Ουτρέχτη - Φίτεσε

11/9/2022 13:15
Κωδ ΟΠΑΠ: 410
1 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 586 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Φίτεσε - Ουτρέχτη στις 14/1/2024

• Θεατές: 15807
90+6'

Η ομάδα Ουτρέχτη είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+6'

90+6'

15807 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Ουτρέχτη: 52%, Φίτεσε: 48%.

90+5'

Ο Ferro κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Vasilios Barkas μπλοκάρει εύκολα

90+4'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

90+4'

Ένας παίκτης από την ομάδα Φίτεσε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά.

90+3'

Ο Sean Klaiber από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Η ομάδα Φίτεσε εκδηλώνει επίθεση

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Ουτρέχτη

90+3'

Ο Nikolai Baden από την ομάδα Φίτεσε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

90+2'

Ο Ferro τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+2'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+2'

Ο Vasilios Barkas από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Ο Ruben Kluivert απομακρύνει τη μπάλα

90+2'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

90+1'

90+1'

Η ομάδα Φίτεσε έχει την κατοχή της μπάλας

90'

Κατοχή: Ουτρέχτη: 53%, Φίτεσε: 47%.

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Φίτεσε

90'

Ο Sondre Tronstad δίνει τη θέση του στον Ferro

90'

89'

Ο Bas Dost είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

89'

89'

Η ομάδα Ουτρέχτη εκδηλώνει επίθεση

88'

88'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Bartosz Bialek από την ομάδα Φίτεσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

88'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

87'

Ο Django Warmerdam από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

87'

87'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Η ομάδα Ουτρέχτη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

86'

Ο Enzo Cornelisse δίνει τη θέση του στον Nikolai Baden

86'

85'

85'

Ο Othman Boussaid δίνει τη θέση του στον Sander van de Streek

85'

84'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Bas Dost στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

84'

Η σέντρα από τον Sean Klaiber από την ομάδα Ουτρέχτη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

84'

83'

Η ομάδα Ουτρέχτη έχει την κατοχή της μπάλας

82'

Ο Vasilios Barkas κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

81'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

81'

Η ομάδα Ουτρέχτη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

81'

Ο Carlens Arcus από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

81'

80'

80'

79'

Κίτρινη κάρτα για τον Maximilian Wittek

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Moussa Sylla

78'

78'

Ο Modibo Sagnan δίνει τη θέση του στον Ruben Kluivert

78'

Ο Djevencio van der Kust δίνει τη θέση του στον Django Warmerdam

77'

Ο Maximilian Wittek επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

77'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Can Bozdogan από την ομάδα Ουτρέχτη ανατρέπει τον Matus Bero

76'

75'

Ο Othman Boussaid από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

75'

75'

Ο Othman Boussaid από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

74'

Ο Kjell Scherpen απομακρύνει τη μπάλα

74'

73'

72'

72'

71'

Το σουτ του Anastasios Douvikas μπλοκάρεται

71'

Ένας παίκτης από την ομάδα Ουτρέχτη στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

71'

Ο Sondre Tronstad κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

70'

70'

70'

Ο Djevencio van der Kust κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

70'

Η ομάδα Φίτεσε ξεκινάει αντεπίθεση

70'

Ο Can Bozdogan από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

69'

69'

Ο Anastasios Douvikas από την ομάδα Ουτρέχτη είχε προσπάθεια εκτός στόχου

69'

Η σέντρα από τον Djevencio van der Kust από την ομάδα Ουτρέχτη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

69'

69'

Ο Mohamed Sankoh από την ομάδα Φίτεσε είναι σε θέση οφσάιντ

69'

Η ομάδα Φίτεσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

68'

Ο Ryan Flamingo από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

67'

Ο Jens Toornstra από την ομάδα Ουτρέχτη το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Maximilian Wittek

67'

66'

Ο Modibo Sagnan απομακρύνει τη μπάλα

66'

65'

Ο Mark van der Maarel κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

64'

64'

63'

63'

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Can Bozdogan από την ομάδα Ουτρέχτη ανατρέπει τον Bartosz Bialek

62'

61'

61'

60'

Καλή ενέργεια από τον Million Manhoef ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

60'

60'

Κατοχή: Ουτρέχτη: 51%, Φίτεσε: 49%.

60'

59'

59'

58'

Η ομάδα Ουτρέχτη κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

57'

Ο Enzo Cornelisse από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

56'

56'

Ο Kacper Kozlowski δίνει τη θέση του στον Million Manhoef

56'

Ο Gabriel Vidovic δίνει τη θέση του στον Mohamed Sankoh

55'

55'

54'

Το σουτ του Melle Meulensteen μπλοκάρεται

54'

54'

Ο Melle Meulensteen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

Ο Moussa Sylla από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

53'

53'

53'

Ο Kjell Scherpen κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Anastasios Douvikas από την ομάδα Ουτρέχτη ανατρέπει τον Enzo Cornelisse

52'

Καλή ενέργεια από τον Othman Boussaid ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

52'

Ο Kjell Scherpen από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

51'

51'

Ο Kjell Scherpen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

51'

Ο Can Bozdogan από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

51'

50'

50'

Καλή ενέργεια από τον Bas Dost ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

50'

Η σέντρα από τον Moussa Sylla από την ομάδα Ουτρέχτη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

50'

49'

48'

Ο Othman Boussaid από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

48'

Ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

47'

47'

47'

47'

47'

Ένας παίκτης από την ομάδα Φίτεσε στέλνει την μπάλα μέσα στην περιοχή με ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά.

46'

46'

46'

Ο Luuk Brouwers δίνει τη θέση του στον Can Bozdogan

46'

Ο Hidde ter Avest δίνει τη θέση του στον Sean Klaiber

46'

45+2'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

45+1'

45'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

44'

44'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ryan Flamingo από την ομάδα Φίτεσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

44'

44'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

43'

43'

43'

Ο Othman Boussaid από την ομάδα Ουτρέχτη προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

42'

42'

Ο Anastasios Douvikas σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Kjell Scherpen ελέγχει την φάση

41'

41'

Ο Maximilian Wittek σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vasilios Barkas ελέγχει την φάση

41'

41'

Ο Moussa Sylla κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Kjell Scherpen μπλοκάρει εύκολα

40'

Η σέντρα από τον Othman Boussaid από την ομάδα Ουτρέχτη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

40'

40'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

40'

39'

Ο Jens Toornstra από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

39'

38'

38'

38'

37'

Ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

37'

37'

Το σουτ του Bartosz Bialek μπλοκάρεται

37'

Ο Kacper Kozlowski τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

36'

36'

36'

36'

Καλή ενέργεια από τον Anastasios Douvikas ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

36'

35'

35'

Κατοχή: Ουτρέχτη: 48%, Φίτεσε: 52%.

35'

Ο Ryan Flamingo απομακρύνει τη μπάλα

34'

34'

34'

33'

Ο Kacper Kozlowski σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vasilios Barkas ελέγχει την φάση

33'

32'

Ο Melle Meulensteen από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

30'

29'

29'

Ο Mark van der Maarel από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

28'

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Modibo Sagnan από την ομάδα Ουτρέχτη ανατρέπει τον Bartosz Bialek

27'

26'

26'

Ο Jens Toornstra από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

25'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

25'

25'

Κατοχή: Ουτρέχτη: 54%, Φίτεσε: 46%.

25'

25'

24'

22'

22'

22'

Ο Hidde ter Avest κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

22'

Ο Matus Bero σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Vasilios Barkas ελέγχει την φάση

21'

Ο Carlens Arcus τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

21'

21'

20'

Κατοχή: Ουτρέχτη: 50%, Φίτεσε: 50%.

20'

Το σουτ του Enzo Cornelisse μπλοκάρεται

20'

Η σέντρα από τον Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

20'

19'

19'

Ο Jens Toornstra τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

19'

18'

16'

16'

Ο Mark van der Maarel απομακρύνει τη μπάλα

16'

Ο Maximilian Wittek τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

16'

16'

15'

Ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

15'

Κατοχή: Ουτρέχτη: 62%, Φίτεσε: 38%.

15'

15'

14'

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Othman Boussaid

12'

12'

Η σέντρα από τον Luuk Brouwers από την ομάδα Ουτρέχτη βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

12'

11'

10'

Κατοχή: Ουτρέχτη: 58%, Φίτεσε: 42%.

10'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Modibo Sagnan από την ομάδα Ουτρέχτη ανατρέπει τον Matus Bero

9'

8'

8'

7'

7'

Ο Djevencio van der Kust από την ομάδα Ουτρέχτη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

6'

5'

Κατοχή: Ουτρέχτη: 68%, Φίτεσε: 32%.

5'

4'

4'

Ο Othman Boussaid από την ομάδα Ουτρέχτη προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

4'

4'

Ο Jens Toornstra από την ομάδα Ουτρέχτη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

3'

2'

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Ουτρέχτη είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadion Galgenwaard, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Έρχονται από νίκες αλλά δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη

H Ουτρέχτη υποδέχεται την Φίτεσε στον «Χάλκενβααρντ» για την 6η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισαν αμφότερες την περασμένη αγωνιστική, με τους γηπεδούχους να επικρατούν εκτός έδρας της Φορτούνα Σιτάρντ και του φιλοξενούμενους εκτός έδρας της Χρόνινγκεν.

Πέτυχε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα επικρατώντας της Φορτούνα Σιτάρντ εκτός έδρας με 4-3. Αν και ήταν καλύτερη, βρίσκοντας ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ στο πρώτο μέρος, στο δεύτερο «μπλόκαρε» επιθετικά και δεν απείλησε ως το 64', που ο Ντοστ άνοιξε το σκορ με σουτ στην κίνηση, ξεφεύγοντας στην πλάτη της άμυνας. Η ισοφάριση ήρθε τρία λεπτά αργότερα, αλλά ακολούθησε ένα επικό σόου του Τάσου Δουβίκα που πέτυχε χατ τρικ ξεκινώντας με ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι (70') που έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του και συνεχίζοντας με δύο γκολ με πανέμορφες ατομικές προσπάθειες (77', 86'), ενώ ενδιάμεσα (84') η Φορτούνα είχε μειώσει με πέναλτι σε 3-2, αλλά τελικά το μόνο που κατάφερε ήταν να διαμορφώσει να τελικό σκορ στο 90'+6'.

«Μελανό» σημείο της αναμέτρησης το γεγονός ό,τι για δεύτερη συνεχόμενη φορά φέτος, οπαδοί της Ουτρέχτης δημιούργησαν μικροεπεισόδια εκτοξεύοντας κροτίδες στον αγωνιστικό χώρο και προκαλώντας μία μικτή διακοπή αρχικά. Η Αστυνομία ανακοίνωσε πως διεξάγει έρευνα για να βρεθούν και να τους απαγορευτεί η είσοδος στο γήπεδο.

Η Ουτρέχτη πήρε βαθμολογική και ψυχολογική ανάσα έτσι, αφού έφτασε τους 5 βαθμούς μετά το το πρώτο της τρίποντο και η πίεση που ένιωθαν όλοι στην ομάδα, με πρώτο τον τεχνικό της Χενκ Φρέιζερ μειώθηκε αισθητά.

«Είναι ένα ματς που θα κριθεί στις λεπτομέρειες, αφού με την Φίτεσε έχουμε αρκετά κοινά, όπως το κακό ξεκίνημα στην Ερεντιβίζιε, αλλά και το γεγονός πως και αυτοί και εμείς είμαστε "καινούργιες" ομάδες ουσιαστικά, μετά τις πολλές αλλαγές που κάναμε στα ρόστερ μας το καλοκαίρι» δήλωσε ο προπονητής της Ουτρέχτης, Χενκ Φρέιζερ.

Αγωνιστικά νέα: Παραμένουν εκτός ο βασικός στόπερ Φαν ντερ Χορν (1/0), οι μεσοεπιθετικοί Ράμσελααρ και Φαν ντερ Στρέικ και ο στόπερ Στ. Γιαγκό. Αμφίβολος ο βασικός στην άμυνα Φίργκεφερ (5/0).Επιτέλους νίκη για την Φίτεσε που επικράτησε εκτός έδρας της Χρόνινγκεν την περασμένη αγωνιστική. Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν την πρωτοβουλία από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και απείλησαν σε δύο περιπτώσεις στο ξεκίνημα με τον Μπιάουεκ, πριν πετύχουν γκολ, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ στο 13'. Το ματς ήταν ισορροπημένο, χωρίς την μεγάλη φάση στην συνέχεια, τουλάχιστον ως το 55' που οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ. τελικά το γκολ το βρήκε όμως η Φίτεσε σε μία από τις αντεπιθέσεις της, με συρτό σουτ του Μπέρο (77'), ενώ στην συνέχεια απείλησε τόσο με κεφαλιά του Κορνελίσε (84') που απομακρύνθηκε στη γραμμή, όσο και με χαμένο τετ-α-τετ του Μπιάουεκ (87') παίρνοντας πάντως τελικά το πολυπόθητο τρίποντο.

Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Φίτεσε στο φετινό πρωτάθλημα και ταυτόχρονα το δεύτερο σερί ματς που μένει αήττητη, μετά το ξεκίνημα με τρεις σερί ήττες. Η ομάδα του Τόμας Λετς έχει να αντιμετωπίσει πολλά προβλήματα φέτος, με την διοικητική αστάθεια να φαίνεται πάντως πως φτάνει στο τέλος της αφού υπάρχει οριστική συμφωνία με τον αμερικανικό όμιλο Common Group για εξαγορά του συλλόγου.

«Παλεύουμε σε κάθε ματς με ό,τι έχουμε, αλλά η πρόσφατη νίκη επί της Χρόνινγκεν μας έδωσε μεγάλη αυτοπεποίθηση και αν είμαστε συγκεντρωμένοι θεωρώ πως μπορούμενα τα καταφέρουμε να φύγουμε με κάτι καλό και από την έδρα της Ουτρέχτης» δήλωσε ο προπονητής της ομάδας του Άρνεμ, Τόμας Λετς.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός παραμένουν οι δύο πρώτοι τερματοφύλακας της ομάδας Σχούπερτ και Σχέρπεν, από το ξεκίνημα της σεζόν.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Πήραν και οι δύο ώθηση μετά τις πρώτες τους νίκες στην φετινή Ερεντιβίζιε, αλλά συνεχίζουν να μην εμπνέουν καμία απολύτως εμπιστοσύνη. Όποια ηττηθεί θα έχει κάνει μεγάλο πισωγύρισμα πάντως, αλλά δεν είναι ομάδες που θα παίξουν για να μην χάσουν. Πλαμε με το αμφίσκορο και αφήνουμε κατά μέρους τα σημεία.

• Η ομάδα Φίτεσε δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.34 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της ομάδας Φίτεσε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.50 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Φίτεσε έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.52 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε