Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νίκη με… σκιές για Μπαρτσελόνα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νίκη με… σκιές για Μπαρτσελόνα



Χωρίς να κλέψει τις εντυπώσιεις, η Μπαρτσελόνα κέρδισε με 2-0 την ουραγό Μάλαγα στο «Καμπ Νου» και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα. Ντεουλοφέου (2’) και Ινιέστα (56’) οι σκόρερ, δεν έπρεπε να μετρήσει το πρώτο γκολ.

Μια εβδομάδα μετά την ισοπαλία με την Ατλέτικο (1-1) στη Μαδρίτη, η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες στην Πριμέρα Ντιβιζιόν, επικρατώντας με 2-0 της Μάλαγα στο «Καμπ Νου».

Οι Καταλανοί πήραν μια ξεκούραστη νίκη, ωστόσο οι Ανδαλουσιανοί δικαιούται να φωνάζουν για το γκολ στο 2ο λεπτό που απλοποίησε το έργο για την ομάδα του Ερνέστο Βαλβέρδε. Ο Ντεουλοφέου σκόραρε με τακουνάκι μετά από σέντρα του Ντιν, όμως η μπάλα είχε περάσει τη γραμμή του άουτ.

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νίκη με… σκιές για ΜπαρτσελόναΗ Μπαρτσελόνα δεν πάτησε ποτέ γκάζι και στο 30’ θα μπορούσε να το πληρώσει, αφού ο Τσόρι Κάστρο έπιασε την κεφαλιά στην περιοχή, αλλά δεν κατάφερε να ευστοχήσει.

Το 2ο γκολ των γηπεδούχων ήρθε στο ξεκίνημα της επανάληψης. Στο 56’ ο Μέσι τροφοδότησε τον Ινιέστα και ο Ισπανός με σουτ μέσα από την περιοχή διπλασίασε το προβάδισμα των Καταλανών.

Στο 74’ ο Σουάρες αστόχησε κενή εστία ύστερα από όμορφη ενέργεια του Σέρτζι Ρομπέρτο, ενώ στο 89’ ο Μέσι βρήκε δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώθηκε σωστά για οφσάιντ στον Ουμτιτί. Ένα λεπτό μετά ο Τερ Στέγκεν απέκρουσε την κεφαλιά του Χουάνπι και το 2-0 έμεινε ως το φινάλε.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΘΛΕΤΙΚ ΜΠΙΛΜΠΑΟ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
6.004.501.371.452.152.571.121
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
5.502.301.701.651.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.401.852.3519.00

Σχολιασμός

14 σχόλια:

[+]  geniusMSN- στις 22/10/2017 00:07

[+]  kimi2007 στις 22/10/2017 00:27

στις 22/10/2017 01:08
Τώρα kimi ,που είδε τι έγραψες γι'αυτόν θίχτηκε και δεν θα κοιμηθεί ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Είναι ντεφορμέ όχι αμπαλος,παίζει αριστερό εξτρέμ ,ούτε καν στη θέση του!

Θα στρώσει μόλις έρθει και ο Ντεμπελε που πιθανώς θα παίζει αριστερά!

Άκου εκεί μικρός ένα από τα καλύτερα 9αρια επειδή περνάει μια περίοδο ντεφορμαρισματος ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 22/10/2017 03:29
H OYEFAlona ξαναχτυπησε...το ειπα οτι εδω και 3 χρονια δυσκολευει η μαλαγα τα καταλανακια και φετος εγινε παλι το ιδιο.Αξιζε η μαλαγα ενα χ αλλα ειπαμε ΟΥΕΦΑλονα.puta cataluna...puta barcelona...HALA REAL MADRID Y NADA MAS!!!!

στις 22/10/2017 07:11
Ρε εσυ που υποστηριζεις. ρεαλ τι διαμαρτυρεσαι που η ομαδα σου παιρνει καθε παιχδιδι πεναλτι και τα μισα δεν ειναι

στις 22/10/2017 09:25
nios7 κατι μου θυμιζει αυτο αλλα σε αλλη χωρα....

στις 22/10/2017 12:09
nios7 εσυ τι μιλας ρε χλεχλε? κοιτα τα τελευταια 4 χρονια ποια ομαδα παιρνει ανυπαρκτα πεναλτυ στην ισπανια και μετα μιλα...και ας παμε στο συντομο παρελθον ''Μπαρτσελονα-Ρεαλ Μαδριτης 1-3'' ειναι το επεισοδιο με τιτλο τα φαντασματα ξανα χτυπουν

στις 22/10/2017 14:19
νιος7, εσύ δεν δικαιούσαι να μιλάς με την ομάδα που υποστηρίζεις...... Ένας ψυχίατρος δεν υπάρχει εδώ μέσα?

στις 22/10/2017 15:17
Μιλησε ο γαυρος...ουδεν σχολιο!!

στις 22/10/2017 15:44
ΜΠΑ ΒΛΕΠΩ ΟΙ ΑΜΠΑΛΟΙ ΤΟΥ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ 1 ΣΤΑ 40-50 ΜΑΤΣ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΑ;ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙΣ Κ@Λ@ΜΑΔΕΣ ΣΑΣ ΟΠΩΣ Η ΡΕΑΛ, ΜΠΑΓΕΡΝ, ΓΙΟΥΒΕ Μ. ΓΙΟΥΝ, ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕΓΑ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΑ;ΤΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΒΑΖΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ; ΧΑΡ ΧΑΡ ΧΑΡ ΤΙ ΤΙΠΩΤΕΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΣΤΟ ΑΓΩΝΕΣ..ΠΟΤΕ ΡΕ ΓΑΤΑΚΙΑ ΒΑΛΑΤΕ ΦΩΤ/Α ΑΠΟ ΚΑΛΠΙΚΑ ΓΚΟΛ ΑΠΟ Κ@Λ@ΜΑΔΕΣ ΡΕΑΛ, ΜΠΑΓΕΡΝ ΓΙΟΥΒΕ,Μ. ΓΙΟΥΝ... Κ.Α.; Ε ΟΠΑΔΟΙ Ε ΟΠΑΔΟΙ ΠΑΝΤΟΥ ΜΕ ΔΟΚΑΡΙ ΣΤΟ ΜΑΤΙ...ΟΥΣΤ !!!! ΟΥΣΤ!!!

στις 22/10/2017 17:03
Τι ειπε το ατομο 1 λαθος σε 40-50 ματσ της μπαρτσας...τσα μπρρρρ τσα μπρρρ προβατο,μαλλον ζεις σε κατι χωραφια και δεν βλεπεις πολυ μπαλα...τραγικο σχολιο...ουστ προβατο

στις 22/10/2017 18:33
Nickxa ξέχασες πέρυσι το γκολ σου απέναντι στη Μάλαγα με την μισή σου ομάδα οφσάιντ καθώς ο Κρος εκτελούσε φάουλ ε; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ξέχασες το γκολ που μας έπνιξαν κόντρα στη Μπετις ,ναι αυτό που είχε περάσει η μπάλα την γραμμή 1 μέτρο!

Έτσι να πονάνε οι οπαδοί της Μάλαγα που είχαν ανοίξει διάπλατα τα πόδια τους τελευταία αγωνιστική κόντρα στη Ρεάλ ,ξέρετε εσείς βρωμιλενοι μιλάω για το μιλημενο ματς κόντρα στη Μάλαγα που είπαν θα σας το δώσουν !

ΡΕ ΜΙΑ ΟΜΆΔΑ ΣΑΣ ΠΟΝΆΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΈΝΕ ΜΠΑΡΤΣΕΛΌΝΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ

Όλο γλύκα το πρώτο μας γκολ βέβαια ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Ε όχι όμως και.να μιλάνε οι βρωμιλενοι για σπρώξιμο ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ το ακούσαμε και αυτό ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ δάκρυσα ρεεεεεεεεεε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 22/10/2017 18:43
Eσυ δρακρυσες...εγω χυνω με τοσο πονο που σας δινω εγω και η ομαδαρα μου...HALA MADRID Y NADA MAS!!!CALMA CALMA τωρα!

στις 23/10/2017 18:31
Ποια η ομαδάρα σου ρε χαχαχαχαχαχχχχαχ κλαιωωωωωωωωω ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ εκλασααααααα απο το γέλιο ρεεεεεεεχχαχαχαχααχχααχαχαχχα

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.