21+

Ρεάλ Σοσιεδάδ - Αλαβές

13/3/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1080
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 776 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αλαβές - Ρεάλ Σοσιεδάδ στις 31/3/2024

• Θεατές: 31573
90+4'

90+4'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 60%, Αλαβές: 40%.

90+3'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Ο Alex Remiro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+2'
Σέντρα

Ο Gonzalo Escalante κάνει τη σέντρα

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Ruben Duarte

90+1'
Απόκρουση

Ο Joseba Zaldua απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+1'
Γέμισμα

Ο Jason εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Diego Rico από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Jason

90'

Η ομάδα Αλαβές παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

90'

90'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

89'
Απόκρουση

Ο Florian Lejeune απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

89'

89'

Ο Cristian Portu πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

88'

88'

Ο Fernando Pacheco έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Alexander Soerloth βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Fernando Pacheco του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

88'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Alexander Soerloth βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

88'

Κίνδυνος! Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

88'
Απόκρουση

Ο Florian Lejeune απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

88'
Σέντρα

Ο Igor Zubeldia κάνει τη σέντρα

87'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

87'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

86'

85'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 61%, Αλαβές: 39%.

85'

Ο Jason από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

85'

Ο Manuel Vallejo αναγκάζει τον Alex Remiro σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

84'
Σέντρα

Ο Miguel de la Fuente κάνει τη σέντρα

84'

Ο Joseba Zaldua τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Duarte

83'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

83'

Ο Luis Rioja δίνει τη θέση του στον Manuel Vallejo

83'

Ο Antonio Moya δίνει τη θέση του στον Miguel de la Fuente

83'

Ο Rafinha δίνει τη θέση του στον Igor Zubeldia

83'

Ο Joselu από την ομάδα Αλαβές είχε προσπάθεια εκτός στόχου

83'

Ο Mamadou Loum Ndiaye από την ομάδα Αλαβές βρίσκει με κεφαλιά έναν συμπαίκτη του.

82'

82'
Σέντρα

Ο Luis Rioja από την ομάδα Αλαβές προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

82'

Το σουτ του Joselu μπλοκάρεται

82'
Απόκρουση

Ο Mikel Merino απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

82'
Γέμισμα

81'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Jason

81'

Ένας παίκτης από την ομάδα Αλαβές στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

81'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

80'

80'

Ο Antonio Moya υποπίπτει σε χέρι

79'

79'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

78'

77'
Γέμισμα

Ο Jason από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το φάουλ αλλά δεν βρίσκει τον στόχο.

77'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Rafinha για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Jason σταματάει την φάση.

76'
Απόκρουση

Ο Alexander Soerloth απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

76'

76'
Απόκρουση

Ο Robin Le Normand απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

76'

76'

76'

Το σουτ του Gonzalo Escalante αποκρούστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

76'

Το σουτ του Gonzalo Escalante μπλοκάρεται

75'

Το σουτ του Nahuel Tenaglia μπλοκάρεται

75'

Το σουτ του Mamadou Loum Ndiaye μπλοκάρεται

75'
Σέντρα

Ο Luis Rioja κάνει τη σέντρα

75'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 62%, Αλαβές: 38%.

74'

Ο Andoni Gorosabel δίνει τη θέση του στον Joseba Zaldua

74'

Ο Luis Rioja υποπίπτει σε χέρι

74'
Γέμισμα

Ο Nahuel Tenaglia εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

73'

Ο Pere Pons δίνει τη θέση του στον Mamadou Loum Ndiaye

73'

Ο Edgar Mendez δίνει τη θέση του στον Jason

73'

Ο Andoni Gorosabel τιμωρείται για σπρώξιμο στον Luis Rioja

73'

72'

70'

Ο Mikel Oyarzabal έδωσε την ασίστ για το γκολ.

70'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Martin Zubimendi της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ σκοράρει με κεφαλιά

70'
Γέμισμα

Ο Mikel Oyarzabal εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Duarte από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Rafinha

70'

69'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

69'

69'
Απόκρουση

Ο Victor Laguardia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

69'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

68'

Ο Rafinha εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

67'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Moya από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Rafinha

67'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Αυτό πραγματικά θα έπρεπε να ήταν γκολ. Ο Alexander Soerloth χάνει μια τεράστια ευκαιρία με τη κεφαλιά του να βρίσκει στο δοκάρι!

67'
Σέντρα

Ο Cristian Portu κάνει τη σέντρα

66'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

66'

Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι σε θέση οφσάιντ

65'

65'

65'
Απόκρουση

65'
Σέντρα

Ο Pere Pons κάνει τη σέντρα

64'

Ελεύθερο για την ομάδα Αλαβές

64'

Ο Andoni Gorosabel από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'
Σέντρα

Ο Alexander Soerloth κάνει τη σέντρα

63'

Ο Adnan Januzaj δίνει τη θέση του στον Mikel Oyarzabal

62'

Ο Alexander Isak δίνει τη θέση του στον Alexander Soerloth

62'

Ο Tomas Pina δίνει τη θέση του στον Gonzalo Escalante

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Moya από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Mikel Merino

61'

Ο Alex Remiro έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Luis Rioja βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Alex Remiro του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

61'

Κίνδυνος! Ο Pere Pons από την ομάδα Αλαβές δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

61'

60'

Ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

60'

Ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

60'

60'

59'
Απόκρουση

Ο Nahuel Tenaglia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

59'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

59'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

59'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Adnan Januzaj , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

59'

Το σουτ του Rafinha μπλοκάρεται

58'

Ο Cristian Portu από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει επιτυχημένη εναέρια πάσα σε συμπαίκτη του.

58'

Τόσο κοντά! Η κεφαλιά του Alexander Isak απομακρύνθηκε λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή!

58'

58'

Κίνδυνος! Ο Andoni Gorosabel από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

58'

58'

57'

57'

57'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Florian Lejeune από την ομάδα Αλαβές αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

56'

Ο Antonio Moya από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

56'

Το σουτ του Edgar Mendez μπλοκάρεται

56'
Απόκρουση

Ο Fernando Pacheco απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

56'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

55'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 64%, Αλαβές: 36%.

55'

Ο Cristian Portu αναγκάζει τον Fernando Pacheco σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

55'

Κίνδυνος! Ο Alexander Isak από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

54'

Ο Nahuel Tenaglia σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alex Remiro ελέγχει την φάση

54'
Απόκρουση

Ο Diego Rico απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

54'
Σέντρα

Ο Ruben Duarte κάνει τη σέντρα

54'

53'

Ο Pere Pons από την ομάδα Αλαβές είναι σε θέση οφσάιντ

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joselu από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Mikel Merino

52'

52'

51'

51'

50'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

50'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 63%, Αλαβές: 37%.

49'

Η ομάδα Αλαβές έχει την κατοχή της μπάλας

49'

48'
Γέμισμα

48'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Diego Rico για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Nahuel Tenaglia σταματάει την φάση.

48'

31573 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

47'

Ο Tomas Pina τιμωρείται για σπρώξιμο στον Andoni Gorosabel

47'

46'

Ο Edgar Mendez από την ομάδα Αλαβές είναι σε θέση οφσάιντ

46'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

46'

Ο Asier Illarramendi δίνει τη θέση του στον Martin Zubimendi

46'

45+2'

45+2'

45+2'

Ο Victor Laguardia από την ομάδα Αλαβές το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Asier Illarramendi

45+1'
Γέμισμα

Ο Tomas Pina εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Diego Rico τιμωρείται για σπρώξιμο στον Edgar Mendez

45'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Nahuel Tenaglia

45'

45'

44'

44'

43'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Alexander Isak από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

43'
Σέντρα

43'

41'

41'

41'

40'

39'
Απόκρουση

Ο Antonio Moya απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

39'

39'
Απόκρουση

Ο Victor Laguardia απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

39'
Σέντρα

Ο Diego Rico κάνει τη σέντρα

38'

38'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Tomas Pina για την ομάδα Αλαβές. Ο Cristian Portu σταματάει την φάση.

38'

37'

Ο Luis Rioja από την ομάδα Αλαβές επιχείρησε γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά ο τερματοφύλακας βγήκε και μάζεψε την μπάλα.

37'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Luis Rioja , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

36'

36'

Η ομάδα Αλαβές εκδηλώνει επίθεση

35'

35'

35'

Ο Fernando Pacheco βγαίνει από την εστία του αλλά δεν καταφέρνει να μπλοκάρει τη μπάλα

34'
Σέντρα

34'

33'

Ο Alexander Isak κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Fernando Pacheco μπλοκάρει εύκολα

33'

Ο Cristian Portu από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

32'

31'

31'

Ο Diego Rico από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

31'
Σέντρα

Ο Adnan Januzaj κάνει τη σέντρα

30'

30'

Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

30'

Ο Alexander Isak από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

29'

Κίνδυνος! Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

29'

28'

Ο Joselu από την ομάδα Αλαβές είναι σε θέση οφσάιντ

28'

27'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Victor Laguardia από την Αλαβές κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

27'

27'

Ο τερματοφύλακας μπλοκάρει την μπάλα μετά την λόμπα του Mikel Merino της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ

26'

26'

25'

24'

24'

Ο Joselu της ομάδας Αλαβές παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

24'
Σέντρα

Ο Edgar Mendez κάνει τη σέντρα

23'

Ο Luis Rioja από την ομάδα Αλαβές είναι σε θέση οφσάιντ

23'
Γέμισμα

Ο Antonio Moya εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

21'

Κίτρινη κάρτα για τον Asier Illarramendi

21'

Ο Asier Illarramendi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pere Pons

21'

Ο Rafinha από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ φαίνεται να έκανε φάουλ στον Luis Rioja, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Edgar Mendez από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Adnan Januzaj

20'

20'
Απόκρουση

20'
Σέντρα

Ο Andoni Gorosabel κάνει τη σέντρα

19'

19'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rafinha από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Edgar Mendez

19'
Απόκρουση

Ο Joselu απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

19'

18'

Το σουτ του Alexander Isak μπλοκάρεται

18'
Σέντρα

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robin Le Normand από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Joselu

17'
Σέντρα

Ο Cristian Portu από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

17'

16'

16'

15'

15'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 53%, Αλαβές: 47%.

14'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Tomas Pina

14'

13'
Απόκρουση

Ο Ruben Duarte απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

13'
Σέντρα

13'

13'

12'

12'
Απόκρουση

12'
Σέντρα

Ο Nahuel Tenaglia κάνει τη σέντρα

11'

11'

11'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 65%, Αλαβές: 35%.

10'

10'

9'

Ο Nahuel Tenaglia από την ομάδα Αλαβές στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

9'

8'

8'

Ο Mikel Merino τιμωρείται για σπρώξιμο στον Antonio Moya

7'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jon Pacheco από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Joselu

6'

6'

6'

5'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 50%, Αλαβές: 50%.

5'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την πάσα στην πλάτη της άμυνας αλλά ο τερματοφύλακας βγαίνει και μαζεύει.

4'

4'

3'
Απόκρουση

Ο Asier Illarramendi απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

3'
Σέντρα

3'
Σέντρα

2'

2'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

1'

Η ομάδα Αλαβές είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Reale Seguros Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με σκαμπανεβάσματα η Σοσιεδάδ

Η Σοσιεδάδ βγήκε ξανά από τις ράγες της και υποδέχεται την Αλαβές που έκανε πριν μια εβδομάδα το καλύτερο της παιχνίδι στη σεζόν.

ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Η ανοδική της πορεία σταμάτησε στο Σαντιάγκο Μπερναμπέου με μια απελπιστική εμφάνιση χάνοντας πάρα πολύ εύκολα από τη Ρεάλ Μαδρίτης με 4-1. Έκανε το... λάθος να προηγηθεί μόλις στο 10' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ογιαρθάμπαλ, αλλά μετέπειτα έπαιξε παθητικά και κλειστά με αποτέλεσμα να δέχεται τη μια ευκαιρία πίσω από την άλλη και μέσα σε τρία λεπτά στο πρώτο ημίχρονο δέχθηκε την ανατροπή.

Ο Καμαβινγκά στο 40' και ο Μόντριτς τρία λεπτά αργότερα, έγραψαν το 2-1 του πρώτου ημιχρόνου, ενώ η εικόνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μέρος με την Ρεάλ να συνεχίζει να σφυροκοπάει τους Βάσκους που δέχθηκαν άλλα δυο γκολ με πέναλτι του Μπενζεμά στο 76' και σουτ του Ασένσιο στο 79' Η Σοσιεδάδ μετά το γκολ που σημείωσε δεν έκανε ούτε μια τελική προσπάθεια, ενώ δέχθηκε 17 από τους γηπεδούχους.

«Αν δεν μας είχαν βάλει αυτά τα δύο υπέροχα γκολ, ποιος ξέρει τι θα είχε συμβεί. Νομίζω ότι κάναμε πολύ καλό μέρος, αλλά αυτά τα δύο γκολ ήταν κρίμα , γιατί φτάνοντας με ένα καλό αποτέλεσμα στην ανάπαυλα θα έδινε ενέργεια στην ομάδα που έχει φτάσει πολύ δίκαια στο παιχνίδι. Το να ανταγωνίζεσαι τη Ρεάλ Μαδρίτης, στις συνθήκες που βρισκόμασταν, έχει πολλά πλεονεκτήματα.» ήταν τα λεγόμενα του προπονητή Ιμανόλ.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν είναι διαθέσιμοι ο μέσος Νταβίντ Σίλβα (18/1) και ο μπακ Μουνιόθ (18/0).

ΑΛΑΒΕΣ

Έκανε, ίσως, το καλύτερο της ματς στη σεζόν, αλλά δεν κατάφερε να νικήσει εντός έδρας τη Σεβίλλη, αφού έμεινε στο 0-0. Έχασε αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, αλλά ο Μπόνο επενέβη όποτε χρειάστηκε. Πάντως, την πιο σημαντική ευκαιρία έχασε η Σεβίλλη στο 88' με τον Πατσέκο να λέει όχι και μάλιστα δύο φορές στον Τόρες. Η Αλαβές συνεχίζει την μεγάλη προσπάθεια της για παραμονή, αλλά θα πρέπει να πάρει βαθμούς και μακριά από το σπίτι της. Δεν έχει πάρει διπλό εδώ και σχεδόν πέντε μήνες.

"Ήταν ένα από τα πιο ολοκληρωμένα παιχνίδια από τότε που είμαι εδώ. Kρίμα που είναι μόνο ένας βαθμός. Φεύγω με ένα πολύ καλό συναίσθημα, με έναν καλό βαθμό κόντρα σε μια μεγάλη Σεβίλλη και ένα υπέροχο ματς για εμάς. Δεν νομίζω ότι είναι τύχη ή τίποτα. Πιστεύω ότι αυτό πρέπει να μας ενθαρρύνει όλους. Χωρίς να σκεφτόμαστε την κατάταξη, σκεπτόμενοι ότι κάνοντας αυτό που κάναμε μπορούμε να νικήσουμε οποιονδήποτε" ήταν τα λεγόμενα του προπονητή Μεντιλιμπάρ.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο χαφ Λουμ (22/2).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Σοσιεδάδ προέρχεται από μια απελπιστική εμφάνιση στη Μαδρίτη και σε ένα σημείο που έδειχνε πως αμυντικά ήταν πάρα πολύ καλά. Από την άλλη, η Αλαβές προέρχεται από το καλύτερο της ματς στη σεζόν, αλλά δεν κέρδισε και δεν έχει πάρει διπλό εδώ και σχεδόν πέντε μήνες. Οι γηπεδούχοι αλλάζουν πρόσωπο στο Ανοέτα και θα τους εμπιστευτούμε. Άσος από εμάς.

• Η ομάδα Αλαβές δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 10 από 11 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.10 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αλαβές έχασε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.52 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Αλαβές, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.97 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα