21+

Ρεάλ Σοσιεδάδ - Γρανάδα

13/2/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 1009
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 804 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Γρανάδα - Ρεάλ Σοσιεδάδ στις 9/3/2024

• Θεατές: 29847
90+5'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+5'

90+5'

29847 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 57%, Γρανάδα: 43%.

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ

90+4'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

90+3'

Ο Antonio Puertas δοκίμασε ένα δύσκολο ανάποδο ψαλίδι με την μπάλα να φεύγει άουτ

90+3'
Σέντρα

Ο Sergio Escudero κάνει τη σέντρα

90+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Joseba Zaldua από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Quini

90+2'

90+2'
Σέντρα

Ο Ruben Rochina από την ομάδα Γρανάδα κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

90+1'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 59%, Γρανάδα: 41%.

90'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

89'
Απόκρουση

Ο Aritz Elustondo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

89'
Σέντρα

88'

Η ομάδα Γρανάδα εκδηλώνει επίθεση

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aritz Elustondo από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Jorge Molina

87'
Σέντρα

Ο Jon Pacheco από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

87'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

86'

86'

Σουτ του Quini βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

85'
Απόκρουση

Ο Alexander Soerloth απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

85'

Ο Angel Montoro από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

85'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 60%, Γρανάδα: 40%.

85'
Απόκρουση

Ο Andoni Gorosabel απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

85'
Σέντρα

Ο Ruben Rochina κάνει τη σέντρα

84'

84'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

84'

Ο Mikel Oyarzabal δίνει τη θέση του στον Joseba Zaldua

83'

Ο Alexander Isak δίνει τη θέση του στον Alexander Soerloth

83'

Ο Aihen Munoz δίνει τη θέση του στον Jon Pacheco

83'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Angel Montoro για την ομάδα Γρανάδα. Ο Mikel Oyarzabal σταματάει την φάση.

82'

81'

Ο Aihen Munoz είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

81'

80'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 61%, Γρανάδα: 39%.

80'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Robin Le Normand

78'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

78'

77'
Απόκρουση

77'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

77'

Ο Jorge Molina από την ομάδα Γρανάδα στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

77'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cristian Portu από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Sergio Escudero

75'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 62%, Γρανάδα: 38%.

74'

Ο Mikel Oyarzabal έδωσε την ασίστ για το γκολ.

74'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Rafinha σκοράρει με το αριστερό πόδι!

74'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

74'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

74'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Cristian Portu από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

74'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ξεκινάει αντεπίθεση

74'

Ο Cristian Portu κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Luis Maximiano μπλοκάρει εύκολα

73'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

72'

Ελεύθερο για την ομάδα Γρανάδα

72'

Ο Matias Arezo δίνει τη θέση του στον Jorge Molina

72'

Ο Alex Collado δίνει τη θέση του στον Ruben Rochina

72'

Ο Maxime Gonalons δίνει τη θέση του στον Angel Montoro

71'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκδηλώνει επίθεση

70'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 63%, Γρανάδα: 37%.

70'

Ο Alex Collado σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Alex Remiro ελέγχει την φάση

69'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Antonio Puertas

69'

Η ομάδα Γρανάδα κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Mikel Oyarzabal

68'

67'

Ο Adnan Januzaj δίνει τη θέση του στον Cristian Portu

67'

Ο David Silva δίνει τη θέση του στον Rafinha

67'

Ο Raul Torrente από την ομάδα Γρανάδα πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

67'

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

66'

Το σουτ του Antonio Puertas μπλοκάρεται

66'

65'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

65'

65'

65'

Ο Alexander Isak από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

65'

Ο Luis Maximiano έσωσε ένα σίγουρο γκολ! Ο Adnan Januzaj βρέθηκε σε εξαιρετική θέση για να σκοράρει, αλλά ο Luis Maximiano του αρνήθηκε το γκολ με μια μεγάλη απόκρουση.

65'
Σέντρα

Ο Mikel Oyarzabal κάνει τη σέντρα

64'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει την κατοχή της μπάλας

63'

Ο Luis Milla δίνει τη θέση του στον Njegos Petrovic

63'

Ο Myrto Uzuni δίνει τη θέση του στον Antonio Puertas

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Luis Milla

62'

Το σουτ του Maxime Gonalons μπλοκάρεται

62'

Το σουτ του Sergio Escudero μπλοκάρεται

62'
Απόκρουση

Ο Robin Le Normand απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

61'

61'
Απόκρουση

Ο Robin Le Normand απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

61'
Σέντρα

Ο Luis Suarez κάνει τη σέντρα

61'

Η ομάδα Γρανάδα έχει την κατοχή της μπάλας

60'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 65%, Γρανάδα: 35%.

60'
Απόκρουση

Ο Alexander Isak απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

60'

Ο Alex Collado από την ομάδα Γρανάδα εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

59'

Σουτ του Luis Suarez βρίσκει σε σώματα και καταλήγει εκτός εστίας

59'

Η ομάδα Γρανάδα έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

59'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

58'

Η ομάδα Γρανάδα παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

58'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν πιάνει καλά το σουτ και η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία

58'
Σέντρα

Ο Aihen Munoz κάνει τη σέντρα

57'

57'

57'
Σέντρα

Ο Andoni Gorosabel από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

56'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Alex Collado

56'

55'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

55'

Ο Myrto Uzuni πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

55'

55'

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

54'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Alex Collado για την ομάδα Γρανάδα. Ο Mikel Merino σταματάει την φάση.

53'

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα έκανε την πάσα αλλά ο συμπαίκτης του δεν μπόρεσε να επωφεληθεί.

53'

52'

52'

Ο Alexander Isak τιμωρείται για σπρώξιμο στον Raul Torrente

51'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον David Silva για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Maxime Gonalons σταματάει την φάση.

51'

50'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 67%, Γρανάδα: 33%.

50'
Απόκρουση

Ο Raul Torrente απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'
Σέντρα

Ο Adnan Januzaj κάνει τη σέντρα

50'

49'
Απόκρουση

Ο Domingos Duarte απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

49'
Σέντρα

49'

48'

48'

48'

47'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Aritz Elustondo για την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ. Ο Myrto Uzuni σταματάει την φάση.

46'

46'

45+2'

Το γκολ που σκόραρε η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ της δίνει ένα ελαφρύ προβάδισμα στην ανάπαυλα.

45+2'

45+2'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 64%, Γρανάδα: 36%.

45+2'

45+2'

Ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Καλή ενέργεια από τον Alexander Isak ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

45'

44'

Ο Aritz Elustondo τιμωρείται για σπρώξιμο στον Matias Arezo

44'

44'

Ο Mikel Merino πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

43'

43'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

43'

42'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Raul Torrente

42'

42'

41'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Alex Collado για την ομάδα Γρανάδα. Ο Aihen Munoz σταματάει την φάση.

40'

40'
Απόκρουση

40'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

40'

Ο Mikel Oyarzabal χάνει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, καθώς η προσπάθεια του μπλοκαρίστηκε!

39'
Σέντρα

39'

38'

38'

37'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mikel Oyarzabal της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Luis Maximiano λίγο έλειψε να αποκρούσει.

36'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Domingos Duarte κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Domingos Duarte αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

35'

Το σουτ του Andoni Gorosabel μπλοκάρεται

35'

35'

35'

Ο Alexander Isak από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

35'
Σέντρα

Ο Andoni Gorosabel κάνει τη σέντρα

35'
Απόκρουση

Ο Sergio Escudero απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

35'
Γέμισμα

Ο Adnan Januzaj εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

34'

Ο Domingos Duarte από την ομάδα Γρανάδα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alexander Isak

33'

32'

Καλή ενέργεια από τον Adnan Januzaj ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

32'
Απόκρουση

Ο Quini αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

32'
Σέντρα

31'

31'
Σέντρα

Ο Aihen Munoz από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

30'

30'

29'

Ο Alexander Isak στέλνει με απευθείας φάουλ τη μπάλα προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ σώζει

28'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Aritz Elustondo

28'

Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

28'

Αυτή μοιάζει με καλή ευκαιρία. Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά στο τέλος δεν γίνεται τίποτα.

28'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο David Silva από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

27'

Ο Luis Maximiano κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

27'
Σέντρα

26'

Ο Myrto Uzuni έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

26'

Ο Myrto Uzuni από την ομάδα Γρανάδα το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Aihen Munoz

26'

Ο Alex Remiro κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

26'
Γέμισμα

Ο Alex Collado εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

26'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Alex Collado

25'

25'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mikel Merino από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ ανατρέπει τον Maxime Gonalons

24'

24'

23'

Ο Adnan Januzaj εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

22'

Ο Sergio Escudero έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

22'

Φράγμα από τον Sergio Escudero, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Alexander Isak. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

22'

Ο Alexander Isak από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

22'
Απόκρουση

Ο Aihen Munoz απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

22'
Σέντρα

21'
Απόκρουση

21'
Σέντρα

21'

20'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 52%, Γρανάδα: 48%.

20'

19'
Απόκρουση

19'
Σέντρα

Ο Mikel Oyarzabal από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει μία σέντρα που κοντράρει μέσα στην περιοχή.

18'

18'

18'

Το αμυντικό λάθος του Alex Remiro μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

17'

17'

Το σουτ του Luis Milla μπλοκάρεται

17'

Ο Matias Arezo έχει μια μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά η προσπάθεια του απομακρύνεται από τον τερματοφύλακα!

16'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

16'

Η ομάδα Γρανάδα ξεκινάει αντεπίθεση

16'

15'
Κακό κοντρόλ

Ο Luis Suarez από την ομάδα Γρανάδα έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

15'

14'

14'

14'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

13'

13'
Απόκρουση

Ο Luis Maximiano απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

13'

12'

12'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Alexander Isak , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

12'

12'

11'

11'
Σέντρα

Ο Andoni Gorosabel από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

11'

11'
Απόκρουση

Ο Raul Torrente απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

11'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

10'

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

10'

9'

9'

9'

8'

8'

7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Myrto Uzuni από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Mikel Merino

7'

6'

6'

5'
Σέντρα

Ο Adnan Januzaj από την ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

5'

Κατοχή: Ρεάλ Σοσιεδάδ: 41%, Γρανάδα: 59%.

5'

4'

4'

3'

3'

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Quini από την ομάδα Γρανάδα ανατρέπει τον Mikel Oyarzabal

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Γρανάδα είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Reale Seguros Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Τρεις σερί ήττες η Γρανάδα

Η Σοσιεδάδ δεν έχει σταθερότητα τελευταία και αντιμετωπίζει τη Γρανάδα που μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες στο ισπανικό πρωτάθλημα.

ΣΟΣΙΕΔΑΔ

Μετά τον διασυρμό με 4-0 από την Μπέτις στον προημιτελικό του Copa Del Rey, πήγε στο Μεστάγια για να αντιμετωπίσει τη Βαλένθια για το πρωτάθλημα και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας μετά το 0-0. Ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και έχασε μια σημαντική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ στο 22' με κεφαλιά του Λε Νορμάν που έπιασε ο Μαμαρντασβίλι, ενώ στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και απείλησαν με τον Γκόμες στο 65′ και τον Μπράιαν Χιλ στο 83′, αλλά ο τερματοφύλακας Ρεμίρο είπε «όχι».

«Όταν δεν μπορείς να σκοράρεις και να σκοράρεις με τις ευκαιρίες σου, να κρατήσεις το μηδέν και να πάρεις έναν βαθμό, πρέπει να το θεωρείς δεδομένο, επίσης απέναντι σε έναν άμεσο αντίπαλο. Τους αφήσαμε πέντε πόντους πίσω. Όταν δεν μπορείς να κερδίσεις, λέω ότι τουλάχιστον να μη χάσεις. Νομίζω ότι έχουμε κάνει πολλά πράγματα καλά, σίγουρα μας λείπει να σκοράρουμε σε περιπτώσεις που έχουμε στην αντίπαλη περιοχή. Ας ελπίσουμε ότι αυτό είναι προσωρινό και ας αρχίσουμε να βάζουμε γκολ» ήταν τα λεγόμενα του προπονητή Ιμανόλ.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο στόπερ Θουμπελδία (14/0).

ΓΡΑΝΑΔΑ

Γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της, αφού έφυγε με άδεια χέρια από το Σαντιάγκο Μπερναμπέου χάνοντας με 1-0 από τη Ρεάλ Μαδρίτης. Είχε στηθεί πολύ καλά αμυντικά και έψαχνε το γκολ στις αντεπιθέσεις. Στο πρώτο ημίχρονο δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα με τον Νέβα να στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι της ομάδας του στο 31΄. Στην επανάληψη, η Ρεάλ πίεσε, είχε την κατοχή και χρειάστηκε ένα φοβερό σουτ του Ασένσιο στο 74' για να πάρει το τρίποντο με τους Μαδριλένους να παίζουν χωρίς τους Μπενζεμά - Βινίσιους.

«Τα συναισθήματα είναι κάπως λυπηρά. Το πλάνο έβγαινε, δεν σκοράραμε, και στο δεύτερο ημίχρονο έκαναν ένα βήμα μπροστά. Το σχέδιο έβγαινε μέχρι μια συγκεκριμένη ενέργεια του Ασένσιo. Έχουν παίξει όλοι, θα αυξήσουν τον ανταγωνισμό μας και θα ελπίζουμε ότι θα ολοκληρώσουν την προσαρμογή τους καλύτερα και θα μας βοηθήσουν να πετύχουμε τον στόχο. Έχουμε τρεις συνεχόμενες ήττες και θα προσπαθήσουμε να σπάσουμε αυτό το σερί» επισήμανε ο προπονητής, Ρόμπερτ Μορένο.

Αγωνιστικά Νέα: Θετικός στον κορονοϊό ο χαφ Ίσμα Ρουίθ (5/0), ενώ θα λείψει λόγω πένθους ο στόπερ Χερμάν (19/2). Τραυματίας είναι ο μπακ Άριας (8/1).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Σοσιεδάδ έχει σκαμπανεβάσματα στην απόδοση της, αλλά στην έδρα της παρουσιάζεται πιο συγκεντρωμένη και πιο δυνατή. Η Γρανάδα δεν είναι σε καλή κατάσταση, αφού γνώρισε την τρίτη συνεχόμενη ήττα της και είναι σε καθοδική πορεία. Οι Βάσκοι στηρίζονται στην αμυντική τους γραμμή, αλλά η νίκη τους δεν αξίζει σε τέτοιες αποδόσεις και θα προτιμήσουμε το No Goal.

• Η ομάδα Ρεάλ Σοσιεδάδ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: X2 με απόδοση 2.85 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Ρεάλ Σοσιεδάδ, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.97 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Γρανάδα δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.03 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Γρανάδα, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα