Φίτεσε - Έμεν

22/10/2022 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 500
2 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 559 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Έμεν - Φίτεσε στις 4/2/2023

• Θεατές: 12117
90+5'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Φίτεσε μετά από μία καλή εμφάνιση

90+5'

90+5'

Κατοχή: Φίτεσε: 44%, Έμεν: 56%.

90+4'

Ο Daan Reiziger κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+4'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+3'

Ο Richairo Zivkovic κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+3'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Richairo Zivkovic υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Maximilian Wittek

90+3'

Ο Enzo Cornelisse σταματά επιτυχώς το σουτ

90+3'

Το σουτ του Mohamed Bouchouari μπλοκάρεται

90+2'

Ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+2'

Η ομάδα Έμεν έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Ο Mickey van der Hart κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mohamed Bouchouari από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Romaric Yapi

90'

Ο Carlens Arcus απομακρύνει τη μπάλα

90'

Η σέντρα από τον Ben Scholte από την ομάδα Έμεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90'

89'

Ο Million Manhoef κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

88'

Η ομάδα Έμεν εκδηλώνει επίθεση

87'

Ο Bartosz Bialek δίνει τη θέση του στον Thomas Buitink

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Azzeddine Toufiqui

86'

85'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

85'

Ελεύθερο για την ομάδα Φίτεσε

85'

84'

Ο Ole Romeny δίνει τη θέση του στον Jasin Assehnoun

84'

Ο Rui Mendes δίνει τη θέση του στον Azzeddine Toufiqui

84'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ole Romeny από την ομάδα Έμεν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

84'

Ο Rui Mendes τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

84'

Η σέντρα από τον Richairo Zivkovic από την ομάδα Έμεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

83'

Ο Romaric Yapi από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

83'

83'

Η ομάδα Φίτεσε έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

83'

Ο Romaric Yapi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

82'

Ο Carlens Arcus υποπίπτει σε χέρι

82'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

81'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

81'

Ο Mohamed Bouchouari από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

80'

Κατοχή: Φίτεσε: 46%, Έμεν: 54%.

79'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

Ο Miguel Araujo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Bartosz Bialek.

78'

78'

Ο Kacper Kozlowski δίνει τη θέση του στον Million Manhoef

78'

Ο Gabriel Vidovic δίνει τη θέση του στον Romaric Yapi

78'

77'

Ο Michael Heylen κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

77'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

76'

76'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

76'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

76'

75'

74'

74'

Ο Carlens Arcus από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

74'

Η ομάδα Έμεν έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

74'

Ο Carlens Arcus σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Mickey van der Hart ελέγχει την φάση

73'

Ο Bartosz Bialek κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Keziah Veendorp.

73'

73'

Ο Jari Vlak δίνει τη θέση του στον Ben Scholte

73'

73'

Ο Melle Meulensteen από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

72'

72'

Ο Miguel Araujo από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michael Heylen από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Gabriel Vidovic

70'

Η ομάδα Φίτεσε έχει την κατοχή της μπάλας

69'

Ο Mohamed Bouchouari έδωσε την ασίστ για το γκολ!

68'

Ο Rui Mendes έδωσε την ασίστ για το γκολ.

68'

ΓΚΟΛ! - Ο Mark Diemers σκοράρει μ' ένα δεξί σουτ, με την μπάλα να κοντράρει.

68'

68'

Η σέντρα από τον Mohamed Bouchouari από την ομάδα Έμεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

68'

68'

68'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Keziah Veendorp από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Ryan Flamingo

67'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

67'

66'

65'

Ο Gabriel Vidovic από την ομάδα Φίτεσε είναι σε θέση οφσάιντ

65'

65'

64'

64'

Ο Miguel Araujo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

64'

Η ομάδα Φίτεσε κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

64'

Ο Maximilian Wittek εκτελεί το φάουλ προς την εστία, αλλά ο Mickey van der Hart ελέγχει την φάση

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Miguel Araujo από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Bartosz Bialek

62'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Ole Romeny

62'

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jari Vlak από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Matus Bero

61'

Ελεύθερο για την ομάδα Έμεν

61'

Ο Sondre Tronstad αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

61'

Ο Keziah Veendorp από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

12117 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

60'

60'

60'

Ο Maximilian Wittek αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

59'

Ο Jari Vlak από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

59'

59'

Ο Keziah Veendorp σταματά επιτυχώς το σουτ

58'

Το σουτ του Maximilian Wittek μπλοκάρεται

58'

Το παιχνίδι βρίσκεται σε περίοδο σχετικής αδράνειας, και καμία πλευρά δεν μπορεί να ασκήσει πίεση.

57'

Ο Daan Reiziger από την ομάδα Φίτεσε απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

57'

Ο Jari Vlak κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

57'

56'

Ο Michael Heylen από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

56'

56'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

55'

Ο Michael Heylen σταματά επιτυχώς το σουτ

55'

Το σουτ του Sondre Tronstad μπλοκάρεται

55'

Κατοχή: Φίτεσε: 43%, Έμεν: 57%.

54'

54'

Ο Mark Diemers από την ομάδα Έμεν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

54'

Ο Melle Meulensteen απομακρύνει τη μπάλα

53'

53'

53'

Ο Ryan Flamingo κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

53'

52'

52'

52'

Ο Keziah Veendorp κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

51'

51'

51'

Ο Kacper Kozlowski από την ομάδα Φίτεσε είναι σε θέση οφσάιντ

50'

50'

Ο Richairo Zivkovic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ryan Flamingo.

50'

50'

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Ole Romeny

48'

Ο Ryan Flamingo επιστρέφει στο γήπεδο.

48'

48'

Ο Enzo Cornelisse από την ομάδα Φίτεσε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

48'

48'

47'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Ryan Flamingo να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

47'

Ο Ryan Flamingo είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

47'

47'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ole Romeny για την ομάδα Έμεν. Ο Ryan Flamingo σταματάει την φάση.

46'

46'

Ο Ahmed El Messaoudi δίνει τη θέση του στον Richairo Zivkovic

46'

Ο Julius Dirksen δίνει τη θέση του στον Michael Heylen

46'

45+2'

Ήταν μία θαυμάσια εμφάνιση από την ομάδα Φίτεσε και οι οπαδοί της έχουν λόγους για να διασκεδάσουν κατά τη διάρκεια της ανάπαυλας του ημιχρόνου.

45+2'

45+2'

45+1'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο Maximilian Wittek έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το αριστερό πόδι. Υπέροχη εκτέλεση

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

Ο Julius Dirksen από την ομάδα Έμεν δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

45'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Julius Dirksen για την ομάδα Έμεν. Ο Kacper Kozlowski σταματάει την φάση.

45'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

45'

45'

44'

44'

43'

Ο Sondre Tronstad κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

43'

43'

Ο Ole Romeny είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

43'

42'

Ο Carlens Arcus έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Carlens Arcus από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Ole Romeny

42'

42'

41'

40'

40'

39'

39'

38'

38'

37'

37'

36'

35'

35'

35'

Ο Ryan Flamingo κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Ahmed El Messaoudi.

35'

35'

35'

Ο Ryan Flamingo από την ομάδα Φίτεσε είχε προσπάθεια εκτός στόχου

35'

Ο Gabriel Vidovic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

34'

Η σέντρα από τον Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

34'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mohamed Bouchouari από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Gabriel Vidovic

33'

33'

33'

32'

32'

32'

31'

31'

31'

Κατοχή: Φίτεσε: 45%, Έμεν: 55%.

30'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Carlens Arcus για την ομάδα Φίτεσε. Ο Mark Diemers σταματάει την φάση.

30'

Ο Ryan Flamingo της ομάδας Φίτεσε παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

30'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

29'

Ο Julius Dirksen απομακρύνει τη μπάλα

29'

29'

28'

28'

28'

Ο Ryan Flamingo από την ομάδα Φίτεσε είναι σε θέση οφσάιντ

28'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Kacper Kozlowski αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

27'

26'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Gabriel Vidovic στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

26'

Το σουτ του Bartosz Bialek μπλοκάρεται

26'

Ο Kacper Kozlowski τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

26'

25'

25'

25'

Κατοχή: Φίτεσε: 48%, Έμεν: 52%.

24'

Ο Carlens Arcus κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

24'

23'

Η σέντρα από τον Mark Diemers από την ομάδα Έμεν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

23'

23'

23'

23'

Καλή ενέργεια από τον Miguel Araujo ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

23'

22'

Ο Mark Diemers από την ομάδα Έμεν εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

22'

22'

22'

21'

21'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ahmed El Messaoudi από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Maximilian Wittek

21'

Ο Maximilian Wittek κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

20'

20'

20'

20'

Κατοχή: Φίτεσε: 47%, Έμεν: 53%.

20'

19'

19'

18'

17'

17'

Η ομάδα Έμεν κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

17'

Ο Ole Romeny κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

17'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Matus Bero από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Jeroen Veldmate

16'

16'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ryan Flamingo από την ομάδα Φίτεσε αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

16'

15'

Κατοχή: Φίτεσε: 51%, Έμεν: 49%.

15'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mark Diemers από την ομάδα Έμεν ανατρέπει τον Kacper Kozlowski

15'

Ο Jeroen Veldmate από την ομάδα Έμεν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

14'

Ο Jeroen Veldmate απομακρύνει τη μπάλα

14'

14'

13'

Ο Ahmed El Messaoudi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Maximilian Wittek

13'

13'

12'

12'

11'

11'

11'

11'

Ο Maximilian Wittek από την ομάδα Φίτεσε εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

10'

10'

10'

10'

Ο Mark Diemers από την ομάδα Έμεν είναι σε θέση οφσάιντ

9'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Έμεν δεν μετράει λόγω οφσάιντ.

9'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΓΚΟΛ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός γκολ.

9'

Ο Rui Mendes έδωσε την ασίστ για το γκολ!

8'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Έμεν σκοράρει! Ο Mark Diemers βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

8'

Ο Ole Romeny τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

8'

7'

7'

Ο Jeroen Veldmate κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

7'

6'

6'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sondre Tronstad από την ομάδα Φίτεσε ανατρέπει τον Ahmed El Messaoudi

6'

6'

5'

5'

Κατοχή: Φίτεσε: 75%, Έμεν: 25%.

5'

5'

4'

3'

3'

2'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ole Romeny για την ομάδα Έμεν. Ο Enzo Cornelisse σταματάει την φάση.

2'

2'

Το σουτ του Carlens Arcus μπλοκάρεται

1'

1'

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Η ομάδα Φίτεσε είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Gelredome, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Έχει ειδικό βάρος η Φίτεσε

Η Φίτεσε υποδέχεται την Έμεν για την 11η αγωνιστική της Ερεντιβίζιε. Από εκτός έδρας νίκη επί της Καμπούρ, αλλά και αποκλεισμό σοκ στο Κύπελλο, προέρχονται οι γηπεδούχοι, από εντός έδρας ισοπαλία με την Φόλενταμ οι φιλοξενούμενοι.

Γνώρισε ντροπιαστικό αποκλεισμό από το Κύπελλο από την Κοζάκεν Μπόις της 3ης κατηγορίας, αφού ηττήθηκε στα πέναλτι ύστερα από το 2-2 στην κανονική διάρκεια και την παράταση κι ενώ προηγήθηκε μάλιστα δύο φορές. Νωρίτερα πάντως έβγαλε αντίδραση και νίκησε με το ευρύ 3-0 στην έδρα της Καμπούρ. Η Φίτεσε έδειξε εντελώς διαφορετικό πρόσωπο και κυριάρχησε στο ματς παίρνοντας το προβάδισμα στο 20' με προβολή του Φλαμίνγκο έπειτα από εκτέλεση φάουλ. Χωρίς να απειληθεί ουσιαστικά και ελέγχοντας πλήρως το παιχνίδι βρήκε δεύτερο τέρμα στο 74' με όμορφο σουτ του Κοζλόβσκι, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τρόνσταντ με σουτ μέσα από την περιοχή ύστερα από φάση διαρκείας. Στο 86' ο Κοζλόβσκι «σημάδεψε» το δοκάρι σε τετ-α-τετ και έχασε την ευκαιρία να διευρύνει ακόμα περισσότερο τη νίκη των φιλοξενούμενων.

Η Φίτεσε πήρε έτσι την πρώτη της νίκη με τον Φιλίπ Κοκού στον πάγκο και ταυτόχρονα βαθμολογική ανάσα αφού ανέβηκε στους 8 πόντους, ισοβαθμώντας με την Χρόνινγκεν στην 16η θέση, που οδηγεί στα μπαράζ παραμονής.

«Χρειαζόμαστε βαθμούς για να σκαρφαλώσουμε στο βαθμολογικό πίνακα. Θέλω να δω αντίδραση από τους παίκτες μου μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο. Να δείξουν χαρακτήρα και συγκέντρωση, σε αντίθεση με την ντροπιαστική εικόνα που είχαμε στο Κύπελλο» δήλωσε ο τεχνικός της ομάδας του Άρνεμ, Φιλίπ Κοκού.

Αγωνιστικά νέα: Νοκ άουτ ο γκολκίπερ Σχέρπεν (7/0) και ο αριστερός μπακ Ντάικς, που αποκτήθηκε το καλοκαίρι αλλά δεν έχει αγωνιστεί ακόμα ούτε λεπτό. Κατάφερε να αποκλείσει έστω και δύσκολα την ερασιτεχνική ADO 20 στο Κύπελλο, επικρατώντας 2-1 στην παράταση και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου. Στην Ερεντιβίζιε συνεχίζει να έχει πάντως αρκετά προβλήματα. «Κόλλησε» στο 1-1 εντός έδρας με την εξίσου «νεοφώτιστη» Φόλενταμ και έμεινε μαζί της «αγκαλιά» στον πάτο της βαθμολογίας με 6 βαθμούς.

Η Έμεν ήταν ανώτερη, αλλά σπατάλησε σπουδαίες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ στο πρώτο μέρος με τον Ελ Μεσαουντί να είναι πρωταγωνιστής στις περισσότερες, είτε ως εκτελεστής είτε ως δημιουργός. Αφού όμως δεν πέτυχε γκολ τελικά το δέχτηκε στο 64' με τον Ελ Μεσαουντί να βρίσκει τελικά τον στόχο με κοντινή προβολή στο 67' ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1, αφού ως το τέλος και οι δύο ομάδες αντιμετώπισαν φοβικά το ματς και έδωσαν προτεραιότητα κυρίως στον να μην ηττηθούν.

«Κόντρα στην Φίτεστε, που παρά τα προβλήματά της παραμένει ποιοτική ομάδα, θέλουμε να δείξουμε κάτι διαφορετικό σε σχέση με το ματς του Κυπέλλου, που παρά την πρόκριση ήμαστε πολύ κακοί» δήλωσε ο κόουτς Λουκίν, που βλέπει την ομάδα του να παραμένει η χειρότερη επίθεση της Ερεντιβίζιε μαζί με αυτήν της Καμπούρ, αφού δεν εκμεταλλεύεται τις όποιες ευκαιρίες δημιουργεί και έχει σημειώσει μόλις οκτώ τέρματα.

Αγωνιστικά νέα: Εξέτισε κι επιστρέφει ο βασικός στόπερ Αραούχο (9/0), αλλά νοκ άουτ τέθηκε ο βασικός μέσος Μπερναντού (10/1), ενώ αμφίβολος είναι ο μέσος Ελ Μεσαουντί (3/0). Εκτός παραμένουν οι τραυματίες μπακ Μπουρνέτ (6/0) και Χάρντεφελντ (6/0) όπως και ο αμυντικός μέσος Κίφτενμπελντ (1/0), αλλά και οι επιθετικοί Λίντερ και Γκιουτσλού.

Γιώργος Χρονόπουλος Αθλητικογράφος

Η Φίτεσε έχει ανέβει ψυχολογικά μετά το διπλό στην έδρα της Καμπούρ παρά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο μεσοβδόμαδα, όπου παρατάχθηκε με αρκετές αλλαγές. Κρίσιμο το ματς με την Έμεν, στο οποίο θα παίξει ρόλο η έδρα αλλά και το ειδικό βάρος που έχει ο σύλλογος του Άρνεμ συγκριτικά με τους νεοφώτιστους. Έχει λογική και αξία το ποντάρισμα στον άσο, αφού εκτός όλων των άλλων, όπως το έντονο βαθμολογικό κίνητρο, οι γηπεδούχοι ψάχνονται να βγάλουν και αντίδραση μετά το «κάζο» μεσοβδόμαδα.

• Η ομάδα Έμεν δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 11 από 12 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.18 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Έμεν έχασε στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας στη διοργάνωση Ερεντιβίζιε.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.70 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 αγώνες της ομάδας Φίτεσε, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.84 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Φίτεσε έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 4.85 στον ΟΠΑΠ
  • Στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες της ομάδας Έμεν, μπήκαν λιγότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Under με απόδοση 1.90 στον ΟΠΑΠ

ΟΛΛΑΝΔΙΑ: Ερεντιβίζιε