21+

Ρεάλ Σοσιεδάδ - Μαγιόρκα

21/10/2023 15:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 230
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 190 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρεάλ Σοσιεδάδ - Μαγιόρκα στις 27/2/2024

• Θεατές: 31279
90+7'

90+7'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 56%, Μαγιόρκα: 44%.

90+7'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+6'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90+6'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Javier Aguirre για αντιαθλητικό χτύπημα

90+5'

Ο Matija Nastasic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+5'

90+5'

Ο Martin Zubimendi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Vedat Muriqi.

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Μαγιόρκα

90+5'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκδηλώνει επίθεση

90+4'

Ο Manu Morlanes απομακρύνει τη μπάλα

90+4'

90+4'

90+3'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Brais Mendez για αντιαθλητικό χτύπημα

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Samu

90+3'

90+2'

Ο Hamari Traore είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90+1'

90+1'

Ο Umar Sadiq από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+1'

Παίκτης της ομάδας Μαγιόρκα επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

90+1'

Η ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 57%, Μαγιόρκα: 43%.

90'

Ο Alex Remiro από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90'

Ο Aihen Munoz σταματά επιτυχώς το σουτ

90'

Ο Amath Ndiaye έκανε ένα σουτ προς την εστία

90'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά του Vedat Muriqi χτυπάει στο δοκάρι

89'

Καλή ενέργεια από τον Amath Ndiaye ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

89'

Η ομάδα Μαγιόρκα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

89'

Ο Robin Le Normand από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Ο Javi Llabres από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

89'

Ο Martin Zubimendi από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

88'

88'

Ο Takefusa Kubo επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

87'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Valjent από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Brais Mendez

87'

86'

Ο Daniel Rodriguez δίνει τη θέση του στον Javi Llabres

86'

Ο Umar Sadiq κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Matija Nastasic.

86'

Ο Jon Pacheco από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

85'

Ο Samu κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

Ο Brais Mendez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

Ο Vedat Muriqi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jon Pacheco.

85'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 59%, Μαγιόρκα: 41%.

84'

Ο Jon Pacheco τιμωρείται για σπρώξιμο στον Vedat Muriqi

84'

Ο Martin Valjent από την ομάδα Μαγιόρκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

Ο Mikel Oyarzabal δίνει τη θέση του στον Umar Sadiq

83'

Ο Amath Ndiaye από την ομάδα Μαγιόρκα είναι σε θέση οφσάιντ

82'

Ο Hamari Traore από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

82'

Ο Robin Le Normand απομακρύνει τη μπάλα

82'

81'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Martin Zubimendi για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Samu σταματάει την φάση.

81'

81'

Ο Matija Nastasic από την ομάδα Μαγιόρκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

Ο Takefusa Kubo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

80'

Καλή ενέργεια από τον Aihen Munoz ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

80'

80'

80'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει την κατοχή της μπάλας

79'

Ο Predrag Rajkovic από την ομάδα Μαγιόρκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Παίκτης της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ επιχειρεί μακρινό γέμισμα στην αντίπαλη περιοχή

79'

78'

77'

Καλή ενέργεια από τον Mikel Oyarzabal ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

77'

Ο Ander Barrenetxea τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

77'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

77'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Samu από την ομάδα Μαγιόρκα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

77'

Ο Vedat Muriqi από την ομάδα Μαγιόρκα πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

76'

Ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

76'

76'

Το σουτ του Amath Ndiaye μπλοκάρεται

75'

75'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 60%, Μαγιόρκα: 40%.

74'

74'

Ο Robin Le Normand σταματά επιτυχώς το σουτ

74'

Το σουτ του Daniel Rodriguez μπλοκάρεται

74'

74'

Ο Antonio Sanchez δίνει τη θέση του στον Amath Ndiaye

73'

Ο Cyle Larin δίνει τη θέση του στον Abdon Prats

73'

Η ομάδα Μαγιόρκα εκδηλώνει επίθεση

72'

71'

Κίτρινη κάρτα για τον Jon Pacheco

71'

Ο Jon Pacheco από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Vedat Muriqi

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manu Morlanes από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Mikel Merino

70'

Ο Jose Copete δίνει τη θέση του στον Manu Morlanes

70'

Ο Igor Zubeldia δίνει τη θέση του στον Robin Le Normand

69'

Ο Toni Lato δίνει τη θέση του στον Jaume Costa

69'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι σε θέση οφσάιντ

69'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

68'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

67'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ο Mikel Oyarzabal βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

67'

Ο Ander Barrenetxea πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

67'

67'

Ο Takefusa Kubo τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

67'

66'

Ο Brais Mendez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

66'

Ο Aihen Munoz τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

66'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

66'

65'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Samu για την ομάδα Μαγιόρκα. Ο Takefusa Kubo σταματάει την φάση.

65'

64'

Ο Takefusa Kubo έδωσε την ασίστ για το γκολ.

64'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Brais Mendez της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ σκοράρει με κεφαλιά

64'

63'

Ο Jose Copete από την ομάδα Μαγιόρκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

63'

63'

Ο Jose Copete από την ομάδα Μαγιόρκα πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

62'

Ο Jon Pacheco τιμωρείται για σπρώξιμο στον Cyle Larin

61'

Ο Cyle Larin από την ομάδα Μαγιόρκα είναι σε θέση οφσάιντ

61'

Η ομάδα Μαγιόρκα έχει την κατοχή της μπάλας

61'

60'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 58%, Μαγιόρκα: 42%.

60'

60'

Ο Carlos Fernandez δίνει τη θέση του στον Takefusa Kubo

60'

Ο Aritz Elustondo δίνει τη θέση του στον Hamari Traore

59'

Ο Antonio Sanchez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

59'

59'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Cyle Larin για την ομάδα Μαγιόρκα. Ο Igor Zubeldia σταματάει την φάση.

58'

57'

31279 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

57'

56'

56'

55'

55'

Ο Ander Barrenetxea αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

55'

54'

54'

Ο Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samu από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Mikel Oyarzabal

52'

Ο Alex Remiro κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

52'

Καλή ενέργεια από τον Cyle Larin ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

52'

Ο Daniel Rodriguez σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alex Remiro ελέγχει την φάση

52'

52'

Η ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

51'

Ο Jose Copete κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

51'

51'

50'

50'

50'

50'

49'

49'

49'

Ο Cyle Larin κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Igor Zubeldia.

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlos Fernandez από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Toni Lato

48'

48'

48'

Ο Mikel Merino σταματά επιτυχώς το σουτ

47'

Ο Samu εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

47'

Κίτρινη κάρτα για τον Igor Zubeldia

47'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Igor Zubeldia για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Vedat Muriqi σταματάει την φάση.

46'

46'

46'

Ο Arsen Zakharyan δίνει τη θέση του στον Ander Barrenetxea

46'

45+2'

45+2'

45+2'

45+1'

Ο Vedat Muriqi πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45+1'

Ο Martin Zubimendi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Cyle Larin

45'

Ο Cyle Larin κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Alex Remiro μπλοκάρει εύκολα

45'

44'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Igor Zubeldia από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Daniel Rodriguez

43'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Antonio Sanchez για αντιαθλητικό χτύπημα

43'

Ο Antonio Sanchez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aihen Munoz

42'

41'

Κίτρινη κάρτα για τον Toni Lato

41'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Toni Lato υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Aritz Elustondo

41'

40'

40'

40'

39'

39'

38'

37'

37'

Ο Arsen Zakharyan αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brais Mendez από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Cyle Larin

35'

35'

34'

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Sanchez από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Jon Pacheco

33'

32'

Ο Brais Mendez υποπίπτει σε χέρι

32'

Ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

31'

Ο Igor Zubeldia απομακρύνει τη μπάλα

31'

31'

31'

Ο Martin Zubimendi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Daniel Rodriguez.

30'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 65%, Μαγιόρκα: 35%.

30'

Ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mikel Merino

30'

29'

29'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

29'

Η σέντρα από τον Giovanni Gonzalez από την ομάδα Μαγιόρκα βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

29'

Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

28'

28'

Ο Carlos Fernandez από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

28'

Η σέντρα από τον Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

27'

27'

Το σουτ του Martin Zubimendi μπλοκάρεται

27'

26'

Ο Brais Mendez από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

26'

Ο Toni Lato απομακρύνει τη μπάλα

26'

26'

25'

25'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 63%, Μαγιόρκα: 37%.

25'

Ο Jose Copete απομακρύνει τη μπάλα

25'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ξεκινάει αντεπίθεση

25'

Ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Giovanni Gonzalez

23'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Igor Zubeldia για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Jose Copete σταματάει την φάση.

23'

Ο Toni Lato από την ομάδα Μαγιόρκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cyle Larin από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Mikel Merino

22'

22'

22'

21'

Ο Martin Valjent απομακρύνει τη μπάλα

21'

21'

Ο Igor Zubeldia κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

20'

20'

Καλή ενέργεια από τον Carlos Fernandez ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

20'

19'

19'

17'

16'

15'

Κίτρινη κάρτα για τον Jose Copete

15'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jose Copete για την ομάδα Μαγιόρκα. Ο Brais Mendez σταματάει την φάση.

15'

15'

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Sanchez από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Mikel Merino

13'

13'

13'

Ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

13'

Ο Igor Zubeldia από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

12'

11'

Το σουτ του Antonio Sanchez μπλοκάρεται

11'

11'

Ο Daniel Rodriguez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giovanni Gonzalez από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Mikel Merino

10'

10'

10'

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlos Fernandez από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Samu

9'

9'

Το σουτ του Arsen Zakharyan μπλοκάρεται

8'

8'

8'

Ο Samu από την ομάδα Μαγιόρκα απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

8'

8'

7'

Ο Samu από την ομάδα Μαγιόρκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Arsen Zakharyan

7'

6'

5'

5'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 13%, Μαγιόρκα: 87%.

5'

Ο Aritz Elustondo κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Predrag Rajkovic μπλοκάρει εύκολα

5'

4'

Ο Giovanni Gonzalez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mikel Merino

3'

3'

3'

2'

2'

Ο Vedat Muriqi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

1'

1'

1'

1'

Είναι μία όμορφη ζεστή μέρα για ποδόσφαιρο.

1'

Η ομάδα Μαγιόρκα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Reale Arena, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Έχει τεράστια ποιότητα η Σοσιεδάδ

Η Σοσιεδάδ έκοψε το σερί της στο Γουάντα Μετροπολιτάνο και τώρα υποδέχεται τη Μαγιόρκα για να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα.

Έπειτα από τρεις συνεχόμενες νίκες, σκόνταψε στη Μαδρίτη κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης χάνοντας με 2-1. Η Σοσιεδάδ έπαιξε πολύ καλά, αλλά δεν ήταν τόσο αποτελεσματική και πληγώθηκε από πέναλτι στο φινάλε. Οι Βάσκοι βρήκαν δίχτυα στα 18 δευτερόλεπτα με αυτογκόλ του Ερμόσο, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ στην αρχή της φάσης. Η Ατλέτικο άνοιξε το σκορ με τον Λίνο στο 22΄ και είχε δοκάρι στο 44' με τον Ντε Πολ. Η Σοσιεδάδ έκανε την πρώτη της ευκαιρία στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και στην επανάληψη, οι Μαδριλένοι είχαν και δεύτερο δοκάρι με τον Βίτσελ.

Όμως, η Σοσιεδάδ ανέβασε κατά πολύ την απόδοση της και είχε δοκάρι με τον Ογιαρθάμπαλ στο 64′ και τελικά ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε στο 73' βγαίνοντας σε τετ α τετ. Στο 89΄ η Ατλέτικο κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Φερνάντεθ με τον Γκριεζμάν να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.

«Νιώθω περήφανος που η ομάδα δεν έχει πέσει, ό,τι κι αν συνέβη σε αυτές τις καταστάσεις, και καθώς ήμασταν πολύ ανώτεροι από μια μεγάλη Ατλέτικο. Το σωματικό για μένα είναι ένα αστείο, δεν υπάρχουν δικαιολογίες, ούτε για αυτούς ούτε για εμάς. Το είπα, η Ατλέτικο έχει ένα παιχνίδι λιγότερο από εμάς. Έχουμε παίξει ένας εναντίον ενός, ο καθένας με τον δικό του τρόπο και την πρώτη φορά μας ανάγκασαν να είμαστε πολύ λαμπροί σε τεχνικό επίπεδο, αλλά μας έλειπε η ποιότητα και η τόλμη. Τους ζήτησα να επιταχύνουν περισσότερο την μπάλα, αλλά το γήπεδο ήταν τρομερό, αν και είδαμε μια καλύτερη Ρεάλ Σοσιεδάδ», τόνισε ο τεχνικός Ιμανόλ Αλγκουαθίλ.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός ξανά οι μπακ Τίρνεϊ (4/0), Οντριοθόλα (1/0).Δεν έχει κερδίσει εντός έδρας από την περασμένη σεζόν, αφού την προηγούμενη αγωνιστική υποδέχθηκε τη Βαλένθια και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 1-1. Ήταν ελαφρώς καλύτερη από την αντίπαλο της, αλλά όχι τόσο αποτελεσματική. Μπήκε με το πόδι στο γκάζι στο γήπεδο και προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με τον Ντάνιελ Ροντρίγκεθ, αλλά οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση και είχαν δοκάρι με τον Πεπέλου μέχρι που ο Ντιέγκο Λόπεθ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έφερε το ματς στα ίσα.

Στην επανάληψη, η Μαγιόρκα έφτασε κοντά στο γκολ, αλλά στο 60′ ο Γκονσάλες σημάδεψε το δοκάρι και το 1-1 παρέμεινε μέχρι το τέλος. Πλέον, οι νησιώτες έχουν αλλάξει και σύστημα, αφήνοντας ο Χαβιέρ Αγκίρε το συνηθισμένο 5-3-2 σε ένα πιο τολμηρό σχήμα και το 4-4-2, αναφέροντας πως είναι καλύτερο και πιο ταιριαστό για την ομάδα του.

«Είναι αλήθεια ότι βρήκαμε έναν τρόπο παιχνιδιού που ταιριάζει καλύτερα στα χαρακτηριστικά των παικτών, αλλά δεν ξέρουμε πώς να κλείσουμε τους αγώνες. Κάποιοι περισπασμοί μας εμπόδισαν να προσθέσουμε περισσότερους πόντους. Η συγκομιδή είναι κακή. Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό, ο αντίπαλος μας υπέταξε, αν και χωρίς ευκαιρίες. Βάλαμε ένα γκολ και μας επηρέασε περισσότερο παρά μας ωφέλησε. Το δεύτερο ημίχρονο πήγε καλά για εμάς, ήταν ένα από τα καλύτερα δεύτερο ημίχρονο με την μπάλα. Έχουμε δεχτεί γκολ νωρίς και μετά πολύ αργά, αυτές είναι λεπτομέρειες συγκέντρωσης. Πρέπει να προπονηθούμε συγκέντρωση μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Πρέπει να συνεχίσουμε στον αγώνα. Είμαστε εκεί που μας αξίζει να είμαστε, πρέπει να συνεχίσουμε σε αυτήν την ανοδική γραμμή.» είπε ο Μεξικανός τεχνικός Χαβιέρ Αγκίρε.

Αγωνιστικά Νέα: Νέα απώλεια ο μέσος Νταρντέρ (9/0). Τραυματίας παραμένει ο στόπερ Ραΐγιο (2/1) και ο ο μπακ Μαφέο (7/0).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Σοσιεδάδ βρισκόταν σε άνοδο με τρεις συνεχόμενες νίκες, αλλά έπεσε πάνω στο εμπόδιο της Ατλέτικο Μαδρίτης και παρότι έπαιξε πολύ καλά έχασε. Απέναντι της θα βρει την Μαγιόρκα των τριών συνεχόμενων ισοπαλιών, αλλά δεν είναι η ομάδα φόβητρο. Οι Βάσκοι έχουν ποιότητα και στο Ανοέτα τέτοια ματς τα καθαρίζουν. Άσος.

• Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.12 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.20 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.54 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα