Μαρσέιγ - Μπρεστ

27/5/2023 22:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 276
1 - 2
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 345 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπρεστ - Μαρσέιγ στις 18/2/2024

• Θεατές: 61732
90+3'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Μπρεστ μετά από μία καλή εμφάνιση

90+3'

90+3'

61732 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+3'

Κατοχή: Μαρσέιγ: 62%, Μπρεστ: 38%.

90+3'

Ο Leonardo Balerdi από την ομάδα Μαρσέιγ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kenny Lala

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Kenny Lala

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Kenny Lala από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Nuno Tavares

90+1'

Ο Ruslan Malinovsky υποπίπτει σε χέρι

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 2'

90'

Η ομάδα Μαρσέιγ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

90'

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nuno Tavares από την ομάδα Μαρσέιγ ανατρέπει τον Kenny Lala

87'

Κίτρινη κάρτα για τον Leonardo Balerdi

87'

Ο Leonardo Balerdi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alberth Elis

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Alexis Sanchez από την ομάδα Μαρσέιγ ανατρέπει τον Pierre Lees-Melou

85'

84'

84'

Ο Steve Mounie δίνει τη θέση του στον Alberth Elis

84'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pierre Lees-Melou από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Nuno Tavares

84'

Ελεύθερο για την ομάδα Μαρσέιγ

84'

Ο Romain Del Castillo πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

83'

Ο Kenny Lala τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

83'

Η ομάδα Μπρεστ εκδηλώνει επίθεση

83'

Καλή ενέργεια από τον Ruslan Malinovsky ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

83'

Η ομάδα Μαρσέιγ εκδηλώνει επίθεση

81'

Ο Pierre Lees-Melou έδωσε την ασίστ για το γκολ.

81'
ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ!

Γ Κ Ο Ο Ο Ο Ο Λ- Ο Mahdi Camara από την ομάδα Μπρεστ πιάνει την κοντινή κεφαλιά και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

81'

Ο Pierre Lees-Melou από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

80'

Ο Sead Kolasinac από την ομάδα Μαρσέιγ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

80'

Κατοχή: Μαρσέιγ: 63%, Μπρεστ: 37%.

79'

Η ομάδα Μπρεστ εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

78'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Valentin Rongier από την ομάδα Μαρσέιγ ανατρέπει τον Pierre Lees-Melou

77'

Ο Nuno Tavares από την ομάδα Μαρσέιγ είναι σε θέση οφσάιντ

77'

75'

Ο Jordan Veretout έδωσε την ασίστ για το γκολ.

75'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Chancel Mbemba της ομάδας Μαρσέιγ σκοράρει με κεφαλιά

75'

Ο Jordan Veretout από την ομάδα Μαρσέιγ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

75'

74'

Ο Lilian Brassier κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

74'

73'

73'

Ο Kenny Lala από την ομάδα Μπρεστ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

73'

Ο Franck Honorat τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

72'

Ο Hugo Magnetti δίνει τη θέση του στον Felix Lemarechal

72'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felix Lemarechal από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Cengiz Under

70'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Leonardo Balerdi από την ομάδα Μαρσέιγ ανατρέπει τον Steve Mounie

70'

Η ομάδα Μπρεστ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

70'

Κατοχή: Μαρσέιγ: 64%, Μπρεστ: 36%.

69'

Ο Ruslan Malinovsky από την ομάδα Μαρσέιγ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

69'

Ο Nuno Tavares της ομάδας Μαρσέιγ παίρνει την κεφαλιά αλλά βλέπει την προσπάθεια του να μπλοκάρεται πριν καταλήξει στα δίχτυα.

68'

Η σέντρα από τον Cengiz Under από την ομάδα Μαρσέιγ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

68'

67'

Κίτρινη κάρτα για τον Brendan Chardonnet

67'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Brendan Chardonnet υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Nuno Tavares

66'

66'

Ο Pierre Lees-Melou αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

66'

Ο Franck Honorat από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

65'

65'

Ο Sead Kolasinac απομακρύνει τη μπάλα

65'

65'

Η σέντρα από τον Steve Mounie από την ομάδα Μπρεστ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

64'

64'

Ο Steve Mounie από την ομάδα Μπρεστ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

64'

Ο Mathias Pereira-Lage δίνει τη θέση του στον Franck Honorat

64'

Ο Haris Belkebla δίνει τη θέση του στον Mahdi Camara

63'

Κίτρινη κάρτα για τον Jordan Veretout

63'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jordan Veretout από την ομάδα Μαρσέιγ ανατρέπει τον Hugo Magnetti

63'

Ο Marco Bizot κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

62'

Ο Jean-Kevin Duverne από την ομάδα Μπρεστ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

60'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπρεστ

60'

Ο Cengiz Under πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

60'

Ο Jordan Veretout από την ομάδα Μαρσέιγ εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

60'

58'

Ο Matteo Guendouzi δίνει τη θέση του στον Ruslan Malinovsky

58'

Ο Eric Bailly δίνει τη θέση του στον Sead Kolasinac

57'

57'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Hugo Magnetti της ομάδας Μπρεστ νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

57'

56'

Ο Kenny Lala από την ομάδα Μπρεστ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Matteo Guendouzi

56'

Ο Leonardo Balerdi από την ομάδα Μαρσέιγ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

55'

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean-Kevin Duverne από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Matteo Guendouzi

53'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

53'

Το παιχνίδι σταματάει για μία στιγμή, καθώς η μπάλα βρήκε στον διαιτητή.

53'

53'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lilian Brassier από την ομάδα Μπρεστ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

53'

Ο Romain Del Castillo από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

52'

Ο Eric Bailly σταματά επιτυχώς το σουτ

52'

Το σουτ του Steve Mounie μπλοκάρεται

51'

Καλή ενέργεια από τον Steve Mounie ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

51'

50'

49'

49'

49'

49'

47'

47'

Το σουτ του Nuno Tavares μπλοκάρεται

47'

47'

Ο Kenny Lala σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Pau Lopez ελέγχει την φάση

47'

46'

Ο Vitor Oliveira δίνει τη θέση του στον Nuno Tavares

46'

Ο Jeremy Le Douaron δίνει τη θέση του στον Romain Del Castillo

46'

45+1'

Οι δύο ομάδες δεν έχουν πολλές διαφορές στο πρώτο ημίχρονο

45+1'

45'

45'

45'

45'

45'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Brendan Chardonnet από την ομάδα Μπρεστ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

45'

Ο Mathias Pereira-Lage από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

44'

Ο Eric Bailly απομακρύνει τη μπάλα

44'

43'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lilian Brassier από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Vitor Oliveira

42'

42'

41'

41'

Ο Brendan Chardonnet από την ομάδα Μπρεστ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

41'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Haris Belkebla από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Vitor Oliveira

40'

39'

38'

38'

Ο Jean-Kevin Duverne κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

38'

37'

Ο Vitor Oliveira από την ομάδα Μαρσέιγ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Lilian Brassier

36'

Η ομάδα Μαρσέιγ εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

36'

Ο Chancel Mbemba κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

Ο Vitor Oliveira σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Marco Bizot ελέγχει την φάση

35'

Ο Lilian Brassier από την ομάδα Μπρεστ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Vitor Oliveira

35'

Κατοχή: Μαρσέιγ: 67%, Μπρεστ: 33%.

34'

Ο Jonathan Clauss από την ομάδα Μαρσέιγ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Kenny Lala

33'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Alexis Sanchez υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Kenny Lala

33'

33'

Ο Vitor Oliveira από την ομάδα Μαρσέιγ είχε προσπάθεια εκτός στόχου

33'

Ο Lilian Brassier σταματά επιτυχώς το σουτ

33'

Το σουτ του Matteo Guendouzi μπλοκάρεται

32'

32'

31'

31'

31'

30'

30'

Κατοχή: Μαρσέιγ: 66%, Μπρεστ: 34%.

30'

Ο Pau Lopez κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Eric Bailly από την ομάδα Μαρσέιγ ανατρέπει τον Jeremy Le Douaron

28'

27'

Ο Matteo Guendouzi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

27'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Hugo Magnetti από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Alexis Sanchez

27'

Ο Matteo Guendouzi από την ομάδα Μαρσέιγ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

27'

26'

Ο Pau Lopez κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

26'

Καλή ενέργεια από τον Mathias Pereira-Lage ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

26'

Ο Haris Belkebla τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

26'

25'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Cengiz Under από την ομάδα Μαρσέιγ ανατρέπει τον Haris Belkebla

25'

Κατοχή: Μαρσέιγ: 70%, Μπρεστ: 30%.

25'

Η ομάδα Μπρεστ έχει την κατοχή της μπάλας

23'

23'

Ο Leonardo Balerdi απομακρύνει τη μπάλα

23'

22'

21'

Ο Alexis Sanchez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Brendan Chardonnet

21'

20'

Κατοχή: Μαρσέιγ: 69%, Μπρεστ: 31%.

20'

19'

18'

Ο Lilian Brassier από την ομάδα Μπρεστ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

17'

Ο Kenny Lala από την ομάδα Μπρεστ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

Καλή ενέργεια από τον Vitor Oliveira ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

15'

Ο Chancel Mbemba τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

15'

15'

Η ομάδα Μαρσέιγ έχει την κατοχή της μπάλας

14'

13'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean-Kevin Duverne από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Cengiz Under

12'

11'

Ο Haris Belkebla κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

Ο Valentin Rongier κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

11'

10'

10'

Κατοχή: Μαρσέιγ: 65%, Μπρεστ: 35%.

10'

Ο Lilian Brassier απομακρύνει τη μπάλα

9'

8'

8'

7'

7'

5'

Ο Leonardo Balerdi κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mathias Pereira-Lage.

5'

5'

4'

Ο Brendan Chardonnet από την ομάδα Μπρεστ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Vitor Oliveira

3'

Ο Leonardo Balerdi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jeremy Le Douaron από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Chancel Mbemba

3'

2'

2'

2'

1'

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Μαρσέιγ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Stade Orange Velodrome, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Πετυχημένες και οι δύο και δίχως άγχος

Η Μαρσέιγ φιλοξενεί την Μπρεστ για την 37η αγωνιστική της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα στο «σπίτι» της Λιλ, ενώ οι φιλοξενούμενοι νίκησαν εντός έδρας την Κλερμόν.

Το περασμένο Σάββατο αναγκάστηκε να μεταβεί στη βόρεια Γαλλία ούτως ώστε να μετρήσει τις δυνάμεις της στο παραδοσιακά αφιλόξενο «Πιερ Μορουά» απέναντι στη Λιλ. Αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων και των προσδοκιών και ηττήθηκε 2-1 με ανατροπή. Το πρώτο μέρος ήταν μέτριο όμως εκείνη έμοιαζε ικανοποιημένη καθώς είχε περιορίσει την ορμή των αντιπάλων της και στο 29’ μετά από ωραία αντεπίθεση άνοιξε το σκορ με πλασέ του Κλος. Στην επανάληψη έπρεπε να διατηρήσει τον έλεγχο αλλά στο 50’ ο Καμπορέ, ο Εμπεμπά και ο τερματοφύλακας Λόπες έκαναν διαδοχικές γκάφες και ο τελευταίος ανέτρεψε τον Ντέιβιντ εντός περιοχής. Ο Καναδός τον νίκησε στη συνέχεια από την άσπρη βούλα για το 1-1. Σαν να μην έφτανε αυτό, στο 72’ είδε τους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή με κεφαλιά του Μπαμπά. Προσπάθησε να απαντήσει δίχως επιτυχία κι έπεσε στο καναβάτσο.

Η Μαρσέιγ έχει χάσει τη σταθερότητά της τον τελευταίο καιρό και παράλληλα εξασθενεί σημαντικά όταν απομακρύνεται από τη βάση της, αν και μέχρι πριν ένα μην αποτελούσε την πιο ισχυρή ομάδα εκτός έδρας στη Γαλλία. Οι «Φωκαείς» έχουν μαζέψει 73 βαθμούς και στέκονται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Θα πρέπει να συμβούν απίστευτα πράγματα για να φτάσουν υψηλότερα, ενώ έχουν ήδη εξασφαλίσει την τριάδα και δεν θα «πέσουν» πιο χαμηλά. Τα εννιά από τα δέκα πιο πρόσφατα ματς τους ήταν αμφίσκορα.

Ο τεχνικός των γηπεδούχων Ιγκόρ Τούντορ τόνισε: «Δυστυχώς μείναμε απογοητευμένοι από την ήττα στο παιχνίδι με τη Λιλ διότι δεν θεωρώ ότι παίξαμε πιο άσχημα από εκείνους. Σίγουρα όμως θέλω να πω ότι αν δεν τερματίσουμε στη δυάδα δεν σημαίνει ότι θα είναι αποτυχημένη η σεζόν για εμάς. Σίγουρα κάναμε μία καλή δουλειά και θα μπορούσαμε να τα είχαμε καταφέρει και καλύτερα».

Αγωνιστικά Νέα: Τραυματίστηκε στο προηγούμενο ο σέντερ μπακ Ζιγκό (26/2). Τιμωρημένος ο σταρ Παγέτ (24/4) ο οποίος έλειψε και στο προηγούμενο λόγω... αδιαφορίας στην προπόνηση. Για τον ίδιο λόγο απουσίασε και ο αριστερός μπακ-χαφ-εξτρέμ Ταβάρες (29/6) ο οποίος επιστρέφει. Τέλος η σεζόν για τον μέσο Ουναΐ (7/1). Μακροχρόνιος απών ο μεσοεπιθετικός Αρίτ (10/0).

Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την έφερε αντιμέτωπη εντός έδρας με τη φορμαρισμένη Κλερμόν. Όχι μόνο δεν τη φοβήθηκε αλλά πανηγύρισε και μία πολύ μεγάλη νίκη (2-1) με ανατροπή. Το πρώτο σαρανταπεντάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο και ήταν ολοφάνερο ότι καμία από τις δύο δεν είχε διάθεση για να ρισκάρει και να αφήσει κενά στα μετόπισθεν. Χωρίς να έχει απειληθεί η εστία της είδε τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 43’ με ωραία κίνηση και πλασέ του Νέτο Μπόρζες μέσα από την περιοχή. Έβγαλε εκπληκτική αντίδραση και ισοφάρισε δύο λεπτά αργότερα με υπέροχο κοντρόλ και πλασέ του Ονορά. Το μομέντουμ ήταν πια στην πλευρά της και στο 48’ ο Μουνιέ πήρε ωραία ασίστ και με ψύχραιμο τελείωμα «έγραψε» το 2-1. Αμύνθηκε σθεναρά στη συνέχεια και δίχως να κινδυνεύσει πολλές φορές έφτασε μέχρι την τελική επικράτηση.

Με αυτόν τον τρόπο η Μπρεστ έφτασε στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της και παράλληλα την πέμπτη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Ευτυχώς για εκείνη βρήκε τον καλό της εαυτό στην πιο κρίσιμη καμπή της σεζόν. Μάλιστα μετά το «τρίποντο» επί της Κλερμόν εξασφάλισε και μαθηματικά την παραμονή της στα «μεγάλα σαλόνια» του γαλλικού ποδοσφαίρου. Οι «πειρατές» έχουν συγκεντρώσει 41 βαθμούς και φιγουράρουν στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Τα δύο από τα τρία πιο πρόσφατα ματς τους ολοκληρώθηκαν Over κι αμφίσκορα.

«Είμαστε όλοι πολύ χαρούμενοι από τη στιγμή που καταφέραμε να πετύχουμε τον στόχο μας και να κρατήσουμε την Μπρεστ στη Λιγκ 1. Γι’ αυτόν τον λόγο εργαστήκαμε και τα καταφέραμε με τη νίκη στο παιχνίδι με την Κλερμόν. Δεν θα μπορούσαμε να μην είμαστε ικανοποιημένοι και θα προσπαθήσουμε να διασκεδάσουμε τα δύο τελευταία παιχνίδια» σχολίασε ο κόουτς των φιλοξενούμενων, Ερίκ Ρουά.

Αγωνιστικά Νέα: Δεν μπορούν να προσφέρουν ο αμυντικός Φαντιγκά (21/1) και ο φορ Ρεμί (-).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Η ήττα από τη Λιλ στην ουσία έβγαλε οριστικά εκτός μάχης της Μαρσέιγ, καθώς δεν μπορεί πλέον να διεκδικήσει τη δυάδα και την απευθείας πρόκριση στη φάση των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ. Από την άλλη, ο πρωταρχικός της στόχος δεν ήταν άλλος από την πρώτη τριάδα κι από τη στιγμή που την έχει εξασφαλίσει, δεν μπορεί να θεωρηθεί η σεζόν αποτυχημένη. Στον αντίποδα και η Μπρεστ πλέει σε πελάγη ευτυχίας, με δεδομένο ότι σώθηκε και μαθηματικά και είναι πια ξένοιαστη. Περιμένουμε «ανοιχτό» ματς και θα πάμε με τα 4-6 γκολ.

• Στους τελευταίους 6 αγώνες της ομάδας Μαρσέιγ, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (στη διοργάνωση Λιγκ 1).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.45 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπρεστ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: X2 με απόδοση 3.35 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μαρσέιγ δεν έχει χάσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.06 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1