21+

Μαγιόρκα - Ρεάλ Σοσιεδάδ

2/3/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 756
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 787 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Ρεάλ Σοσιεδάδ - Μαγιόρκα στις 27/2/2024

• Θεατές: 11550
90+6'

90+6'

Κατοχή: Μαγιόρκα: 52%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 48%.

90+6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Giovanni Gonzalez από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον David Silva

90+5'

Η ομάδα Μαγιόρκα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

90+5'

Ο Nais Djouahra από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+5'

Ο Nais Djouahra από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

90+4'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

Ο Iddrisu Baba από την ομάδα Μαγιόρκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον David Silva

90+4'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

90+2'

90+2'

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'

Κατοχή: Μαγιόρκα: 54%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 46%.

90'

11550 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90'
Απόκρουση

Ο Martin Zubimendi απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'
Σέντρα

Ο Antonio Raillo κάνει τη σέντρα

89'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

88'

88'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Ο Brian Olivan σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alex Remiro ελέγχει την φάση

87'

86'

85'

Ο Mikel Merino δίνει τη θέση του στον Asier Illarramendi

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον David Silva

85'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

84'

Ο Vedat Muriqi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

83'

Η ομάδα Μαγιόρκα εκδηλώνει επίθεση

82'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

82'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'
Σέντρα

Ο Brian Olivan από την ομάδα Μαγιόρκα προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

80'

Κατοχή: Μαγιόρκα: 51%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 49%.

80'

Το σουτ του Javi Llabres μπλοκάρεται

80'

80'

Ο Antonio Sanchez δίνει τη θέση του στον Iddrisu Baba

80'

Ο Pablo Maffeo δίνει τη θέση του στον Giovanni Gonzalez

80'

Ο Andoni Gorosabel δίνει τη θέση του στον Igor Zubeldia

79'
Απόκρουση

79'
Σέντρα

Ο Brian Olivan κάνει τη σέντρα

79'

78'

77'
Απόκρουση

Ο Jon Pacheco απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

77'
Σέντρα

Ο Daniel Rodriguez κάνει τη σέντρα

77'
Απόκρουση

Ο Alex Sola απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

77'
Σέντρα

Ο Pablo Maffeo κάνει τη σέντρα

76'

76'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

76'

Ο Alex Remiro της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

75'

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Daniel Rodriguez

74'

Η ομάδα Μαγιόρκα έχει την κατοχή της μπάλας

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pablo Maffeo από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Andoni Gorosabel

73'

72'

Φράγμα από τον Brian Olivan, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Alex Sola. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

71'

Ο Alexander Soerloth από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

70'

Ο Takefusa Kubo δίνει τη θέση του στον Kang-In Lee

70'

Ο Cristian Portu δίνει τη θέση του στον Nais Djouahra

70'

Κατοχή: Μαγιόρκα: 50%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 50%.

70'

Ο Aritz Elustondo δίνει τη θέση του στον Alex Sola

70'

Ο Antonio Sanchez από την ομάδα Μαγιόρκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mikel Merino

69'

68'
Απόκρουση

68'
Σέντρα

68'

Ο Salva Sevilla δίνει τη θέση του στον Matthew Hoppe

67'

Ο Amath Ndiaye δίνει τη θέση του στον Javi Llabres

67'

Ο Andoni Gorosabel τιμωρείται για σπρώξιμο στον Takefusa Kubo

67'

Άτυχος! Η προσπάθεια του Mikel Merino σταματά στο οριζόντιο δοκάρι!

67'

Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

67'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

66'

65'

Ο Takefusa Kubo πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

65'
Απόκρουση

65'

Ο Salva Sevilla από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

65'
Απόκρουση

Ο Jon Pacheco απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

65'
Σέντρα

65'

64'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Robin Le Normand από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Vedat Muriqi

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Amath Ndiaye

62'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mikel Merino στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

62'

Ο Mikel Merino της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

62'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

61'

Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

61'

61'
Γέμισμα

Ο Mikel Oyarzabal εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

60'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Andoni Gorosabel

60'

Ο Robin Le Normand της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

60'

59'
Απόκρουση

Ο Antonio Sanchez απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

59'

58'

58'

57'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Sanchez από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Mikel Merino

57'

Ο Alex Remiro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

57'
Απόκρουση

Ο Robin Le Normand απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

56'
Σέντρα

56'

55'

55'

55'

Ο Takefusa Kubo από την ομάδα Μαγιόρκα δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

55'

Ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα κάνει γέμισμα μέσα στην περιοχή, αλλά η αντίπαλη άμυνα απομακρύνει.

55'

Ο Daniel Rodriguez από την ομάδα Μαγιόρκα προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

54'

54'

53'

52'

Ο Pablo Maffeo από την ομάδα Μαγιόρκα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alexander Soerloth

52'

Η ομάδα Μαγιόρκα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

52'

Ο διαιτητής επιστρέφει για να δείξει στον Mikel Merino από την Ρεάλ Σοσιεδάδ κίτρινη κάρτα για προηγούμενο φάουλ.

52'

Το σουτ του Takefusa Kubo μπλοκάρεται

51'

51'

51'

50'

50'

50'

49'

48'

48'

47'

46'

46'

Ο Ander Guevara δίνει τη θέση του στον Martin Zubimendi

46'

45+4'

45+4'

Κατοχή: Μαγιόρκα: 48%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 52%.

45+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ander Guevara από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Daniel Rodriguez

45+3'

45+2'

Ο Mikel Oyarzabal τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pablo Maffeo

45+1'

Το σουτ του David Silva μπλοκάρεται

45+1'

Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

45+1'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον David Silva , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

45'

44'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Vedat Muriqi από την ομάδα Μαγιόρκα αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'
Σέντρα

44'

43'

43'

Ο Vedat Muriqi πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

43'
Απόκρουση

Ο Aritz Elustondo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

43'
Σέντρα

43'

42'
Απόκρουση

Ο David Silva απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

42'
Σέντρα

Ο Salva Sevilla κάνει τη σέντρα

42'

Ο Takefusa Kubo από την ομάδα Μαγιόρκα εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

42'
Απόκρουση

Ο Andoni Gorosabel απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

41'
Απόκρουση

Ο Andoni Gorosabel απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

41'
Σέντρα

Ο Amath Ndiaye κάνει τη σέντρα

41'

41'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

40'
Σέντρα

Ο Alexander Soerloth από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ σπάει την μπάλα μέσα από την περιοχή.

40'

Ο Alexander Soerloth από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

40'

Κατοχή: Μαγιόρκα: 49%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 51%.

40'

39'

38'

Ο Alexander Soerloth από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα λίγο άουτ. Τόσο κοντά!

38'

38'

38'

37'

35'

Ο Mikel Merino έδωσε την ασίστ για το γκολ.

35'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο David Silva σκοράρει με το αριστερό πόδι!

35'

Κίνδυνος! Ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

35'

35'

34'
Απόκρουση

Ο Antonio Sanchez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

34'
Σέντρα

Ο Cristian Portu κάνει τη σέντρα

34'

34'
Σέντρα

Ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

34'
Απόκρουση

Ο Antonio Raillo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

34'
Σέντρα

Ο Aritz Elustondo κάνει τη σέντρα

33'
Απόκρουση

33'
Σέντρα

32'

32'

32'
Απόκρουση

Ο Aritz Elustondo απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

32'
Σέντρα

31'

30'

30'
Σέντρα

Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

30'
Απόκρουση

Ο Amath Ndiaye απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

30'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

29'
Σέντρα

Ο Andoni Gorosabel από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

28'

Ο Antonio Raillo από την ομάδα Μαγιόρκα είναι σε θέση οφσάιντ

28'

Καλή στιγμή καθώς ο Martin Valjent από την ομάδα Μαγιόρκα βρήκε ωραία τον συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή...

28'
Σέντρα

28'
Γέμισμα

Ο Salva Sevilla εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ander Guevara από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Amath Ndiaye

27'

26'

26'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Antonio Sanchez από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον David Silva

25'

Κατοχή: Μαγιόρκα: 46%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 54%.

24'

24'

23'

22'

Ο Alexander Soerloth από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είναι σε θέση οφσάιντ

22'

22'
Απόκρουση

Ο Brian Olivan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

21'
Σέντρα

Ο David Silva κάνει τη σέντρα

21'

Ελεύθερο για την ομάδα Μαγιόρκα

21'
Κακό κοντρόλ

Ο Alexander Soerloth από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

21'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Alexander Soerloth , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

20'

Κατοχή: Μαγιόρκα: 45%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 55%.

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brian Olivan από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Robin Le Normand

19'

19'

19'

19'

18'

18'

17'

17'

17'

Ο Jon Pacheco επιστρέφει στο γήπεδο.

16'

16'

Ο Jon Pacheco από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ βγαίνει εκτός γηπέδου επειδή πρέπει να αλλάξει φανέλα.

15'

Ο Jon Pacheco είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

15'

Κατοχή: Μαγιόρκα: 43%, Ρεάλ Σοσιεδάδ: 57%.

15'

14'

Ο Alexander Soerloth από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

14'

Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

13'

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Takefusa Kubo

12'

12'

11'

10'

Ο Takefusa Kubo αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

10'

10'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Robin Le Normand από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

10'

9'

Το σουτ του Mikel Oyarzabal μπλοκάρεται

9'

Κίνδυνος! Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

9'

8'

Ο Amath Ndiaye αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

8'
Απόκρουση

Ο Ander Guevara απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

8'
Σέντρα

8'

8'
Σέντρα

7'

6'

6'
Σέντρα

6'

5'

5'

Το σουτ του Cristian Portu βρίσκει σε σώματα, αλλά ο γκολκίπερ αντιδρά σωστά

4'

4'

4'

3'

Το σουτ του Salva Sevilla μπλοκάρεται

3'

Το σουτ του Daniel Rodriguez μπλοκάρεται

3'

Κίνδυνος! Ο Takefusa Kubo από την ομάδα Μαγιόρκα δίνει μία σωστή πάσα στην πλάτη της άμυνας και βρίσκει έναν συμπαίκτη του.

2'

2'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Takefusa Kubo από την ομάδα Μαγιόρκα ανατρέπει τον Mikel Merino

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Μαγιόρκα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Visit Mallorca Estadi, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Ξανά φτιάχνει άμυνα από γρανίτη η Σοσιεδάδ

Η Μαγιόρκα θέλει επειγόντως βαθμό ή βαθμούς και υποδέχεται την Ρεάλ Σοσιεδάδ που ξέρει ότι πρέπει να στηριχθεί και πάλι στην άμυνα της για να συνεχίζει τα θετικά αποτελέσματα.

ΜΑΓΙΟΡΚΑ

Γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο ισπανικό πρωτάθλημα, αφού φιλοξένησε τη Βαλένθια με 1-0 και μπήκε σε μπελάδες, όσον αφορά την παραμονή της στην κατηγορία. Μπορεί να έπαιξε με πάθος και ένταση, αλλά βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τέρμα του Γκαμπριέλ Παουλίστα και παρότι είχε ευκαιρίες δεν κατάφερε να ισοφαρίσει. Ο Μουρίτσι στο 6' έφτασε κοντά στο γκολ, αλλά και ο Κόστα στο 58', αλλά δεν ήταν εύστοχοι. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα λόγω αποβολής λόγω αποβολής του Μουρίμπα.

«Είναι μια πολύ άδικη ήττα. Δεν μας άξιζε να χάσουμε, το αποτέλεσμα ήταν εντελώς άδικο. Η ομάδα διάβασε καλά το παιχνίδι. Αυτό που μετράει είναι τα γκολ. Για όλα αυτά νομίζω ότι έχουμε πάει καλύτερα αλλά αν δεν σκοράρεις αυτό είναι. Είναι πολύ άδικη ήττα. Στο τέλος όποιος βάλει γκολ κερδίζει και δεν έχουμε καταφέρει να το πετύχουμε. Ζητώ συγγνώμη γιατί τώρα Θα είμαι δύο παιχνίδια χωρίς να είμαι με την ομάδα» είπε ο προπονητής, Λουίς Γκαρθία Πλάθα.

Αγωνιστικά Νέα: Τέλος η σεζόν για τον χαφ Γκαλαρέτα (22/0).

ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Παρότι προερχόταν από ευρωπαϊκό ματς, είχε την απογοήτευση από τον αποκλεισμό, κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες στη LaLiga, νικώντας στο Ανοέτα την Οσασούνα με 1-0. Η άμυνα της έμπαζε στα τελευταία παιχνίδια, αλλά θυμήθηκε την παλιά καλή αμυντική της λειτουργία και επιβλήθηκε με τέρμα του Ελουστόντο στο 52′. Η Οσασούνα πήρε τα ηνία, αλλά δεν μπόρεσε να βρει δίχτυα με τον τερματοφύλακα Ρεμίρο να λέει όχι όποτε χρειάστηκε. Στο 89′ ο Βιδάλ σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε μέσω VAR.

«Θέλαμε να κερδίσουμε, όπως πάντα. Είμαστε περήφανοι για αυτό που κάναμε και για 30.000 ακόμη. "Οι παίκτες και εγώ είμαστε τόσο φιλόδοξοι, που πάντα σκεφτόμαστε τη νίκη, από όπου κι αν προερχόμαστε. Ίσως κάποιοι να πίστευαν ότι ήμουν κακός, μετά την ήττα από τη Λειψία, και αυτό που ήμουν ήταν πολύ περήφανος» ήταν τα λεγόμενα του προπονητή Ιμανόλ.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν είναι διαθέσιμοι ο εξτρέμ Γιανουζάι (23/2), οι μπακ Θαλντούα (16/0), Ντιέγκο Ρίκο (10/0), ο μέσος Ραφίνια (5/1) και κάποιοι μακροχρόνια απόντες. Αμφίβολος δίνεται ο μέσος Μίκελ Μερίνο (21/2),

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Μαγιόρκα γνώρισε την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο ισπανικό πρωτάθλημα και μπήκε σε περιπέτειες παραμονής. Απέναντι της θα βρει την Ρεάλ Σοσιεδάδ που κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες στη LaLiga με το μεγάλο της όπλο. Την άμυνα από γρανίτη. Σε αυτή θα στηριχθεί και πάλι, για αυτό θα ποντάρουμε στο Under.

• Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.54 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Μαγιόρκα, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 2.15 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα