Τσάμπιονς Λιγκ: Ο Ρονάλντο οδηγεί τη Ρεάλ στο Κάρντιφ!

Τσάμπιονς Λιγκ: Ο Ρονάλντο οδηγεί τη Ρεάλ στο Κάρντιφ!

Αφορά τον αγώνα ΓΡΑΝΑΔΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ


Με χατ-τρικ του Ρονάλντο (10’, 73’, 86’) η Ρεάλ κέρδισε με 3-0 την Ατλέτικο στο «Μπερναμπέου» και βρίσκεται με το ενάμιση πόδι στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ για το 12ο ευρωπαϊκό!

Μια «ανάσα» από τη δεύτερη σερί παρουσία της σε τελικό Τσάμπιονς Λιγκ βρίσκεται η Ρεάλ. Με τον Ρονάλντο να πετυχαίνει χατ-τρικ για δεύτερο σερί ευρωπαϊκό ματς, η «βασίλισσα» κέρδισε με 3-0 την Ατλέτικο στο «Μπερναμπέου» και πολύ δύσκολα θα χάσει την πρόκριση για τον τελικό του Κάρντιφ. Μετά τα πέντε γκολ στα δύο ματς με την Μπάγερν, ο «CR7» πήρε ξανά από το χέρι την Ρεάλ, φτάνοντας τα 10 γκολ σε 11 αγώνες στη φετινή διοργάνωση και συνολικά τα 103 τέρματα στο θεσμό (52 στα νοκ-άουτ, 51 στη φάση των ομίλων).

Ο Ντιέγκο Σιμεόνε είχε δηλώσει στη συνέντευξη Τύπου ότι περίμενε την Ρεάλ να έμπαινε πολύ δυνατά στο ματς, πιέζοντας από το ξεκίνημα για να πάρει προβάδισμα. Έτσι και έγινε! Οι παίκτες του Ζινεντίν Ζιντάν μπήκαν με το μαχαίρι στα δόντια και στο 7’ είχαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία, αναγκάζοντας τον Όμπλακ να προβεί σε διπλή απόκρουση στα σουτ των Καρβαχάλ και Μπενζεμά.

Το 1-0 ήρθε τρία λεπτά μετά, όταν μετά από σέντρα του Ράμος, ο Σάβιτς απομάκρυνε με το κεφάλι στον Καζεμίρο, αυτός τη γύρισε στον Ρονάλντο και ο Πορτογάλος με κοντινή κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Να σημειωθεί πως οι παίκτες της Ατλέτικο ζήτησαν οφσάιντ του Ρονάλντο στο γέμισμα του Ράμος. Στο 16’ ο Όμπλακ χρειάστηκε να επέμβει διώχνοντας εντυπωσιακά την κεφαλιά του Βαράν και στο επόμενο λεπτό, ο Νάβας νίκησε σε τετ-α-τετ τον Γκαμεϊρό, στην μοναδική φάση της Ατλέτικο στο πρώτο μέρος.

Η Ρεάλ δεν συνάντησε άλλο πρόβλημα, κάτι που απεικονίζεται και στην στατιστική, αφού το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με 11-1 τελικές! Στο 24’ το μακρινό σουτ του Μόντριτς πέρασε δίπλα από το δοκάρι, ενώ πέντε λεπτά μετά το γυριστό του Μπενζεμά από τη μικρή περιοχή κατέληξε λίγο άουτ. Ίδια κατάληξη είχε και το σουτ του Μόντριτς στο 45’, με το 1-0 να μένει ως το ημίχρονο.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης, ο Ζιντάν πέρασε στο ματς τον Νάτσο αντί του τραυματία Καρβαχάλ, ενώ από την πλευρά του, ο Σιμεόνε προχώρησε σε διπλή αλλαγή, ρίχνοντας τους Τόρες και Γκαϊτάν αντί των Γκαμεϊρό και Νίγκεθ. Η Ατλέτικο κέρδισε κάποια μέτρα, αλλά δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να απειλήσει τους γηπεδούχους, δείχνοντας άνευρη και χωρίς ιδέες στο παιχνίδι της.

Η Ρεάλ είχε τον απόλυτο έλεγχο και στο 73’ «έγραψε» το 2-0 με εξαιρετικό σουτ του Ρονάλντο, ύστερα από κερδισμένη μονομαχία με τον Φιλίπε Λουίς. Το… κερασάκι στην τούρτα μπήκε στο 86’, όταν μετά από επέλαση του Βάθκεθ, ο Καζεμίρο άφησε την μπάλα για τον Ρονάλντο και ο Πορτογάλος με ψύχραιμο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0, βάζοντας… φωτιά στο «Μπερναμπέου».

Το 3-0 φαντάζει καταδικαστικό για την Ατλέτικο, η οποία κυνηγάει πλέον ένα θαύμα στη ρεβάνς του «Βιθέντε Καλντερόν» για να βρεθεί αυτή στον τελικό και να μην αποκλειστεί για 4η σερί χρονιά από την «βασίλισσα». Η Ρεάλ δεν έχει αποκλειστεί ποτέ έχοντας νικήσει με 3-0 στο πρώτο ματς, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως έχει σκοράρει 1+ γκολ για 59 σερί ματς και θέλει άλλα δύο για να ισοφαρίσει το ρεκόρ της Μπάγερν.

Ρεάλ Μαδρίτης (Ζινεντίν Ζιντάν): Κέιλορ Νάβας, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Καρβαχάλ (46' Νάτσο), Μαρσέλο, Καζεμίρο, Κρόος, Μόντριτς, Ισκο (67' Ασένσιο), Κριστιάνο Ρονάλντο, Μπενζεμά (77' Λούκας Βάθκεθ)

Ατλέτικο Μαδρίτης (Ντιέγο Σιμεόνε): Ομπλάκ, Γκοδίν, Λούκας, Σάβιτς, Φιλίπε Λουίς, Γκάμπι, Κόκε, Σαούλ (57' Γκαϊτάν), Καράσκο (68' Κορέα), Γκριεζμάν, Γκαμεϊρό (57' Τόρες).





Στοιχεία για τον αγώνα: ΓΡΑΝΑΔΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
15.009.001.051.104.255.6211
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
8.753.301.281.801.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.851.775.75

Σχολιασμός

62 σχόλια:

[+]  arias34567 στις 02/05/2017 23:41

στις 02/05/2017 23:42
MΠΑΜΠΑΛΝΤΟ.

στις 02/05/2017 23:42
παικτες σαν το ροναλντο κ το μεσσι δε ξαναβγενουν μονο ο νευμαρ μπορει αν τους φτασει ΞΑΑΝΑΛΕΩ .. επισης το ειπα η ατλετικο ειναι η χειροτερη των τελευταιων ετων ειναι υποδιαλυση σμρ δε κατεβηκε ποτε στο γηπεδο

[+]  arias34567 στις 02/05/2017 23:43

[+]  arias34567 στις 02/05/2017 23:44

στις 02/05/2017 23:46
OPWS TN LENE EKEI STN PORTUGAL CAPETANIE!!! #CR7

στις 02/05/2017 23:48
Ρεαλαρα κυριαρχεί έναντι της Ατλέτικο. Δε μπορεί η Ατλέτικο έτσι όπως παίζει. Genius τι έλεγες για τον Ροναλντο;

στις 02/05/2017 23:54
autos o sullogos exei filotimo paixtes istoria kai 11 cl.Monos tou thn perase thn pmada o cristiano.O MESSI POU EINAI RE GENI?xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa....TOUS GAMAME OLOUS PALI FETOS.....

Υ.Γ FAPALONA?POOOOOUUUUUUUTSA PALI FETOS,EMEIS GAMAAAAAAAAME PALI FETOS,RANTEVOU TOU XRONOU TELIKO..AXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAX

στις 02/05/2017 23:58
Ρονάλντο, ο απόλυτος μύθος του Champions League.

Ο Ρονάλντο φαίνεται πως πιάνει ρυθμό την κατάλληλη περίοδο για την ομάδα του Ζινεντίν Ζιντάν, που έχει την ευκαιρία να γίνει η πρώτη ομάδα που κατακτά back-to-back τίτλους στην κορυφαία διοργάνωση. Αν και ο στόχος είναι εξαιρετικά δύσκολος, ειδικά για κάτι που δεν έχει γίνει ποτέ ξανά, η Ρεάλ απέχει τρία βήματα από το να τα καταφέρει και με έναν Ρονάλντο να κάνει ζημιά σε κάθε αντίπαλο, οι οπαδοί της έχουν κάθε λόγο να ονειρεύονται...ΕΝΤΑΞΕΙ?

ΠΟΥΤΣΑ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ,ΚΛΑΨΤΕ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ,ΦΕΤΟΣ ΝΤΡΟΠΙΑΣΑΤΕ ΤΟ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΘΕΑΜΑΤΟΣ !!!!!!!!!!!

στις 02/05/2017 23:59
DUODECIMA VAMOOOOOOOOOOOS...HALA MADRID!!!!!

[+]  batizisos στις 03/05/2017 00:06

στις 03/05/2017 00:07
halllaaaaa madrd

στις 03/05/2017 00:08
h omadara h atletiko ka8ysterhmenoi!!! POY8ENA den paei!!!!!!!!!!!!

στις 03/05/2017 00:09
batizios ante gamhsou re

στις 03/05/2017 00:25
Αυτη την στιγμη εξω απο το ναο γινεται της...ΚΟΛΑΣΕΩΣ!!!!!

στις 03/05/2017 00:26
xaxa giati re jeffmadrid..prosferei theama paiktis pou apla trexei pidaei kai vazei k gol me ssout..paiktis pou den exei perasei me tripla para mono otan epaize sti n matsester..olo tsalimakia einai k ton antipalo ton exei mprosta..kserei tin mpala tou isko tou robben tou azar kai xiliadwn allwn ase ton messi..giauto lew den tha plirwna apo thema fantasias kai euxaristisi triplas k ta loipa..panta apo mikroi autou tou eidous legame mpaladoro kai nomizw oti to kserei k o idios..apo taxitita apo fisikes dinameis k apo aisthisi tou goal einai the best den amfevale kaneis.

στις 03/05/2017 00:26
Fapalona?σε 1,2,3 ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

23Απρίλη 2-3 μέσα στο εξοχικό!

2 ΓΚΟΛΑΡΕΣ ΑΠΌ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΆ ΣΑΣ ΜΕΣΙ ΤΟΝ ΚΑΛΎΤΕΡΟ ! Σας δίκασε ! ΠΟΥ ΉΤΑΝ ΣΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ Ο ΚΛΑΨΑΣ ΣΑΣ ΡΕ? Έκλαιγε ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Τεσπα πολύ καλό γλέντι ήταν αυτό στο εξοχικό!

Οφσαλντο χαχαχα το πρώτο γκολ το επηρεάζει ο πεναλντο! Ραμος χτύπησε αντίπαλο εκτός φάσης ...

Μπράβο γενικά χωρίς πλάκα παίξατε καλύτερα αλλά όταν αναφέρεστε στη ΜΠΆΡΤΣΑ δηλώνεται ΠΟΝΟ , καλά εσύ Ηλία δες μία σε επανάληψη το 2-3 με προσοχή μόνο γιατί είναι βίαιο (κάτω των 18)

VAMOS BARÇA

στις 03/05/2017 00:33
Φρααααανκο φρααααααανκο φρααααααανκο οοοολεεε οοοοολεε οοοοολεεεε χαχαχα Ηλία είσαι τρομερός όταν μιλάς για ιστορία και δεν ξέρεις τίποτα χαχα

Χαρείτε που καταφέρατε να νικήσετε και άστε την τους μπαμπάδες σας.. απλά χαρείτε το

Ααα σαν σήμερα και το 2-6 (ακατάλληλο υλικό)

στις 03/05/2017 00:33
Μαλον πάλι ροναλτο χρυσή μπάλα.και αν το σηκώσει,η πάρει το πρωτάθλημα σίγουρα δικό του είναι.άσχετο αν έχασε από μπαρτσελονα.

στις 03/05/2017 00:36
Δικαιο 100%

Μιλαμε για μεγαλους παιχταραδες

Μεσι η Ροναλντο? Κατα την γνωμη μου Μεσι γιατι τον συγκρινουν με ιερα τερατα του ποδοσφαιρου ,Μαραντονα Πελε,ενω τον Ροναλντο δεν μπορεις να τον βαλεις διπλα σ αυτα τα ιερα τερατα

στις 03/05/2017 00:41
Και ο καθε καταλανος στο πονο του...εσυ που ξερεις ιστορια για πες μας τι εκανε ο φρανκο τοτε για την ρεαλ,ενημερωσε μας?Οσο για τα σκορ η προιστορια εχει γραψει 11-1!...11-1!...11-1!...8-2!...8-2! και τα πιο προσφατα απο την ομαδα των γαλακτικος κατι 3αρες και 4αρες σε κυπελλα ισπανιας και super cap ισπανιας πατα στο youtube και θαυμασε!

στις 03/05/2017 01:10
den cero pianoy o kolos ponese pio poli tou messi i tou genius exo megaliperiergia oxaoxoaoxa are kanapedes oti k na lete kanape k moko otan milate gia tin basilisa tis europis na pleneste prota gatakia

στις 03/05/2017 01:24
Νιξα θες απάντηση για το πιο πετσινο σκορ στη ιστορία σου 11-1?

Μια από τις πιο μελανές στιγμές στην ιστορία του ισπανικού ποδοσφαίρου έλαβε χώρα στο μακρινό 1943. Η κλήρωση είχε φέρει Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης να παίξουν για το κύπελλο με τους Καταλανούς να κερδίζουν με 3-0 στο πρώτο παιχνίδι.Στον επαναληπτικό, όμως, αυτό που παίχθηκε μόνο ποδόσφαιρο δεν ήταν. Ο Ισπανός δικτάτορας Φράνκο, εμφανώς ενοχλημένος από την ήττα της αγαπημένης του ομάδας, έδωσε εντολή να γίνει ό,τι χρειάζεται ώστε η Ρεάλ Μαδρίτης να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ. Η «βασίλισσα» τελικά τα κατάφερε με το εμφατικό 11-1, αλλά αφού πρώτα οι παίκτες της Μπαρτσελόνα έγιναν δεκτοί με πετροπόλεμο, με τραμπουκισμούς ενόπλων εκπροσώπων του καθεστώτος και απειλές για τη ζωή τους. Τα αντικείμενα έπεφταν βροχή και κατά τη διάρκεια του αγώνα, με αποτέλεσμα ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων να αναγκάζεται να στέκεται στη μεγάλη περιοχή για να διαφυλάξει τη σωματική του ακεραιότητα...

στις 03/05/2017 01:27
ΑΥΤΟΊ ΕΊΣΤΕ ΚΎΡΙΟΙ χαίρεστε με μια "ιστορία" βασισμένη σε διδακτορικά καθεστώτα και με επικεφαλή τον μεγάλο Φράνκο ... μην αναρωτιέστε πως προέρχονται τα 5/11 τσου λου σας ..

στις 03/05/2017 01:29
1 διορθωση η αγαπημενη ομαδα τ φρανκο ηταν η ατλετικο αλλα επδ τοτε ηταν αμπαλη και ο φρανκο ειχε κομπλεξ με την βαρκελωνη αναγκαστηκε να σπρωξει την ρεαλ π ηταν τοπ εκεινη την εποχη με μπιμλμπαο κ μπαρτσα

στις 03/05/2017 01:32
Κάπιος βρωμιλενος να μου απαντήσει ρε παιδιά... χαχαχα άστε το πόνοι

2-3 καρμελιτο.στο εξοχικό ξέχασες??? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 03/05/2017 01:44
Που τα διαβαζεις αυτα rob...ε geniusMSN,΄΄στο μικρο πριγκιπα''?χαχαχα και επηδει αναφερεσαι σε τριμπαλα να σου θυμισω κατι ακομα πιο προσφατα και απο τις πουτσες των galacticos...2008 4-1 μεσα στο ναο,2013 copa del rey 1-3 μεσα στο μπουρδελο σας με τον μπαμπα ροναλντο,2014 primera division 3-1 μεσα στο ναο...και και ποσα ακομα!

στις 03/05/2017 01:56
Α και κατι ακομα,2011 τελικος copa del rey 1-0 με το μπαμπα ροναλντο...2012 super cup ισπανιας 2-1 και παλι με μπαμπα ροναλντο...σεζον 2013-14 τελικος copa del rey 2-1 με τον batra να τρωει σκονη απο τον μπειλ (αν θυμασαι) και θες ακομα πιο προσφατο απο τον ΑΦΑΝΤΟ πεναλτο το 2016 1-2 μεσα στο μπουρδελο σας...Σας εχουμε ριμαξει σε copa del rey και super cup η ιστορια γραφει και ειστε πολυ μικροι απεναντι στην βασιλισσα!

στις 03/05/2017 01:57
Θες να συνεχισω...??

στις 03/05/2017 02:02
Δεν μου απάντησες για το 11-1 ακόμη..

5-0,2-6,0-4,2-1,2-3 το πιο πρόσφατο που σας έκανε ο μπαμπάς Μέσι την σουφρα σαν γαρύφαλλο χαχαχχαχα στο κοτέτσι σας κουμάντο κάνουμε εμείς και εσείς θα κοιτάτε,απλό! Πετσινη ιστορία εχετεε και χαίρεστε , χαμογέλασαν τα κόκαλα του Φράνκο...

στις 03/05/2017 02:03
Σε αυτα τα ντερμπι και εμεις εχουμε χασει αρκετα ματσ με μεγαλο σκορ στο παρελθον,μονο αν τα βαλεις κατω και τα υπολογισεις τις πιο πολλες πουτσες τις εχετε φαει εσεις και μαλιστα σε κρισιμα παιχνιδια...εδω μιλαμε για τελικους και semi final και τετοια,αστα δεν σας παιρνει

στις 03/05/2017 02:05
Που το διάβασα? ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ τρίζουν τα κόκαλα των παικτών της Μπάρτσα του 1943... μπεεεε φαε σανό καλύτερα ,ότι σας συμφέρει είστε

στις 03/05/2017 02:07
Να σου απαντησω για το 11-1?Αυτο που εγραψες δεν ισχυει γιατι οπως ειπε και ενας φιλος ο βασιλιας φρανκο ηταν ατλετικο το ξερουν και οι πετρες αυτο και καμια σχεση η' συμπαθεια δεν ειχε με την ρεαλ τοτε.

στις 03/05/2017 02:09
5/11 τσάμπιονς Λίγκ χάρη του Φράνκο +1 με οφσάιντ γκολ του ραμος ,πρέπει να αποκοπούν!

11-1 χάρη στα μεγάλα όπλα του Φράνκο και τις απειλές ζωών παικτών και οικογενειών..

Καλά άμα θες να μιλήσεις για μεγάλα σκορ σου έχω και κάτι ΕΦΤΑΡΕΣ όλο νάζι..βέβαια 19 είμαι δεν μπορώ να γνωρίΖω πολλά άλλα αυτά που ξέρω τα ξέρω Καλά σε σύγκριση με εσάς που δεν γνωρίΖεται ιστορία

στις 03/05/2017 02:10
Δεν απάντησες και πάλι! Μην λες μπαρούφες επειδή είσαι Ρεάλ άστα αυτά ακόμη και εσύ το ξέρεις αλλά επειδή σε συμφέρει το πετάς που και που αλλά είναι φειλ πια άστο άλλη καραμέλα

στις 03/05/2017 02:14
Όλοι ξέρουμε ότι ο Φράνκο ήταν Ατλέτικο αλλά αυτό που έχει αποτυπωθεί στη ιστορία του '43 είναι πέρα για πέρα αληθινό! Το ξέρουν μέχρι και οι πέτρες

στις 03/05/2017 02:18
δεν το λεω επηδει ειμαι ρεαλ...ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

στις 03/05/2017 02:22
Μην τα λες απότομα μόνο και το πιστέψεις και εσύ χαχα..

στις 03/05/2017 02:25
πριν ανεφερες για καποιες εφταρες,μηπως ειναι ευκολο να μου τις θυμισεις...οπως εκανα και εγω που σου φρεσκαρισα την μνημη

στις 03/05/2017 02:31
Πρώτον δεν μου φρεσκαρες τη μνήμη αναφέροντας μου το αισχρό 11-1 επί Φράνκο!

1951 Πρωτάθλημα - Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης 7-2

1920 Φιλικό Μπαρτσελόνα-Ρεάλ Μαδρίτης 7-1

Επειδή μιλάς για παλιάααα και το 1913 αν δεν κάνω λάθος πάλι με 7-1 ή 7-0 ..

στις 03/05/2017 02:33
Εγώ δεν χαίρομαι με τα παλιά επιτεύγματα κοιτάω το τώρα..

στις 03/05/2017 08:02
Να σου απαντησω εγω Genius για το 11-1, εχουν ακουστει πολλα, πολλα πολλα πολλα, ναι

οκ

μια ακομα προπαγανδα ειναι , οταν βρεις αποδεικτηκο υλικο που να αποδεικνυει οτι δεν ειναι προπαγανδα αλλα αληθινο γεγονος αυτο που λετε οτι συνεβει στα αποδυτηρια τοτε οκ..αλλα μεχρι τοτε η προπαγανδα συνεχιζεται...

να πω και κατι αλλο, που ηταν οι τρομπες που μπαινουν τωρα και ουρλιαζουν απο χαρα στο 2-3 ρε;, θα μου πει κανενας, εγω εδω ειμουν ειμαι και θα ειμαι και σε χαρες και σε λυπες

στις 03/05/2017 08:04
Ρεαλαρα μου σε ευχαριστω πρα πολυ για αυτη την πολυ μεγαλη χαρα που μου εδωσες....Μπραβο και παλι Μπραβο Ροναλντο...σε μισουν γιατι εισαι ο καλητερος ετσι πανε αυτα...

στις 03/05/2017 14:56
ξυπνησε ο απο τους τελευταιους σκορερ στην φετινη σεζον για να βαλει 3 γκολ στην ατλετικο...το επομενο ξερετε ποτε θα ειναι...του χρονου XAXAXAXXA

στις 03/05/2017 15:35
Για το 11-1 παιδιά είναι επίσης καταγεγραμενο ότι η Μπαρτσα στο ημίχρονο αποφάσισε να αποχωρήσει και παρενέβη η αστυνομία που τους απείλησε με σύλληψη αν δεν έβγαιναν να συνεχίσουν τον αγώνα

Αυτά είναι γνωστά ρε παιδιά

στις 03/05/2017 15:41
Όπως επίσης γνωστό είναι ότι τον μεγάλο παιχταρά της εποχής Ντι Στέφανο τον έφερε στην Ισπανία η Μπαρτσα για να παίξει σ αυτή όπως υπέγραψε στην Ρεαλ με προεδρικό διάταγμα του φραγκο το έχει πει και ο ίδιος ο Ντι Στέφανο αυτό με την συνέχεια γνωστή 5 τσλ

Όπως επίσης με διαταγή του φραγκο απαγορεύτηκε στην Μπιλμπάο να χρησιμοποιεί το βασκικο όνομα της και μετονομαστικε σε Ατλετικ

στις 03/05/2017 15:51
Χτες ρε παιδιά όμως έγινε μια μεγάλη ματσαρα με την Ρεαλ να είναι εκπληκτική η συζήτηση για τον φραγκο και τα λοιπά είναι για άλλες ώρες κατά την γνώμη μου

στις 03/05/2017 17:08
χαχαχαααααααααααααααααααααααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα @biri biri Ασχολησου καλυτερα με την κηπουρικη γιατι απο μπαλιτσα δεν το κατεχεις το σπορ...Η γραφε αρλεκιν...Και στο μυθιστορημα εχεις ταλεντο...Τονους κειμενου ο αθεοφοβος παλι..140 Kilobyte κειμενου με ασυναρτητες αρχιδιες παλι χαχαχαχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχα

στις 03/05/2017 17:10
χαχαχαααααααααααααααααααααααχα

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα Ασχολησου καλυτερα με την κηπουρικη γιατι

απο μπαλιτσα δεν το κατεχεις το σπορ...Η γραφε αρλεκιν...

Και στο μυθιστορημα εχεις

ταλεντο...Τονους κειμενου

ο αθεοφοβος παλι..140 Kilobyte κειμενου με ασυναρτητες αρχιδιες παλι χαχαχαχαχαχα χαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχα

στις 03/05/2017 17:50
το πρωτο γκολ οφσαιτ αλλα δικαιο αποτελεσμα!

στις 03/05/2017 19:37
Αν δεν βάλει και ένα γκολ οφσάιντ δεν λέει χαχα

Τέλος πάντων μόνο όσοι φοράνε παρωπίδες αρνούνται το διδακτορικό καθεστώς του Φράνκο,πάντως καραμέλα να έχετε να πιπιλατε

στις 03/05/2017 19:52
τι φιλικα ρε gunius εγω εδω σου λεω για κρισιμα ματσ,τελικους και τετοια και τα εχετε χασει σχεδον ολα...τελος παντων τα παλια ειναι παρελθον και πρεπει να κοιταμε το παρον ετσι ετοιμασου 3 ιουνιου παρε και μπολικα lays αραξε καναπε και απολαυσε και εσυ οπως και εμεις το duodecima (12o)!!

στις 03/05/2017 20:19
ΤΕΛΙΚΟΣ ΡΕΑΛ - ΓΙΟΥΒΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ Η ΓΙΟΥΒΕ.ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ.ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ CH.L ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΠΟΥΦΟΝ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ ΤΟΥ ΣΑΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ.

στις 03/05/2017 20:35
Η εύνοια μιας ποδοσφαιρικής ομάδας από το εκάστοτε κατεστημένο εκφράζεται μονάχα μ’ έναν τρόπο. Με την κατάκτηση τίτλων. Αν λοιπόν το καθεστώς του Φράνκο ευνοούσε τη Ρεάλ Μαδρίτης τότε αυτή θα πρέπει –λογικά- να έχει ξεχωριστή θέση στην κατάκτηση τίτλων ιδιαίτερα στα πρώτα χρόνια της ανόδου του δικτάτορα. Ψάξαμε και βρήκαμε όλα τα πρωταθλήματα Ισπανίας από το 1928 μέχρι και σήμερα. Εστιάσαμε φυσικά στα χρόνια της διχτατορίας του Φράνκο (1939-1975)

Οπως θα έχετε παρατηρήσει στο σχετικό πίνακα η Ρεάλ Μαδρίτης δεν έχει ούτε έναν τίτλο στα πρώτα 15 χρόνια της δικτατορίας Φράνκο!

Στα πρώτα κρίσιμα χρόνια για τη σταθεροποίηση μιας δικτατορίας η ομάδα που έχουμε συνηθίσει να ονομάζουμε «ευνοημένη», η Ρεάλ Μαδρίτης, δεν έχει κατακτήσει ούτε ένα πρωτάθλημα. Αντίθετα, η αντίπαλός της Μπαρτσελόνα που μέχρι σήμερα ξέραμε ότι διώχθηκε από το φασιστικό καθεστώς είναι η πιο πετυχημένη ομάδα της πρώτης 15ετίας Φράνκο έχοντας 5 τίτλους πρωταθλήματος!

στις 03/05/2017 20:36
ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΥΛΩΣΕΤΕ ΤΟ ΒΡΩΜΟΣΤΟΜΑ ΣΑΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΤΗΣ ΒΑΡΚΕΛΩΝΗΣ. ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΣΕΤΕ ΠΟΤΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΤΥΧΕΙ Η ΒΑΣΙΛΙΣΣΑ ΡΕΑΛΑΡΑ.

στις 03/05/2017 20:40
Η Μπαρτσελόνα είναι επίσης η πιο πετυχημένη ομάδα του Κυπέλλου Ισπανίας. Που σήμερα λέγεται Copa del Rey - Kύπελλο του Βασιλιά και επί δικτατορίας Φράνκο λεγόταν «Copa del Generalísimo» (Κύπελλο του Στρατηγού) προς τιμήν του Δικτάτορα. Θα έλεγε κανείς πως μία ομάδα που πραγματικά αντιστέκεται σ’ ένα τέτοιο καθεστώς, δεν λαμβάνει μέρος σ’ έναν θεσμό που φέρει το όνομα του δικτάτορα.

Κατά τη διάρκεια της δικτατορίας του Φράνκο, η Μπαρτσελόνα έκτισε όχι ένα, αλλά τρία γήπεδα ένα εκ των οποίων το φημισμένο «Καμπ Νόου». Η Μπαρτσελόνα τίμησε δύο φορές τον δικτάτορα Φρανσίσκο Φράνκο με το μετάλλιο του συλλόγου ενώ στις τάξεις της είχε δεδηλωμένους οπαδούς του φασισμού. Δύο διάσημοι παίκτες της Μπαρτσελόνα, ο Ζοζέ Σιμιτιέρ και ο Ρικάρντο Ζαμόρα, ήταν πιστοί οπαδοί του Φράνκο. Πριν μερικά χρόνια μεγάλο ήταν το σκάνδαλο στη διοικητική πυραμίδα της Μπαρτσελόνα όταν έγινε γνωστό πως ο Αλεχάντρο Ετσεβερία, πρώην μέλος της διοίκησης της Μπαρτσελόνα ήταν ιδρυτικό μέλος του Ιδρύματος Φράνκο!

στις 03/05/2017 23:44
geni?apo pou pswnizeis na mou kaneis kone?xaxxxaxaxaxa

POUTSA KAI LAYS

POUTSA KAI LAYS

POUTSA KAI LAYS

POUTSA KAI LAYS

XAXAXAXAXAXAXAXA EMEIS GIA 12o

aaaaaaaaaaaaaaaaante geia pou leei kai o TAKAROS!!!!!

στις 03/05/2017 23:45
klaaaaaaaapseeeeeeeeeeeeeee

klaaaaaaaaaapseeeeee

xaxaxaxaxaxaxaxa

NTROPOI SAS TELEUTAIOI ME TON ARXITELEUTAIO SAS XAXAXAXAXAXAXA

στις 04/05/2017 00:04
Παιδιά την ΠΟΥΤΣΑ μόνο εσείς οι απόγονοι την έχετε γευτεί 4-0 ,2-3

80.000 κόσμος σας συγισε στο 92' μετά το πυροκαυλι του ΜΠΑΜΠΆ,οπότε ΠΟΝΕΜΈΝΟΙ είναι οι βρωμιλενοι!

στις 04/05/2017 01:11
ean kai MILAN CR7 enas kai monadikos. opis ambalos lei to anditheto eine kombleksikos......

στις 04/05/2017 01:17
ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΧΑΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΧΑΧΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑ ΟΥΦ δακρυσαμε ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

στις 05/05/2017 02:21
σου θυμισα παραπανω μερικα αποτελεσματα και ειναι πολλαααα τα καυλια

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.