Σούπερ Λιγκ: Πήρε το ντέρμπι και έβαλε φωτιά στην κορυφή ο Ολυμπιακός

Σούπερ Λιγκ: Πήρε το ντέρμπι και έβαλε φωτιά στην κορυφή ο Ολυμπιακός



Ο Ολυμπιακός, με γκολ του Ένχελς (51’), κέρδισε με 1-0 τον ΠΑΟΚ στο «Γ. Καραϊσκάκης» και μείωσε προσωρινά στο -1 τη διαφορά από την κορυφή.

Σε τροχιά τίτλου μπήκε ξανά ο Ολυμπιακός. Οι «ερυθρόλευκοι» υποχρέωσαν τον ΠΑΟΚ στην πρώτη του φετινή ήττα (1-0) σ’ ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι στο «Γ. Καραϊσκάκης» και πλέον βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.

«Χρυσός» σκόρερ στο ματς για την ομάδα του Τάκη Λεμονή ήταν ο Μπιορν Ένχελς, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε μια αδράνεια στην άμυνα του «Δικεφάλου» και πέτυχε το μοναδικό γκολ στο ματς. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν στο τελευταίο 20λεπτο για να φέρουν το σκορ στα ίσια, ωστόσο οι Πειραιώτες κράτησαν το 1-0 και πήραν τη νίκη που τους φέρνει προσωρινά στο -1 από την κορυφή.

Το παιχνίδι είχε αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα, με τον Κομίνη να χαρίζει την αποβολή σε Μάτος (55') και Ανσαριφάρντ (56'). Με δεύτερη κίτρινη «φλέρταρε» και ο Σισέ, ο οποίος ήταν από τους κορυφαίους του Ολυμπιακού στην αναμέτρηση.

Το ματς:


Το ντέρμπι ξεκίνησε με δεκάλεπτη καθυστέρηση, αφού οι φίλαθλοι του Ολυμπιακού άναψαν περίπου 40 πυρσούς στις κερκίδες, κάνοντας αποπνικτική την ατμόσφαιρα.

Κακό παιχνίδι με ελάχιστες καλές στιγμές στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΟΚ μπήκε καλύτερα στο ματς και προσπαθούσε να δημιουργήσει ρήγματα στην ερυθρόλευκη άμυνα, χωρίς όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα.

Η πρώτη ευκαιρία για τον «Δικέφαλο» ήρθε στο 15’ όταν μετά από γύρισμα του Ελ Καντουρί, ο Πρίγιοβιτς βρέθηκε σε θέση βολής αλλά το τελείωμα του δεν ήταν καλό. Τρία λεπτά μετά, το σουτ του Μακ ήταν αδύναμο και δεν προβλημάτισε τον Προτό, ο οποίος δεν συνάντησε άλλο πρόβλημα με εξαίρεση ένα άστοχο σουτ του Μαουρίσιο (45’).

Μετά το 25’ ο Ολυμπιακός ανέβασε την απόδοση του ωστόσο έφτιαξε μόνο μια τελική μέχρι το ημίχρονο και αυτή εκτός εστίας. Στο 28’ μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σισέ βρέθηκε σε θέση βολής, όμως το σουτ που επιχείρησε έφυγε ψηλά άουτ. Ο Ανσαριφάρντ ήταν καλά κλεισμένος από Βαρέλα-Σαμπράνο και δεν μπόρεσε να φανεί απειλητικός.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε ιδανικά για τους «ερυθρόλευκους», οι οποίοι πήραν το προβάδισμα στο 51ο λεπτό. Ο Φορτούνης εκτέλεσε φάουλ και ο Οφόε γύρισε στο δεύτερο δοκάρι. Ο Ρομαό πήρε την κεφαλιά, ο Ρέι έσκυψε να μπλοκάρει, αλλά ο Σαμπράνο απομάκρυνε, η μπάλα χτύπησε στο γόνατο του Ένχελς και κατέληξε στα δίχτυα του ΠΑΟΚ.

Μετά το 1-0 οι παίκτες του Λεμονή άφησαν την κατοχή στον ΠΑΟΚ και έκλεισαν όλους τους χώρους προς την εστία. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» δυσκολεύονταν να διασπάσει τη «ερυθρόλευκη» άμυνα και προσπαθούσε να απειλήσει με στημένες φάσεις. Οι κεφαλιές των Σαμπράνο (66’) και Μάτος (71’) έφυγαν άουτ, ενώ στο 89’ ο Σισέ έκοψε σωτήρια την προβολή του Βαρέλα.

Οι αλλαγές του Λουτσέσκου (Σάχοβ, Κάμπος) δεν βοήθησαν τον ΠΑΟΚ και το τελικό 1-0 υπέρ του Ολυμπιακού βάζει φωτιά στη μάχη της κορυφή.

Ολυμπιακός: Προτό, Ομάρ, Ενγκελς, Σισέ, Κούτρης, Ρομαό, Οτζίτζα, Φορτούνης (86' Ζντιέλαρ), Πάρντο, Ανδρούτσος (69' Μάριν), Ανσαριφάρντ (89' Τζούρτζεβιτς)

ΠΑΟΚ: Ρέι, Μάτος, Σαμπράνο, Βαρέλα, Λέοβατς (79' Μπίσεσβαρ), Τσίμιροτ, Μαουρίτσιο (62' Σακχόφ), Μακ (69' Κάμπος), Ελ Καντουρι, Βιεϊρίνια, Πρίγιοβιτς




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.153.152.102.001.551.581.261.26
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.601.852.601.781.72
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.751.934.1030.00

Σχολιασμός

25 σχόλια:

[+]  t4sos στις 22/10/2017 22:49

στις 22/10/2017 22:50
OX MAS GAMHSAN PALH AYTOI H GABROI

[+]  t4sos στις 22/10/2017 22:51

[+]  t4sos στις 22/10/2017 22:52

στις 22/10/2017 22:52
Για άλλη μια φορα ανάσταση του νεκρού . Εμφάνιση κάτω του μετριου .

στις 22/10/2017 22:53
εγω τωρα ειμαι στο μπουρδελο γαμαω μια βουλγαρα μετα το σεξ θα φαω μια μπουγατσα

στις 22/10/2017 23:01
Κλασσικος παοκ που κατεβαινει καραισκακη και ευελπιστει οτι θα παρει τη νικη και εχουμε πρηξιμο αρχιδιων για μια βδομαδα ,μεχρι να φυγει με σκυμμενο το κεφαλι...το πρωταθλημα θα ειναι πολυ ενδιαφερον φετος και θα κριθει μεταξυ αεκ - γαυρου, γνωμη μου...θα συμφωνησω με τον απο πανω ''περι ανασταση νεκρου'' αφου ο γαυρος δεν ηταν τιποτε το ιδιαιτερο... οσο για το πανο, ντροπη και αισχος ..ειναι οι ιδιοι που αντιδρουν οταν βριζουν αλλοι καφροι αλλων ομαδων τους νεκρους της θυρας 7...τετοια ατομα πρεπει ν απομακρυνονται αλλα στη μπανανια που ζουμε δυσκολο!!

στις 22/10/2017 23:09
Εγω εχω την μπουγατσα στο μουνι της μανας σου κωλοπαιδο.

στις 22/10/2017 23:13
re magges ellinikes omades epaixan ?h mpougatsa posous ellines exei ?

hahahhahahahahha

στις 22/10/2017 23:50
Xara του franco παλι γαμας τη μανα σου; αστην να βγαλει κανα φραγκο. το μπουρδελο ειναι στα λαδαδικα, οποιος θελει με 10 ευρω τα κανει ολα......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 22/10/2017 23:56
ας γαμήσαμε ρε κωλόπαιδα. Τον ήπιατε. Άντε γιατί πολύ μιλάγατε. Ρουφάτε τώρα αντιολυμπιακά αποβράσματα. Λεχρίτες, ντροπές της Ελλάδος. Γαμιέστε ασύστολα ρε ρημαγμένοι υιοθετημένα μοσχάρια.

στις 23/10/2017 00:28
μισο να παρω ποπ κορν..οκ παμε

στις 23/10/2017 00:31
μοσχαρομπασταρδοαναθρεμμενοι GAYγαυροι, γεια σου EternalPanos ΠΟΥΤΑΝΕΣ της ΕΥΡΩΠΗΣ. χαχαχαχαχαχα......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 23/10/2017 05:42
Που τον καταντησανε τον Ολυμπιακο να παιζει με τον παοκ και να πανηγυριζουνε την νικη σαν να κερδισε καμια Μπενφικα..Ρε κωθωνια ταληρα και ντορτια του εριχνες προ πενταετιας μεσα /εξω πουστη χοντρε

στις 23/10/2017 05:45
Κοφτε ρε ζουδια μπουγατσες ανεγκεφαλοι την πιπιλα με την διαιτησια..10 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ παραπανω απο τον Αστερα και το αεκακι κοστιζεται..Αιντε γαμιολες δεν σας φτανει καθε χρονο που τρωτε σπρωξιμο στην επαρχια και στα κυπελα απο τους διαιτητες ,μου θελετε να σας σπρωχνει και στο Καραισκακη λες και μου γινατε απο τετατροπεμπτοι της Ελλαδας ξαφνικα Ρεαλ Μαδριτης...ζωα νεοελληνες για αυτο ψηφιζεται μια ζωη πασοκ,συριζα,νδ και το λουρι της μανας

στις 23/10/2017 08:33
παροτι αντιολυμιακος πρωτη φορα χαρηκα που κερδισε μασ τα ειχαν πρηξει τα παοκακια

στις 23/10/2017 14:30
re flore oi kampala kai oi estersout sas gamise kai les poutana ton olimpiako

στις 23/10/2017 14:33
Έχω ξυπνήσει από το πρωί κεφάτος από το χτεσινό γλέντι, μέχρι και στη δουλειά με καλή διάθεση πήγα.

στις 23/10/2017 14:34
Αδερφάρα stefnik λέγε ό,τι θες τώρα.

στις 23/10/2017 18:41
EternalPanos παλι σε γλεντησαν μωρη πουστρα; διπλοβαρδια σε γαμουν; ξεκουρασου και λιγο. χαχαχαχαχαχα......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 23/10/2017 18:48
Αδερφάρα γαμιέται ο παοκ και το κωλοχώρι σου, μια ζωή στο κλάμα και στη γκρίνια θα σαι κρυφοβαζέλα.

στις 23/10/2017 18:54
Καθήστε γκρινιάξτε ρε παοκάκια εεεεεεεεεεεε ουυυυυυυυυ

στις 24/10/2017 19:44
EternalPanos πες μας την πολη σου μωρη πουστρα να γαμησουμε λιγο παραπανω. γιατι την μανα σου την βαρεθηκα. χαχαχαχαχαχα......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 24/10/2017 23:44
Εγώ δε βρίζω μάνες αν καί είμαι σίγουρος ότι η δικιά σου δε βλέπεται. Κρυφοπουστάρα υιοθετημένη. Οπαδέ του σατανά.

στις 25/10/2017 13:57
πειραζει μωρη πουστρα η αληθεια; ξου ξου εξω ο σατανας χαχαχαχαχαχα......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.