Ο Rico Lewis τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

Ο Micah Hamilton από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Peter Ankersen

Οι καθυστερήσεις θα είναι 3'

90'

Κίτρινη κάρτα για τον Magnus Mattsson

90'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Magnus Mattsson από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Rico Lewis

90'

90'

90'

Ο Peter Ankersen αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

89'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Birger Meling από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Rico Lewis

89'

Η ομάδα Κοπεγχάγη εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

88'

Ο Erling Haaland δίνει τη θέση του στον Jacob Wright

87'

Η ομάδα Μάντσεστερ Σίτι έχει την κατοχή της μπάλας

86'

Ο Sergio Gomez κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

85'

Κατοχή: Μάντσεστερ Σίτι: 65%, Κοπεγχάγη: 35%.

84'

Κίτρινη κάρτα για τον Andreas Cornelius

84'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Andreas Cornelius για την ομάδα Κοπεγχάγη. Ο Manuel Akanji σταματάει την φάση.

84'

Ο Rico Lewis σταματά επιτυχώς το σουτ

84'

Το σουτ του Magnus Mattsson μπλοκάρεται

82'

Η ομάδα Μάντσεστερ Σίτι εκτελεί πλάγιο στο δικό της μισό του γηπέδου

82'

Ο Ederson Moraes κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

82'

Ο Magnus Mattsson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

81'

Ελεύθερο για την ομάδα Κοπεγχάγη

81'

79'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Magnus Mattsson από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Manuel Akanji

79'

79'

79'

Μεγάλη χαμένη ευκαιρία! Ο Roony Bardghji από την ομάδα Κοπεγχάγη αστοχεί από πλεονεκτική θέση. Σπατάλησε την ευκαιρία.

79'

Ο Scott McKenna κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sergio Gomez.

79'

Ο Ederson Moraes από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

79'

Ο Magnus Mattsson από την ομάδα Κοπεγχάγη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

78'

Ο Elias Jelert δίνει τη θέση του στον Birger Meling

78'

Ο John Stones σταματά επιτυχώς το σουτ

78'

77'

77'

Ο Mohamed Elyounoussi τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

77'

Ο Magnus Mattsson από την ομάδα Κοπεγχάγη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

75'

75'

74'

73'

Ο Matheus Nunes είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

72'

71'

Κατοχή: Μάντσεστερ Σίτι: 68%, Κοπεγχάγη: 32%.

71'

70'

Ο Manuel Akanji από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

Ο Josko Gvardiol από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

69'

Ο Magnus Mattsson από την ομάδα Κοπεγχάγη εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

68'

Ο William Clem δίνει τη θέση του στον Oscar Hoejlund

68'

Ο Orri Oskarsson δίνει τη θέση του στον Andreas Cornelius

68'

Ο Ruben Dias δίνει τη θέση του στον John Stones

67'

67'

Καλή ενέργεια από τον Magnus Mattsson ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

67'

66'

Η ομάδα Μάντσεστερ Σίτι εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

65'

Κατοχή: Μάντσεστερ Σίτι: 69%, Κοπεγχάγη: 31%.

65'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elias Jelert από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Matheus Nunes

64'

Το παιχνίδι αρχίζει ξανά με ελεύθερο

64'

Το παιχνίδι σταμάτησε

63'

Η ομάδα Κοπεγχάγη εκτελεί πλάγιο μπροστά από την αντίπαλη περιοχή

63'

62'

Ο Denis Vavro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

61'

60'

59'

59'

Ο Sergio Gomez τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

58'

58'

Ο Victor Froholdt δίνει τη θέση του στον Magnus Mattsson

58'

Ο Elias Achouri δίνει τη θέση του στον Roony Bardghji

56'

55'

Ο Scott McKenna σταματά επιτυχώς το σουτ

55'

Το σουτ του Sergio Gomez μπλοκάρεται

55'

Ο Elias Jelert από την ομάδα Κοπεγχάγη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

55'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mohamed Elyounoussi από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Rico Lewis

54'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Elias Achouri από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Mateo Kovacic

