Γ’ Εθνική: Με το... αριστερό ο Ηρακλής

Γ’ Εθνική: Με το... αριστερό ο Ηρακλής



Ο Ηρακλής των πολλών προβλημάτων, που μόλις πριν μερικές μέρες εξασφάλισε την συμμετοχή του στη Γ΄ Εθνική, ξεκίνησε με ήττα το πρωτάθλημα αφού έχασε 2-0 από την AE Καρίτσας.

Με το… αριστερό ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Ηρακλής, ο οποίος ηττήθηκε με 2-0 από την ΑΕ Καρίτσας. Ο «Γηραιός», που πριν μερικά 24ωρα εξασφάλισε τη συμμετοχή στην Γ’ Εθνική, έφτιαξε ένα ρόστερ ανάγκης για να ξεκινήσει το πρωτάθλημα και τελικώς δεν απέφυγε την ήττα στην Πιερία.

Κυρτέγος και ο Τροίρης για την ΑΕ Καρίτσας, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως περίπου 500 φίλοι του Ηρακλή βρέθηκαν στο γήπεδο και χειροκρότησαν τους παίκτες.

Σε άλλα παιχνίδια, η Προοδευτική ήταν η νικήτρια στο γειτονικό ντέρμπι με τον Ιωνικό, παίρνοντας τη νίκη με 1-0 χάρη σε γκολ του Κανελλόπουλου. Ο Εθνικός πήρε εμφατική νίκη (4-0) απέναντι στον ΑΟ Ζευγολατιού, ενώ το Αιγάλεω επικράτησε 1-0 του Φωστήρα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:


1ος όμιλος

ΑΕ Διδυμότειχου-Νέστος Χρυσούπολης ΑΝΑΒΟΛΗ
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-5
Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής-Αετός Ορφανού 2-2
Καβάλα-Άρης Αβάτου 3-1
Ορφέας Ξάνθης-Δόξα Προσκυνητών 2-1
Ελπίδα Σκουτάρεως-Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου 2-0

2ος όμιλος

Άρης Παλαιοχωρίου-Φίλιππος Αλεξάνδρειας 1-0
Αγροτικός Αστέρας-Καμπανιακός 3-2
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Νάουσα 1-0
Μακεδονικός-Αλμωπός Αριδαίας 1-3
Εδεσσάικος-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-2
ΑΟ Καρδίας-Πιερικός 1-2
ΑΕ Καρίτσας-Ηρακλής 2-0
Ρεπό: Κιλκισιακός

3ος όμιλος

ΑΕ Ποντίων Καραγιαννίων-Αστέρας Παραποτάμου 2-1
Δόξα Κρανούλας-Τηλυκράτης Λευκάδας 0-2
ΑΕ Λευκίμμης-Θεσπρωτός 0-0
Μακεδονικός Φούφα-Νέος Αμφίλοχος 2-1
Πανλευκάδιος-Σκουφάς Κομποτίου 1-1
Καστοριά-Ερμής Αμυνταίου 0-1
Ρεπό: Εθνικος Φιλιππιάδας

4ος όμιλος

Οπούντιος Μαρτίνου-Αχιλλέας Φαρσάλων 1-0
Θήβα-ΑΟ Σελλανών 1-1
ΑΠΟΚ Βελούχι-Ολυμπιακός Βόλου 1-0
Νίκη Βόλου-Ρήγας Φεραίος 0-1
ΝΠΣ Βόλος-Αστέρας Ιτέας 5-0
Διγενής Νεοχωρίου-Αμβρυσσέας Δίστομου 0-1
Ρεπό: ΓΣ Αλμυρού

5ος όμιλος

Τσικλητήρας Πύλου-ΠΑΟ Βάρδας 0-0
Λεωνίδιου-Ζάκυνθος 0-1
Καλαμάτα-Αχαϊκή 1-0
Διαγόρας Βραχνέικων-Παναρκαδικός 3-1
Αστέρας Βλαχιώτη-Πανηλειακός 1-1
Αστέρας Αμαλιάδας-Παλληξουριακός 4-1

6ος όμιλος

Προοδευτική-Ιωνικός 1-0
Ασπρόπυργος-Ρόδος 1-0
Κερατσίνι-Ιάλυσος 1-1
Πέλοπας Κιάτου-Λουτράκι 0-5
Εθνικός-ΑΟ Ζευγολατιού 4-0
Ρεπό: Διαγόρας

7ος όμιλος

Αήττητος Σπάτων-Διαγόρας Αγίας Παρασκευής 3-0
Πανθηραϊκός-Ερμής Κιβερίου 0-0
Παναργειακός-Χαλκίδα 1-2
Αιολικός-Ένωση Ερμιονίδας 0-1
Ταμυναϊκός-Τριγλία Ραφήνας 3-0
Ρεπό: Θύελλα Ραφήνας

8ος όμιλος

Ηρόδοτος-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1
Άγιος Ιερόθεος-ΑΕ Μυλοπόταμου 3-3
Ερμής Ζωνιανών-Ατσαλένιος 2-1
ΑΟ Παλαιόχωρας-Κηφισιά 1-1
Αιγάλεω-Φωστήρας 1-0
Ρεπό: Ηλυσιακός



Ομάδες που αφορά: ΗΡΑΚΛΗΣ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός


Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.
Σχόλιο:
 

  • Μη διαφημίζετε άλλα site
  • Μη βρίζετε υπερβολικά
  • Μη γράφετε ασταμάτητα το ίδιο μήνυμα
  • Παίξε Online Στοίχημα

    Δοκίμασε μία από τις παρακάτω δοκιμασμένες και νόμιμες Ελληνικές στοιχηματικές εταιρίες: