Χάσι: «Απογοητεύτηκαν οι παίκτες μετά το 2-1, δεν με απασχολεί το μέλλον μου»

Χάσι: «Απογοητεύτηκαν οι παίκτες μετά το 2-1, δεν με απασχολεί το μέλλον μου»



Ο Μπέσνικ Χάσι υποστήριξε πως οι παίκτες του έχασαν τα κουράγια τους μετά το 2-1, ενώ πρόσθεσε πως δεν τον απασχολεί το μέλλον του στην ομάδα.

Αναλυτικά όσα είπε ο τεχνικός του Ολυμπιακού μετά την ήττα στο ντέρμπι με την ΑΕΚ (3-2):

Για τον λόγο που γύρισε το παιχνίδι: «Δεν ξεκινήσαμε καλά το παιχνίδι. Περιμέναμε να είναι δύσκολη η έναρξη. Ωστόσο η ΑΕΚ δεν δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Σκοράραμε το πρώτο γκολ, στο δεύτερο μέρος συνεχίσαμε να έχουμε τον έλεγχο και βάλαμε το δεύτερο γκολ. Το σημείο κλειδί ήταν η μείωση του σκορ της ΑΕΚ. Εκεί δώσαμε πίστη στους παίκτες της ΑΕΚ. Μέχρι τότε δεν είχαν τρόπο να μπουν στο παιχνίδι. Θα μπορούσαμε να το συζητήσουμε πολύ, αλλά εκεί ήταν που χάσαμε τον έλεγχο».

Για τα λάθη που έκανε ο ίδιος πριν το ματς και κατά τη διάρκεια: «Όταν μια ομάδα κερδίζει με 2-0 και έχει 30 λεπτά μπροστά της πρέπει να κρατήσει το αποτέλεσμα. Ο Ρομαό έπρεπε να φύγει από το παιχνίδι για να μην αποβληθεί. Τον προκαλούσαν και ήταν σίγουρο ότι θα έφευγε. Βάλαμε στο παιχνίδι τον Σεμπά που θα μπορούσε να βοηθήσει για να κρατήσουμε το αποτέλεσμα. Επίσης έπρεπε ο Καρσελά να βγει γιατί ήταν κουρασμένος. Μπήκε ο Πάρντο, αλλά όλα κρίθηκαν στο 2-1».

Για το γεγονός ότι γύρισε τον Ταχτσίδη στην άμυνα και για το αν δεν εμπιστεύεται ορισμένους ποδοσφαιριστές: «Δεν ήταν ο αρχικός σκοπός να παίξει ο Ταχτσίδης στην άμυνα. Αλλά έπρεπε να γίνει εσωτερική αλλαγή γιατί είναι πιο έμπειρος από τον Νικολάου. Η ΑΕΚ έπαιζε με δύο φορ και γι’ αυτό βάλαμε τον Ζντιέλαρ μπροστά του. Προτιμήσαμε να βάλουμε έναν παίκτη στην άμυνα με μεγαλύτερη εμπειρία από τον Νικολάου».

Για το τι πάει στραβά στον Ολυμπιακό: «Δεν έχουμε αποκτήσει τη σταθερότητα στην άμυνα. Σε κάθε ματς δεχόμαστε γκολ. Η ΑΕΚ δεν δημιούργησε πολλές ευκαιρίες. Μέχρι να γυρίσει ο Βούκοβιτς και ο Μποτία η ομάδα δεν θα βρει τη σταθερότητα στην άμυνα».

Για το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός κατέρρευσε ψυχολογικά και το αν οι παίκτες έχουν πρόβλημα φυσικής κατάστασης: «Δεν πιστεύω πως έχουμε πρόβλημα φυσικής κατάστασης. Η ψυχολογίας μας άλλαξε όταν δεχθήκαμε το πρώτο γκολ. Μετά δυσκολευτήκαμε να κρατήσουμε την μπάλα, να βγούμε μπροστά και οι παίκτες μας απογοητεύτηκαν».

Για το μέλλον του στην ομάδα: «Δεν σκέφτομαι το μέλλον μου αυτή τη στιγμή. Σκέφτομαι μόνο το μέλλον της ομάδας μου και ότι χάσαμε το παιχνίδι. Δεν με απασχολεί το προσωπικό μου μέλλον».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.129.5018.001.252.85116.22
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.323.3012.002.301.40
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.352.1511.50

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 25/09/2017 00:12
lazaros66 ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕ ΔΑΦΝΟΤΣΙΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟ ΠΟΥΣΤΑΚΙ?Ο ΑΛΛΟΣ Ο ΛΑΖΑΡΟΣ ΤΗΣ ΚΟΥΛΑΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΧΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΛΟΣΟΥΦΡΙΔΑ ΣΟΥ!!!ΑΦΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΝΑ ΧΑΣΕΤΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΑΠΟ 0-2 ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΛΑ ΤΟΤΕ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ ΓΑΒΡΙΕΛΕΣ.ΚΑΙ ΟΣΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΟ ΤΟΡΙΝΟ....ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΝΕΟ ΡΕΚΟΡ 8-0!!!

στις 25/09/2017 00:19
Re Arxidi Xasis Den Mas Xezeis Traba kai Fyge Ama Pia Mas Katestrephes alhteia

στις 25/09/2017 00:25
Λαζαρεεεεεεεε ο λαζαρος σε γυρευει.Που κρυφτηκες πουστρακι??????

στις 25/09/2017 01:17
Eεεμ βεβαια ενας προπονητης διατελοντας απο ενα μεγαλο ευρωπαικο συλλογο που εχουν περασει Βαλβερδε,Ζαρντιμ εκ των πραγματων θεωρηται στο trasnfermarket μεγαλος προπονητης ανεξαρτητα αποτελεσματων...Μεγαλος ψηστης στο δια ταυτα και με την καμια δεν θεωρηται επιτυχια η προκριση στους ομιλους εφοσον εισαι νο 27 στην ευρωπη και δεν περασες ομαδα μεγαλυτερης δυναμικοτητας γκρουπ δεδομενου οτι ανηκεις στο πρωτο γκρουπ δυναμικοτητας....Εεεμ πως να σε απασχολει το μελλον σου ηδη θεωρησαι μεγαλος προπονητης απο το περασμα στον ΟΣΦΠ και δη ο κορυφαιος στην Αλβανια....4-2-3-1 O Χιμενεθ στην ουσια με βαση του συστηματος στα μετοπισθεν τον Σιμοες (καλο παικτακι) και τον Γιοχανσον στην ουσια απλα ξεκινας με Παρντο εξτρεμ και 4-3-3 δεν παιζεις με την ΛΕβερκουζεν ,ουτε την Βιγιαρεαλ...Δεν ειχες Φορτουνη για να το στηριξεις..Δεν χρειαζεται για τετοιου επιπεδου ομαδες παιζεις με 3 επιτελικους μεσους στην ουσια στο 4-3-3 Παρντο Εμενικε και Μαριν μπροστα...Τελειωσες μυρωδια 5 τοπια θα της ειχες ριξει με

στις 25/09/2017 01:17
5 τοπια θα της ειχες ριξει με 4-2-3-1 με τους τρεις του αξονα Κλοναριδη Μανταλο και Λαζαρο...δηλαδη ελεος το ανηψακι μου τα γνωριζει αυτα...τι διαολο ρε πουστη τοσο χαιβανι...

στις 25/09/2017 07:28
Ξέρεις από συστήματα εσύ αααα μπούρδες λες, αν ήξερες τόσο καλά θα ήσουν εσύ προπονητής, πιο καλύτερος από Έλληνες προπονητής είναι ο χάσει έλεος ςςςςςςς

στις 25/09/2017 07:30
Άσχετο αποτελέσματος,,,,,, ξεφτίλες

στις 25/09/2017 07:34
Σας περιμένουν στην γωνία, θα φάτε γωλακια χαχα

στις 25/09/2017 09:58
bet_maker,kalimera.O Hasi pote tou den itan proponiti stin albania,out mia mera.Defteron,jati anakatevis ton zardim,apo to olimpiako den ton dioksan san apotiximenos?To podosfero eci ine,otan kerdizis ,kerdizoun i pextes,otan hanis,hanin i proponites.To ktesino ine keti apistevto,ke i filatli tis AEK meta apo 0-2 na to pistevuv pos ta kerdisun.An den exis pektes na niosoun tin fanela px,Amanatidis,georgatos,Gianakopulo,Aleksadris ktl afto patenis.Distixos o OSFP pu ta teleftea stirizete se ksenus pextes 8a exi poli diskoli sinexia(ja mema)Kali evdomada!

στις 25/09/2017 13:12
σωστος ο λιβερπουλ απο πανω παλια ειχαμε ελληνες με ψυχη και ξενους μηχανακια που αγαπουσαν την ομαδα giovani karempe fuster και τωρα παιζει το καθε τσογλανι λοιπον. κανανε και μαλακια που εδωσαν δανεικος τους ελληνες και βεβαιως που πουλησαν τον ρετσο γιατι ο ρετσος θα μπορουσε να γινει ο βραχος την αμυνας μας για παντα και επισης δανεικους δωσαμε την ταλενταρα τον γιαννιωτα σιωπη μανθατη μια χαρα παικτακια που σε 2 με 3 χρονια θα ηταν συμβολα για τον ΟΣΦΠ

στις 25/09/2017 14:15
Eleos Pia akou ekei 4 epithetikous ston Agwna Me thn Sportinhg Lissabonas Kamia omada den to kanei auto mono h dikoi mas

στις 25/09/2017 15:09
RE JEFTILISMENE GSXR RE KITRINOKOLE POTE DEN EIDES PTOTAULIMA KAI OUTE UA DEIS POUSTROFLORE

στις 25/09/2017 19:43
πως αλλαζει ο τροχος?αν κερδιζε ο ολυμπιακος τιποτα δεν θα γινοταν απο αυτα.ισα που θα γινοταν υπερομαδα και το 2 στο τορινο θα το ειχαν σιγουρο.κλασικς ελληνας.ολα και ολοι τους φταινε,εκτος απ τους ιδιους!

στις 26/09/2017 15:57
ΚΛΑΨΤΕ

στις 27/09/2017 12:27
Container defense system entertainment co. Email: [email protected]

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.