Άρσεναλ - Μπράιτον

9/4/2022 17:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 231
1 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 903 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Άρσεναλ - Μπράιτον στις 31/8/2024

• Θεατές: 60112
90+7'

Η ομάδα Μπράιτον είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+7'

90+7'

60112 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Κατοχή: Άρσεναλ: 64%, Μπράιτον: 36%.

90+7'

Η ομάδα Άρσεναλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+6'

Η ομάδα Άρσεναλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+6'

90+6'

Ο Martin Oedegaard από την ομάδα Άρσεναλ είναι σε θέση οφσάιντ

90+6'

Ο Martin Oedegaard από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

90+5'

Ο Gabriel της ομάδας Άρσεναλ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

90+5'

Ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ κάνει μία εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

90+5'

Ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+5'
Απόκρουση

Ο Lewis Dunk απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+5'

Ο Martin Oedegaard από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

90+5'

Ο Edward Nketiah παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Robert Sanchez διώχνει σε κόρνερ!

90+5'
Σέντρα

Ο Cedric Soares κάνει τη σέντρα

90+4'

Ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά ο Robert Sanchez βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

90+4'

Ο Martin Oedegaard από την ομάδα Άρσεναλ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

90+3'

Ο Danny Welbeck υποπίπτει σε χέρι

90+3'

Ο Albert Sambi Lokonga σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Robert Sanchez ελέγχει την φάση

90+3'

Η ομάδα Άρσεναλ εκδηλώνει επίθεση

90+3'
Απόκρουση

90+3'
Σέντρα

Ο Martin Oedegaard κάνει τη σέντρα

90+2'

Ο Nicolas Pepe από την ομάδα Άρσεναλ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και «καθαρίζει» την φάση.

90+2'
Σέντρα

Ο Granit Xhaka κάνει τη σέντρα

90+1'

Το σουτ του Bukayo Saka μπλοκάρεται

90+1'

Ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

90+1'

Ο Robert Sanchez της ομάδας Μπράιτον βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

90'

Ο Edward Nketiah από την ομάδα Άρσεναλ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Joel Veltman

89'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Άρσεναλ μείωσε τη διαφορά. Είναι ικανοί να πάρουν κάτι από το παιχνίδι;

89'

Ο Granit Xhaka έδωσε την ασίστ για το γκολ.

89'

ΓΚΟΛ! - Ο Martin Oedegaard σκοράρει μ' ένα αριστερό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει.

89'

89'

89'
Απόκρουση

89'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! 0 Edward Nketiah χάνει μια ξεκάθαρη ευκαιρία με το σουτ του να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι! Απίστευτη ευκαιρία!

88'

Τι σουτ! Απευθείας φάουλ από τον Martin Oedegaard τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι

87'

Φράγμα από τον Alexis Mac Allister, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Alexandre Lacazette. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

86'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπράιτον

86'

Ο Albert Sambi Lokonga από την ομάδα Άρσεναλ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

86'

86'

Κατοχή: Άρσεναλ: 63%, Μπράιτον: 37%.

86'

Η ομάδα Άρσεναλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

85'

Ο Leandro Trossard δίνει τη θέση του στον Adam Webster

84'

Ο Robert Sanchez είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

84'

83'

Το σουτ του Nicolas Pepe μπλοκάρεται

83'

Ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

83'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Granit Xhaka από την ομάδα Άρσεναλ «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

82'

Ο Aaron Ramsdale κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

82'
Γέμισμα

Ο Pascal Gross εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

82'

Ο Albert Sambi Lokonga από την ομάδα Άρσεναλ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

82'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Albert Sambi Lokonga για την ομάδα Άρσεναλ. Ο Danny Welbeck σταματάει την φάση.

81'

Η ομάδα Άρσεναλ έχει την κατοχή της μπάλας

81'

80'

Κατοχή: Άρσεναλ: 62%, Μπράιτον: 38%.

80'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

78'
Απόκρουση

Ο Adam Lallana απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

78'

78'

78'

Ο Alexandre Lacazette από την ομάδα Άρσεναλ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

78'

Η ομάδα Άρσεναλ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

78'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

77'

77'

Ο Enock Mwepu είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Tariq Lamptey

76'

Ο Enock Mwepu είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

76'

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Martin Oedegaard

75'

Κατοχή: Άρσεναλ: 60%, Μπράιτον: 40%.

75'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Granit Xhaka

75'

Η ομάδα Μπράιτον εκδηλώνει επίθεση

74'

Ο Yves Bissouma δίνει τη θέση του στον Adam Lallana

74'

Ο Gabriel Martinelli δίνει τη θέση του στον Nicolas Pepe

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Marc Cucurella από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Bukayo Saka

73'

Ο Robert Sanchez κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

73'
Σέντρα

72'

72'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Joel Veltman από την ομάδα Μπράιτον και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

72'

70'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Yves Bissouma ανέτρεψε τον Alexandre Lacazette από πίσω και δόθηκε φάουλ

70'

70'

Κατοχή: Άρσεναλ: 59%, Μπράιτον: 41%.

70'

69'

68'

Ο Gabriel Martinelli τιμωρείται για σπρώξιμο στον Joel Veltman

68'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Enock Mwepu

68'

66'

Ο Moises Caicedo έδωσε την ασίστ για το γκολ.

66'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Enock Mwepu με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

66'

Ο Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

66'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον παίζει το 1-2 με τον Leandro Trossard.

66'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

65'

Ο Granit Xhaka τιμωρείται για σπρώξιμο στον Enock Mwepu

65'

64'

Ο Leandro Trossard από την ομάδα Μπράιτον είναι σε θέση οφσάιντ

64'

Το σουτ του Moises Caicedo μπλοκάρεται

64'
Απόκρουση

Ο Gabriel απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

64'
Σέντρα

Ο Enock Mwepu κάνει τη σέντρα

63'

63'

Ο Bukayo Saka πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

63'

Ο Ben White από την ομάδα Άρσεναλ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

63'

62'

Ο Emile Smith Rowe δίνει τη θέση του στον Edward Nketiah

62'

Το σουτ του Martin Oedegaard μπλοκάρεται

62'

Ο Cedric Soares από την ομάδα Άρσεναλ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

61'

Ο Lewis Dunk κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Aaron Ramsdale μπλοκάρει εύκολα

61'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

61'
Απόκρουση

Ο Alexandre Lacazette απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

60'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

60'

60'
Σέντρα

Ο Marc Cucurella από την ομάδα Μπράιτον προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

59'
Απόκρουση

Ο Enock Mwepu απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

59'
Σέντρα

Ο Emile Smith Rowe κάνει τη σέντρα

59'
Απόκρουση

Ο Moises Caicedo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

59'

Ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

58'
Απόκρουση

Ο Yves Bissouma απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

58'
Σέντρα

58'

58'
Απόκρουση

57'

Ο Cedric Soares από την ομάδα Άρσεναλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

57'
Σέντρα

Ο Emile Smith Rowe από την ομάδα Άρσεναλ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

57'

Ο Enock Mwepu υποπίπτει σε χέρι

57'

56'

56'

55'

Ο Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

55'

Κατοχή: Άρσεναλ: 58%, Μπράιτον: 42%.

55'

Ο Alexis Mac Allister από την ομάδα Μπράιτον είναι σε θέση οφσάιντ

55'

54'
Απόκρουση

Ο Ben White απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

54'
Σέντρα

Ο Marc Cucurella κάνει τη σέντρα

54'

53'
Απόκρουση

Ο Lewis Dunk από την ομάδα Μπράιτον είναι σε εγρήγορση και γυρνάει με κεφαλιά στον τερματοφύλακα.

53'
Σέντρα

52'

Ο Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

52'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Moises Caicedo για την ομάδα Μπράιτον. Ο Martin Oedegaard σταματάει την φάση.

52'

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Leandro Trossard από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Albert Sambi Lokonga

50'

Κατοχή: Άρσεναλ: 56%, Μπράιτον: 44%.

50'

Ο Bukayo Saka βλέπει κάρτα για θέατρο

50'

Ο Bukayo Saka βουτάει στο χορτάρι προσπαθώντας να κερδίσει σφύριγμα, αλλά ο διαιτητής δεν το χάβει

49'

49'

Ο Cedric Soares εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

47'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Albert Sambi Lokonga

47'

46'

45+6'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Μπράιτον της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+6'

45+6'

Κατοχή: Άρσεναλ: 54%, Μπράιτον: 46%.

45+5'

Ο Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ είναι σε θέση οφσάιντ

45+5'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Άρσεναλ δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

45+3'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

45+2'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Άρσεναλ σκοράρει! Ο Gabriel Martinelli βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

45+1'
Απόκρουση

Ο Danny Welbeck αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'
Απόκρουση

Ο Marc Cucurella απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

45+1'
Σέντρα

45'

Η ομάδα Άρσεναλ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

45'
Σέντρα

Ο Marc Cucurella από την ομάδα Μπράιτον κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

45'

45'

44'

Η ομάδα Άρσεναλ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

44'

Ο Enock Mwepu από την ομάδα Μπράιτον είχε προσπάθεια εκτός στόχου

44'

Το αμυντικό λάθος του Albert Sambi Lokonga μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

44'

43'

42'

42'

Ο Emile Smith Rowe επιστρέφει στο γήπεδο.

42'

41'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Emile Smith Rowe να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

41'

41'

Ο Enock Mwepu πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

41'

40'

Ο Pascal Gross από την ομάδα Μπράιτον δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Pascal Gross για την ομάδα Μπράιτον. Ο Albert Sambi Lokonga σταματάει την φάση.

40'

Κατοχή: Άρσεναλ: 55%, Μπράιτον: 45%.

39'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Martin Oedegaard για αντιαθλητικό χτύπημα

39'

Ο Martin Oedegaard τιμωρείται για σπρώξιμο στον Marc Cucurella

38'

Ο Albert Sambi Lokonga από την ομάδα Άρσεναλ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

38'

Ο Gabriel από την ομάδα Άρσεναλ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

38'

38'

Το σουτ του Emile Smith Rowe μπλοκάρεται

38'

38'

Το αμυντικό λάθος του Enock Mwepu μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

37'

37'

Ο Alexandre Lacazette από την ομάδα Άρσεναλ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

36'

Φράγμα από τον Marc Cucurella, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Bukayo Saka. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

35'

Κατοχή: Άρσεναλ: 53%, Μπράιτον: 47%.

35'

Ο Yves Bissouma έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

35'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Yves Bissouma ανέτρεψε τον Bukayo Saka από πίσω και δόθηκε φάουλ

35'
Απόκρουση

Διάβασε την φάση ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ και έκοψε μία υποσχόμενη επίθεση του αντιπάλου.

35'
Σέντρα

Ο Pascal Gross κάνει τη σέντρα

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Oedegaard από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Leandro Trossard

34'

Το σουτ του Granit Xhaka μπλοκάρεται

34'
Απόκρουση

33'
Σέντρα

33'

Ο Yves Bissouma τιμωρείται για σπρώξιμο στον Emile Smith Rowe

32'

31'

Η ομάδα Μπράιτον κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

31'
Απόκρουση

31'

31'
Σέντρα

Ο Gabriel Martinelli κάνει τη σέντρα

30'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yves Bissouma από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Alexandre Lacazette

30'

Κατοχή: Άρσεναλ: 50%, Μπράιτον: 50%.

30'

28'

Ο Enock Mwepu έδωσε την ασίστ για το γκολ.

28'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Leandro Trossard σκοράρει με το δεξί πόδι!

28'
Σέντρα

28'

Η ομάδα Μπράιτον έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

28'

Η ομάδα Μπράιτον ξεκινάει αντεπίθεση

28'

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cedric Soares από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Moises Caicedo

27'

27'

27'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά από τον Gabriel χτύπησε το δοκάρι!

26'
Σέντρα

Ο Bukayo Saka από την Άρσεναλ κάνει ωραία σέντρα

25'

Ο Marc Cucurella τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gabriel

25'

Κατοχή: Άρσεναλ: 51%, Μπράιτον: 49%.

25'
Απόκρουση

Ο Yves Bissouma απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

25'

24'

24'

Ο Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

24'

23'

22'

22'

Ο Moises Caicedo πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

22'
Απόκρουση

21'
Σέντρα

21'

20'

Κατοχή: Άρσεναλ: 49%, Μπράιτον: 51%.

20'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Gabriel Martinelli για την ομάδα Άρσεναλ. Ο Joel Veltman σταματάει την φάση.

19'

19'

18'

Ο Danny Welbeck τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ben White

17'

Η ομάδα Μπράιτον έχει την κατοχή της μπάλας

16'

Ο Bukayo Saka υποπίπτει σε χέρι

16'

15'

Κατοχή: Άρσεναλ: 46%, Μπράιτον: 54%.

15'

14'

14'

Ο Yves Bissouma πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

13'

12'

Ο Pascal Gross τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gabriel Martinelli

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Moises Caicedo από την ομάδα Μπράιτον ανατρέπει τον Ben White

10'

Κατοχή: Άρσεναλ: 38%, Μπράιτον: 62%.

9'

9'

9'

8'
Σέντρα

Ο Joel Veltman από την ομάδα Μπράιτον προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

8'

Φράγμα από τον Gabriel, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Enock Mwepu. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

7'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Bukayo Saka από την ομάδα Άρσεναλ ανατρέπει τον Alexis Mac Allister

6'
Απόκρουση

Ο Marc Cucurella απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

6'
Σέντρα

6'

Η κεφαλιά του Gabriel Martinelli μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

6'

6'

6'

Ο Gabriel Martinelli από την ομάδα Άρσεναλ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

5'

5'

4'

4'

4'

3'

3'

3'

2'

2'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Μπράιτον είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Emirates Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Από βαριά ήττα η Άρσεναλ

Η Άρσεναλ που προέρχεται από βαριά ήττα απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, ψάχνει αντίδραση απέναντι στην ντεφορμέ Μπράιτον, η οποία δεν έχει κερδίσει ποτέ στην ιστορία της παιχνίδι της Πρέμιερ Λιγκ τον Απρίλιο σε 15 προσπάθειες (0-8-7).

* Η Μπράιτον έχει μόλις ένα «διπλό» σε 10 εκτός έδρας παιχνίδι με την Άρσεναλ (1-2-7).

ΑΡΣΕΝΑΛ

Δέχτηκε ηχηρή σφαλιάρα στο «Σέλχαστ Παρκ» γνωρίζοντας βαριά ήττα με 3-0 από την Κρίσταλ Πάλας. Απογοητευτική στο πρώτο μέρος όπου βρέθηκε νωρίς πίσω με 2-0, έβγαλε αντίδραση στο δεύτερο μέρος και σπατάλησε δύο μεγάλες ευκαιρίες με Σμιθ-Ρόου (63’) και Έντεγκαρντ (67’) για να μειώσει και να επιστρέψει στο ματς, όμως στο 74’ υπέπεσε σε πέναλτι από το οποίο ήρθε το 3ο γκολ. Θα μπορούσε πάντως να μειώσει προς το φινάλε, έχοντας δοκάρι και άλλη μια κλασσική ευκαιρία.

Απογοητευμένος μετά το ματς ο τεχνικός της, Αρτέτα: «Δεν μπήκαμε στο ματς. Όταν έρχεσαι εδώ, πρέπει να είσαι σε θέση να δώσεις μάχες. Εμείς δεν το κάναμε, δεν ήμασταν επιθετικοί και πάνω από όλα ήμασταν πολύ κακοί με τη μπάλα. Είναι καιρός να αποδεχτούμε την κριτική και να απολογηθούμε διότι αυτή η εμφάνιση δεν ήταν αρκετά καλή γι’ αυτόν το σύλλογο. Πρέπει να αντιδράσουμε».

Δεύτερη ήττα στα τρία τελευταία (1-0-2) αλλά πρώτη μετά από πολύ καιρό απέναντι σε ομάδα που δεν ανήκει στο Big-6. Έχασε σημαντικό έδαφος στη μάχη για την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ, παραμένει πάντως στην 4η θέση ισοβαθμώντας με την Τότεναμ στους 54 βαθμούς, έχοντας και ένα ματς λιγότερο. Σημαντικό να κάνει το 2x2 στα ερχόμενα ματς με Μπράιτον και Σαουθάμπτον, μιας και στα επόμενα πέντε θα δώσει τέσσερα ντέρμπι με Τσέλσι, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Γουέστ Χαμ και Τότεναμ.

Αγωνιστικά Νέα: Χτύπησε και θα λείψει από το σημερινό ο βασικός μέσος Πάρτει (24/2). Τέλος η σεζόν για τον βασικό μπακ Τίρνεϊ (22/1), συνεχίζει εκτός ο έτερος μπακ Τομιγιάσου (16/0).

ΜΠΡΑΙΤΟΝ

«Κόλλησε» στο 0-0 με την ουραγό Νόριτς στην έδρα της και παρέμεινε χωρίς νίκη από τα μέσα Φλεβάρη. Ήταν η καλύτερη ομάδα αλλά δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της. Μοιραίος ο Μοπέ ο οποίος στο 29’ είχε χαμένο πέναλτι και στο 55’ αστόχησε από θέση βολής. Οι «γλάροι» είχαν άλλες δύο καλές στιγμές, ενώ απειλήθηκαν μονάχα σε μια φάση στο 79’, με τον Ράσιτσα να αστοχεί μόνος του εντός περιοχής. Το 0-0 έμεινε ως το τέλος και είναι η ομάδα με τις περισσότερες «λευκές» ισοπαλίες (21) από όταν ανέβηκε στην Πρέμιερ τη σεζόν 2017-18.

«Είναι απογοητευτικό αλλά κρατάμε και αρκετά θετικά από την εμφάνιση. Μας έλειψε μόνο το γκολ. Κυριαρχήσαμε και απειληθήκαμε ελάχιστα αλλά χρειάζεται να σκοράρεις», δήλωσε ο τεχνικός της Πότερ, ο οποίος είδε την ομάδα του να τελειώνει το ματς με 31 σουτ αλλά μόλις 4 στην εστία.

Δεν επέστρεψε στις νίκες αλλά τουλάχιστον έβαλε τέλος στο απογοητευτικό σερί έξι διαδοχικών ηττών που έτρεχε στο πρωτάθλημα. Έχει εξασφαλίσει ουσιαστικά την παραμονή της, όντας στην 13η θέση και στο +10 από τη ζώνη του υποβιβασμού με ματς λιγότερο. Παρουσιάζει μεγάλο πρόβλημα στο γκολ, έχοντας σκοράρει μόλις ένα τέρμα στα επτά τελευταία παιχνίδια.

Αγωνιστικά Νέα: Έχει ελπίδες επιστροφής ο βασικός στόπερ Γουέμπστερ (15/2) που λείπει στα έξι τελευταία. Διαθέσιμος και ο μέσος Καϊσέντο (-), αντίθετα συνεχίζει εκτός ο μέσος Μόντερ (28/0).

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Η Άρσεναλ ψάχνει αντίδραση μετά τη βαριά ήττα απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας και είναι σαφώς το φαβορί απέναντι στην ντεφορμέ Μπράιτον, η οποία δεν μπορεί με τίποτα να σκοράρει. Δεν υπάρχει πάντως ευκαιρία στον άσο, καλή εναλλακτική το 2-3 γκολ που επιβεβαιώνεται συχνά στα μεταξύ τους.

• Η ομάδα Μπράιτον δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.11 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπράιτον έχασε στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.58 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Μπράιτον, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Πρέμιερ Λιγκ).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.65 στον ΟΠΑΠ

ΑΓΓΛΙΑ: Πρέμιερ Λιγκ