53'

Ο Elias Achouri κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

52'

50'

50'

Ο Mohamed Elyounoussi σταματά επιτυχώς το σουτ

50'

Το σουτ του Erling Haaland μπλοκάρεται

50'

Ο Mateo Kovacic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

50'

Ο Mateo Kovacic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

49'

48'

Η ομάδα Κοπεγχάγη έχει την κατοχή της μπάλας

46'

Ο Mateo Kovacic απομακρύνει τη μπάλα

46'

Το αμυντικό λάθος του Ederson Moraes μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

46'

Ο Rodri δίνει τη θέση του στον Sergio Gomez

46'

45+4'

45+4'

45+3'

Ο Rodri έδωσε την ασίστ για το γκολ.

45+3'

ΓΚΟΛ! - Ο Erling Haaland σκοράρει μ' ένα αριστερό σουτ, με την μπάλα να κοντράρει.

45+3'

Ο Erling Haaland τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45+3'

Η σέντρα από τον Rodri από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

45+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rodri από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι ανατρέπει τον Kevin Diks

45+1'

45+1'

45'

Ο Matheus Nunes από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι είναι σε θέση οφσάιντ

45'

45'

44'

Ο Denis Vavro από την ομάδα Κοπεγχάγη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο William Clem από την ομάδα Κοπεγχάγη ανατρέπει τον Matheus Nunes

42'

Ο Peter Ankersen από την ομάδα Κοπεγχάγη είναι σε θέση οφσάιντ

42'

41'

Κατοχή: Μάντσεστερ Σίτι: 66%, Κοπεγχάγη: 34%.

41'

41'

41'

Το σουτ του Julian Alvarez μπλοκάρεται

40'

40'

39'

Ο Victor Froholdt κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

38'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Rico Lewis από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι ανατρέπει τον Elias Jelert

37'

Ο Scott McKenna από την ομάδα Κοπεγχάγη κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Rico Lewis

35'

Κατοχή: Μάντσεστερ Σίτι: 70%, Κοπεγχάγη: 30%.

35'

35'

35'

35'

34'

33'

Ο Elias Achouri από την ομάδα Κοπεγχάγη είναι σε θέση οφσάιντ

33'

Ο Ruben Dias από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

33'

Ο Ruben Dias σταματά επιτυχώς το σουτ

33'

Το σουτ του Denis Vavro μπλοκάρεται

33'

33'

Το σουτ του Elias Achouri μπλοκάρεται

32'

Ο Rodri από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

31'

Ο Erling Haaland από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Denis Vavro

31'

31'

Κατοχή: Μάντσεστερ Σίτι: 73%, Κοπεγχάγη: 27%.

30'

29'

Ο Orri Oskarsson έδωσε την ασίστ για το γκολ.

29'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Mohamed Elyounoussi σκοράρει με το δεξί πόδι!

29'

Ο Orri Oskarsson τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

29'

29'

Η ομάδα Κοπεγχάγη εκδηλώνει επίθεση

28'

Ο Orri Oskarsson από την ομάδα Κοπεγχάγη είναι σε θέση οφσάιντ

27'

26'

25'

25'

Το παιχνίδι έχει χαμηλό ρυθμό καμία από τις δύο πλευρές δεν έχει πάρει την πρωτοβουλία

24'

24'

Ο Scott McKenna απομακρύνει τη μπάλα

24'

Η σέντρα από τον Rico Lewis από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

24'

Ο Ruben Dias κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

24'

Ο Elias Jelert κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

23'

23'

22'

Ο Manuel Akanji τιμωρείται για σπρώξιμο στον Peter Ankersen

22'

Ο Kamil Grabara από την ομάδα Κοπεγχάγη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

21'

Ο Julian Alvarez από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

21'

Ο Victor Froholdt από την ομάδα Κοπεγχάγη απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

21'

21'

21'

20'

20'

Ο Denis Vavro απομακρύνει τη μπάλα

20'

Κατοχή: Μάντσεστερ Σίτι: 76%, Κοπεγχάγη: 24%.

20'

18'

Ο Josko Gvardiol κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

16'

16'

Ο William Clem από την ομάδα Κοπεγχάγη είχε προσπάθεια εκτός στόχου

16'

16'

Ο Elias Achouri από την ομάδα Κοπεγχάγη εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

16'

Κατοχή: Μάντσεστερ Σίτι: 82%, Κοπεγχάγη: 18%.

15'

Ο William Clem απομακρύνει τη μπάλα

14'

Ο Matheus Nunes τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

14'

13'

13'

12'

11'

Κατοχή: Μάντσεστερ Σίτι: 84%, Κοπεγχάγη: 16%.

10'

Ο Kamil Grabara έκανε μία κακή εκτέλεση που οδήγησε σε γκολ του αντιπάλου.

9'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Julian Alvarez της ομάδας Μάντσεστερ Σίτι σκοράρει έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

9'

ΔΟΚΑΡΙ! Η κεφαλιά του Rodri χτυπάει στο δοκάρι

9'

Ο Julian Alvarez από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

9'

9'

Το σουτ του Oscar Bobb μπλοκάρεται

9'

Ο Oscar Bobb τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

7'

5'

Ο Julian Alvarez έδωσε την ασίστ για το γκολ.

5'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Manuel Akanji με δεξί βολέ στέλνει την μπάλα στο βάθος των διχτύων. Υπέροχο τελείωμα!

5'

Ο Julian Alvarez από την ομάδα Μάντσεστερ Σίτι εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

5'

Κατοχή: Μάντσεστερ Σίτι: 50%, Κοπεγχάγη: 50%.

3'

Ο Mohamed Elyounoussi κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

Ο Victor Froholdt από την ομάδα Κοπεγχάγη είναι σε θέση οφσάιντ

1'

Καλώς ήρθατε στο σημερινό παιχνίδι όπου οι προβολείς φωτίζουν όλο το γήπεδο.

1'

Ο αγωνιστικός χώρος είναι σε φανταστική κατάσταση σήμερα και οι παίκτες απολαμβάνουν την επιφάνεια.

1'

Η ομάδα Κοπεγχάγη είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

1'

0'

Καλησπέρα σας από το Etihad Stadium, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Μοιάζει τυπική υπόθεση

Η Μάντσεστερ Σίτι υποδέχεται την Κοπεγχάγη στο «Έτιχαντ» για την πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ έχοντας ξεκάθαρο προβάδισμα για την πρόκριση μετά τη νίκη με 3-1 στην Δανία.

Τι ισχύει: Αγώνας ρεβάνς για τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ. Δεν ισχύει το εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ μετά το φινάλε του 90λεπτου, ακολουθεί παράταση κι αν χρειαστεί πέναλτι.

Α' Ματς: Κοπεγχάγη - Μάντσεστερ Σίτι 1-3

Κέρδισε με 3-1 την Κοπεγχάγη στο «Πάρκεν» και βρίσκεται με το ενάμισι πόδι στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Μπήκε φουριόζα στο ματς και προηγήθηκε στο 10’ με τον Ντε Μπρόινε ενώ είχε δοκάρι και άλλες δύο μεγάλες φάσεις για ένα δεύτερο τέρμα πριν το ημίωρο. Αντ’ αυτού δέχτηκε την ισοφάριση από το… πουθενά στο 34’ έπειτα από τραγικό λάθος του Έμερσον. Δεν πτοήθηκε, ανέκτησε το προβάδισμα στο φινάλε του ημιχρόνου με τον Σίλβα ενώ στην επανάληψη έκανε περισσότερο διαχείριση. Δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο, στο 90+1’ είχε διπλή μεγάλη φάση με τον Χάαλαντ και τελικά βρήκε το τρίτο τέρμα με τον Φόντεν στο 90+2’ «καθαρίζοντας» σε μεγάλο βαθμό την υπόθεση πρόκριση. Έγινε έτσι η πρώτη ομάδα στην ιστορία του θεσμού που σκόραρε 3+ γκολ για επτά διαδοχικά παιχνίδια!

Στο πρωτάθλημα νίκησε με ανατροπή τη συμπολίτισσα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Έτιχαντ» (3-1) και διατηρήθηκε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή. Βρέθηκε πίσω στο 8’ στο ένα από τα μόλις τρία σουτ της αντιπάλου της στο παιχνίδι αλλά έκτοτε κυριάρχησε απόλυτα στο ματς, σπατάλησε μεγάλες στιγμές και το γύρισε στο δεύτερο μέρος με δύο γκολ του Φόντεν (56’, 80’). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Χάαλαντ, που έχασε την ευκαιρία της χρονιάς από τα δύο μέτρα στο πρώτο ημίχρονο.

Ήταν η ένατη νίκη στα δέκα τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα, παραμένει στην 2η θέση και στο -1 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ την οποία αντιμετωπίζει την Κυριακή στο «Άνφιλντ», στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής της Πρέμιερ Λιγκ.

Στην έδρα της είναι αήττητη στα 36 τελευταία σ’ όλες τις διοργανώσεις (31-5-0) και αν τα καταφέρει και σήμερα θα ξεπεράσει την προηγούμενη επίδοση που είχε με τον Γκουαρδιόλα μεταξύ 2016-18.

Εν όψει της σημερινής ρεβάνς με την Κοπεγχάγη όπου η ομάδα του έχει σημαντικό προβάδισμα για την πρόκριση, ο Καταλανός τεχνικός τόνισε: «Στο ποδόσφαιρο τα πάντα μπορούν να συμβούν και πρέπει να το έχουμε υπόψη μας. Σεβόμαστε την Κοπεγχάγη και τον τρόπο που παίζουν. Έχουμε την ευκαιρία να βρεθούμε στα προημιτελικά και αυτός είναι ο στόχος. Δεν είμαστε μακριά από αυτό. Έχω πάντα επίγνωση των αντιπάλων, αλλά κοιτάζω ιδιαίτερα τους παίκτες μας. Δυσκολευτήκαμε εκεί την περασμένη σεζόν. Η Μπάγερν Μονάχου δεν κατάφερε να κερδίσει στην Κοπεγχάγη φέτος. Παίζουν δύο συνεχόμενα χρόνια με τον ίδιο προπονητή και έχουν έναν δυνατό επιθετικό. Είναι συμπαγείς και κάνουν πολύ καλές κινήσεις. Η ανησυχία μου είναι πάντα εκεί. Διαφορετικά δεν θα ήμουν εδώ, αλλά προτιμώ να ξεκινάω έναν επαναληπτικό με 3-1 πάνω παρά με 0-1 στην πλάτη. Θα ήθελα να προηγούμασταν 7-0, αλλά αυτό συνήθως δεν συμβαίνει στο Τσάμπιονς Λιγκ. Θέλω να αποδώσουμε όπως πρέπει».

Αγωνιστικά Νέα: Σταθερά εκτός ο εξτρέμ Γκρίλις (14/3). Δεν αποκλείεται το ενδεχόμενο μίνι ροτέισον εν όψει του ντέρμπι κορυφής με την Λίβερπουλ στο πρωτάθλημα.Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα στο πρώτο παιχνίδι με την Μάντσεστερ Σίτι και η ήττα με 3-1 τη φέρνει με την πλάτη στον τοίχο εν όψει της σημερινής ρεβάνς. Στάθηκε εξαιρετικά τηρουμένων των αναλογιών, βρέθηκε μεν πίσω στο 10’ αλλά έκτοτε άντεξε την πίεση και ισοφάρισε στο 34’ με τον Μάτσον κόντρα στη ροή. Δέχτηκε δεύτερο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, στην επανάληψη κέρδισε μέτρα αλλά δεν μπόρεσε να φανεί απειλητική και στο φινάλε ήρθε το τρίτο τέρμα που έκανε ακόμα πιο δύσκολο το έργο της.

Δεν πηγαίνει με καλή ψυχολογία στο σημερινό αφού προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα με 2-0 στο ντέρμπι κορυφής με την Μίντιλαντ. Κακή στο πρώτο μέρος, δέχτηκε φάσεις και βρέθηκε πίσω στο 34’ ενώ στο ξεκίνημα της επανάληψης χρειάστηκε απόκρουση πέναλτι του Γκραμπάρα για να μείνει στο ματς. Πήρε έκτοτε τον έλεγχο και σπατάλησε τρεις κλασσικές ευκαιρίες για να φέρει το σκορ στα ίσα. Αυτό δεν έγινε και στο 90+4’ δέχτηκε δεύτερο από τραγικό λάθος του γκολκίπερ της.

Πρώτη ήττα μετά από δύο διαδοχικές νίκες, οι οποίες είναι και οι μοναδικές στα έξι τελευταία (2-1-3). Υποχώρησε στην 3η θέση και στο -2 από την πρωτοπόρο Μίντιλαντ αλλά και στο -2 από την 2η Μπρόντμπι. Την Κυριακή έχει βατό εκτός με την 10η Λίνγκμπι.

Σε ερώτηση για το ποιο είναι το «κλειδί» στο σημερινό παιχνίδι, ο τεχνικός της Νέεστρουπ τόνισε: «Πρέπει να χρησιμοποιηθεί μια ολόκληρη δέσμη κλειδιών. Πρώτα απ' όλα, θα είναι η καλή άμυνα. Θα αμυνθούμε χαμηλά για μεγάλα κομμάτια του παιχνιδιού, όπως όλες οι άλλες ομάδες της Πρέμιερ Λιγκ όταν παίζουν εδώ, αλλά ήμουν ικανοποιημένος με τον τρόπο που ήμασταν χαμηλά στην έδρα μας, αν και εμείς από την άλλη δυσκολευτήκαμε να αυξήσουμε την πίεσή μας. Ελπίζαμε να τους πιέζαμε περισσότερο στο «Πάρκεν» όπως το πετύχαμε στο γκολ αλλά μάλλον θα είναι πιο δύσκολο εδώ». Ο ίδιος παραδέχτηκε πως η ομάδα του δεν έχει μεγάλες ελπίδες πρόκρισης αλλά τόνισε πως είναι σημαντικό το αποτέλεσμα και για τη βαθμολογία της Δανίας στην κατάταξη της UEFA.

Αγωνιστικά Νέα: Αποδεκατισμένη στη μεσαία γραμμή αφού απουσιάζουν οι χαφ Φαλκ (20/2), Λέραγκερ (16/2), Κλάεσον (16/4) και Γκονσάλβες (14/5). Σταθερά εκτός ο στόπερ Κοτσολάβα (1/0), ο αναπληρωματικός γκολκίπερ Σάντερ (1/0) όπως και ο φορ Μπαμπακάρ (-) που δεν υπολογίζεται.

Κώστας Καραγιαννόπουλος Αθλητικογράφος

Κάτι παραπάνω από θαύμα χρειάζεται η Κοπεγχάγη για να πάρει την πρόκριση μέσα στο «Έτιχαντ» μετά την ήττα με 3-1 στην Δανία, πόσο μάλλον με τις τόσες απουσίες στα χαφ. Τυπική διαδικασία η ρεβάνς, δεν αποκλείεται η Μάντσεστερ Σίτι να έχει ήδη το μυαλό της στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής με την Λίβερπουλ στο «Άνφιλντ». Από τις ορέξεις των παικτών του Γκουαρδιόλα θα κριθεί το εύρος του σκορ, με τους «πολίτες» να είναι η πρώτη ομάδα στην ιστορία του θεσμού που σκοράρει 3+ γκολ για επτά διαδοχικά ματς. Αντιστοιχηματικές οι αποδόσεις, προσωπικά δεν θα ασχοληθώ. Ενδεικτικά με τον άσο ημίχρονο.

• Η ομάδα Μάντσεστερ Σίτι νίκησε στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.15 στον ΟΠΑΠ

• » Ο Barman με το υψηλότερο yield +3.60% έπαιξε: 4-6 Goals