Σασσουόλο - Λάτσιο

12/12/2021 19:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1133
2 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 871 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Σασσουόλο - Λάτσιο στις 21/10/2023

• Θεατές: 5100
90+6'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Σασσουόλο μετά από μία καλή εμφάνιση

90+6'

90+6'

5100 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Σασσουόλο: 62%, Λάτσιο: 38%.

90+5'

Ο Vedat Muriqi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mert Muldur

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Σασσουόλο

90+4'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+4'

90+4'

Η ομάδα Λάτσιο έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ciro Immobile για την ομάδα Λάτσιο. Ο Vlad Chiriches σταματάει την φάση.

90+2'

90+2'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+1'

Η ομάδα Σασσουόλο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ο Vedat Muriqi από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

90'

90'

90'

Τι σουτ! Απευθείας φάουλ από τον Toma Basic τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι

89'

Ο Giacomo Raspadori δίνει τη θέση του στον Mert Muldur

88'
Κόκκινη κάρτα

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Kaan Ayhan βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

87'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Kaan Ayhan ανέτρεψε τον Vedat Muriqi από πίσω και δόθηκε φάουλ

87'

ΕΥΚΑΙΡΙΑ! Ο Vedat Muriqi βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα...

87'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Toma Basic από την ομάδα Λάτσιο «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

87'
Απόκρουση

Ο Andrea Consigli αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

87'

Ο Giacomo Raspadori σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Thomas Strakosha ελέγχει την φάση

86'

Η ομάδα Σασσουόλο εκδηλώνει επίθεση

86'

Η ομάδα Σασσουόλο έχει την κατοχή της μπάλας

85'

Η ομάδα Σασσουόλο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

85'

85'

85'

84'

Η ομάδα Σασσουόλο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

84'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

83'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

83'

Ο Francesco Acerbi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

83'

Η ομάδα Λάτσιο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

83'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ο Toma Basic από την ομάδα Λάτσιο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

83'
Σέντρα

Ο Ciro Immobile κάνει τη σέντρα

83'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

83'
Απόκρουση

Ο Kaan Ayhan απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

83'
Γέμισμα

Ο Toma Basic εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeremy Toljan από την ομάδα Σασσουόλο ανατρέπει τον Andre Anderson

81'

81'

Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

80'

Ο Domenico Berardi είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Gregoire Defrel

80'

Ο Gianluca Scamacca δίνει τη θέση του στον Jeremie Boga

80'

Κατοχή: Σασσουόλο: 61%, Λάτσιο: 39%.

80'

Ο Domenico Berardi είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

80'

79'

Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο είναι σε θέση οφσάιντ

79'

Εδώ θα μπορούσε να γίνει μία καλή ευκαιρία καθώς ο Davide Frattesi από την ομάδα Σασσουόλο «κόβει» την αντίπαλη άμυνα στα δύο με μία κάθετη πάσα...

79'

Ο Danilo Cataldi δίνει τη θέση του στον Lucas Leiva

79'

Ο Elseid Hysaj δίνει τη θέση του στον Vedat Muriqi

78'

Ο Manuel Lazzari από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

77'

Κίτρινη κάρτα για τον Domenico Berardi

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο ανατρέπει τον Andre Anderson

77'
Απόκρουση

Ο Elseid Hysaj απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

77'
Σέντρα

Ο Maxime Lopez κάνει τη σέντρα

76'

76'

75'

74'

73'

Ο Gian Marco Ferrari είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Kaan Ayhan

73'

Ο Hamed Traore δίνει τη θέση του στον Matheus Henrique

73'

Κίτρινη κάρτα για τον Andre Anderson

73'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andre Anderson από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Maxime Lopez

72'

71'

Ο Jean-Daniel Akpa-Akpro δίνει τη θέση του στον Andre Anderson

71'

Η ομάδα Σασσουόλο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

70'

Η ομάδα Σασσουόλο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

70'

69'

Ο Domenico Berardi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

69'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Giacomo Raspadori σκοράρει με το δεξί πόδι!

69'

Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

69'

Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

69'

68'

68'
Σέντρα

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

67'

67'

Η ομάδα Λάτσιο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

67'
Σέντρα

Ο Maxime Lopez από την ομάδα Σασσουόλο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

66'

Η ομάδα Σασσουόλο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

66'

66'

66'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

66'

Η ομάδα Λάτσιο ξεκινάει αντεπίθεση

65'

65'

65'

65'

Κατοχή: Σασσουόλο: 60%, Λάτσιο: 40%.

65'

Ο Mattia Zaccagni δίνει τη θέση του στον Manuel Lazzari

64'

64'
Απόκρουση

Ο Vlad Chiriches απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

64'
Σέντρα

Ο Adam Marusic κάνει τη σέντρα

63'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Domenico Berardi

63'

Ο Giacomo Raspadori έδωσε την ασίστ για το γκολ.

63'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Domenico Berardi της ομάδας Σασσουόλο νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

63'

63'

62'

Ο Mattia Zaccagni σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andrea Consigli ελέγχει την φάση

62'

61'

Το σουτ του Giacomo Raspadori μπλοκάρεται

61'
Απόκρουση

Ο Francesco Acerbi απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

61'
Σέντρα

Ο Rogerio κάνει τη σέντρα

61'

60'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

60'

60'

60'

Ο Mattia Zaccagni είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

59'

58'

58'

58'

57'

56'

56'

55'

Ο Francesco Acerbi από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

55'
Γέμισμα

Ο Felipe Anderson εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

55'

54'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Vlad Chiriches υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Mattia Zaccagni

54'

Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

54'
Απόκρουση

Ο Thomas Strakosha απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

53'

Ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

53'
Απόκρουση

Ο Toma Basic απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

53'

52'

51'

Ο Rogerio από την ομάδα Σασσουόλο εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

51'

51'
Σέντρα

Ο Davide Frattesi κάνει τη σέντρα

51'

50'

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Domenico Berardi από την ομάδα Σασσουόλο ανατρέπει τον Jean-Daniel Akpa-Akpro

49'

49'

Ο Jean-Daniel Akpa-Akpro αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

49'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

49'

Η ομάδα Λάτσιο εκδηλώνει επίθεση

48'

48'

Πως το έχασε αυτό; Ο Domenico Berardi έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

48'

Το σουτ του Gianluca Scamacca μπλοκάρεται

48'
Απόκρουση

Ο Francesco Acerbi αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

48'
Σέντρα

47'

Ο Vlad Chiriches τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ciro Immobile

47'

47'
Σέντρα

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

46'

46'

Ο Pedro Rodriguez δίνει τη θέση του στον Felipe Anderson

46'

45+2'

45+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elseid Hysaj από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Hamed Traore

45+1'

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

45'
Απόκρουση

Ο Gian Marco Ferrari απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

45'
Σέντρα

Ο Mattia Zaccagni κάνει τη σέντρα

44'

44'

44'

Ο Giacomo Raspadori από την ομάδα Σασσουόλο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

44'
Σέντρα

Ο Jeremy Toljan κάνει τη σέντρα

43'

Ο Ciro Immobile τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maxime Lopez

43'

42'

42'

41'

41'

41'

40'

Κατοχή: Σασσουόλο: 58%, Λάτσιο: 42%.

40'

Κίτρινη κάρτα για τον Adam Marusic

39'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Adam Marusic υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Domenico Berardi

39'

39'
Απόκρουση

Ο Luiz Felipe απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

39'
Σέντρα

38'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Vlad Chiriches υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Ciro Immobile

37'

37'

37'

36'

Ο Gianluca Scamacca αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'

35'

Το μακρινό σουτ του Davide Frattesi μπλοκαρίστηκε από τον γκολκίπερ, που δίνει συνέχεια στο παιχνίδι

35'

34'

34'

Ο Adam Marusic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Domenico Berardi

34'

Ο Elseid Hysaj από την ομάδα Λάτσιο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

34'

33'

32'

32'
Σέντρα

Ο Jeremy Toljan από την ομάδα Σασσουόλο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

32'

Το σουτ του Domenico Berardi μπλοκάρεται

32'

32'
Σέντρα

Ο Francesco Acerbi κάνει τη σέντρα

32'

31'

31'

Ο Gianluca Scamacca από την ομάδα Σασσουόλο δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

31'
Σέντρα

31'

30'

Κατοχή: Σασσουόλο: 56%, Λάτσιο: 44%.

30'
Απόκρουση

30'
Σέντρα

30'

29'

29'

Ο Maxime Lopez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Danilo Cataldi

28'

28'

28'

28'

27'

Ο Toma Basic από την ομάδα Λάτσιο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Davide Frattesi

27'

26'
Απόκρουση

26'

Ο Rogerio από την ομάδα Σασσουόλο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

26'
Απόκρουση

Ο Adam Marusic απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

26'
Σέντρα

Ο Giacomo Raspadori κάνει τη σέντρα

26'

Ο Gianluca Scamacca από την ομάδα Σασσουόλο βλέπει την προσπάθεια του να χτυπάει στο δοκάρι μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα.

26'

Η ομάδα Σασσουόλο ξεκινάει αντεπίθεση

26'

Το αμυντικό λάθος του Jean-Daniel Akpa-Akpro μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

25'

Κατοχή: Σασσουόλο: 55%, Λάτσιο: 45%.

24'

23'

23'

22'

22'
Απόκρουση

21'
Σέντρα

20'

20'

Κατοχή: Σασσουόλο: 57%, Λάτσιο: 43%.

20'

20'

19'

19'

18'

18'
Σέντρα

Ο Giacomo Raspadori από την ομάδα Σασσουόλο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

17'

17'

Ο Gianluca Scamacca από την ομάδα Σασσουόλο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

17'
Σέντρα

Ο Domenico Berardi κάνει τη σέντρα

17'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

17'

16'

Το σουτ του Rogerio μπλοκάρεται

16'
Σέντρα

Ο Hamed Traore από την ομάδα Σασσουόλο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

15'

15'

15'

14'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Giacomo Raspadori για την ομάδα Σασσουόλο. Ο Toma Basic σταματάει την φάση.

14'

13'
Σέντρα

Ο Jeremy Toljan από την ομάδα Σασσουόλο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει πλάγιο άουτ.

13'

Ο Gianluca Scamacca κάνει το σουτ, ο Thomas Strakosha αποκρούει αλλά δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα...

13'
Σέντρα

13'

Ωραία ποδόσφαιρο βλέπουμε, ο Rogerio από την ομάδα Σασσουόλο παίζει το 1-2 με τον Giacomo Raspadori.

12'

12'

11'

Ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Davide Frattesi

11'

10'

10'

10'

10'

9'

8'

6'

Ο Pedro Rodriguez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

6'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mattia Zaccagni σκοράρει με το δεξί πόδι!

6'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

6'

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο προωθεί την μπάλα μπροστά και προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρία

6'

6'

6'

6'

5'

Κατοχή: Σασσουόλο: 45%, Λάτσιο: 55%.

5'

5'
Απόκρουση

5'

Ο Davide Frattesi από την ομάδα Σασσουόλο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

4'
Απόκρουση

Ο Elseid Hysaj απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

4'

Ο Jeremy Toljan από την ομάδα Σασσουόλο στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή αλλά κόβεται από έναν αντίπαλο.

4'

3'

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luiz Felipe από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Hamed Traore

2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Francesco Acerbi από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Davide Frattesi

2'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Λάτσιο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Mapei - Citta del Tricolore, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Χωρίς το «κέντρο» της η Λάτσιο

Η Σασσουόλο υποδέχεται τη Λάτσιο για την 17η αγωνιστική της Σέριε Α’.

ΣΑΣΣΟΥΟΛΟ

Μπορεί να ήταν ανώτερη από την Σπέτσια στην εκτός έδρας αναμέτρηση της προηγούμενης αγωνιστικής όμως μπορεί να αισθάνεται και ικανοποιημένη από το βαθμό της ισοπαλίας. Στο πρώτο μισάωρο είχε δύο δοκάρια με τους Μπεράρντι και Σκαμάκα και στο 35’ βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης μάλιστα δέχθηκε και δεύτερο γκολ έπειτα από τραγικό λάθος στην άμυνα της, είχε και τρίτο δοκάρι στο 54’ και τελικά μείωσε το σκορ με τον Ρασπαντόρι στο 66’. Ο Ιταλός φορ μάλιστα στο 79’ με ωραία προσωπική ενέργεια έφερε το παιχνίδι στα ίσα, ο ρυθμός άνοιξε στο τέλος και οι δύο ομάδες είχαν από μία καλή ευκαιρία για γκολ.

Δεν είδαμε κάτι καινούριο από τους «νεροβέρντι», επιθετικά είναι σε καλή κατάσταση αλλά σε κάθε παιχνίδι πληρώνει και από ένα μεγάλο αμυντικό λάθος. Είναι χαρακτηριστικό ότι οι 10 τελευταίες αναμετρήσεις της για το πρωτάθλημα έχουν λήξει με Goal/Goal και Over. Αυτή της η εικόνα την έχει φέρει στην 12η θέση με 20 βαθμούς, δύσκολα θα επαναλάβει την περσινή της πορεία που έφτασε μία ανάσα από την Ευρώπη.

«Η Λάτσιο είναι σπουδαία, το ίδιο και ο προπονητής της. Θα έρθει εδώ για να παλέψει αλλά το ίδιο θα κάνουμε και εμείς. Μπορεί να υπερτερούν ατομικά αλλά σαν ομάδα μπορούμε να παίξουμε στα ίσα. Πρέπει να δείξουμε την εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου απέναντι στη Σπέτσια», τόνισε ο κόουτς Ντιονίσι.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο εξτρέμ Ομπιάνγκ , ο μέσος Τζούριτσιτς (9/2) και ο στόπερ Γκολντανίγκα (1/0).

ΛΑΤΣΙΟ

Υποδέχτηκε τη Γαλατασαράι την Πέμπτη ψάχνοντας μόνο τη νίκη που θα την έφερνε στην 1η θέση του ομίλου της στο Γιουρόπα Λιγκ, έμεινε όμως στο 0-0 και τερμάτισε 2η. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα είναι η αλήθεια πέρα από ένα δοκάρι που είχε η αντίπαλος της στο πρώτο μέρος, η ίδια ήταν πιο κινητική αλλά και άστοχη καθώς ο Ιμόμπιλε και ο Λουίζ Αλμπέρτο σε τρεις περιπτώσεις δεν κατάφεραν να βρουν εστία.

Δεν τα «βάψει» και μαύρα για την 2η θέση στον όμιλο αλλά δεν είναι και το καλύτερο της που θα χρειαστεί να δώσει περισσότερα παιχνίδια. Επιστρέφει στο πρωτάθλημα όπου προέρχεται από μία νίκη στην έδρα της Σαμπντόρια (3-1) την προηγούμενη αγωνιστική. Θέλει να δώσει συνέχεια καθώς έχει μείνει εκτός 7αδας, της λείπει η αλήθεια είναι η σταθερότητα και θα τονίσουμε ξανά πως δεν θεωρούμε ότι έχει το κατάλληλο ρόστερ για να ανταποκριθεί καλά σε δύο διοργανώσεις.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς (16/5). Σημαντική η απουσία του επίσης βασικού μέσου Λουίζ Αλμπέρτο (15/2).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Σασσουόλο είναι ομάδα που δεν θα κλειστεί να περιμένει τη Λάτσιο, θα προσπαθήσει να παίξει και θα βρει χώρους. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι δέχονται αρκετά εύκολα γκολ φέτος, το αμφίσκορο θα ήταν η πρώτη μας επιλογή αν δεν ήταν τόσο χαμηλά. Μοιρασμένες οι αποδόσεις και μάλιστα οι γηπεδούχοι έχουν ένα μικρό προβάδισμα κάτι που μας φαίνεται λίγο παράξενο. Το over μπορεί να μπει σε ένα παρολί, θα πάμε με τα 4-6 Goals.

• Στους τελευταίους 10 αγώνες της ομάδας Σασσουόλο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.55 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Λάτσιο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A