Αλαβές - Κάντιθ

22/5/2022 21:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 694
0 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 706 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Αλαβές - Κάντιθ στις 19/1/2024

• Θεατές: 11138
90+6'

Η ομάδα Κάντιθ είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+6'

90+6'

11138 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Αλαβές: 49%, Κάντιθ: 51%.

90+5'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

Ελεύθερο για την ομάδα Αλαβές

90+4'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

90+3'

Η ομάδα Αλαβές έχει την κατοχή της μπάλας

90+2'

Η ομάδα Αλαβές εκδηλώνει επίθεση

90+2'

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90'
Απόκρουση

Ο Luis Hernandez απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90'
Σέντρα

Ο Javi Lopez κάνει τη σέντρα

90'

Η ομάδα Αλαβές κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90'

90'

Η ομάδα Κάντιθ εκδηλώνει επίθεση

89'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

88'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να μην καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Αλαβές!

86'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

86'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ υποπίπτει σε πέναλτι.

86'

Ο Marc Tenas από την ομάδα Αλαβές προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

85'
Σέντρα

85'

85'

85'

Κατοχή: Αλαβές: 47%, Κάντιθ: 53%.

84'

Η ομάδα Κάντιθ έχει την κατοχή της μπάλας

83'

83'

Ο Oussama Idrissi δίνει τη θέση του στον Salvi Sanchez

83'

Ο Lucas Perez δίνει τη θέση του στον Tomas Alarcon

81'

81'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Anthony Lozano ανέτρεψε τον Antonio Moya από πίσω και δόθηκε φάουλ

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oussama Idrissi από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Unai Ropero

80'

Κατοχή: Αλαβές: 45%, Κάντιθ: 55%.

80'
Απόκρουση

Ο Alfonso Espino απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

80'
Σέντρα

Ο Manuel Vallejo κάνει τη σέντρα

80'

79'

Ο Pere Pons δίνει τη θέση του στον Antonio Moya

79'

Ο Manu Garcia δίνει τη θέση του στον Unai Ropero

78'

Ο Anthony Lozano από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

78'

Η ομάδα Κάντιθ ξεκινάει αντεπίθεση

78'

76'

Ο Isaac Carcelen έδωσε την ασίστ για το γκολ.

76'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Anthony Lozano σκοράρει με το αριστερό πόδι!

76'
Σέντρα

Ο Isaac Carcelen κάνει τη σέντρα

76'
Σέντρα

Ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

76'

75'

Η βροχή κάνει δύσκολες τις συνθήκες για τους παίκτες

75'

Φράγμα από τον Jose Mari, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Manu Garcia. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

75'

75'

Καλή ενέργεια από τον Alfonso Espino ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

74'
Σέντρα

Ο Jose Mari κάνει τη σέντρα

74'

74'

Ο Fali δίνει τη θέση του στον Juan Cala

72'

Ο Ruben Alcaraz δίνει τη θέση του στον Jose Mari

72'

Ο Alvaro Negredo δίνει τη θέση του στον Anthony Lozano

72'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Marc Tenas για την ομάδα Αλαβές. Ο Fali σταματάει την φάση.

71'

71'

Ο Antonio Sivera κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

70'
Σέντρα

70'

Κατοχή: Αλαβές: 46%, Κάντιθ: 54%.

69'

69'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

68'

68'

Ο Oussama Idrissi από την ομάδα Κάντιθ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

68'

Ο Alvaro Negredo από την ομάδα Κάντιθ δίνει πάσα με το κεφάλι σε έναν συμπαίκτη του.

68'

Ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

67'

67'

66'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Miguel de la Fuente για την ομάδα Αλαβές. Ο Alfonso Espino σταματάει την φάση.

65'
Απόκρουση

Ο Isaac Carcelen απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

65'
Σέντρα

Ο Marc Tenas κάνει τη σέντρα

65'

65'

65'

64'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

64'
Σέντρα

Ο Lucas Perez κάνει τη σέντρα

64'
Σέντρα

Ο Alfonso Espino κάνει τη σέντρα

64'
Απόκρουση

Ο Nahuel Tenaglia απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

64'
Σέντρα

Ο Ruben Sobrino κάνει τη σέντρα

63'

Η ομάδα Κάντιθ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

63'

Ο Martin Aguirregabiria δίνει τη θέση του στον Marc Tenas

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oussama Idrissi από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Martin Aguirregabiria

62'

62'
Σέντρα

62'

62'
Σέντρα

Ο Isaac Carcelen από την ομάδα Κάντιθ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

61'

61'

61'
Απόκρουση

Ο Ximo Navarro απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

61'
Σέντρα

60'

60'

60'

60'

Η ομάδα Αλαβές παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

59'

Ο Ruben Duarte δίνει τη θέση του στον Javi Lopez

59'

Ο Jason δίνει τη θέση του στον Manuel Vallejo

59'

Ο Lucas Perez αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

58'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Ruben Sobrino για την ομάδα Κάντιθ. Ο Ruben Duarte σταματάει την φάση.

57'

56'

Ο Alex Fernandez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Manu Garcia

56'
Σέντρα

Ο Ruben Alcaraz από την ομάδα Κάντιθ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

56'
Απόκρουση

56'
Σέντρα

Ο Oussama Idrissi κάνει τη σέντρα

55'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

55'
Απόκρουση

55'
Σέντρα

55'

Κατοχή: Αλαβές: 48%, Κάντιθ: 52%.

55'

54'

53'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

52'

52'

52'

Καλή ενέργεια από τον Oussama Idrissi ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

51'

Το σουτ του Ruben Sobrino μπλοκάρεται

51'

Η ομάδα Κάντιθ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

51'

Ο Ximo Navarro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Isaac Carcelen

50'

50'
Απόκρουση

Ο Jeremias Ledesma απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

50'

Ο Ruben Duarte από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

50'

Ο Ruben Sobrino τιμωρείται για σπρώξιμο στον Manu Garcia

49'

49'

48'

47'

47'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Luis Hernandez από την ομάδα Κάντιθ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

47'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

46'

46'

45+2'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+2'

45+2'

45+2'

Ελεύθερο για την ομάδα Κάντιθ

45+1'

45+1'
Απόκρουση

45+1'
Σέντρα

Ο Ruben Duarte κάνει τη σέντρα

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

Κατοχή: Αλαβές: 50%, Κάντιθ: 50%.

45'

Η ομάδα Κάντιθ παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

44'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Martin Aguirregabiria από την ομάδα Αλαβές αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

44'

Ο Jason από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

44'
Σέντρα

Ο Ruben Duarte από την ομάδα Αλαβές προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

44'

44'
Απόκρουση

43'
Σέντρα

43'

Τόσο κοντά! Ο Ruben Sobrino έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά η κεφαλιά του απομακρύνεται από τον Antonio Sivera!

43'

43'
Γέμισμα

Ο Alex Fernandez εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

42'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nahuel Tenaglia από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Alfonso Espino

42'

41'

Ο Jeremias Ledesma κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

41'

Ο Jason από την ομάδα Αλαβές βρίσκει τον συμπαίκτη του με τακουνάκι.

41'
Σέντρα

Ο Nahuel Tenaglia κάνει τη σέντρα

40'

40'

39'

39'

38'

38'

Ο Alfonso Espino αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

38'
Απόκρουση

37'

37'

Ο Oussama Idrissi αναγκάζει τον Antonio Sivera σε μία καλή απόκρουση και η μπάλα φεύγει κόρνερ!

37'
Γέμισμα

Ο Lucas Perez εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

36'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Duarte από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Isaac Carcelen

36'

35'

35'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mamadou Loum Ndiaye από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Ruben Sobrino

34'

34'

33'

Ο Florian Lejeune επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

32'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Fali από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Miguel de la Fuente

32'

31'

31'

Ο Florian Lejeune από την ομάδα Αλαβές το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alvaro Negredo

30'
Απόκρουση

30'
Σέντρα

30'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Ruben Sobrino από την ομάδα Κάντιθ ανατρέπει τον Jason

28'

28'

Ο Jason επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

27'

Ο Luis Hernandez από την ομάδα Κάντιθ δέχεται κίτρινη κάρτα μετά από επικίνδυνο μαρκάρισμα σε αντίπαλο παίκτη.

27'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Luis Hernandez για την ομάδα Κάντιθ. Ο Miguel de la Fuente σταματάει την φάση.

26'

26'

Ο Pere Pons αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

26'
Απόκρουση

Ο Alvaro Negredo απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

26'

25'

Έχουμε ένα καλό μακρινό σουτ από τον Mamadou Loum Ndiaye και ο Jeremias Ledesma αναγκάζεται σε απόκρουση. Κόρνερ.

25'

Κατοχή: Αλαβές: 44%, Κάντιθ: 56%.

24'

24'

23'

23'
Σέντρα

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

22'

22'

21'

21'

21'

Το σουτ του Miguel de la Fuente μπλοκάρεται

20'

20'

20'

19'

19'

Ο Martin Aguirregabiria από την ομάδα Αλαβές το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Alex Fernandez

18'

17'

17'

16'

16'

Καλή ενέργεια από τον Jason ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

15'
Σέντρα

15'

15'

15'

Ο Oussama Idrissi από την ομάδα Κάντιθ είναι σε θέση οφσάιντ

14'
Απόκρουση

14'
Σέντρα

14'

14'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Ximo Navarro από την ομάδα Αλαβές αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

14'
Σέντρα

Ο Jason κάνει τη σέντρα

14'
Απόκρουση

13'
Σέντρα

Ο Manu Garcia κάνει τη σέντρα

13'

Ο Jason από την ομάδα Αλαβές εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

13'

Ο Miguel de la Fuente από την ομάδα Αλαβές είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

13'

Ο Ruben Sobrino τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Duarte

12'

12'

Ο Fali από την ομάδα Κάντιθ προσπαθεί να βρει με κεφαλιά τον συμπαίκτη του αλλά ένας αντίπαλος παρεμβαίνει.

12'

Ο Alex Fernandez από την ομάδα Κάντιθ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

11'
Σέντρα

11'

Ο Oussama Idrissi από την ομάδα Κάντιθ κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

10'

10'

Ο Oussama Idrissi πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

10'

Κατοχή: Αλαβές: 54%, Κάντιθ: 46%.

10'

Ο Ruben Duarte τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ruben Sobrino

9'

Ο Miguel de la Fuente τιμωρείται για σπρώξιμο στον Isaac Carcelen

8'

Ο Isaac Carcelen τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jason

7'

7'

6'
Κακό κοντρόλ

Ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ έκανε κακή επαφή με τη μπάλα και δεν εκμεταλλεύτηκε την σέντρα του συμπαίκτη του.

6'

Ο Lucas Perez από την ομάδα Κάντιθ πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

6'

5'

Ο Alvaro Negredo σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Antonio Sivera ελέγχει την φάση

5'

Ο Manu Garcia από την ομάδα Αλαβές κάνει μία πάσα στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας αλλά «κόβεται από τον αντίπαλο.

5'

5'

Το σουτ του Nahuel Tenaglia μπλοκάρεται

4'

4'

3'

3'
Σέντρα

Ο Alfonso Espino από την ομάδα Κάντιθ κάνει την σέντρα αλλά δεν βρίσκει στόχο

3'

2'

Ο Isaac Carcelen από την ομάδα Κάντιθ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mamadou Loum Ndiaye

2'

1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jason από την ομάδα Αλαβές ανατρέπει τον Isaac Carcelen

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Η ομάδα Αλαβές είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Estadio Mendizorroza, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Δεν εξαρτάται μόνο από την Κάντιθ

Η Αλαβές δεν τα κατάφερε την προηγούμενη αγωνιστική και υποβιβάστηκε μαθηματικά και τώρα υποδέχεται την Κάντιθ που θέλει νίκη για να ελπίζει σε σωτηρία.

Έπαιζε την ζωή της στην έδρα της Λεβάντε, αλλά έχασε με 3-1, παρότι προηγήθηκε και επιβεβαίωσε τον υποβιβασμό της. Η Αλαβές έδειξε μια πολύ μέτρια εικόνα την ημέρα που παιζόταν η σωτηρία της στη μεγάλη κατηγορία. Ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και πήρε το προβάδισμα με τον Χοσελού στο 36' και απειλήθηκε ελάχιστα από την αντίπαλο της. Όμως, στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν με την Λεβάντε να έχει την υπεροχή και να ισοφαρίζει με κεφαλιά του Ντουάρτε στο 53' και να κάνει την ανατροπή στο 74' με τον Ρότζερ Μάρτι, ενώ το αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μοράλες στις καθυστερήσεις. Στο 90+7' έμεινε και με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Εσκαλάντε. Αυτό που θέλει είναι να κλείσει μια κακή σεζόν με ψηλά το κεφάλι και του χρόνου να πάρει την άνοδο ξανά για τη LaLiga.«Συναισθηματικά έχουμε καταρρεύσει. Είμαι πολύ πληγωμένος και απογοητευμένος που δεν μπόρεσα να δώσω χαρά στους φιλάθλους. Είναι μια πολύ οδυνηρή κατάσταση. Οι παίκτες είναι άνθρωποι όπως και οι υπόλοιποι. Είναι ένα παιχνίδι μεγάλης αγωνίας και έντασης. Μπαίνεις μέσα γνωρίζοντας ότι δεν εξαρτάσαι από τον εαυτό σου. Είναι δύσκολο να εξηγήσω τι συνέβη στο δεύτερο ημίχρονο από αντικειμενική σκοπιά, καταλαβαίνω την αγανάκτηση και την απογοήτευση. Η ομάδα ήθελε και προσπάθησε» είπε ο προπονητής Χούλιο Βελάσκεθ που θα κάτσει για τελευταία φορά στον πάγκο της.

Αγωνιστικά Νέα: Τιμωρημένος είναι ο χαφ Εσκαλάντε (17/5), αλλά εξέτισε και επιστρέφει ο μέσος Λουμ (31/2).

Κόντρα στην μισή Ρεάλ Μαδρίτης (απουσίαζαν Μπενζεμά, Βινίσιους, Κουρτουά, Μόντριτς) δεν τα κατάφερε στην έδρα της και πήρε την ισοπαλία με 1-1, που δεν της διασφαλίζει την παραμονή στην κατηγορία και δεν είναι και στο χέρι της, αφού εξαρτάται από άλλα αποτελέσματα. Θα παλέψει για την παραμονή της μέχρι και την τελευταία αγωνιστική, όπου θα βρεθεί αντιμέτωπη με την Αλαβές και δεν υπερτερεί στην ισοβαθμία με τη Μαγιόρκα.

Απέναντι στη Ρεάλ Μαδρίτης βρέθηκε να χάνει από το πρώτο πεντάλεπτο με γκολ του Μαριάνο Ντίας, αλλά στη συνέχεια ισορρόπησε την αναμέτρηση και ισοφάρισε με τον Σομπρίνο στο 37΄. Η Κάντιθ είχε την υπεροχή και τις ευκαιρίες με τον Αλβάρο Νεγρέδο να είναι ο μοιραίος, αφού αστόχησε σε πέναλτι στο 61ο λεπτό με τον Λούνιν να του λέει όχι και σε άλλες περιπτώσεις.

«Το να μιλάμε για έναν τέτοιο αγώνα είναι περίπλοκο. Λίγες περισσότερες ευκαιρίες μπορούν να δημιουργηθούν για να κερδίσουμε μια ομάδα όπως η Ρεάλ Μαδρίτης. Παρά το αρχικό γκολ, η ομάδα δημιούργησε πολλές, πολλές ευκαιρίες και ζητούσαμε πέναλτι. Κοιτάξτε πώς αλλάζει το ποδόσφαιρο. Στο 90ο λεπτό των αγώνων ήμασταν εκτός ζώνης υποβιβασμού και το γκολ της Μαγιόρκα στο 92' μας έβαλε μέσα. Αλλά είμαι εκνευρισμένος και αυτό που με θυμώνει είναι ότι δημιουργήσαμε ξανά πολλές ευκαιρίες, ξανά δώδεκα κόρνερ και αυτό δείχνει ότι η ομάδα θέλει. Πρέπει να πάμε στη Βιτόρια για να κερδίσουμε και ελπίζουμε σε ένα καλό αποτέλεσμα στον άλλον αγώνα» τόνισε ο προπονητής Σέρχιο Γκονθάλεθ.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός αποστολής έμεινε ο μπακ Ακαπό (25/0). Αμφίβολοι δίνονται ο χαφ Σαν Εμετέριο (12/0), ο εξτρέμ Αλέχο (20/2) και ο στόπερ Χαρογιάν (17/1).

Γιώργος Βροντάκης Αθλητικογράφος

Η Αλαβές υποβιβάστηκε και μαθηματικά την προηγούμενη αγωνιστική και είναι αδιάφορη βαθμολογικά στο ματς με την Κάντιθ, η οποία παίζει για την ζωή της, αλλά δεν εξαρτάται μόνο από αυτήν και δεν υπερτερεί στην ισοβαθμία με τη Μαγιόρκα. Οι φιλοξενούμενοι θέλουν τη νίκη ή καλύτερο αποτέλεσμα από τη Μαγιόρκα ή τη Γρανάδα για να ελπίζουν. Θα παίξουν για το τρίποντο και θα τους εμπιστευτούμε. Διπλό από εμάς.

• Στους τελευταίους 5 αγώνες της ομάδας Αλαβές, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λα Λίγκα).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.68 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Αλαβές ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας στη διοργάνωση Λα Λίγκα.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.15 στον ΟΠΑΠ

ΙΣΠΑΝΙΑ: Λα Λίγκα