Σούπερ Λιγκ: Νέα «σφαλιάρα» για Ολυμπιακό

Σούπερ Λιγκ: Νέα «σφαλιάρα» για Ολυμπιακό

Αφορά τον αγώνα ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ


Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε με 1-0 από τον Ατρόμητο στο «Γ. Καραϊσκάκης» και γνώρισε τέταρτη σερί απώλεια στο πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά από επτά χρόνια. Ο Κιβρακίδης (59’) το γκολ των φιλοξενούμενων, έντονες αποδοκιμασίες στο φινάλε.

Ο προπονητής άλλαξε, ωστόσο ο Ολυμπιακός συνέχισε το αρνητικό του σερί στο πρωτάθλημα. Στο ντεμπούτο του Τάκη Λεμονή στην Σούπερ Λιγκ, οι «ερυθρόλευκοι» πραγματοποίησαν απογοητευτική εμφάνιση και ηττήθηκαν με 1-0 από τον Ατρόμητο στο «Γ. Καραϊσκάκης», γνωρίζοντας δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα.

Οι «ερυθρόλευκοι» περιορίστηκαν σε φλύαρη υπεροχή και ο Ατρόμητος κατάφερε να σκοράρει σε μια από τις λίγες φάσεις που δημιούργησε, εκμεταλλευόμενος την αμυντική ολιγωρία στην αντίπαλη άμυνα. Παρά την κακή εμφάνιση, οι Πειραιώτες διαμαρτύρονται για πέναλτι του Μάντσον πάνω στο Σεμπά στο 79', το οποίο δεν υπέδειξε ο Αρετόπουλος.

Ο Ολυμπιακός από το ξεκίνημα της αναμέτρησης θέλησε να πιέσει τον Ατρόμητο, δίχως όμως ουσιαστικό αποτέλεσμα. Οι Περιστεριώτες όντας καλά στημένοι, δεν επέτρεψαν στους «ερυθρόλευκους» να δημιουργήσουν αξιόλογες φάσεις, ωστόσο επιθετικά δεν απείλησαν σε κανένα σημείο, ολοκληρώνοντας το πρώτο 45λεπτο χωρίς τελική.

Δύο κεφαλιές των Τζούρτζεβιτς (44’) και Σισέ (45+’1), ήταν ότι είχε να επιδείξει στο πρώτο μέρος ο Ολυμπιακός, ο οποίος έχασε από νωρίς τον Μπεν (12’) με πρόβλημα τραυματισμού.

Ο Ατρόμητος «άγγιξε» το γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης (48’), όταν ο Νικολάου έκοψε σωτήρια το σουτ του Ντιγκινί από το ύψος του πέναλτι. Ο Ολυμπιακός συνέχισε να έχει μεγάλο πρόβλημα δημιουργικά και στο 59’ οι Περιστεριώτες κατάφεραν να προηγηθούν. Ο Ουάρντα έκανε τη σέντρα απ' τα αριστερά, ο Κιβρακίδης βρέθηκε ανενόχλητος στο ύψος της μικρής περιοχής και με όμορφη κεφαλιά νίκησε τον Προτό για το 1-0!

Η είσοδος των Σεμπά και Εμενίκε δεν βοήθησε τον Ολυμπιακό, ο οποίος είχε μια αξιόλογη φάση στο ματς και αυτή στο 90’. Ο Τζούρτζεβιτς γύρισε στον Νικολάου, ο οποίος έκανε το σουτ απ' το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω απ' την εστία του Γιαννιώτη.

Πάντως, οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται δικαιολογημένα για πέναλτι στο 78’ σε ανατροπή του Σεμπά από τον Μάντσον. Ο Αρετόπουλος έδειξε παίζετε και ο Ατρόμητος έφυγε με σπουδαία νίκη από το «Γ. Καραϊσκάκης», φτάνοντας 10 βαθμούς, δύο περισσότερους από τους Πειραιώτες.

Ο Ολυμπιακός γνώρισε 4η σερί απώλεια στο πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά από επτά χρόνια (τότε σε συνδυασμό με τα πλει-οφ) και κινδυνεύει να βρεθεί στο -8 από την κορυφή. Μάλιστα, οι πρωταθλητές έχουν μπροστά τους πρόγραμμα… βουνό, αφού τις επόμενες αγωνιστικές θα αντιμετωπίσουν κατά σειρά τους Πανιώνιο (14/10, εκτός), ΠΑΟΚ (22/10, εντός) κα Παναθηναϊκό (28/10, εκτός), ενώ ενδιάμεσα έχουν και το παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νου» (18/10).




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.753.601.551.901.602.051.171
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
5.001.982.021.881.62
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.951.683.3530.00

Σχολιασμός

33 σχόλια:

στις 01/10/2017 17:59
ας κρατησουμε μικρο καλαθι ακομα μην πανηγυριζουμε εχει δρομο το πρωταθλημα...μακαρι..αλλα ακομα δυσκολο το βλεπω ( ειμαι πεμπτογεννημενος σουτ )

στις 01/10/2017 18:04
μηπως μας δουλευουνε ψηλο γαζι λεω μηπως; εχτες ο παοκ με τους πεθαμενους σημερα ο γαυρος και παει λεγοντας; το σιγουρο ειναι το πανηγυρι που στησανε οι μπουκ..

στις 01/10/2017 18:04
ΔΕΝ ΗΤΤΗΘΗΚΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ...Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΚΕΡΔΙΣΕ.

στις 01/10/2017 18:10
ΟΤΙ ΝΑ ΝΑΙ

[+]  braveheart86 στις 01/10/2017 18:11

στις 01/10/2017 18:11
ΔΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΕΝΝΙΣ Ή ΒΟΛΛΕΥ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΜΟΥ

στις 01/10/2017 18:12
TIN PROYGOUMENI VDOMADA SAS EFTEGAI A ALVANOS , SIMERA PIOS SAS FTAI?

στις 01/10/2017 18:13
ΓΙΑΤΙΒΡΕ ΑΣΧΕΤΕ????ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΝΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ???ΚΑΙ Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ ΝΑ ΕΡΧΟΤΑΝ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕ ΤΙΠΟΤΑ...

στις 01/10/2017 18:17
SE VLEPO NA TRAVAS LOUKI FILE...TOULAHISTON KATALAVES OTI DE BOREI NA ALLAXEI KATI...

στις 01/10/2017 18:22
Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ...Ο ΚΑΘΕ ΑΣΧΕΤΟΣ ΛΕΕΙ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΤΟΥ ΕΔΩ..

στις 01/10/2017 18:22
ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΓΑΠΙΟΜΑΣΤΕ...ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΟ ΣΤΡΟΥΡΝΑΡΙ

στις 01/10/2017 18:23
1η ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ MAXIMUM...

στις 01/10/2017 18:27
TO THEMA SOU GERONTA EINAI TI TAXI TELEIOSA STO GYMNASIO I TI SKATOBALLA EPAIXE O OLYMPIAKOS SIMERA ?

στις 01/10/2017 18:29
ΑΡΧΙΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ή ΑΠΛΑ ΧΛΕΥΑΖΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ...

στις 01/10/2017 18:29
ΧΛΕΥΑΖΕΤΕ*

στις 01/10/2017 18:30
ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΕΡΟΝΤΑΣ (ΑΝ ΚΑΙ ΣΟΦΟΣ) ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙΣ 31...

[+]  paxar0s στις 01/10/2017 18:37

στις 01/10/2017 18:41
ΟΙ ΠΟΥΤΣΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΤΕΛΕΙΩΤΕΣ!ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ,ΠΑΟΚ,ΠΑΟ ΚΑΙ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ.Η ΚΟΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΤΩΝ ΓΑΒΡΩΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΙΣΤΑ ΤΟΥ ΕΛ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ!Ο lazaros66 Ο ΔΑΦΝΟΤΣΙΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟΣ GAY ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΠΑΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΑΤΕΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΞΕΚΟΛΙΑΣΜΑ.

στις 01/10/2017 18:43
Ενα μπουρδελο εισαστε

στις 01/10/2017 18:47
TI STENOXORIOSASTE TIN GIOYBENDOYS

TIN KITAZATE STA MATIA AYTA GRAFANE OI DIMOSIOGRAFOI POY TOYS PLIRONETE ESOIS

LES KAI PIGENATE GIA PROKSENIO T

TORA TON ATROMITO POYYYYYYYYYYY

TON KITAZATE

στις 01/10/2017 18:50
KAI SINEXIZO OTAN EPERNE PROTATHLIMA O PAOK AEK LARISSA

AYTA TA XALIA EIXATE KAI TOTE

MONO ETSI DEN PERNETE PROTATHLIMA GIATI ESOIS KAI O PANATHINAIKOS

TA KANONIZETE OLA

στις 01/10/2017 19:01
efyge o Xasi kai o Olympiacos pali eXasi,tora peite mou eseis pou ton brizate oti eftege o Xasi??????

στις 01/10/2017 19:02
ΑΛΗΘΕΥΕΙ ΟΤΙ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΕ Ο ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑΣ ΛΕΜΟΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ Ο ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ?ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ!!!

στις 01/10/2017 19:03
Τι λετε ρε! η γιουβε φοβήθηκε το θηριο ολυμπιακος.ο μπουφον ακομα τρέμει και φοβάται οπως ο πελλε!του μποφον του εκαναν προταση για διαφημηση μεγαλης εταιρίας για πανες ακρατιας,απ τον φοβο του ακομα του τρέχουν.αφου σκέφτεται να μην παει καραισκακη.

στις 01/10/2017 19:20
Θα πανε οι κορνεδες συννεφο χαχαχαχαχαχαχαχα η ομαδαρα με τον μεγα επενδυτη και το τεραστιο μπατζετ παει πιπα-κωλο κουληηηηηηηηηηη ποναει???????

στις 01/10/2017 19:33
E όχι και απογοητευτική εμφάνιση, οι συντάκτες του άρθρου απλά είναι αντιολυμπιακοί. Κάναμε τελικές. Ο Χάσι κατέστρεψε την ομάδα και θέλει δουλειά από το Λεμονή για να στρώσει, αρκεί να μη τον διώξουν και αλλάζουμε πάλι προπονητή. Δε γίνεται έτσι, αυτό με τους προπονητές στην Ελλάδα να αλλάζουν κάθε δύο χαμένα ματς, είναι λάθος. Πάμε γερά, πιστεύουμε για το καλύτερο.

στις 01/10/2017 19:42
Σιγα μην φυγει ο λεμονης?που λεφτα για προπονητες?.

στις 01/10/2017 19:50
Ο χαικαλης παραδίδει δωρεαν μαθήματα 50/50!οι εγγραφές ξεκίνησαν.......

στις 01/10/2017 19:58
Η διαιτησία κινείται στις επιθυμίες του Μελισσανίδη ξεκάθαρα.

στις 01/10/2017 22:51
Re vlakes d ekte pari kampati oti sas dulevine i proedri paok olimpiakos meta aek gela ti alo thelete

στις 01/10/2017 23:10
Η φαση του γαυρου στο 78' ειναι καθαρο πεναλτυ.Αεκτζης ειμαι αλλα τα σωστα να τα λεμε

στις 01/10/2017 23:20
ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΕΚ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΤΡΙΠΟΛΗ.ΗΤΑΝ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ.ΜΙΑ ΜΠΟΥΚΙΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΕΣ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΕΤΑΡΤΗ-ΠΕΜΠΤΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΔΗΛΑΔΗ 2 ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΜΑΓΚΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ.ΟΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΓΚΕΛΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ.

στις 04/10/2017 10:05
Αν δουμε την ομαδα που ειχει ο ΟΣΦΠ το 2015 και 2016 και δουμε τωρα τι εχει θα καταλαβουμε πως η τακτικη του πουλω εχει τα αναλογα αποτελεσματα.Οσο ο τυπος μιλαει για ενα καλο ροστερ που εχει ο Ολυμπιακος ,εγω βλεπω ενα πολυ αδυναμο!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.