Ο Giacomo Raspadori από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

Ο Khvicha Kvaratskhelia αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

Η ομάδα Νάπολι εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+3'

90+2'

Ο Stanislav Lobotka δίνει τη θέση του στον Jesper Lindstroem

90+2'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Giovanni Di Lorenzo από την ομάδα Νάπολι αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+2'

Ο Vanja Milinkovic-Savic από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

90+2'

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90'

Κατοχή: Νάπολι: 61%, Τορίνο: 39%.

90'

Ο Antonio Sanabria είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90'

Ο Valentino Lazaro είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

90'

90'

Ο Antonio Sanabria σταματά επιτυχώς το σουτ

90'

Το σουτ του Giacomo Raspadori μπλοκάρεται

89'

Ο Alessandro Buongiorno απομακρύνει τη μπάλα

89'

Ο Leo Oestigard τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

89'

Η σέντρα από τον Hamed Traore από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

89'

Ο Duvan Zapata από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

89'

Ο Khvicha Kvaratskhelia από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

88'

Ο Karol Linetty δίνει τη θέση του στον Mergim Vojvoda

87'

87'

Ο Giovanni Di Lorenzo από την ομάδα Νάπολι πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

87'

87'

Ο Giacomo Raspadori από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

Ο Nikola Vlasic σταματά επιτυχώς το σουτ

87'

Το σουτ του Khvicha Kvaratskhelia μπλοκάρεται

87'

Ο Khvicha Kvaratskhelia σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

86'

Ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

86'

Κατοχή: Νάπολι: 60%, Τορίνο: 40%.

85'

Ο Stanislav Lobotka από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

84'

84'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mathias Olivera από την ομάδα Νάπολι αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

84'

Η σέντρα από τον Giacomo Raspadori από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

84'

Ο Leo Oestigard από την ομάδα Νάπολι πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

84'

Ο Khvicha Kvaratskhelia από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

83'

Ο Saba Sazonov σταματά επιτυχώς το σουτ

83'

83'

Ο Khvicha Kvaratskhelia τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

82'

Ο Hamed Traore σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

81'

Ελεύθερο για την ομάδα Νάπολι

81'

Ο Raoul Bellanova αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

81'

Η ομάδα Τορίνο ξεκινάει αντεπίθεση

81'

Ο Raoul Bellanova κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

81'

Ο Hamed Traore κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

80'

79'

Ο Mario Rui δίνει τη θέση του στον Mathias Olivera

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Hamed Traore

79'

Η ομάδα Τορίνο εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

78'

Ο Juan Jesus κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic μπλοκάρει εύκολα

78'

77'

Καλή ενέργεια από τον Victor Osimhen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

77'

Ο Hamed Traore τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

77'

77'

76'

76'

Ο Adam Masina σταματά επιτυχώς το σουτ

76'

76'

Ο Adam Masina από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

76'

Κατοχή: Νάπολι: 59%, Τορίνο: 41%.

75'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Koffi Djidji να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

75'

74'

Ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Hamed Traore

74'

74'

74'

Ο Victor Osimhen τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

74'

72'

72'

71'

Ο Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

70'

Κατοχή: Νάπολι: 57%, Τορίνο: 43%.

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Khvicha Kvaratskhelia

69'

Ο Duvan Zapata από την ομάδα Τορίνο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Stanislav Lobotka

68'

68'

Ο Piotr Zielinski δίνει τη θέση του στον Hamed Traore

67'

Ο Matteo Politano δίνει τη θέση του στον Giacomo Raspadori

66'

Ο Piotr Zielinski τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nikola Vlasic

65'

Κατοχή: Νάπολι: 58%, Τορίνο: 42%.

64'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ουάου! Ο Antonio Sanabria σκοράρει με ανάποδο ψαλίδι με το δεξί Υπέροχο γκολ!

64'

Ο Antonio Sanabria από την ομάδα Τορίνο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Duvan Zapata από την ομάδα Τορίνο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

64'

Ο Gvidas Gineitis από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

63'

Ο Pietro Pellegri δίνει τη θέση του στον Antonio Sanabria

62'

Ο Khvicha Kvaratskhelia έδωσε την ασίστ για το γκολ!

61'

Ο Mario Rui έδωσε την ασίστ για το γκολ.

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Khvicha Kvaratskhelia με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

61'

Η σέντρα από τον Mario Rui από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

61'

Ο Juan Jesus κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

Ο Mario Rui από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Leo Oestigard σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

Το σουτ του Gvidas Gineitis μπλοκάρεται

60'

60'

59'

Ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι είναι σε θέση οφσάιντ

58'

57'

Ο Ricardo Rodriguez πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

56'

Ο Stanislav Lobotka υποπίπτει σε χέρι

55'

55'

55'

Ο Duvan Zapata κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Leo Oestigard.

55'

Ο Duvan Zapata από την ομάδα Τορίνο πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

55'

55'

Ο Leo Oestigard κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Alessandro Buongiorno.

55'

Ο Leo Oestigard από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

Ο Gvidas Gineitis από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

54'

Η ομάδα Νάπολι εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

53'

51'

Ο Matteo Politano σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic ελέγχει την φάση

50'

50'

50'

50'

Ο Matteo Politano είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

49'

49'

Ο Juan Jesus από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gvidas Gineitis από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Piotr Zielinski

47'

47'

Ο Ricardo Rodriguez από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

Ο Matteo Politano από την ομάδα Νάπολι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

47'

Ο Adam Masina απομακρύνει τη μπάλα

46'

46'

45+5'

45+5'

45+5'

Ο Karol Linetty από την ομάδα Τορίνο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+4'

45+4'

45+4'

45+4'

45+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Alessandro Buongiorno

45+3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Victor Osimhen

45+3'

45+1'

Ο Duvan Zapata από την ομάδα Τορίνο το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Giovanni Di Lorenzo

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

45'

44'

44'

Ο Matteo Politano από την ομάδα Νάπολι εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

44'

Ο Khvicha Kvaratskhelia κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Vanja Milinkovic-Savic μπλοκάρει εύκολα

44'

Η σέντρα από τον Matteo Politano από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

43'

Ο Stanislav Lobotka κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

42'

42'

Ο Khvicha Kvaratskhelia πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

41'

Ο Alessandro Buongiorno από την ομάδα Τορίνο πιάνει την κεφαλιά αλλά η προσπάθεια του είναι πολύ άστοχη.

41'

41'

41'

Ο Stanislav Lobotka σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

Ο Ricardo Rodriguez εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

39'

Κίτρινη κάρτα για τον Juan Jesus

39'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Juan Jesus από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Pietro Pellegri

39'

Ο Nikola Vlasic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Gvidas Gineitis από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Andre-Frank Zambo Anguissa

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Khvicha Kvaratskhelia από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Nikola Vlasic

37'

36'

Ο Alessandro Buongiorno είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

36'

36'

Κίτρινη κάρτα για τον Victor Osimhen

35'

Ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Alessandro Buongiorno

35'

33'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

32'

Ο Giovanni Di Lorenzo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

32'

Κίτρινη κάρτα για τον Duvan Zapata

31'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Duvan Zapata από την ομάδα Τορίνο ανατρέπει τον Giovanni Di Lorenzo

31'

Ο Leo Oestigard τιμωρείται για σπρώξιμο στον Duvan Zapata

31'

30'

30'

30'

Ο Duvan Zapata κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Juan Jesus.

29'

Ο Juan Jesus σταματά επιτυχώς το σουτ

29'

Ο Duvan Zapata της ομάδας Τορίνο παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

29'

Ο Gvidas Gineitis από την ομάδα Τορίνο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

29'

Καλή ενέργεια από τον Duvan Zapata ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

28'

Ο Victor Osimhen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alessandro Buongiorno

27'

26'

25'

25'

25'

24'

24'

24'

24'

Η σέντρα από τον Andre-Frank Zambo Anguissa από την ομάδα Νάπολι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

23'

Ο Leo Oestigard κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

22'

22'

21'

21'

20'

20'

20'

19'

19'

Ο Matteo Politano τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

18'

17'

Ο Victor Osimhen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

17'

Ο Stanislav Lobotka απομακρύνει τη μπάλα

17'

Ο Karol Linetty κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

15'

15'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

15'

15'

Κατοχή: Νάπολι: 69%, Τορίνο: 31%.

15'

Ο Khvicha Kvaratskhelia χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

15'

Καλή ενέργεια από τον Khvicha Kvaratskhelia ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

15'

15'

Ο Matteo Politano κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

14'

Ο Alessandro Buongiorno τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alex Meret

14'

Ο Alex Meret από την ομάδα Νάπολι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

13'

Ο Leo Oestigard απομακρύνει τη μπάλα

13'

Ο Duvan Zapata τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

13'

13'

12'

Ο Alex Meret κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

12'

Ο Juan Jesus κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Pietro Pellegri.

11'

10'

Ο Karol Linetty απομακρύνει τη μπάλα

10'

10'

10'

10'

Κατοχή: Νάπολι: 67%, Τορίνο: 33%.

10'

10'

Ο Raoul Bellanova κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Piotr Zielinski.

9'

Ο Alessandro Buongiorno κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Victor Osimhen.

9'

8'

8'

7'

6'

Ο Pietro Pellegri τιμωρείται για σπρώξιμο στον Juan Jesus

6'

6'

Ο Juan Jesus απομακρύνει τη μπάλα

6'

Ο Gvidas Gineitis σταματά επιτυχώς το σουτ

6'

Το σουτ του Matteo Politano μπλοκάρεται

5'

Κατοχή: Νάπολι: 47%, Τορίνο: 53%.

5'

4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Victor Osimhen από την ομάδα Νάπολι ανατρέπει τον Pietro Pellegri

4'

4'

4'

3'

2'

2'

Ο Alessandro Buongiorno κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Νάπολι είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Diego Armando Maradona, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Να δώσει συνέχεια η Νάπολι, χωρίς τον Γιούριτς η Τορίνο

Η Νάπολι υποδέχεται την Τορίνο για την 28η αγωνιστική της Σέριε Α. Από σημαντική νίκη προέρχονται οι γηπεδούχοι, από εντός έδρας ισοπαλία οι φιλοξενούμενοι.

Φιλοξένησε την προηγούμενη αγωνιστική τη Γιουβέντους στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» και με μία μεστή εμφάνιση πήρε τη νίκη με 2-1. Από το ξεκίνημα έδειξε πως θέλει να πάρει την κατοχή, άφηνε όμως κενά στην άμυνα της και απειλήθηκε αρκετές φορές. Σώθηκε από το δοκάρι στο 31’, προηγήθηκε με ένα γυριστό του Κβαρατσχέλια στο 42’ αλλά λίγο μετά θα μπορούσε να δεχθεί την ισοφάριση. Έβλεπε την αντίπαλο της να είναι αρκετά άστοχη αλλά στο 81’ ο Κιέζα με ωραίο σουτ έκανε το 1-1. Πέντε λεπτά μετά όμως ο Οσίμεν κέρδισε πέναλτι, ο Σέζνι απέκρουσε την εκτέλεση του Νιγηριανού αλλά ο Ρασπαντόρι όμως πήρε το ριμπάουντ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και της χάρισε τη νίκη.

Έδωσε έτσι συνέχεια στις νίκες της, έμεινε αήττητη για 4ο σερί παιχνίδια και πήρε ψυχολογία για τη δύσκολη συνέχεια. Δεν έχει καταφέρει τίποτα ακόμα αλλά τουλάχιστον το τελευταίο διάστημα δείχνει αντίδραση. Ανέβηκε βέβαια στην 7η θέση της βαθμολογίας και μπορεί να κοιτάει την 5η θέση από την οποία απέχει τέσσερις βαθμούς.

Η νίκη σήμερα μοιάζει μονόδρομος καθώς ακολουθούν τα παιχνίδια με τις Ίντερ και Αταλάντα τα οποία θα κρίνουν πολλά για την τελική της κατάταξη. Βέβαια την Τρίτη (12/3) αντιμετωπίζει την Μπαρτσελόνα στη Βαρκελώνη για τη ρεβάνς του 1-1 στη Νάπολι και θα ψάξει την έκπληξη για να βρεθεί στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένει εκτός ο μέσος Καγιούστ (18/0), επιστρέφει ο εξτρέμ Ενγκόνγκ (23/7). Αμφίβολος ο στόπερ Ραχμάνι (22/2).

Υποδέχτηκε τη Φιορεντίνα την προηγούμενη αγωνιστική, έδειξε καλό πρόσωπο στο πρώτο μέρος αλλά έπειτα έμεινε με δέκα παίκτες και αρκέστηκε στον βαθμό της ισοπαλίας (0-0). Μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση, έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ζαπάτα στο 18’ ενώ στο 39’ είδε να ακυρώνεται γκολ του Κολομβιανού στην αρχή της φάσης. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου όμως ο Ρίτσι αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και έτσι η ίδια οπισθοχώρησε στην επανάληψη. Μπορεί να μην δημιούργησε κάποια σημαντική ευκαιρία αλλά δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα κι έτσι κράτησε το μηδέν στην άμυνα της.

Μπορεί να έμεινε για τρίτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, έδειξε όμως και πάλι καλό πρόσωπο απέναντι σε μία αξιόλογο αντίπαλο και θεωρώ πως αν δεν υπήρχε η αποβολή θα έβρισκε κι ένα γκολ. Έμεινε βέβαια στη 10η θέση με 37 βαθμούς, αυτό είναι το ταβάνι της και θα χρειαστεί μεγαλύτερη ενίσχυση αν θέλει να φτάσει πιο ψηλά. Έχει πάντως τον δικό της χαρακτήρα, μία από τις καλύτερες αμυντικές συμπεριφορές στην κατηγορία αλλά το θέμα είναι πως σκοράρει με το... σταγονόμετρο. Ο Ζαπάτα βέβαια από τη μέρα που ήρθε την έχει βοηθήσει αρκετά σε αυτό το κομμάτι, της έλειπε ένας φορ με τα χαρακτηριστικά του.

«Η ομάδα δούλεψε καλά, έχουμε τρομερή επιθυμία και μία νοοτροπία ότι δεν δεχόμαστε γκολ. Απέναντι στη Φιορεντίνα είδα τρεις παίκτες σε μία φάση που ήταν έτοιμοι να σουτάρουν. Αυτή είναι η βάση για να κερδίζουμε τα παιχνίδια. Η Νάπολι είναι σε καλύτερη κατάσταση από πριν και θεωρώ πως θα κριθεί στις λεπτομέρειες.», τόνισε ο κόουτς Γιούριτς.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος ο μέσος Ρίτσι (23/1). Αποβλήθηκε στο τέλος του αγώνα ο κόουτς Γιούριτς και δεν θα κάτσει σήμερα στον πάγκο. Δεν είναι διαθέσιμοι οι στόπερ Σουρς (9/1) και Λοβάτο (5/0) και ο μέσος Ταμέζ (21/0). Νέα απώλεια ο μέσος Ίλιτς (25/2) αλλά επιστρέφει ο μέσος Βοϊβόντα (18/0).

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Νάπολι προέρχεται από σημαντική νίκη απέναντι στη Γιουβέντους, έχει ένα πολύ δύσκολο πρόγραμμα μπροστά της και το σημερινό παιχνίδι μοιάζει το πιο εύκολο με βάση τη συνέχεια της. Δεν είναι όμως, καθώς η Τορίνο αποτελεί έναν αξιόλογο αντίπαλο που δεν θα της δώσει χώρους. Οι φιλοξενούμενοι δέχονται πολύ δύσκολα γκολ, σκοράρουν ακόμα δυσκολότερα αλλά το under δεν έχει αξία. Θα ρισκάρω με το 0-1 Goal.

• Η ομάδα Νάπολι δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.17 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες της ομάδας Τορίνο, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Σέριε A).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.62 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Τορίνο ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.08 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Νάπολι ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Σέριε A.

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A