21+

Νόρτζελαντ - Παρτιζάν

24/8/2023 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 790
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 250 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Παρτιζάν - Νόρτζελαντ στις 31/8/2023

• Θεατές: 4120
90+5'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Νόρτζελαντ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+5'

90+5'

4120 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+5'

Κατοχή: Νόρτζελαντ: 67%, Παρτιζάν: 33%.

90+5'

Η ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90+4'
Γκολ

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ! - Αφού είδε ξανά τη φάση, ο διαιτητής γνωστοποίησε ότι το γκολ για την ομάδα Νόρτζελαντ δεν μετράει επειδή έχει προηγηθεί φάουλ.

90+4'

VAR - ΓΚΟΛ! Ο διαιτητής σταμάτησε το παιχνίδι. Γίνεται έλεγχος του VAR, πιθανό γκολ για την ομάδα Νόρτζελαντ

90+3'

Κίτρινη κάρτα για τον Nikola Antic

90+3'

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ! Η ομάδα Νόρτζελαντ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και ο Conrad Harder βάζει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

90+3'

Ο Conrad Harder υποπίπτει σε χέρι

90+3'

Καλή ενέργεια από τον Daniel Svensson ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+3'

Ο Jeppe Tverskov τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

90+3'

Ο Mads Kristian Hansen από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

90+3'

Ο Aleksandar Scekic απομακρύνει τη μπάλα

90+3'

90+2'

Η ομάδα Νόρτζελαντ έχει την κατοχή της μπάλας

90+1'

Ο Samed Bazdar κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Samed Bazdar από την ομάδα Παρτιζάν ανατρέπει τον Daniel Svensson

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90+1'

90'

90'

Ελεύθερο για την ομάδα Νόρτζελαντ

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Oliver Antman από την ομάδα Νόρτζελαντ ανατρέπει τον Bebras Natcho

89'
Ολοκληρώθηκε

Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΥ VAR ΤΕΛΕΙΩΣΕ - Δεν θα υπάρξει κάποια αλλαγή απόφασης μετά τον έλεγχο του VAR.

88'

88'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Ο Mihajlo Ilic στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του!

87'

Η ομάδα Νόρτζελαντ εκδηλώνει επίθεση

86'

Ο Saldanha δίνει τη θέση του στον Nemanja Trifunovic

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Svetozar Markovic από την ομάδα Παρτιζάν ανατρέπει τον Conrad Harder

85'

85'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Martin Frese από την ομάδα Νόρτζελαντ ανατρέπει τον Nemanja Nikolic

85'

Ο Mads Kristian Hansen χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

85'

Καλή ενέργεια από τον Mads Kristian Hansen ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Παρτιζάν

83'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Mads Kristian Hansen αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

82'

Ο Marcus Ingvartsen δίνει τη θέση του στον Mads Kristian Hansen

82'

Ο Ibrahim Osman δίνει τη θέση του στον Conrad Harder

82'

Ο Ibrahim Osman από την ομάδα Νόρτζελαντ είναι σε θέση οφσάιντ

81'

80'

79'

79'

Ο Ibrahim Osman χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

79'

Καλή ενέργεια από τον Ibrahim Osman ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

79'

78'

Ο Xander Severina δίνει τη θέση του στον Nemanja Nikolic

77'

Ο Oliver Antman από την ομάδα Νόρτζελαντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

76'

75'

Κατοχή: Νόρτζελαντ: 66%, Παρτιζάν: 34%.

74'

Ο Mohammed Diomande δίνει τη θέση του στον Mario Dorgeles

74'

Ο Kian Hansen δίνει τη θέση του στον Lucas Hey

74'

73'

Ο Oliver Antman έδωσε την ασίστ για το γκολ.

73'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Oliver Villadsen της ομάδας Νόρτζελαντ «τσιμπάει» την μπάλα με το αριστερό! Εύκολο τελείωμα για τον Oliver Villadsen

73'

Ο Oliver Antman τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

73'

72'

71'

Ο Jeppe Tverskov κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

71'

Ο Bebras Natcho από την ομάδα Παρτιζάν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

71'

Ο Oliver Villadsen απομακρύνει τη μπάλα

71'

Η ομάδα Παρτιζάν εκδηλώνει επίθεση

70'

Κατοχή: Νόρτζελαντ: 65%, Παρτιζάν: 35%.

70'

Η ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

69'

Η ομάδα Παρτιζάν εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

68'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marcus Ingvartsen της ομάδας Νόρτζελαντ μετουσιώνει σε γκολ το πέναλτι με το αριστερό πόδι! Ο Aleksandar Jovanovic επέλεξε τη λάθος γωνία.

67'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Aleksandar Scekic, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

67'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Aleksandar Scekic κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Aleksandar Scekic αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

67'

Η ομάδα Νόρτζελαντ ξεκινάει αντεπίθεση

67'

Ο Svetozar Markovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mohammed Diomande

66'

66'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Saldanha από την ομάδα Παρτιζάν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

66'

Ο Bebras Natcho από την ομάδα Παρτιζάν εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

65'

Ο Kian Hansen σταματά επιτυχώς το σουτ

65'

Το σουτ του Saldanha μπλοκάρεται

65'

64'

Ο Ibrahim Osman τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arandjel Stojkovic

64'

64'

Ο Aldo Kalulu απομακρύνει τη μπάλα

63'

Το σουτ του Ibrahim Osman μπλοκάρεται

63'

Ο Mohammed Diomande χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

63'

Καλή ενέργεια από τον Mohammed Diomande ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

63'

Η ομάδα Νόρτζελαντ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

63'

Καλή ενέργεια από τον Svetozar Markovic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

62'

Ο Bebras Natcho από την ομάδα Παρτιζάν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

62'

Ο Martin Frese απομακρύνει τη μπάλα

62'

62'

62'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mihajlo Ilic από την ομάδα Παρτιζάν αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

62'

Η σέντρα από τον Bebras Natcho από την ομάδα Παρτιζάν βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeppe Tverskov από την ομάδα Νόρτζελαντ ανατρέπει τον Saldanha

61'

60'

60'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Mohammed Diomande από την ομάδα Νόρτζελαντ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

60'

Η σέντρα από τον Oliver Villadsen από την ομάδα Νόρτζελαντ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

60'

60'

59'

Ο Franck Kanoute δίνει τη θέση του στον Samed Bazdar

59'

Ο Queensy Menig είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Aldo Kalulu

58'

Ο Queensy Menig είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

58'

57'

56'

56'

56'

Ο Nikola Antic απομακρύνει τη μπάλα

55'

Ο Arandjel Stojkovic σταματά επιτυχώς το σουτ

55'

55'

Ο Mohammed Diomande τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

55'

55'

Ο Xander Severina από την ομάδα Παρτιζάν είναι σε θέση οφσάιντ

55'

Κατοχή: Νόρτζελαντ: 64%, Παρτιζάν: 36%.

55'

54'

Ο Benjamin Nygren δίνει τη θέση του στον Oliver Antman

54'

Ο Mohammed Diomande από την ομάδα Νόρτζελαντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

54'

Ο Ibrahim Osman τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

53'

53'

53'

52'

Ο Queensy Menig από την ομάδα Παρτιζάν είναι σε θέση οφσάιντ

52'

52'

Ο Arandjel Stojkovic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

51'

Ο Martin Frese από την ομάδα Νόρτζελαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

50'

50'

50'

49'

49'

Ο Franck Kanoute αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

49'

Ο Arandjel Stojkovic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andreas Hansen ελέγχει την φάση

49'

Ο Mohammed Diomande από την ομάδα Νόρτζελαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kian Hansen από την ομάδα Νόρτζελαντ ανατρέπει τον Saldanha

47'

Η ομάδα Παρτιζάν εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

47'

Ο Daniel Svensson τιμωρείται για σπρώξιμο στον Franck Kanoute

46'

46'

45+3'

Η ομάδα Νόρτζελαντ παρουσιάζει το καλύτερο πρόσωπο σ' αυτό το ημίχρονο

45+3'

45+3'

Κατοχή: Νόρτζελαντ: 70%, Παρτιζάν: 30%.

45+3'

Ο Daniel Svensson από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

45+3'

Ο Xander Severina απομακρύνει τη μπάλα

45+2'

Ο Daniel Svensson από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

45+2'

45+2'

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

45+1'

Ο Martin Frese τιμωρείται για σπρώξιμο στον Bebras Natcho

45+1'

Ο Daniel Svensson από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

45'

Ο Arandjel Stojkovic απομακρύνει τη μπάλα

45'

45'

Κατοχή: Νόρτζελαντ: 69%, Παρτιζάν: 31%.

45'

44'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Aleksandar Jovanovic, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

43'

42'

ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο Nikola Antic κάνει χέρι εντός περιοχής. Έντονες διαμαρτυρίες από τον Nikola Antic αλλά ο διαιτητής δε συγκινείται

42'

41'

41'

Ο Marcus Ingvartsen χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

41'

Ο Marcus Ingvartsen από την ομάδα Νόρτζελαντ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

41'

ΔΟΚΑΡΙ! Αγγίζει το γκολ ο Ibrahim Osman αλλά το τελείωμα του βρίσκει στο δοκάρι!

40'

40'

40'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Mihajlo Ilic ανέτρεψε τον Mohammed Diomande από πίσω και δόθηκε φάουλ

39'

Ο Marcus Ingvartsen κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Aleksandar Jovanovic μπλοκάρει εύκολα

38'

38'

38'

Ο Daniel Svensson από την ομάδα Νόρτζελαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

37'

37'

37'

Ο Bebras Natcho επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

36'

Ο Mohammed Diomande τιμωρείται για σπρώξιμο στον Franck Kanoute

36'

Η ομάδα Παρτιζάν ξεκινάει αντεπίθεση

35'

Κατοχή: Νόρτζελαντ: 68%, Παρτιζάν: 32%.

35'

34'

33'

33'

Ο Martin Frese κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Aleksandar Jovanovic μπλοκάρει εύκολα

33'

32'

31'

31'

30'

30'

29'

Ο Mohammed Diomande από την ομάδα Νόρτζελαντ είναι σε θέση οφσάιντ

28'

28'

Ο Svetozar Markovic απομακρύνει τη μπάλα

28'

28'

Ο Aleksandar Scekic από την ομάδα Παρτιζάν το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Mohammed Diomande

27'

Ο Saldanha από την ομάδα Παρτιζάν είναι σε θέση οφσάιντ

26'

26'

Ο Benjamin Nygren από την ομάδα Νόρτζελαντ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

25'

Ο Aleksandar Jovanovic κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

25'

25'

24'

24'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Queensy Menig από την ομάδα Παρτιζάν ανατρέπει τον Kian Hansen

23'

Η ομάδα Παρτιζάν έχει την κατοχή της μπάλας

23'

22'

Ο Marcus Ingvartsen είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

22'

21'

Ο Marcus Ingvartsen από την ομάδα Νόρτζελαντ είναι σε θέση οφσάιντ

20'

20'

19'

19'

19'

Ο Martin Frese αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

18'

17'

17'

16'

16'

Ο Benjamin Nygren κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

15'

15'

Ο Franck Kanoute από την ομάδα Παρτιζάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

14'

14'

13'

13'

12'

Η ομάδα Νόρτζελαντ κατάφερε να σκοράρει το σημαντικό πρώτο γκολ. Μπορεί να χτίσει πάνω σε αυτό;

12'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Martin Frese

11'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Martin Frese της ομάδας Νόρτζελαντ σκοράρει έξω από την περιοχή με το αριστερό πόδι!

11'

Ο Mihajlo Ilic απομακρύνει τη μπάλα

11'

11'

10'

Ο Queensy Menig σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Andreas Hansen ελέγχει την φάση

10'

Ο Adamo Nagalo από την ομάδα Νόρτζελαντ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

10'

10'

9'

8'

8'

Ο Nikola Antic από την ομάδα Παρτιζάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

8'

7'

Ο Svetozar Markovic από την ομάδα Παρτιζάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

7'

7'

6'

6'

5'

5'

4'

Ο Andreas Hansen κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

4'

Ο Bebras Natcho από την ομάδα Παρτιζάν εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

3'

3'

2'

2'

2'

Ο Aleksandar Scekic από την ομάδα Παρτιζάν απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

1'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Νόρτζελαντ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Right To Dream Park, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Υποχρεωμένοι να βελτιωθούν οι Σέρβοι

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Η Νόρτζελαντ θα συγκρουστεί με την Παρτιζάν, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ. Θα ακολουθήσει ρεβάνς σε μία εβδομάδα στη Σερβία. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά τον δεύτερο αγώνα θα υπάρξει παράταση κι αν χρειαστεί η πρόκριση θα κριθεί στην ψυχοφθόρο διαδικασία των πέναλτι. Το φαβορί στον αγώνα της Δανίας μοιάζουν οι γηπεδούχοι, καθώς οι φιλοξενούμενοι χάνουν αρκετή από τη δύναμή τους όταν απομακρύνονται από το Βελιγράδι. Δεν θα μπλέξουμε με σημείο και θα προτιμήσουμε το αμφίσκορο εμπιστευόμενοι τις δύο επιθέσεις.

• Η ομάδα Νόρτζελαντ νίκησε στους τελευταίους 4 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.50 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Παρτιζάν ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση στον ΟΠΑΠ