Λιλ - Λυών

10/3/2023 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 160
3 - 3
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 413 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λυών - Λιλ στις 7/2/2024

• Θεατές: 40314
90+10'

Υπήρχαν πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι αλλά καμία ομάδα δεν μπόρεσε να βρει το καθοριστικό γκολ.

90+10'

90+10'

40314 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+10'

Ελεύθερο για την ομάδα Λιλ

90+10'

Κατοχή: Λιλ: 55%, Λυών: 45%.

90+10'

Ο Jonathan Bamba από την ομάδα Λιλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+9'

Ο Andre Gomes από την ομάδα Λιλ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

90+9'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Andre Gomes για την ομάδα Λιλ. Ο Corentin Tolisso σταματάει την φάση.

90+8'

Ο Jonathan Bamba βλέπει κάρτα για θέατρο

90+8'

ΟΧΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο διαιτητής θεωρεί ότι ο Jonathan Bamba βούτηξε στην περιοχή. Αμφισβητούμενο!

90+8'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Λιλ!

90+7'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

90+5'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Dejan Lovren για αντιαθλητικό χτύπημα

90+5'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Sael Kumbedi από την ομάδα Λυών υποπίπτει σε πέναλτι πάνω στον παίκτη Jonathan Bamba.

90+5'

Η ομάδα Λιλ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+5'

Κατοχή: Λιλ: 56%, Λυών: 44%.

90+5'

Η ομάδα Λιλ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+4'

Ο Moussa Dembele από την ομάδα Λυών το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alexsandro Ribeiro

90+3'

Ο Remy Cabella από την ομάδα Λιλ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Castello Lukeba

90+3'

Ο Timothy Weah απομακρύνει τη μπάλα

90+3'

Ο Alexandre Lacazette χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

90+3'

Καλή ενέργεια από τον Moussa Dembele ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+3'

Η ομάδα Λυών έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

90+2'

Ο Jonathan Bamba υποπίπτει σε χέρι

90+2'

90+2'

Ο Alexandre Lacazette από την ομάδα Λυών στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από το δοκάρι. Τόσο κοντά!

90+2'

Το αμυντικό λάθος του Leny Yoro μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

90+2'

Η σέντρα από τον Corentin Tolisso από την ομάδα Λυών βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Ο Timothy Weah τιμωρείται για σπρώξιμο στον Amin Sarr

90+1'

Η ομάδα Λυών εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonathan Bamba από την ομάδα Λιλ ανατρέπει τον Sael Kumbedi

90'

Η ομάδα Λυών εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

90'

90'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Λυών ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

90'

Ο Sael Kumbedi έδωσε την ασίστ για το γκολ!

89'

Ο Bradley Barcola έδωσε την ασίστ για το γκολ.

89'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alexandre Lacazette σκοράρει με το δεξί πόδι!

89'

Ο Bradley Barcola τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

89'

89'

Η ομάδα Λυών εκδηλώνει επίθεση

88'

Η ομάδα Λιλ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Λυών

88'

Ο Remy Cabella από την ομάδα Λιλ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

87'

Ο Dejan Lovren από την ομάδα Λυών απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

Η ομάδα Λιλ εκδηλώνει επίθεση

86'

Ο Johann Lepenant δίνει τη θέση του στον Moussa Dembele

86'

86'

Ο Jonathan Bamba είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

86'

85'

Ο Sael Kumbedi από την ομάδα Λυών δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

85'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Sael Kumbedi για την ομάδα Λυών. Ο Jonathan Bamba σταματάει την φάση.

85'

Ο Gabriel Gudmundsson κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

85'

Κατοχή: Λιλ: 57%, Λυών: 43%.

84'

Τι παιχνίδι βλέπουμε. Υπάρχει ένταση και καλή κυκλοφορία της μπάλας και από τις δύο ομάδες.

84'

Ο Jonathan David δίνει τη θέση του στον Alan Virginius

84'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Λυών μείωσε τη διαφορά. Είναι ικανοί να πάρουν κάτι από το παιχνίδι;

84'

Ο Bradley Barcola έδωσε την ασίστ για το γκολ!

83'

Ο Sael Kumbedi έδωσε την ασίστ για το γκολ.

83'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Alexandre Lacazette της ομάδας Λυών σκοράρει με κεφαλιά

83'

Η σέντρα από τον Sael Kumbedi από την ομάδα Λυών βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

83'

82'

82'

Ο Jonathan David από την ομάδα Λιλ είναι σε θέση οφσάιντ

81'

81'

Η ομάδα Λυών έχει την κατοχή της μπάλας

80'

Κατοχή: Λιλ: 58%, Λυών: 42%.

80'

Αυτό είναι το τρίτο γκολ από τον Jonathan David. Παίρνει την μπάλα του αγώνα ως ενθύμιο για το λαμπρό χατ-τρικ του.

79'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jonathan David της ομάδας Λιλ ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Remy Riou επέλεξε τη λάθος γωνία.

78'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Alexandre Lacazette κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Alexandre Lacazette αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

78'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Λιλ!

78'

77'

76'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolas Tagliafico από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Remy Cabella

76'

75'

Ο Lucas Chevalier της ομάδας Λιλ βλέπει κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση

75'

75'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Sael Kumbedi για την ομάδα Λυών. Ο Gabriel Gudmundsson σταματάει την φάση.

74'

74'

Ο Angel Gomes δίνει τη θέση του στον Adam Ounas

73'

Ο Alexsandro Ribeiro από την ομάδα Λιλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

73'

72'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Benjamin Andre για αντιαθλητικό χτύπημα

72'

72'

Ο Rayan Cherki δίνει τη θέση του στον Alexandre Lacazette

71'

Ο Sinaly Diomande δίνει τη θέση του στον Sael Kumbedi

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andre Gomes από την ομάδα Λιλ ανατρέπει τον Bradley Barcola

70'

70'

Κατοχή: Λιλ: 59%, Λυών: 41%.

69'

69'

69'

68'

Ο Castello Lukeba κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

68'

67'

67'

66'

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andre Gomes από την ομάδα Λιλ ανατρέπει τον Rayan Cherki

65'

65'

Κατοχή: Λιλ: 60%, Λυών: 40%.

64'

64'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Bradley Barcola στέλνει με το δεξί πόδι τη μπάλα στα δίχτυα!

64'

63'

Ο Gabriel Gudmundsson υποπίπτει σε χέρι

63'

63'

Η ομάδα Λιλ έχει την κατοχή της μπάλας

61'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jonathan David της ομάδας Λιλ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Remy Riou λίγο έλειψε να αποκρούσει.

60'

60'

Ο Rayan Cherki έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

59'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Rayan Cherki από την ομάδα Λυών υποπίπτει σε πέναλτι για σπρώξιμο στον Gabriel Gudmundsson.

59'

Η ομάδα Λιλ ξεκινάει αντεπίθεση

59'

Ο Leny Yoro απομακρύνει τη μπάλα

59'

Ο Leny Yoro από την ομάδα Λιλ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jonathan David από την ομάδα Λιλ ανατρέπει τον Corentin Tolisso

58'

57'

56'

Ο Remy Riou κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

56'

56'

Ο Benjamin Andre κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

55'

55'

Ο Lucas Chevalier απομακρύνει τη μπάλα

55'

Κατοχή: Λιλ: 61%, Λυών: 39%.

55'

54'

53'

52'

Ο Dejan Lovren κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

52'

52'

Ο Lucas Chevalier κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

52'

51'

Ο Jonathan David τιμωρείται για σπρώξιμο στον Dejan Lovren

50'

Ο Remy Cabella κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

50'

Καλή ενέργεια από τον Gabriel Gudmundsson ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

50'

Ο Remy Cabella τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

50'

50'

Κατοχή: Λιλ: 63%, Λυών: 37%.

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolas Tagliafico από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Jonathan Bamba

49'

49'

48'

48'

48'

Ο Leny Yoro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

48'

47'

Η ομάδα Λιλ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

47'

Ο Remy Cabella έδωσε την ασίστ για το γκολ!

46'

Ο Jonathan Bamba έδωσε την ασίστ για το γκολ.

46'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Jonathan David σκοράρει με το δεξί πόδι!

46'

Η σέντρα από τον Jonathan Bamba από την ομάδα Λιλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

46'

46'

46'

45+1'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+1'

45+1'

Κατοχή: Λιλ: 62%, Λυών: 38%.

45'

45'

44'

44'

43'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Bradley Barcola για την ομάδα Λυών. Ο Alexsandro Ribeiro σταματάει την φάση.

43'

42'

Καλή ενέργεια από τον Angel Gomes ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

42'

Ο Jonathan David τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

42'

42'

42'

Ο Maxence Caqueret από την ομάδα Λυών απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

42'

Ο Remy Cabella από την ομάδα Λιλ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

41'

Ο Nicolas Tagliafico από την ομάδα Λυών απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

41'

Ο Bradley Barcola από την ομάδα Λυών απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

40'

Ο Sinaly Diomande τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gabriel Gudmundsson

40'

40'

40'

40'

40'

39'

Ο Sinaly Diomande κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jonathan David.

39'

38'

Ο Gabriel Gudmundsson από την ομάδα Λιλ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

38'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Gabriel Gudmundsson για την ομάδα Λιλ. Ο Sinaly Diomande σταματάει την φάση.

38'

37'

Ο Angel Gomes από την ομάδα Λιλ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Johann Lepenant

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Angel Gomes από την ομάδα Λιλ ανατρέπει τον Sinaly Diomande

37'

Ο Dejan Lovren κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jonathan David.

37'

36'

Ο Johann Lepenant κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

36'

Ο Amin Sarr τιμωρείται για σπρώξιμο στον Timothy Weah

35'

35'

Ο Benjamin Andre υποπίπτει σε χέρι

35'

Καλή ενέργεια από τον Jonathan Bamba ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

35'

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Corentin Tolisso από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Benjamin Andre

34'

Ο Timothy Weah κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

34'

34'

34'

Ο Corentin Tolisso από την ομάδα Λυών απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

33'

32'

32'

Ο Sinaly Diomande από την ομάδα Λυών απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

32'

32'

31'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Benjamin Andre για την ομάδα Λιλ. Ο Corentin Tolisso σταματάει την φάση.

30'

30'

29'

Ο Maxence Caqueret από την ομάδα Λυών το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Timothy Weah

29'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Andre Gomes από την ομάδα Λιλ ανατρέπει τον Sinaly Diomande

28'

28'

28'

27'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Leny Yoro από την ομάδα Λιλ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

27'

Η σέντρα από τον Andre Gomes από την ομάδα Λιλ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

27'

27'

27'

26'

Ο Sinaly Diomande απομακρύνει τη μπάλα

26'

26'

Ο Sinaly Diomande υποπίπτει σε χέρι

25'

25'

24'

Ο Johann Lepenant από την ομάδα Λυών βλέπει την κίτρινη κάρτα μετά από αρκετά φάουλ στα οποία υπέπεσε.

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Johann Lepenant από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Gabriel Gudmundsson

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Johann Lepenant από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Remy Cabella

23'

22'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maxence Caqueret από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Remy Cabella

22'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

22'

21'

21'

Ο Gabriel Gudmundsson τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sinaly Diomande

20'

20'

Ο Jonathan Bamba από την ομάδα Λιλ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

20'

Ο Angel Gomes τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

20'

20'

19'

19'

18'

18'

18'

17'

Ο Andre Gomes κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

Ο Sinaly Diomande κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

15'

15'

15'

Ο Nicolas Tagliafico απομακρύνει τη μπάλα

15'

15'

14'

14'

14'

14'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maxence Caqueret από την ομάδα Λυών ανατρέπει τον Benjamin Andre

14'

13'

13'

Ο Bradley Barcola χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

13'

Καλή ενέργεια από τον Bradley Barcola ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

13'

Το αμυντικό λάθος του Alexsandro Ribeiro μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Remy Cabella από την ομάδα Λιλ ανατρέπει τον Corentin Tolisso

11'

11'

11'

Ο Corentin Tolisso κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

11'

10'

10'

9'

Ο Castello Lukeba κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jonathan David.

9'

Ο Amin Sarr από την ομάδα Λυών το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alexsandro Ribeiro

9'

8'

8'

8'

8'

7'

6'

Ο Amin Sarr τιμωρείται για σπρώξιμο στον Benjamin Andre

6'

6'

5'

5'

5'

4'

4'

3'

3'

3'

2'

1'

1'

1'

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

1'

Η ομάδα Λυών είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Decathlon Arena-Stade Pierre-Mauroy, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Η... ωραία απέναντι στην... άσχημη

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Η Λιλ υποδέχεται τη Λυών στον αγώνα που ανοίγει την αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ισοπαλία στο εκτός έδρας ντέρμπι με τη Λανς, ενώ οι φιλοξενούμενοι «γκέλαραν» στο «σπίτι» τους μένοντας στο 0-0 με τη Λοριάν. Οι «μαστίφ» ψάχνουν παράλληλα μία άτυπη ρεβάνς για την άδικη ήττα τους στον πρώτο γύρο, όταν είχαν «πατήσει» την Ολιμπίκ, με την τελευταία να «κλέβει» τη νίκη. Παράλληλα το σύνολο του Λοράν Μπλαν δεν... βλέπεται και η απόδοσή του είναι σταθερά μέτρια. Από την άλλη η Λιλ παίζει ωραίο ποδόσφαιρο και δημιουργεί πολλές φάσεις. Βρίσκουμε αξία στον «άσο» και θα τον επιλέξουμε θεωρώντας ότι εύκολα ή δύσκολα θα επιβεβαιωθεί.

• Η ομάδα Λυών νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 4.15 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της ομάδας Λυών, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.58 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λιλ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.24 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λυών δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: X2 με απόδοση 1.97 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λιλ νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.80 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λιλ έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1