Τσάμπιονς Λιγκ: «Καθάρισε» με Ράμος η Ρεάλ

Τσάμπιονς Λιγκ: «Καθάρισε» με Ράμος η Ρεάλ

Αφορά τον αγώνα ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΠΕΤΙΣ


Η Ρεάλ με δύο γκολ του Ράμος σε πέντε λεπτά (52’, 57’) κέρδισε με ανατροπή (3-1) την Νάπολι στο «Σαν Πάολο» και «καθάρισε» την πρόκριση για τους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η Νάπολι «άγγιξε» το όνειρο της ανατροπής, παίρνοντας προβάδισμα στο πρώτο μέρος, όμως δύο γκολ-κεφαλιές του αρχηγού της Ρεάλ οδήγησαν τους πρωταθλητές Ευρώπης στην ανατροπή (3-1), με τη «βασίλισσα» να παίρνει το εισιτήριο για τους «8» με συνολικό σκορ 6-2!

Οι «παρτενοπέι» μπήκαν αποφασισμένοι να γυρίσουν το 3-1 της Μαδρίτης, πιέζοντας από τα πρώτα λεπτά την Ρεάλ. Στο 7’ ο Πέπε έκοψε το σουτ του Μέρτενς, ενώ στο 8’ το σουτ που επιχείρησε ο Χάμσικ έφυγε λίγο έξω. Πέντε λεπτά μετά ο Νάβας έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Ινσίνιε, όμως στο 24’ ο Μέρτενς πάτησε περιοχή και με ωραίο πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, βάζοντας… φωτιά στο «Σαν Πάολο».

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι ήθελε ακόμα ένα γκολ για να πάρει σκορ πρόκρισης, ωστόσο στο 29’ η Ρεάλ «άγγιξε» το 1-1 με τον Ρονάλντο. Ο Πορτογάλος μπήκε στην περιοχή, πέρασε τους Κουλιμπαλί και Ρέινα αλλά βγήκε πλάγια και το σουτ του βρήκε στο δοκάρι. Η Νάπολι απάντησε στα δοκάρια στο 37’ με πλασέ του Μέρτενς, ενώ στο 41’ ο Νάβας «έβγαλε» το σουτ του Χάμσικ.

Η πίεση ψηλά από τους παίκτες της Νάπολι δυσκόλευε σε μεγάλο βαθμό την κυκλοφορία της Ρεάλ, που με εξαίρεση τη φάση με το δοκάρι του Ρονάλντο, δεν απείλησε με αξιώσεις στο πρώτο μέρος. Τα πάντα άλλαξαν όμως στην επανάληψη, αφού στο 52’ ο Κρόος εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά και ο Ράμος με τρομερή κεφαλιά, νίκησε τους πάντες στον αέρα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Πέντε λεπτά μετά, ο αρχηγός της «βασίλισσας» «καθάρισε» και τυπικά την υπόθεση πρόκριση, ολοκληρώνοντας την ανατροπή με νέα κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Το παιχνίδι απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα, με τον Μοράτα να βάζει το… κερασάκι στην τούρτα στις καθυστερήσεις, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΜΠΕΤΙΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.057.7519.001.173.35115.5
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.322.9510.001.781.72
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.502.601.757.00

Σχολιασμός

28 σχόλια:

στις 07/03/2017 23:53
1 + 1 = 2 !!

στις 07/03/2017 23:55
αυτη τη φωτογραφια πρεπει να την εβαλαν για τον genius

[+]  geniusMSN- στις 07/03/2017 23:59

στις 08/03/2017 00:03
2 ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ Κ ΔΕΝ ΜΙΛΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΠΕΤΑΞΗ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΝΑ ΚΟΝΟΜΙΣΟΥΜΕ ΡΕ ΝΑ ΚΗΜΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΟΡΘΙΟΙ

στις 08/03/2017 00:06
johnnyYesno ακομη και εδω με αναφερεις βρε ποενεμενο πλασμα?χαχαχαχαχαχα στο πονο και στη φαπα! ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΓΛΕΝΤΑΨ

VAMOS VASSSS,VAMOS ASPASSSSS!

στις 08/03/2017 00:08
VAFFANCULO NAPOLI...Eτσι μαμαει η ευρωπαικη ρεαλ μαδριτης,ειναι πολυ βαρια η φανελα κ.μερτενς και κ.ινσιγκνιε που παιξατε ενα καλο πρωτο ημιχρονο και προηγηθηκατε και νομιζατε οτι ειχατε απεναντι σας καμια φιορεντινα και πιστεψατε οτι αν παιζατε με τον ιδιο ρυθμο στο δευτερο ημιχρονο θα κανατε την ανατροπη...ποσο λιγοι ειστε!!!

στις 08/03/2017 00:09
ΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 08/03/2017 00:24
Καπιος πιτευει πως ο Ραμος δεν ειναι καλος,μαλιστα ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑ

στις 08/03/2017 01:08
ουτε πονεμενος ειμαι ουμε με γλεντας

το οτι υποστηριζεις μια ομαδα δε σημαινει οτι σου ανηκει ή οτι εισαι μερος της.και προσωπικα να σε ξερανε και οι"msn" και τι "τραβας" καθε βραδι για παρτη τους , δε θα εκαναν τιποτα περισσοτερο αποτι κανουν..

το ποδοσφαιρο ειναι μπιζνα

σε αναφερω μονο και μονο γιατι για το msn κανεις σαν γυναικα για τους γαμ**δες σου..

ηρεμησε γιατι αυριο σε περιμενει κουραστικο βραδι

[+]  lucadirisio στις 08/03/2017 01:09

στις 08/03/2017 01:12
πιο σημαντικο το ντορτμουντ-μπενφικα και μαλακια που δε το εχει το ετ1

στις 08/03/2017 01:17
χουαφραν ή γκριζμαν ?

[+]  geniusMSN- στις 08/03/2017 01:32

[+]  geniusMSN- στις 08/03/2017 01:33

στις 08/03/2017 01:38
πονεμενη ειναι η μαμα σου που εχει εσενα κορη

σου ευχομαι μια ζωη να παιρνεις αυτογραφα

στις 08/03/2017 03:36
i piotita edo mesa ine mion apla ...

στις 08/03/2017 05:27
για τον πουτσ@

στις 08/03/2017 08:57
Stoeipa Εγω το ειπα 2/1 και 3-1 σκορ αλλα ηρθε το αναποδο που να παρει

στις 08/03/2017 15:35
geniusMSN- gmw ti fara sou re pousti 10xrono poutsa kai mono poutsaaaa #PSG TALEME TO VRADUUUUUUUUU VALTE LADI ERXOMASTE !

στις 08/03/2017 17:28
Ρε συ genious εισαι τοσο τυχερος που καυλωνεις με τη μπαρτσα και εγω χαλαω για βιντεο τοσα ΜΒ για τσοντες ..πραγματικα σε ζηλευω 10χρονο

στις 08/03/2017 17:46
cherrykiss.org για xxx παιδια :D

στις 08/03/2017 17:46
Μονο για μανες ξερετε να λετε χαχαχα

Johnny σκουπισε το στομα σου που σταζει χυσακι απο του Μεσι το καυλι ρε αντρα χαχαχα στην φαπα εισαι και θα εισαι βρε αμπαλε

ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΟΝΟ ΕΙΣΤΕ 12ΧΡΟΝΑ ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΝΤΑΞΕΙ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!

στις 08/03/2017 17:51
Τιφονα αρχικα με τετοιο ονομα δεν γαμας ρε αντρα! Εγω δεν χρειαζετε να χαλαω MB απλα βλεπω την ΜΠΑΡΤΣΑ και τραβαω ΜΑΛΑΚΙΑ!Σημερα να δειτε ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΑΒΗΞΩ! Σημερα ο ΜΕΣΙ θα κανει εκσπερματωση στα κεφαλια σας μαζι του και εγω,ΑΝΟΙΞΤΕ ΟΜΠΡΕΛΕΣ ΣΠΕΡΜΑΤΟΖΗΤΙΑΝΟΙ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΤΖΙΝΙΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΑΦΟΥ..

[+]  geniusMSN- στις 08/03/2017 18:01

στις 08/03/2017 19:34
''Τιφονα αρχικα με τετοιο ονομα δεν γαμας ρε αντρα! ''

Παλι καλα που γαμας εσυ ρε geniousMSN ..ετσι και αλλιως στο agones.gr εχω μπει για να γαμησω και οχι για χαβαλε...λες και με λενε πραγματι tifona21..μη σταματησεις ποτε να γραφεις εδω μεσα αγορινα ειλικρινα στο λεω τα σπας!

στις 08/03/2017 19:58
genius χρονια πολλα και με πολλα "αυτογραφα"

στις 08/03/2017 20:53
Εγω γαμαω γιατι με φωναζουν και στην πραγματικοτητα Τζινιους 0ο0ο0ο0ο0ο0ο0ο00ο0ο0ο!Να σε καλα παντως για τα καλα σου λογια,κανε και μια εγγραφη αν θες να ενημερωνεσαι για περεταιρω ενημερωσεις μου,σε ευχαριστω!

Τζονι μην γινεσαι μαλακοπητουρας ρε αντρα,ξερεις οτι τα γενεθλια μου περασαν και αφησαν το στιγμα τους!

Σας ευχαριστω πολυ ολους για τα καλα σας λογια μαλακηστηρια αλλα δεν παυω να ειμαι ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΑΣ!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

στις 09/03/2017 17:59
#Push_Barca

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.