επόμενοι Αγώνες
Φόρμα Ομάδων (τελευταίοι αγώνες)
| Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Γρανάδα | 5 | 15 | 5 | 0 | 0 | 10:3 | |
| 2 | Σπόρτινγκ Χιχόν | 5 | 12 | 4 | 0 | 1 | 8:7 | |
| 3 | Αλμερία | 5 | 11 | 3 | 2 | 0 | 12:6 | |
| 4 | Κόρδοβα | 5 | 10 | 3 | 1 | 1 | 9:6 | |
| 5 | Μαγιόρκα | 5 | 9 | 2 | 3 | 0 | 7:4 | |
| 6 | Κλαμπ Ντεπ. Ελντένσε | 5 | 9 | 3 | 0 | 2 | 9:8 | |
| 7 | Καστεγιόν | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 9:3 | |
| 8 | Τζιρόνα | 5 | 8 | 2 | 2 | 1 | 8:3 | |
| 9 | Βαγιαδολίδ | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 14:10 | |
| 10 | Μπούργος | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 6:6 | |
| 11 | Ρεάλ Οβιέδο | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 10:11 | |
| 12 | Λας Πάλμας | 5 | 7 | 2 | 1 | 2 | 7:10 | |
| 13 | Κάντιθ | 5 | 6 | 2 | 0 | 3 | 8:6 | |
| 14 | Αλμπαθέτε | 5 | 6 | 2 | 0 | 3 | 6:11 | |
| 15 | Σαμπαντέλ | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:5 | |
| 16 | ΦΚ Ανδόρα | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 5:7 | |
| 17 | Θέλτα Βίγκο Β | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 10:12 | |
| 18 | Εϊμπάρ | 5 | 5 | 1 | 2 | 2 | 6:8 | |
| 19 | Τενερίφη | 5 | 4 | 0 | 4 | 1 | 7:8 | |
| 20 | Ρεαλ Σοσιεδάδ Β' | 5 | 3 | 1 | 0 | 4 | 6:12 | |
| 21 | Θέουτα | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4:10 | |
| 22 | Λεγκανές | 5 | 1 | 0 | 1 | 4 | 4:13 | |
Top Scorers
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΠΕΝ. | |
|---|---|---|---|
| Gallego Enric |
Τενερίφη
|
8 | 2 |
| Fuentes Adrian |
Μαγιόρκα
|
7 | 0 |
| De La Fuente Miguel |
Αλμερία
|
7 | 0 |
| Marin Alvaro |
Θέλτα Βίγκο Β
|
7 | 1 |
| Suero Israel |
Καστεγιόν
|
6 | 0 |
| Vanat Vladyslav |
Τζιρόνα
|
5 | 1 |
| Arnu Adrian |
Βαγιαδολίδ
|
5 | 0 |
| Dominguez Carlos |
Ρεάλ Οβιέδο
|
5 | 0 |
| Asprilla Yaser |
Τζιρόνα
|
5 | 0 |
| Cordero Antonio |
Κάντιθ
|
5 | 1 |
Κίτρινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Gonzalez Edgar |
Σαμπαντέλ
|
6 |
| Alende Diego |
ΦΚ Ανδόρα
|
6 |
| Marvel |
Λεγκανές
|
5 |
| Domenech Marc |
ΦΚ Ανδόρα
|
5 |
| Sanz Oscar |
Σαμπαντέλ
|
5 |
| Smith Justin |
Κλαμπ Ντεπ. Ελντένσε
|
5 |
| Dominguez Carlos |
Ρεάλ Οβιέδο
|
5 |
| Pulido Ruben |
Λεγκανές
|
5 |
| Ares Adu |
Εϊμπάρ
|
5 |
| Kechta Yassine |
Λεγκανές
|
5 |
Κόκκινες Κάρτες
| ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | |
|---|---|---|
| Meixus Pablo |
Θέλτα Βίγκο Β
|
2 |
| Gonzalez Edgar |
Σαμπαντέλ
|
1 |
| Fernandez Raul |
Λεγκανές
|
1 |
| Junyent Quim |
Αλμερία
|
1 |
| Gelabert Pina Cesar |
Σπόρτινγκ Χιχόν
|
1 |
| Fernandez Victor |
Βαγιαδολίδ
|
1 |
| De Leon Lautaro |
ΦΚ Ανδόρα
|
1 |
| Caparros Albert |
Θέουτα
|
1 |
| Ortuno Sergio |
Αλμπαθέτε
|
1 |
Over/Under
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Καστεγιόν
|
42% 5/12 |
58% 7/12 |
Αλμερία
|
50% 6/12 |
50% 6/12 |
Εϊμπάρ
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Γρανάδα
|
50% 6/12 |
50% 6/12 |
Μαγιόρκα
|
25% 3/12 |
75% 9/12 |
Σπόρτινγκ Χιχόν
|
33% 4/12 |
67% 8/12 |
Τζιρόνα
|
42% 5/12 |
58% 7/12 |
Μπούργος
|
50% 6/12 |
50% 6/12 |
Ρεάλ Οβιέδο
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Σαμπαντέλ
|
33% 4/12 |
67% 8/12 |
Λας Πάλμας
|
67% 8/12 |
33% 4/12 |
Κόρδοβα
|
75% 9/12 |
25% 3/12 |
Βαγιαδολίδ
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Τενερίφη
|
33% 4/12 |
67% 8/12 |
Κλαμπ Ντεπ. Ελντένσε
|
50% 6/12 |
50% 6/12 |
Θέλτα Βίγκο Β
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Λεγκανές
|
33% 4/12 |
67% 8/12 |
ΦΚ Ανδόρα
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Ρεαλ Σοσιεδάδ Β'
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Κάντιθ
|
50% 6/12 |
50% 6/12 |
Αλμπαθέτε
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Θέουτα
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
| Συνολικά | 50% | 50% |
# Goals
| ΟΜΑΔΑ | 0-1 | 2-3 | 4-6 | 7+ |
|---|---|---|---|---|
Καστεγιόν
|
25% 3/12 |
58% 7/12 |
17% 2/12 |
0% 0/12 |
Αλμερία
|
25% 3/12 |
50% 6/12 |
25% 3/12 |
0% 0/12 |
Εϊμπάρ
|
17% 2/12 |
42% 5/12 |
42% 5/12 |
0% 0/12 |
Γρανάδα
|
17% 2/12 |
50% 6/12 |
33% 4/12 |
0% 0/12 |
Μαγιόρκα
|
33% 4/12 |
58% 7/12 |
8% 1/12 |
0% 0/12 |
Σπόρτινγκ Χιχόν
|
42% 5/12 |
33% 4/12 |
25% 3/12 |
0% 0/12 |
Τζιρόνα
|
17% 2/12 |
67% 8/12 |
8% 1/12 |
8% 1/12 |
Μπούργος
|
42% 5/12 |
25% 3/12 |
33% 4/12 |
0% 0/12 |
Ρεάλ Οβιέδο
|
33% 4/12 |
25% 3/12 |
42% 5/12 |
0% 0/12 |
Σαμπαντέλ
|
42% 5/12 |
42% 5/12 |
17% 2/12 |
0% 0/12 |
Λας Πάλμας
|
25% 3/12 |
33% 4/12 |
33% 4/12 |
8% 1/12 |
Κόρδοβα
|
8% 1/12 |
42% 5/12 |
50% 6/12 |
0% 0/12 |
Βαγιαδολίδ
|
17% 2/12 |
42% 5/12 |
33% 4/12 |
8% 1/12 |
Τενερίφη
|
17% 2/12 |
50% 6/12 |
33% 4/12 |
0% 0/12 |
Κλαμπ Ντεπ. Ελντένσε
|
33% 4/12 |
42% 5/12 |
25% 3/12 |
0% 0/12 |
Θέλτα Βίγκο Β
|
8% 1/12 |
42% 5/12 |
50% 6/12 |
0% 0/12 |
Λεγκανές
|
33% 4/12 |
42% 5/12 |
17% 2/12 |
8% 1/12 |
ΦΚ Ανδόρα
|
33% 4/12 |
8% 1/12 |
58% 7/12 |
0% 0/12 |
Ρεαλ Σοσιεδάδ Β'
|
33% 4/12 |
17% 2/12 |
50% 6/12 |
0% 0/12 |
Κάντιθ
|
25% 3/12 |
42% 5/12 |
33% 4/12 |
0% 0/12 |
Αλμπαθέτε
|
8% 1/12 |
75% 9/12 |
17% 2/12 |
0% 0/12 |
Θέουτα
|
0% 0/12 |
67% 8/12 |
33% 4/12 |
0% 0/12 |
| Συνολικά | 24% | 43% | 31% | 2% |
Goal/No Goal
| ΟΜΑΔΑ | Over | Under |
|---|---|---|
Καστεγιόν
|
33% 4/12 |
67% 8/12 |
Αλμερία
|
42% 5/12 |
58% 7/12 |
Εϊμπάρ
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Γρανάδα
|
50% 6/12 |
50% 6/12 |
Μαγιόρκα
|
33% 4/12 |
67% 8/12 |
Σπόρτινγκ Χιχόν
|
25% 3/12 |
75% 9/12 |
Τζιρόνα
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Μπούργος
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Ρεάλ Οβιέδο
|
50% 6/12 |
50% 6/12 |
Σαμπαντέλ
|
50% 6/12 |
50% 6/12 |
Λας Πάλμας
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Κόρδοβα
|
75% 9/12 |
25% 3/12 |
Βαγιαδολίδ
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Τενερίφη
|
67% 8/12 |
33% 4/12 |
Κλαμπ Ντεπ. Ελντένσε
|
42% 5/12 |
58% 7/12 |
Θέλτα Βίγκο Β
|
67% 8/12 |
33% 4/12 |
Λεγκανές
|
33% 4/12 |
67% 8/12 |
ΦΚ Ανδόρα
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Ρεαλ Σοσιεδάδ Β'
|
67% 8/12 |
33% 4/12 |
Κάντιθ
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Αλμπαθέτε
|
58% 7/12 |
42% 5/12 |
Θέουτα
|
67% 8/12 |
33% 4/12 |
| Συνολικά | 53% | 47% |
Κατανομή Χρονου Σκοραρίσματος
| Χρόνοι σκοραρίσματος | 0-45 λεπ. | 45-90 λεπ. |
|---|---|---|
| Goals υπέρ | 45% | 55% |
| Goals κατά | 41% | 59% |
| Μέσος χρόνος goal υπέρ | 47.07 λεπ. | |
| Μέσος χρόνος goal κατά | 50.35 λεπ. | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 362 | 2.74 |
| Εντός | 207 | 1.57 |
| Εκτός | 155 | 1.17 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 57 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 77 λεπτά | ||
Συχνότερα Σκορ
| ΣΚΟΡ | % | |
|---|---|---|
| 1 - 1 | 11.4% (15/132) | |
| 2 - 0 | 9.1% (12/132) | |
| 0 - 1 | 9.1% (12/132) | |
| 1 - 0 | 8.3% (11/132) | |
| 1 - 2 | 6.8% (9/132) | |
| 0 - 0 | 6.8% (9/132) | |
| 2 - 1 | 6.1% (8/132) | |
| 3 - 2 | 5.3% (7/132) | |
| 3 - 1 | 5.3% (7/132) | |
Συχνότερα Γκολ
| ΓΚΟΛ | % | |
|---|---|---|
| 2 | 25.8% (34/132) | |
| 3 | 17.4% (23/132) | |
| 1 | 17.4% (23/132) | |
| 4 | 15.9% (21/132) | |
| 5 | 12.1% (16/132) | |
| 0 | 6.8% (9/132) | |
| 6 | 3.0% (4/132) | |
| 7 | 1.5% (2/132) | |
Αποτέλεσμα
| ΑΠΟΤ. | % | |
|---|---|---|
| 1 | 45.5% (60/132) | |
| X | 22.7% (30/132) | |
| 2 | 31.8% (42/132) | |
Ημίχρονο / Τελικό
| Η/Τ | % | |
|---|---|---|
| 1/1 | 30.3% (40/132) | |
| 1/X | 3.8% (5/132) | |
| 1/2 | 4.5% (6/132) | |
| X/1 | 12.1% (16/132) | |
| X/X | 16.7% (22/132) | |
| X/2 | 7.6% (10/132) | |
| 2/1 | 3.0% (4/132) | |
| 2/X | 2.3% (3/132) | |
| 2/2 | 19.7% (26/132) | |
Συνολικά Τέρματα
| Τέρματα | Μ.Ο. Τερμάτων | |
|---|---|---|
| Σύνολο | 362 | 2.74 |
| Εντός | 207 | 1.57 |
| Εκτός | 155 | 1.17 |
| - Η γηπεδούχος ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 57 λεπτά | ||
| - Η φιλοξενούμενη ομάδα σκοράρει ένα γκολ κάθε 77 λεπτά | ||
Όλα όσα χρειάζεστε στο... πιάτο σας. Σε αυτή τη σελίδα θα βρείτε όλες τις βαθμολογίες από όλες τις διοργανώσεις και κατηγορίες παγκοσμίως με περισσότερες από 100 χώρες και πρωταθλήματα.
Μπορείτε να διαβάσετε τη συνολική βαθμολογία, τα στατιστικά εντός - εκτός έδρας της κάθε ομάδας, όχι μόνο για την αγωνιστική περίοδο που «τρέχει», αλλά και για περισσότερες σεζόν που επιθυμείτε.
Επίσης, υπάρχουν στατιστικά με το ιστορικό αγώνων, φόρμα ομάδων (τελευταίοι αγώνες), στατιστικά Goal (Over - Under, G/G, N/G, 0-1, 2-3, 4-6, 7+), κατανομή χρόνου σκοραρίσματος (0-45', 45-90', Goals εντός, Goals εκτός, Μέσος χρόνος goal εντός, Μέσος χρόνος goal εκτός), Top Scorers, κίτρινες - κόκκινες Κάρτες, συχνότερα σκορ (ημίχρονο - τελικό), αποτέλεσμα (ημίχρονο - τελικό), Ημίχρονο / Τελικό και συνολικά τέρματα (εντός - εκτός).