Δίκαιη νίκη για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο μετά από μία καλή εμφάνιση

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 49%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 51%.

Ο Jon Olasagasti από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Iker Muniain

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+7'

Ο Unai Simon κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Asier Villalibre από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Aritz Elustondo

90+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alberto Dadie από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Iker Muniain

90+5'

90+4'

90+4'

Ο Unai Gomez είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+4'

90+3'

Ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

90+3'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Aritz Elustondo για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Unai Gomez σταματάει την φάση.

90+3'

90+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Unai Gomez

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Robin Le Normand

90+2'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

90+2'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

Ο Mikel Merino κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Mikel Merino υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Malcom Ares

90'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 48%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 52%.

90'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ μετράει κανονικά.

89'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

88'

Ο Aihen Munoz έδωσε την ασίστ για το γκολ.

88'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mikel Oyarzabal σκοράρει!

88'

Ο Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

88'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο

87'

Ο Jon Olasagasti από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

87'

87'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ander Herrera για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο. Ο Aritz Elustondo σταματάει την φάση.

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alberto Dadie από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Yuri Berchiche

85'

85'

Ο Alex Berenguer δίνει τη θέση του στον Iker Muniain

85'

Ο Nico Williams δίνει τη θέση του στον Malcom Ares

84'

Ο Nico Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι σε θέση οφσάιντ

84'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Igor Zubeldia από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Asier Villalibre

82'

Ο Ander Herrera κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

82'

82'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

81'

Ο Mikel Oyarzabal τιμωρείται για σπρώξιμο στον Daniel Vivian

80'

Ο Brais Mendez δίνει τη θέση του στον Jon Olasagasti

80'

Ο Kieran Tierney δίνει τη θέση του στον Aihen Munoz

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Yuri Berchiche

80'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 47%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 53%.

79'

79'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκδηλώνει επίθεση

77'

77'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

77'

Ο Robin Le Normand σταματά επιτυχώς το σουτ

77'

Ο Alex Berenguer εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

76'

Ο Alberto Dadie τιμωρείται για σπρώξιμο στον Yuri Berchiche

76'

Ο Yuri Berchiche κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

76'

Ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

75'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 46%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 54%.

74'

Ο Gorka Guruzeta δίνει τη θέση του στον Asier Villalibre

74'

Ο Jon Magunazelaia τιμωρείται για σπρώξιμο στον Yuri Berchiche

73'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

73'

72'

71'

Ο Jon Magunazelaia από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

71'

Ο Brais Mendez από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

70'

70'

70'

Ο Oihan Sancet δίνει τη θέση του στον Unai Gomez

70'

68'

68'

Ο Inigo Ruiz de Galarreta είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

67'

66'

Ο Robin Le Normand υποπίπτει σε χέρι

66'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Aritz Elustondo

65'

65'

64'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

64'

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Inigo Ruiz de Galarreta από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Mikel Merino

63'

Ο Arsen Zakharyan δίνει τη θέση του στον Alberto Dadie

63'

Ο Ander Barrenetxea δίνει τη θέση του στον Jon Magunazelaia

62'

61'

Ο Ander Barrenetxea κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

61'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Ander Barrenetxea υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Nico Williams

61'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ξεκινάει αντεπίθεση

61'

Ο Inigo Lekue από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο Oihan Sancet τιμωρείται για σπρώξιμο στον Kieran Tierney

60'

60'

59'

51475 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

58'

58'

Ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

58'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Vesga από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Mikel Merino

57'

Ο Aritz Elustondo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

56'

Ο Inigo Ruiz de Galarreta κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

55'

55'

55'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκδηλώνει επίθεση

54'

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oihan Sancet από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Robin Le Normand

52'

51'

Ο Alex Berenguer σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Unai Marrero ελέγχει την φάση

50'

50'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 51%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 49%.

49'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο έχει την κατοχή της μπάλας

48'

48'

Ο Mikel Merino τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gorka Guruzeta

47'

47'

46'

46'

Ο Gorka Guruzeta τιμωρείται για σπρώξιμο στον Igor Zubeldia

46'

45+5'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+5'

45+5'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 50%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 50%.

45+5'

45+4'

Το σουτ του Igor Zubeldia μπλοκάρεται

45+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Inigo Ruiz de Galarreta από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Arsen Zakharyan

45+3'

Καλή ενέργεια από τον Nico Williams ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45+3'

45+2'

45+2'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει την κατοχή της μπάλας

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

45'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 53%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 47%.

45'

Ο Kieran Tierney τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Berenguer

44'
Γκολ

ΤΟ ΓΚΟΛ ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής αποφασίζει ότι το γκολ για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο μετράει κανονικά.

43'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο

43'

42'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alex Berenguer στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

42'

Το σουτ του Gorka Guruzeta μπλοκάρεται

42'

Ο Nico Williams τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

41'

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Yuri Berchiche για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο. Ο Arsen Zakharyan σταματάει την φάση.

40'

40'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Oihan Sancet για την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο. Ο Brais Mendez σταματάει την φάση.

39'

38'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

38'

37'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Inigo Lekue από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Ander Barrenetxea

36'

35'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 55%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 45%.

34'

Ο Arsen Zakharyan τιμωρείται για σπρώξιμο στον Yuri Berchiche

33'

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Nico Williams

31'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

31'

30'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 54%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 46%.

30'

Ο Nico Williams έδωσε την ασίστ για το γκολ!

30'

ΓΚΟΛ! Εύκολο τελείωμα από τον Alex Berenguer της ομάδας Αθλέτικ Μπιλμπάο ο οποίος «τσίμπησε» την μπάλα στην κενή εστία με το αριστερό πόδι!

30'

Ο Yuri Berchiche τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

30'

29'

Ο Unai Marrero απομακρύνει τη μπάλα

28'

28'

27'

Ο Gorka Guruzeta τιμωρείται για σπρώξιμο στον Brais Mendez

26'

Ο Alex Berenguer κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

26'

Ο Aritz Elustondo απομακρύνει τη μπάλα

25'

25'

25'

24'

24'

24'

Ο Arsen Zakharyan από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

24'

23'

22'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο είναι σε θέση οφσάιντ

21'

21'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mikel Vesga από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

20'

20'

Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Inigo Ruiz de Galarreta

20'

19'

18'

Ο Alvaro Odriozola είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

17'

17'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

16'

Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

16'

15'

Ο Gorka Guruzeta της ομάδας Αθλέτικ Μπιλμπάο παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

15'

Ο Alex Berenguer από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

15'

15'

15'

15'

15'

15'

Παίκτης της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

14'

Ο Gorka Guruzeta από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

13'

Το σουτ του Arsen Zakharyan μπλοκάρεται

12'

12'

Ο Kieran Tierney απομακρύνει τη μπάλα

12'

11'

Ο Daniel Vivian υποπίπτει σε χέρι

11'

10'

Ο Mikel Merino τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Berenguer

10'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 60%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 40%.

10'

9'

8'

7'

6'

Ο Igor Zubeldia από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

5'

5'

Κατοχή: Αθλέτικ Μπιλμπάο: 62%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 38%.

5'

Ο Nico Williams από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

4'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ander Barrenetxea από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Inigo Ruiz de Galarreta

3'

2'

Ο Mikel Oyarzabal εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Yuri Berchiche από την ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο ανατρέπει τον Arsen Zakharyan

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το San Mames, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Σε εκπληκτική φόρμα η Μπιλμπάο

Μπιλμπάο και Σοσιεδάδ κονταροχτυπιούνται στο «Σαν Μαμές» για την 20η αγωνιστική της La Liga, με την ομάδα του Βαλβέρδε να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και τους φιλοξενούμενους να διανύουν μια περίοδο σχετικού… ντεφορμαρίσματος.

* Η Μπιλμπάο «τρέχει» αήττητο σερί 9 αγώνων στο πρωτάθλημα Ισπανίας

* Τρεις διαδοχικές ισοπαλίες για τη Σοσιεδάδ στη La Liga

«Καθάρισε» εύκολα την Εϊμπάρ στο «Ιπουρούα» σε ένα 40λεπτο για τη φάση των «32» του Copa del Rey, επικρατώντας με σκορ 0-3. Η ομάδα του Βαλβέρδε προηγήθηκε στο 17ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Βιγιαλίμπρε και έκανε δύο τα τέρματά της στο 33’ με το φανταστικό τελείωμα του Μουνιαΐν. Το τελικό 0-3 για τα «λιοντάρια» σημείωσε ο Βιγιαλίμπρε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 40’, ενώ στο δεύτερο μέρος, η Μπιλμπάο απλά έκανε… συντήρηση δυνάμεων.

Στα της La Liga, οι Βάσκοι, ευρισκόμενοι σε εκπληκτική φόρμα, η οποία τους έχει φέρει στην παρούσα φάση στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πέρασαν εύκολα από την έδρα της Σεβίλλης με σκορ 0-2 με τα γκολ των Βέσγκα στο 30’ και Παρέδες στο 76’, πετυχαίνοντας έτσι την τρίτη διαδοχική τους νίκη στο πρωτάθλημα Ισπανίας.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός για τη Μπιλμπάο είναι ο μέσος Γκαρθία (10/1) λόγω τραυματισμού, όπως επίσης και ο Ινιάκι Γουίλιαμς (18/8), ο οποίος βρίσκεται στην αποστολή της Γκάνας για το Κύπελλο Εθνών Αφρικής. Επιστρέφει ο στόπερ Άλβαρεθ (4/0).Αν και είχε την υπεροχή και τις ευκαιρίες κόντρα στη Μάλαγα, εν τέλει χρειάστηκε ένα αυτογκόλ του Γκαλιλέα στο 49ο λεπτό της αναμέτρησης, για να της χαρίσει το «εισιτήριο» για τη φάση των «16» του Copa del Rey.

Περνώντας στη La Liga, το σύνολο του Αλγουαθίλ, «έσωσε» την παρτίδα απέναντι στην Αλαβές στο «Σαν Σεμπαστιάν» στις καθυστερήσεις του ματς. Αγωνίστηκε για σχεδόν μία ώρα αγώνα με παίκτη λιγότερο μιας και ο πορτιέρο της, Ρεμίρο, υπέπεσε σε ολέθριο σφάλμα στο 36’ και αποβλήθηκε. Σαν να μην έφτανε αυτό, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 76’ από το πέναλτι του Ριόχα, για να έρθει εν τέλει ο Θουμπιμέντι στο 96’ να σώσει έστω τον βαθμό της ισοπαλίας, η οποία αναμφίβολα ήταν… εκτός προγράμματος.

Αγωνιστικά Νέα: Η Σοσιεδάδ θα στερηθεί τις υπηρεσίες του εξτρέμ Κούμπο (18/6) ο οποίος συμμετέχει στην αποστολή της Ιαπωνίας για το Κύπελλο Εθνών Ασίας, ενώ απών θα είναι τόσο ο επιθετικός Σαντίκ (17/2), λόγω υποχρεώσεών του με τη Νιγηρία για το Κύπελλο Εθνών Αφρικής, όσο και ο μπακ Τραορέ (19/0) που συμμετέχει στην ίδια διοργάνωση με το Μάλι. Τιμωρημένος είναι ο πορτιέρο Ρεμίρο (19/0).

Βασίλης Γούσιος Αθλητικογράφος

Η Μπιλμπάο βρίσκεται σε εξαιρετικό «φεγγάρι», την ώρα που η Σοσιεδάδ περνάει μια περίοδο ντεφορμαρίσματος και… «αφλογιστίας». Οι λόγοι αυτοί συμπεριλαμβανομένου του δεδομένου ότι η ομάδα του Βαλβέρδε είναι πολύ δυνατή στην έδρα της, μας οδηγούν στην επιλογή του «άσου» σε αυτό το παιχνίδι.

• Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο δεν έχει χάσει στους τελευταίους 13 από 14 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.24 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.52 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 1.88 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Αθλέτικ Μπιλμπάο, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
  • Η ομάδα Αθλέτικ Μπιλμπάο νίκησε στους τελευταίους 4 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: 1 με απόδοση 2.10 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έφερε ισοπαλία στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: X με απόδοση 3.05 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα