Κύπελλο Ιταλίας: Πρόκριση στις καθυστερήσεις για Λάτσιο

15/1/2014 01:33
Με γκολ του Περέα στο 90+1’ η Λάτσιο κέρδισε με 2-1 την Πάρμα στο «Ολίμπικο» και προκρίθηκε στους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Νάπολι ή την Αταλάντα.

Η Λάτσιο έγινε η πέμπτη ομάδα που εξασφαλίζει την πρόκριση της στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας. Οι «λατσιάλι» επιβλήθηκαν με 2-1 της Πάρμα στη Ρώμη και «σφράγισαν» το εισιτήριο για τους «8» του θεσμού.

Μεγάλος πρωταγωνιστής των γηπεδούχων ήταν ο Περέα ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 25’, και παρά την ισοφάριση του Μπιαμπιανί στο 43', ο Κολομβιανός επιθετικός λύτρωσε την ομάδα του στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Έτσι η κάτοχος του τίτλου προκρίθηκε στην επόμενη φάση εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον νικητή της αναμέτρησης Νάπολι-Αταλάντα.