Τσάμπιονς Λιγκ: Νέα πεντάρα της Μπάγερν στην Άρσεναλ

Τσάμπιονς Λιγκ: Νέα πεντάρα της Μπάγερν στην Άρσεναλ

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΓΕΡΝ - ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡ.


Η Μπάγερν διέλυσε ξανά με 5-1 την Άρσεναλ, αυτή τη φορά στο Λονδίνο και με συνολικό σκορ 10-2 (!) πέρασε πανηγυρικά στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Έντονα παράπονα από τη διαιτησία του Σιδηρόπουλου έχουν οι «κανονιέρηδες», που έπαιζαν με δέκα από το 54’.

Η Άρσεναλ προηγήθηκε με 1-0 απέναντι στην Μπάγερν, όμως μετά την αποβολή του Κοσιελνί (54’) κατέρρευσε, με τους Βαυαρούς να πετυχαίνουν πέντε γκολ και να παίρνουν νέα νίκη με 5-1, εξασφαλίζοντας την πρόκριση για τα προημιτελικά.

Το 5-1 του πρώτου ματς δεν άφηνε και πολλά περιθώρια στους «κανονιέρηδες», οι οποίοι δεν πέταξαν λευκή πετσέτα και στο 20’ κατάφεραν να προηγηθούν με τρομερό διαγώνιο σουτ του Γουόλκοτ από τα πλάγια της περιοχής.

Η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ χρειάζονταν ακόμα τρία γκολ και στο 33’ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι σε ανατροπή του Γουόλκοτ από τον Αλόνσο. Ο Σιδηρόπουλος έδειξε «παίζεται» και στο επόμενο λεπτό η Άρσεναλ απείλησε με σουτ του Γουόλκοτ, το οποίο πέρασε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. Η απάντηση της Μπάγερν ήρθε στο 38’, με τον Λεβαντόφσκι να αστοχεί απέναντι από τον Οσπίνα, έπειτα από εκπληκτική μπαλιά του Ρόμπεν.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε με τον Ζιρού να χάνει μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά στο 48’. Ωστόσο, τρία λεπτά μετά, ο Κοσιελνί ανέτρεψε τον Λεβαντόφσκι, ο Σιδηρόπουλος έδωσε το πέναλτι και αρχικά έδειξε κίτρινη κάρτα στον Γάλλο. Παρόλα αυτά, έπειτα από συζήτηση με τον Καλογερόπουλο, άλλαξε την απόφασή του και απέβαλε τον Κοσιελνί, προκαλώντας την έκρηξη του κόσμου στην εξέδρα.

Ο Λεβαντόφσκι δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα και κάπου εκεί ήρθε η κατάρρευση των «κανονιέρηδων». Στο 64’ ο Οσπίνα έδιωξε με δυσκολία το σουτ του Λεβαντόφσκι, όμως τέσσερα λεπτά μετά ο Ρόμπεν βρέθηκε απέναντι από τον κίπερ της Άρσεναλ και δεν αστόχησε, ολοκληρώνοντας την ανατροπή. Στο 76’ ο Λεβαντόφσκι σημάδεψε το δοκάρι όμως δύο λεπτά μετά ο Ντάγκλας Κόστα με εξαιρετικό πλασέ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 80’ ο Βιδάλ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μπεγιερίν και «έγραψε» το 4-1, ενώ ο Χιλιανός διαμόρφωσε και το τελικό 5-1 στο 85’ έπειτα από πάρε-βάλε του Ντάγκλας Κόστα. Η Άρσεναλ αποκλείστηκε για 7η σερί χρονιά στους «16», με τον κόσμο στο «Έμιρειτς» να ζητούσε την αποχώρηση του Αρσέν Βενγκέρ.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΓΕΡΝ - ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡ.
1Χ2OverUnder1X12X2
1.057.7519.001.302.60115.5
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.282.9013.002.151.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.752.022.0012.00

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 07/03/2017 23:46
Όλα στημένα για το χρήμα...Να'μαστε καλά όλοι εμείς που παίζουμε στοίχημα και κάποιοι μεγαλώνουν τις περιουσίες τους.....

στις 07/03/2017 23:47
Μόνο εγώ νομίζω ότι οι δικοί μας τα κανανε μανταρα ?

στις 07/03/2017 23:53
stasoumugdala se periptwsh poy den eides to mats h arsenal htan se ola poly kalyterh ths bayern kai logw anyparkths apobolhs h bayern ebale goal(den 8a pw oti logw apobolhs kerdise!! giati xwris aythn oyte goal den 8a ebaze..).twra se periptwsh poy eblepes to mats kai les ayta poy les to mono poy exw na pw einai boh8eia soy!!! tipota allo :D

στις 07/03/2017 23:54
αντε γεια...οποιοι λενε για το αγγλικο ποδοσφαιρο, το κλητερο και μαλακιες..ας πανε να κρυφτουν σε καμια σπηλια...ετσι απλα...

[+]  geniusMSN- στις 07/03/2017 23:57

στις 08/03/2017 00:00
ΑΥΤΑ ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΣΗΧΑΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΟΥΛΗΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟΥ "ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ"..ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΡΣΕΝ ΒΕΝΓΚΕΡ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΚΛΑΨΟΜΟΥΝΙΔΕΣ ΟΠΑΔΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗ ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΩΡΑ ΣΤΟΥΣ 8 ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΡΕΑΛ Η ΚΑΜΙΑ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΚΤΛΠ..

στις 08/03/2017 00:01
ποιο ανύπαρκτο πέναλτι ρε παιδιά;;; ο ορισμός του πέναλτι ήταν, έχει βάλει τα χέρια του ξεκάθαρα!!!!

[+]  geniusMSN- στις 08/03/2017 00:08

στις 08/03/2017 00:09
nai den exeis adiko..to talhro einai talhro kai synexeia h arsenal einai mexri toys 16! to 2o talhro hr8e logw apobolhs kai mono!! h arsenal eixe xasei para polles eykairies kai htan se ola kalyterh..twra an fas apobolh kai meta soy to kanoyn 1-1 den yparxei logos na pai3eis!!! kai poy fagane 5 pali kala!!

[+]  geniusMSN- στις 08/03/2017 00:15

[+]  geniusMSN- στις 08/03/2017 00:23

στις 08/03/2017 00:26
re genius xonepse thn 4ara apo thn pari esy kai ase me emena..ante uefalona!!!

[+]  geniusMSN- στις 08/03/2017 00:37

στις 08/03/2017 01:52
Tι εδωσες ρε σιδηροπουλε ?οχι οτι βοηθησες την μπαγερν να περασει (ειχε περασει ετσι κ αλλιως)αλλα ελεος ουτε εγω δε θα το εδινα αυτο και ας ειχα παιξει 2πλο τη μπαγερν!

Αρσεναλ:Η κλασσικη ομαδα των 16..μεχρι εκει μπορει

στις 08/03/2017 02:19
Η Άρσεναλ θέλει ριζικές αλλαγές.. Πρέπει να σεβαστεί το όνομα της και την ιστορία της όπως και πολλές άλλες ευρωπαϊκές ομάδες στην εποχή μας πχ Μίλαν..θα δούμε και τη μπαρτσεβρομα σημερα όμως τι ταμπανι θα φάει πάλι..!

στις 08/03/2017 04:12
a re sidiropoule skata ta ekanes...xaxaxaxaxa...alla an ixeres na dietiteueis den tha se vazane sta paixnidia tou olympiakou...xexexexe

στις 08/03/2017 04:13
kai meta mou lene gia exigniansi...

στις 08/03/2017 15:56
σιδηροπουλε μανταρα τα εκανες; οπως και να εχει ομως η πουτσα ηταν πολυ μεγαλη και νομιζω οτι η μπαγερ ειναι ενα απο τα φαβορι για τον τιτλο

στις 08/03/2017 15:59
Για "exigniansi" αποκλειεται να μιλησε κανεις...

στις 08/03/2017 17:55
ΠΑΛΙ ΠΟΝΟ ΣΑΣ ΔΙΝΩ ΒΡΕ ΑΜΠΑΛΕΟΙ ΧΑΧΑΧΑ

ΣΠΑΩ ΡΕΚΟΡ ΣΤΑ ΝΤΙΣΛΑΙΚ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ,ΧΑΡΗ ΣΕ ΕΣΑΣ ΠΟΝΕΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΘΑΥΜΑΣΤΕΣ ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΜΑ Ο ΤΖΙΝΙΟΥΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΑΣ ΜΑ!

στις 08/03/2017 18:49
sygnwmi "exigiansi" ithela na pw

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.