Οσέρ - Μπρεστ

2/10/2022 16:00
Κωδ ΟΠΑΠ: 1059
1 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 578 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Μπρεστ - Οσέρ στις 14/5/2023

• Θεατές: 14630
90+6'

90+6'

Κατοχή: Οσέρ: 49%, Μπρεστ: 51%.

90+5'

Η ομάδα Οσέρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

Ο Pierre Lees-Melou τιμωρείται για σπρώξιμο στον Rayan Raveloson

90+5'

Ο Brendan Chardonnet κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Remy Dugimont.

90+4'

Η ομάδα Οσέρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+4'

Καλή ενέργεια από τον Gaetan Perrin ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+4'

Ο Remy Dugimont κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jean-Kevin Duverne.

90+3'

Ελεύθερο για την ομάδα Οσέρ

90+3'

Ο Haris Belkebla αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+3'

Ο Denys Bain από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

90+3'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Remy Dugimont για την ομάδα Οσέρ. Ο Jean-Kevin Duverne σταματάει την φάση.

90+2'

90+2'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Romain Del Castillo από την ομάδα Μπρεστ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

90+1'

Η σέντρα από τον Lilian Brassier από την ομάδα Μπρεστ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+1'

Ο Haris Belkebla κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

90+1'

Κατοχή: Οσέρ: 50%, Μπρεστ: 50%.

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Islam Slimani από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Birama Toure

89'

Ο Franck Honorat από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

88'

Ο Islam Slimani πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

88'

Η σέντρα από τον Romain Del Castillo από την ομάδα Μπρεστ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lassine Sinayoko από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Haris Belkebla

87'

Ο M'Baye Niang δίνει τη θέση του στον Remy Dugimont

87'

Ο Hamza Sakhi δίνει τη θέση του στον Rayan Raveloson

86'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο M'Baye Niang της ομάδας Οσέρ ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι, στέλνοντας την μπάλα στο κέντρο της εστίας. Ο Marco Bizot έπεσε δεξιά.

85'

Μετά από βίαιο μαρκάρισμα, ο Marco Bizot δικαίως σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

85'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

85'

Κατοχή: Οσέρ: 51%, Μπρεστ: 49%.

84'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να αλλάξει την απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Οσέρ!

84'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

83'

ΠΕΝΑΛΤΙ! Ο Christophe Herelle τράβηξε τον Jubal από τη φανέλα και ο διαιτητής έδειξε άσπρη βούλα!

82'

Κίτρινη κάρτα για τον Romain Del Castillo

82'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Romain Del Castillo από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Lassine Sinayoko

81'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπρεστ

80'

80'

80'

79'

Η ομάδα Μπρεστ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

79'

Η ομάδα Οσέρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

78'

Ο Mathias Pereira-Lage δίνει τη θέση του στον Romain Del Castillo

77'

Η ομάδα Μπρεστ έχει την κατοχή της μπάλας

77'

Η ομάδα Οσέρ έχει την κατοχή της μπάλας

76'

Ο Jean-Kevin Duverne από την ομάδα Μπρεστ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

76'

Ο Lilian Brassier από την ομάδα Μπρεστ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

75'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Pierre Lees-Melou ανέτρεψε τον Gaetan Perrin από πίσω και δόθηκε φάουλ

75'

75'

Ο Irvin Cardona από την ομάδα Μπρεστ είναι σε θέση οφσάιντ

74'

74'

74'

Ο Franck Honorat από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

73'

Ο Hamza Sakhi υποπίπτει σε χέρι

73'

73'

Ο Jeremy Le Douaron δίνει τη θέση του στον Irvin Cardona

71'

70'

Κατοχή: Οσέρ: 54%, Μπρεστ: 46%.

70'

70'

68'

Η ομάδα Μπρεστ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

68'

Ο Quentin Bernard από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

68'

Ο Franck Honorat από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

66'

Ο Gaetan Perrin τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jean-Kevin Duverne

65'

65'

Ο Nuno Da Costa δίνει τη θέση του στον Gaetan Perrin

64'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Islam Slimani στέλνει με το αριστερό πόδι την μπάλα στα δίχτυα!

64'

Ο Quentin Bernard κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Brendan Chardonnet.

64'

Η σέντρα από τον Jeremy Le Douaron από την ομάδα Μπρεστ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

64'

Ο Jeremy Le Douaron από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

63'

Ο Quentin Bernard κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

63'

Ο Lilian Brassier κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον M'Baye Niang.

63'

Ο Jeremy Le Douaron υποπίπτει σε χέρι

62'

61'

Ο Nuno Da Costa από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

61'

Ο Franck Honorat από την ομάδα Μπρεστ εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

61'

Ο Jubal από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

60'

Ο Denys Bain σταματά επιτυχώς το σουτ

60'

Το σουτ του Jeremy Le Douaron μπλοκάρεται

60'

Η σέντρα από τον Mathias Pereira-Lage από την ομάδα Μπρεστ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

60'

Κατοχή: Οσέρ: 55%, Μπρεστ: 45%.

59'

Κίτρινη κάρτα για τον M'Baye Niang

59'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο M'Baye Niang από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Franck Honorat

59'

Ο M'Baye Niang από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

59'

58'

Ο Denys Bain απομακρύνει τη μπάλα

57'

Κίτρινη κάρτα για τον Brendan Chardonnet

57'

Ο Brendan Chardonnet τιμωρείται για σπρώξιμο στον M'Baye Niang

57'

56'

56'

Ο Hamza Sakhi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

55'

Ο Youssouf M'Changama δίνει τη θέση του στον Denys Bain

55'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pierre Lees-Melou από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Nuno Da Costa

55'

54'

Ο Jean-Kevin Duverne τιμωρείται για σπρώξιμο στον Lassine Sinayoko

54'

53'

Ο Jeremy Le Douaron είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

52'
Κόκκινη κάρτα

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο Julian Jeanvier βλέπει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλεται

52'

Ο διαιτητής σφύριξε. Ο Julian Jeanvier ανέτρεψε τον Jeremy Le Douaron από πίσω και δόθηκε φάουλ

52'

14630 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

52'

52'

Ο Julian Jeanvier κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Franck Honorat.

51'

51'

Ο Haris Belkebla εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα βρίσκει στο τείχος

50'

Κατοχή: Οσέρ: 56%, Μπρεστ: 44%.

50'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jubal από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Franck Honorat

49'

Ο Haris Belkebla σταματά επιτυχώς το σουτ

49'

Το σουτ του Birama Toure μπλοκάρεται

49'

Η σέντρα από τον Quentin Bernard από την ομάδα Οσέρ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

48'

Η ομάδα Οσέρ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

48'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Haris Belkebla από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Hamza Sakhi

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Julian Jeanvier από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Jeremy Le Douaron

46'

Η σέντρα από τον Birama Toure από την ομάδα Οσέρ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

46'

Ο Julian Jeanvier από την ομάδα Οσέρ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

46'

45+1'

45+1'

Κατοχή: Οσέρ: 57%, Μπρεστ: 43%.

45'

Η ομάδα Μπρεστ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

45'

44'

Ο M'Baye Niang από την ομάδα Οσέρ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Brendan Chardonnet

44'

44'

Ο Islam Slimani κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Julian Jeanvier.

44'

43'

Ο Marco Bizot κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

43'

Ο Jean-Kevin Duverne τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nuno Da Costa

42'

42'

41'

41'

Ο Julian Jeanvier σταματά επιτυχώς το σουτ

41'

41'

Η ομάδα Μπρεστ έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

40'

40'

39'

39'

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jubal από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Pierre Lees-Melou

37'

37'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Brendan Chardonnet από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον M'Baye Niang

37'

Ο Lassine Sinayoko κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Jean-Kevin Duverne.

36'

36'

Ο Nuno Da Costa αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

36'

Ο Birama Toure κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

36'

35'

35'

Ο Haris Belkebla από την ομάδα Μπρεστ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Paul Joly

34'

Ο Mathias Pereira-Lage πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

34'

33'

32'

31'

Το σουτ του Lassine Sinayoko μπλοκάρεται

31'

30'

30'

Καλή ενέργεια από τον Islam Slimani ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

30'

Ο Lilian Brassier τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

29'

28'

27'

Καλή ενέργεια από τον Nuno Da Costa ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

27'

Ο Franck Honorat κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Quentin Bernard.

26'

Η ομάδα Οσέρ κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

26'

Κατοχή: Οσέρ: 60%, Μπρεστ: 40%.

25'

25'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Islam Slimani για αντιαθλητικό χτύπημα

25'

Ο Haris Belkebla τιμωρείται για σπρώξιμο στον Jubal

25'

24'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Lassine Sinayoko από την ομάδα Οσέρ αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

24'

Η σέντρα από τον Jubal από την ομάδα Οσέρ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

24'

ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ ΔΟΚΑΡΙ! Το σουτ από τον Lassine Sinayoko τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι!

24'

23'

22'

Ο Lilian Brassier κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

21'

21'

Ο Mathias Pereira-Lage κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Youssouf M'Changama.

21'

21'

Ο Birama Toure αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

21'

Ο Haris Belkebla κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nuno Da Costa.

20'

20'

Κατοχή: Οσέρ: 58%, Μπρεστ: 42%.

20'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pierre Lees-Melou από την ομάδα Μπρεστ ανατρέπει τον Hamza Sakhi

19'

Ο Brendan Chardonnet από την ομάδα Μπρεστ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον M'Baye Niang

18'

18'

Ο Mathias Pereira-Lage κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Paul Joly.

17'

17'

Ο Paul Joly πηγαίνει για γκολ, αλλά η προσπάθειά του δεν ήταν ποτέ κοντά στο στόχο.

17'

Ο Christophe Herelle από την ομάδα Μπρεστ απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

16'

Ο Haris Belkebla τιμωρείται για σπρώξιμο στον Youssouf M'Changama

15'

15'

Κατοχή: Οσέρ: 63%, Μπρεστ: 37%.

14'

14'

13'

12'

Ο Islam Slimani κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Birama Toure.

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Paul Joly από την ομάδα Οσέρ ανατρέπει τον Mathias Pereira-Lage

11'

10'

10'

9'

Φράγμα από τον Quentin Bernard, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Brendan Chardonnet. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

6'

Η σέντρα από τον Franck Honorat από την ομάδα Μπρεστ βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

5'

4'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Hamza Sakhi για αντιαθλητικό χτύπημα

4'

Κίτρινη κάρτα για τον Julian Jeanvier

4'

Ο Julian Jeanvier από την ομάδα Οσέρ κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Islam Slimani

4'

Ο Youssouf M'Changama τιμωρείται για σπρώξιμο στον Christophe Herelle

2'

Ο Jean-Kevin Duverne από την ομάδα Μπρεστ το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Nuno Da Costa

1'

1'

1'

Συννεφιασμένος ο καιρός αυτήν τη στιγμή.

1'

Η ομάδα Οσέρ είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Πριν ξεκινήσουμε, οι παίκτες και οι θεατές κρατούν ενός λεπτού σιγή.

0'

Καλησπέρα σας από το Stade de l'Abbe-Deschamps, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Αμφότερες προσπαθούν να συνέλθουν

Η Οσέρ θα κοντραριστεί με την Μπρεστ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Λιγκ 1. Οι γηπεδούχοι προέρχονται από ήττα στο «σπίτι» τους από τη Λοριάν, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχασαν εντός έδρας από την Αζαξιό.

Θα παίξει για δεύτερο σερί ματς μπροστά στο κοινό της. Το πρόγραμμα της προηγούμενης «στροφής» την έφερε αντιμέτωπη εντός έδρας με την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος, Λοριάν. Δεν μπόρεσε να αντισταθεί στην ανωτερότητα των «μπακαλιάρων» και ηττήθηκε «καθαρά» (1-3). Δέχτηκε πίεση από τα πρώτα λεπτά και στο 15’ ο Ουατάρα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της για το 0-1. Θέλησε να αντιδράσει δίχως επιτυχία και στο 36’ ήταν η σειρά του Μοφί να παραβιάσει την εστία της για το 0-2. Τα πάντα κρίθηκαν πριν το φινάλε του ημιχρόνου, μια και στο 42’ ο Λε Φι πέτυχε το 0-3. Στην επανάληψη έπρεπε να περιορίσει όσο το δυνατόν περισσότερο τη «ζημιά». Στο 50’ ο Εν πήρε το «ριμπάουντ» μετά από απόκρουση κι «έγραψε» το 1-3. Όχι μόνο δεν συνέχισε την αντεπίθεσή της αλλά κινδύνευσε με αρκετά τέρματα ακόμα. Ευτυχώς για εκείνη οι φιλοξενούμενοι ήταν άστοχοι και δεν άλλαξε κάτι μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα για την Οσέρ η οποία παραπαίει κι ενδεχομένως να επωφελήθηκε από τη διακοπή λόγω των εθνικών ομάδων. Οι νεοφώτιστοι έχουν συγκεντρώσει 7 βαθμούς και βρίσκονται στα χαμηλά «στρώματα» του βαθμολογικού πίνακα, κάτι που αν μη τι άλλο ήταν αναμενόμενο και δεν προκαλεί έκπληξη. Οι «διπλωμάτες» άλλωστε θα παλέψουν με όλες τις δυνάμεις τους για την αποφυγή του υποβιβασμού. Τα έξι από τα οκτώ φετινά ματς τους ολοκληρώθηκαν Over και διαθέτουν τη χειρότερη άμυνα στην κατηγορία.

Ο τεχνικός του συλλόγου Ζαν-Μαρκ Φιρλάν υποστήριξε: «Η διακοπή ήρθε σε καλό σημείο για εμάς διότι είχαμε αρκετούς παίκτες οι οποίοι ναι μεν αγωνίζονταν αλλά δεν ήταν στο 100%. Είναι μία περίπλοκη κατάσταση για εμάς. Δεν είναι εύκολο να χάσεις σερί παιχνίδια διότι επηρεάζεται η ψυχολογία αλλά και η αυτοπεποίθηση των ποδοσφαιριστών και μετά δεν είναι καθόλου απλή υπόθεση να πιστέψουν ξανά στους εαυτούς τους. Η σεζόν είναι πολύ μεγάλη όμως. Το πιο ανησυχητικό είναι ότι δεν σκοράρουμε πολύ και δεχόμαστε εύκολα γκολ».

Αγωνιστικά Νέα: Δεν μπορούν να προσφέρουν οι αμυντικοί Πεγενάρ (2/0) και Ζανβιέ (3/1) και ο επιθετικός Σαρμπονιέ (2/1).

Πριν από δύο εβδομάδες έπαιξε εντός έδρας με την ουραγό Αζαξιό και θεωρητικά είχε τον πρώτο λόγο για το «τρίποντο». Παρουσιάστηκε κατώτερη των περιστάσεων και των προσδοκιών και ηττήθηκε (0-1). Δυσκολεύτηκε πολύ από το γεγονός ότι έπρεπε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και να προσπαθήσει να δημιουργήσει ευκαιρίες. Περιορίστηκε σε μία ανούσια κατοχή κι απείλησε μόνο μία φορά στο πρώτο μέρος, δίχως να κινδυνεύσει ούτε μία φορά. Στην επανάληψη όμως η άμυνά της την «πλήγωσε» στο 65’ και ο Αμουμά δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ. Χρόνος υπήρχε για να αντιδράσει, όχι όμως και καθαρό μυαλό. Βγήκε μπροστά και πίεσε φτιάχνοντας δύο πολύ καλές στιγμές, αμφότερες με πρωταγωνιστή τον Ονορά. Ωστόσο ο τελευταίος δεν ήταν εύστοχος κι αποδέχθηκε τη μοίρα της φεύγοντας με σκυμμένο το κεφάλι από το γήπεδο.

Η Μπρεστ «τρέχει» ένα αρνητικό σερί πέντε αγώνων χωρίς νίκη. Στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα υπέστη τέσσερις ήττες κι αναδείχθηκε ισόπαλη σε μία περίπτωση. Η συγκομιδή των 5 βαθμών φέρνει τους «πειρατές» εντός επικίνδυνης ζώνης και οφείλουν να βελτιώσουν άμεσα την εικόνα τους και τα αποτελέσματά τους, εφόσον δεν θέλουν να μπλέξουν σε σοβαρές περιπέτειες. Προβληματίζουν έντονα στον αμυντικό τομέα, με την εστία τους να έχει ήδη παραβιαστεί 18 φορές, επίδοση που είναι η δεύτερη χειρότερη πίσω από την προσεχή τους αντίπαλο Οσέρ. Τα τρία πιο πρόσφατα ματς της ομάδας της Βρετάνης ήταν Under.

«Δεν κάναμε τίποτα στο τελευταίο μας παιχνίδι και χάσαμε δίκαια διότι μόνο ένας παίκτης μας προσπαθούσε πολύ και ήταν ο Ονορά. Δεν γίνεται να μην αμύνεσαι και να περιμένεις ότι δεν θα δεχθείς γκολ. Νομίζω ότι ακόμα μας κοστίζει το χαστούκι από τη Μονπελιέ (σ.σ. είχαν ηττηθεί με 7-0 εντός έδρας). Η ομάδα μου είναι άρρωστη και είναι υποχρεωτικό να συνέλθουμε και να βελτιωθούμε. Είμαστε σε μία πολύ δύσκολη κατάσταση κι αν δεν την αντιμετωπίσουμε έτσι, τότε καλύτερα να καθίσουμε σπίτια μας» ήταν τα λόγια του προπονητή της ομάδας Μισέλ Ντερ Ζακαριάν ο οποίος δέχεται αυστηρή κριτική.

Αγωνιστικά Νέα: Εξέτισε αλλά δεν είναι διαθέσιμος ο έμπειρος χαφ Μπελαϊλί (6/0) ο οποίος έλυσε το συμβόλαιό του. Τραυματίστηκε στο προηγούμενο παιχνίδι ο αμυντικός Φαντιγκά (3/0). Άρρωστος ο μέσος Μανιετί (8/0) δεν υπολογίζεται. Εκτός και ο επιθετικός Μουνιέ (1/0) αμέσως μετά την επιστροφή του. Αντίθετα δήλωσε παρών ο μεσοεπιθετικός Λε Ντουαρόν (4/2).

Δημήτρης Ρήγας Αθλητικογράφος

Ιδιαίτερα κρίσιμος είναι ο αγώνας της Οσέρ με την Μπρεστ, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται σε παρόμοια αγωνιστική κατάσταση. Κι αυτό διότι αμφότερες «τρέχουν» αρνητικά σερί κι έχουν ξεχάσει πότε γεύτηκαν τελευταία φορά τη χαρά της νίκης. Οι νεοφώτιστοι θα προσπαθήσουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες όμως το έργο τους δεν θα είναι εύκολο κόντρα στους επικίνδυνους «πειρατές». Δύσκολο παιχνίδι για προβλέψεις. Με δεδομένο ότι ο πρώτος στόχος θα είναι να μην χάσουν, θα ρισκάρουμε επιλέγοντας την ισοπαλία.

• Η ομάδα Μπρεστ δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 9 από 10 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.61 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Οσέρ έχασε στους τελευταίους 4 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 2 με απόδοση 2.30 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Οσέρ έχανε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: Ημ.2 με απόδοση 2.95 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Μπρεστ έχασε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες στη διοργάνωση Λιγκ 1.
    Σημείο: 1 με απόδοση 3.05 στον ΟΠΑΠ

ΓΑΛΛΙΑ: Λιγκ 1