• Γήπεδο: Estadio Nuevo Mirandilla
  • Χωρητικότητα: 25033
  • Θεατές: 15422
90+7'

Η ομάδα Κάντιθ είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+7'

90+7'

Κατοχή: Κάντιθ: 59%, Γρανάδα: 41%.

90+6'

Ο Facundo Pellistri από την ομάδα Γρανάδα είναι σε θέση οφσάιντ

90+5'

Ο Jeremias Ledesma από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+5'

90+4'

Η ομάδα Κάντιθ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlos Neva από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Alex Fernandez

90+3'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+2'

Η ομάδα Κάντιθ εκδηλώνει επίθεση

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90+1'

Κίτρινη κάρτα για τον Ivan Alejo

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ivan Alejo από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Jose Maria Callejon

90+1'

Το σουτ του Facundo Pellistri μπλοκάρεται

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Γρανάδα

90'

Κατοχή: Κάντιθ: 61%, Γρανάδα: 39%.

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jose Maria Callejon από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Alex Fernandez

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Puertas από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Sergi Guardiola

87'

Η ομάδα Γρανάδα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

87'

Ελεύθερο για την ομάδα Κάντιθ

87'

Ο Sergio Ruiz δίνει τη θέση του στον Jose Maria Callejon

86'

Ο Bruno Mendez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

86'

85'

Ο Christopher Ramos δίνει τη θέση του στον Sergi Guardiola

85'

Κατοχή: Κάντιθ: 62%, Γρανάδα: 38%.

84'

83'

Ο Christopher Ramos από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

81'

Η ομάδα Γρανάδα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

81'

81'

Ο Christopher Ramos από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

81'

Ο Lucas Pires τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

81'

Η σέντρα από τον Lucas Pires από την ομάδα Κάντιθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

81'

Η ομάδα Κάντιθ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

80'

80'

80'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Christopher Ramos για την ομάδα Κάντιθ. Ο Miguel Rubio σταματάει την φάση.

79'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

78'

Καλή ενέργεια από τον Christopher Ramos ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

78'

78'

78'

78'

Ο Isaac Carcelen αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

77'

76'

76'

Ο Robert Navarro δίνει τη θέση του στον Lucas Pires

76'

Ο Ruben Sobrino δίνει τη θέση του στον Ivan Alejo

75'

75'

Ο Ruben Sobrino αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

75'

75'

75'

72'

Κίτρινη κάρτα για τον Theodor Corbeanu

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Theodor Corbeanu από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Isaac Carcelen

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robert Navarro από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Facundo Pellistri

70'

70'

Ο Aiham Ousou από την ομάδα Κάντιθ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

70'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Miguel Rubio για αντιαθλητικό χτύπημα

70'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Victor Chust για αντιαθλητικό χτύπημα

69'

Ο Alex Fernandez απομακρύνει τη μπάλα

69'

Ο Gerard Gumbau από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

69'

Ο Aiham Ousou σταματά επιτυχώς το σουτ

69'

Το σουτ του Lucas Boye μπλοκάρεται

68'

Ο Gerard Gumbau εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Jeremias Ledesma ελέγχει την φάση

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Victor Chust από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Lucas Boye

67'

66'

Ο Fali είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Aiham Ousou

66'

66'

Κατοχή: Κάντιθ: 63%, Γρανάδα: 37%.

66'

65'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Fali να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

64'

Ο Fali είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

64'

64'

Ο Ricard Sanchez δίνει τη θέση του στον Theodor Corbeanu

64'

Ο Oscar Melendo δίνει τη θέση του στον Antonio Puertas

63'

Ο Gerard Gumbau αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

63'

Η ομάδα Κάντιθ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robert Navarro από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Carlos Neva

63'

63'

Ο Carlos Neva από την ομάδα Γρανάδα είχε προσπάθεια εκτός στόχου

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ricard Sanchez από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Alex Fernandez

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Lucas Boye

61'

60'

Κατοχή: Κάντιθ: 64%, Γρανάδα: 36%.

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Facundo Pellistri

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gerard Gumbau από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Ruben Sobrino

57'

56'

55'

Ο Augusto Batalla από την ομάδα Γρανάδα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Ο Robert Navarro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

55'

55'

54'

54'

53'

52'

Ο Christopher Ramos τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ignasi Miquel

52'

Η ομάδα Κάντιθ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

51'

Ο Ruben Alcaraz έδωσε την ασίστ για το γκολ.

51'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Robert Navarro σκοράρει με το δεξί πόδι!

51'

Ο Ruben Alcaraz τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

51'

Η σέντρα από τον Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

51'

51'

50'

Κατοχή: Κάντιθ: 67%, Γρανάδα: 33%.

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Facundo Pellistri από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Javier Hernandez

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Sergio Ruiz

49'

15422 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

48'

47'

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oscar Melendo από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Alex Fernandez

46'

Ο Rominigue Kouame δίνει τη θέση του στον Alex Fernandez

46'

Ο Martin Hongla δίνει τη θέση του στον Gerard Gumbau

46'

Ο Gonzalo Villar δίνει τη θέση του στον Facundo Pellistri

46'

45+2'

45+2'

Κατοχή: Κάντιθ: 66%, Γρανάδα: 34%.

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Κίτρινη κάρτα για τον Sergio Ruiz

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergio Ruiz από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Robert Navarro

45'

45'

45'

45'

44'

43'

Ο Juanmi από την ομάδα Κάντιθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Ricard Sanchez

42'

42'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lucas Boye από την ομάδα Γρανάδα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

41'

Ο Miguel Rubio σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Το σουτ του Ruben Alcaraz μπλοκάρεται

41'

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Gonzalo Villar

40'

40'

Η ομάδα Κάντιθ έχει την κατοχή της μπάλας

39'

38'

38'

Ο Martin Hongla από την ομάδα Γρανάδα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

38'

Ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

37'

Ο Ricard Sanchez απομακρύνει τη μπάλα

37'

36'

Ο Christopher Ramos τιμωρείται για σπρώξιμο στον Carlos Neva

36'

35'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Juanmi από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

35'

Η σέντρα από τον Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

35'

35'

35'

34'

34'

33'

Ο Rominigue Kouame είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

33'

33'

32'

Ο Ruben Sobrino πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

30'

Ο Ricard Sanchez έπιασε τη μπάλα με το χέρι και τιμωρήθηκε με κίτρινη

30'

Ο Ricard Sanchez υποπίπτει σε χέρι

30'

Ο Bruno Mendez από την ομάδα Γρανάδα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

30'

30'

Ο Ignasi Miquel σταματά επιτυχώς το σουτ

30'

Το σουτ του Christopher Ramos μπλοκάρεται

30'

30'

Κατοχή: Κάντιθ: 65%, Γρανάδα: 35%.

29'

Ο Ignasi Miquel από την ομάδα Γρανάδα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

29'

28'

Ο Javier Hernandez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Oscar Melendo

26'

26'

Καλή ενέργεια από τον Robert Navarro ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

26'

26'

26'

Καλή ενέργεια από τον Juanmi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

25'

25'

25'

24'

24'

23'

Ο Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

23'

23'

Η ομάδα Γρανάδα εκδηλώνει επίθεση

22'

Ο Sergio Ruiz από την ομάδα Γρανάδα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

22'

Ο Gonzalo Villar από την ομάδα Γρανάδα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Isaac Carcelen

21'

21'

20'

19'

Ο Christopher Ramos από την ομάδα Κάντιθ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Miguel Rubio

19'

19'

Ο Gonzalo Villar πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

19'

Η σέντρα από τον Ricard Sanchez από την ομάδα Γρανάδα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

18'

17'

Ο Lucas Boye από την ομάδα Γρανάδα κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Javier Hernandez

16'

Ο Christopher Ramos κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Augusto Batalla μπλοκάρει εύκολα

16'

Η σέντρα από τον Javier Hernandez από την ομάδα Κάντιθ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

16'

15'

15'

14'

13'

Ο Martin Hongla τιμωρείται για σπρώξιμο στον Juanmi

12'

Ο Juanmi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sergio Ruiz

12'

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juanmi από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Oscar Melendo

10'

10'

10'

Ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

9'

9'

9'

9'

Ο Javier Hernandez της ομάδας Κάντιθ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

9'

Ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

8'

7'

7'

6'

5'

Κατοχή: Κάντιθ: 60%, Γρανάδα: 40%.

5'

5'

4'

3'

Ο Ricard Sanchez σουτάρει προς την εστία αλλά ο Jeremias Ledesma μπλοκάρει

3'

Η σέντρα από τον Lucas Boye από την ομάδα Γρανάδα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

3'

2'

Η ομάδα Γρανάδα έχει την κατοχή της μπάλας

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Boye από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Javier Hernandez

1'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Γρανάδα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Nuevo Mirandilla, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

«Do or Die» ντέρμπι στο «Μιραντίγια»

Κάντιθ και Γρανάδα ανοίγουν απόψε στο «Μιραντίγια» την αυλαία της 30ης αγωνιστικής της Λα Λίγκα, με τις δυο ομάδες να δίνουν μάχη προκειμένου να διατηρήσουν τις ελπίδες τους ώστε να παραμείνουν στην κατηγορία.

* Αήττητη η Γρανάδα στις τελευταίες 3 μεταξύ τους συναντήσεις

* Μοναδική νίκη της Γρανάδα τους τελευταίους 7 μήνες είναι απέναντι στην Κάντιθ στο ματς του πρώτου γύρου

Το πάλεψε όσο μπορούσε αλλά εν τέλει δεν κατάφερε να τα βγάλει πέρα κόντρα στη Ρεάλ Σοσιεδάδ πριν από δυο βδομάδες στη «Reale Arena» και υπέστη ήττα με 2-0. Οι παίκτες του Πελεγκρίνο αρκέστηκαν κυρίως σε παθητικό ρόλο προκειμένου να περιορίσουν τους Βάσκους, οι οποίοι ωστόσο τους «έπιασαν στον ύπνο» στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης, σκοράροντας με τον Μερίνο. Οι Ανδαλουσιάνοι προσπάθησαν να βγάλουν αντίδραση, όμως δίχως αποτέλεσμα και στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκαν και δεύτερο γκολ, αυτή τη φορά από τον Ζαχαριάν στο 68’, με τη «σεμνή τελετή» να λαμβάνει κάπως έτσι τέλος σε αυτό το σημείο.

Με αυτόν τον τρόπο η Κάντιθ επέστρεψε στις ήττες στη Λα Λίγκα μετά τη σπουδαία νίκη που πέτυχε στο «Μετροπολιτάνο». Αυτή ταυτόχρονα ήταν η πρώτη της ήττα μετά από 3 αγωνιστικές και η πρώτη φορά που δεν σκόραρε μετά από 3 παιχνίδια, όμως παρ’ όλα αυτά, με τη Θέλτα να ηττάται εξίσου στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» από τη Σεβίλλη, το -2 από την ομάδα της Γαλικίας παρέμεινε απαράλλαχτο και έτσι οι Ανδαλουσιάνοι ελπίζουν ακόμα στην παραμονή τους στην κατηγορία. Στο μεταξύ, εν μέσω του international break, έδωσαν εντός έδρας φιλικό με την Κόμο, ομάδα της Serie B που κάνει όνειρα για άνοδο, φέρνοντας ισοπαλία 1-1.

«Η Γρανάδα είναι μια ομάδα με καλούς ποδοσφαιριστές που μπορούν να δημιουργήσουν κινδύνους, επομένως πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί. Δεν μου αρέσει βέβαια να κατατάσσω αυτούς τους αγώνες σε αυτούς που πρέπει να κερδίσουμε γιατί μπορούμε να κερδίσουμε οποιοδήποτε παιχνίδι, αλλά πρέπει να κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε προκειμένου να πάρουμε τους τρεις βαθμούς», δήλωσε ενόψει της αποψινής αναμέτρησης με τη Γρανάδα ο τεχνικός της Κάντιθ, Μαουρίτσιο Πελεγκρίνο.

Αγωνιστικά Νέα: Στα πιτς από πλευράς Κάντιθ ο στόπερ Λούις Ερντάντεθ (9/1), οι μέσοι Σαν Εμετέριο (4/1) και Μάρι (3/0), αλλά και ο φορ Γκόμεζ (24/0), ενώ αντίθετα, επιστρέφει τόσο ο επιθετικός Μαρτί (16/2) που ήταν εκτός από τον Δεκέμβριο, όσο και ο εξτρέμ Αλέχο (25/0) ο οποίος ήταν τιμωρημένος.Δεν μπόρεσε να γίνει ανταγωνιστική κόντρα στη Μαγιόρκα την προηγούμενη αγωνιστική στο «Σον Μόις» και ηττήθηκε με 1-0 από την ομάδα των Βαλεαρίδων Νήσων. Οι Ανδαλουσιάνοι απείλησαν ελάχιστα στην αναμέτρηση και με τα λεπτά να περνάνε έδειχναν συμβιβασμένοι με τον βαθμό της ισοπαλίας, προτού έρθει ωστόσο ο Ραΐγιο με ωραία κεφαλιά να πετύχει το «χρυσό γκολ» για την Μαγιόρκα στο 85’ δίνοντας το «τρίποντο» στην ομάδα του.

Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη ήττα για τη Γρανάδα ύστερα από μία εξαιρετική εμφάνιση που πραγματοποίησε πριν δυο αγωνιστικές απέναντι στη Σοσιεδάδ, ενώ ήταν η πρώτη φορά που δεν βρήκε δίχτυα μετά από 5 αναμετρήσεις. Μεταξύ άλλων, η ήττα αυτή έφερε και την απόλυση του προπονητή της, Αλεξάντερ Μεδίνα, με τον Χοσέ Ραμόν Σαντοβάλ να τον αντικαθιστά κατά τη διάρκεια του international break. Οι Ανδαλουσιάνοι μετρούν μόλις 1 νίκη στα τελευταία τους 25 ματς, ενώ ειδικά εκτός έδρας είναι κάκιστοι με 2 ισοπαλίες και 12 ήττες σε 14 παιχνίδια. Ο υποβιβασμός τους στη Σεγούντα έχει σχεδόν οριστικοποιηθεί αφού έχουν συγκεντρώσει μόλις 14 βαθμούς σε 28 αγωνιστικές και τους σώζει μόνο ένα θαύμα, γεγονός που σημαίνει ότι ο σημερινός αγώνας για εκείνους είναι… «ο τελικός των τελικών».

Παράλληλα, στο γεγονός ότι η ομάδα του δεν έχει να χάσει τίποτα από δω και πέρα, στάθηκε ο νέος προπονητής της Γρανάδα, Χοσέ Ραμόν Σαντοβάλ, αναφέροντας μεταξύ άλλων στη συνέντευξη Τύπου πριν το σημερινό παιχνίδι στο «Μιραντίγια» τα εξής: «Είναι ένα ματς που αν κερδίσουμε πλησιάζουμε λίγο εκεί που θέλουμε, αλλά αν χάσουμε η Κάντιθ θα έχει μεγάλο πλεονέκτημα. Πρέπει πάντως να αποβάλουμε το άγχος και την πίεση. Ωστόσο, είμαστε “θανάσιμα” πληγωμένοι και ένας “θανάσιμα” τραυματισμένος είναι πιο επικίνδυνος. Δεν θα είμαστε εύκολος αντίπαλος για την Κάντιθ, παρότι μας θεωρούν ήδη “νεκρούς”».

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει εκτός για τη Γρανάδα ο στόπερ Βαγιέχο (3/0), ενώ παρότι συμπεριλήφθηκε στην αποστολή ο επιθετικός Ουζούνι (28/9), η συμμετοχή του κρίνεται αβέβαιη. Αντίθετα, επιστρέφει ο μέσος Ρουΐθ (25/0) που ήταν τιμωρημένος.

Βασίλης Γούσιος Αθλητικογράφος

Σε κακή κατάσταση αμφότερες, με την Κάντιθ βέβαια σε καλύτερη μοίρα ύστερα από την απρόσμενη νίκη επί της Ατλέτικο πριν από τρεις βδομάδες και τη Γρανάδα να μην έχει άλλη επιλογή απόψε από το να τα παίξει όλα για όλα προκειμένου να φύγει με «διπλό» από το «Μιραντίγια». Δεν είναι απλή υπόθεση βέβαια μια νίκη μετά από τόσα συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα, επομένως θα προτιμήσουμε την θεωρητικά πιο ασφαλή επιλογή του Χ2 στην εν λόγω αναμέτρηση.

• Η ομάδα Κάντιθ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.75 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες της ομάδας Κάντιθ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.50 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γρανάδα δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.22 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γρανάδα έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.00 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα