Λάτσιο - Μπολόνια

14/8/2022 19:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 490
2 - 1
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 623 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λάτσιο - Μπολόνια στις 18/2/2024

• Θεατές: 40000
90+7'

Η ομάδα Λάτσιο είναι η νικήτρια του αγώνα, σ' ένα μοιρασμένο παιχνίδι όπου η μπίλια μπορούσε να κάτσει παντού

90+7'

90+7'

40000 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+7'

Κατοχή: Λάτσιο: 41%, Μπολόνια: 59%.

90+7'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jerdy Schouten από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Matteo Cancellieri

90+6'

Ο Matteo Cancellieri από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

90+6'

Καλή ενέργεια από τον Ciro Immobile ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

90+5'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

90+5'

90+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Musa Barrow

90+4'

Ελεύθερο για την ομάδα Λάτσιο

90+3'

Ο Musa Barrow αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

90+3'

Η σέντρα από τον Denso Kasius από την ομάδα Μπολόνια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

90+3'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+2'

Ο Matteo Cancellieri κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

90+2'

Ο Gary Medel απομακρύνει τη μπάλα

90+2'

Η ομάδα Λάτσιο εκδηλώνει επίθεση

90+2'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Denso Kasius

90+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 6'

90+1'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Ciro Immobile, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

90'

90'

90'

90'

Κατοχή: Λάτσιο: 42%, Μπολόνια: 58%.

90'

89'

Ο Ciro Immobile τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gary Medel

89'

Ο Lorenzo De Silvestri τιμωρείται για σπρώξιμο στον Mattia Zaccagni

88'

Ο Lorenzo De Silvestri κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Mattia Zaccagni.

88'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

87'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

87'

Ο Matteo Cancellieri κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Kevin Bonifazi.

86'

Ο Andrea Cambiaso δίνει τη θέση του στον Emanuel Vignato

86'

Ο Michel Aebischer κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

86'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Michel Aebischer από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Matias Vecino

85'

Η ομάδα Μπολόνια έχει την κατοχή της μπάλας

85'

85'

84'

Ο Musa Barrow από την ομάδα Μπολόνια προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

84'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

83'

Ο Manuel Lazzari δίνει τη θέση του στον Elseid Hysaj

83'

Ο Sergej Milinkovic-Savic δίνει τη θέση του στον Matias Vecino

83'

Ο Felipe Anderson δίνει τη θέση του στον Matteo Cancellieri

82'

Ο Manuel Lazzari από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Ciro Immobile σταματά επιτυχώς το σουτ

82'

Το σουτ του Musa Barrow μπλοκάρεται

82'

Ο Marko Arnautovic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Ivan Provedel ελέγχει την φάση

82'

Ο Alessio Romagnoli από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

82'

Ο Musa Barrow από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

81'

Ο Manuel Lazzari απομακρύνει τη μπάλα

81'

Η ομάδα Μπολόνια έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

80'

79'

Ο Luis Alberto έδωσε την ασίστ για το γκολ!

79'

Ο Sergej Milinkovic-Savic έδωσε την ασίστ για το γκολ.

79'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Ciro Immobile σκοράρει με το αριστερό πόδι!

79'

Ο Sergej Milinkovic-Savic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

78'

78'

Ο Lukasz Skorupski από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

78'

Η ομάδα Λάτσιο έχει την κατοχή της μπάλας

78'

78'

77'

76'

76'

Ο Adam Marusic σουτάρει εκτός περιοχής αλλά ο Lukasz Skorupski ελέγχει την φάση

75'

Ο Gary Medel από την ομάδα Μπολόνια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Adam Marusic

75'

75'

74'

74'

73'

Ο Nicolas Dominguez δίνει τη θέση του στον Musa Barrow

72'

Διακοπή για νερό. Υπάρχει αρκετή ζέστη σήμερα και το παιχνίδι σταμάτησε ώστε οι παίκτες να δροσιστούν

72'

Ο Alessio Romagnoli σταματά επιτυχώς το σουτ

72'

Το σουτ του Lorenzo De Silvestri μπλοκάρεται

72'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

71'

Ο Manuel Lazzari έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

71'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Lazzari από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Michel Aebischer

71'

Ο Jerdy Schouten κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

70'

Ο Ivan Provedel κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

70'

Ο Jerdy Schouten τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

70'

Κατοχή: Λάτσιο: 40%, Μπολόνια: 60%.

69'

Με αυτό το γκολ, η ομάδα Λάτσιο ισοφάρισε. Υπάρχει παιχνίδι!

68'

ΑΥΤΟΓΚΟΛ! Ο Lorenzo De Silvestri στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του!

68'

Το αμυντικό λάθος του Lukasz Skorupski μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

68'

Η ομάδα Λάτσιο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

67'

Ο Gary Medel από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

66'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

66'

Ο Andrea Cambiaso κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

65'

65'

Ο Danilo Cataldi δίνει τη θέση του στον Luis Alberto

65'

Ο Charalambos Lykogiannis δίνει τη θέση του στον Denso Kasius

65'

Ο αρχηγός παραδίδει το περιβραχιόνιο του καθώς βγαίνει αλλαγή.

65'

Ο Roberto Soriano δίνει τη θέση του στον Michel Aebischer

65'

Κατοχή: Λάτσιο: 39%, Μπολόνια: 61%.

64'

Ο Charalambos Lykogiannis από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

63'

Ο Nicolas Dominguez από την ομάδα Μπολόνια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Manuel Lazzari

63'

63'

Ο Jerdy Schouten απομακρύνει τη μπάλα

62'

Το αμυντικό λάθος του Roberto Soriano μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

62'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά αλλά δεν υπάρχει κάποιος συμπαίκτης του κοντά και η μπάλα καταλήγει άουτ.

62'

Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

61'

Ο Mattia Zaccagni επιστρέφει στο γήπεδο.

61'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπολόνια

61'

61'

Δεν μοιάζουν καλά τα πράγματα, με τον Mattia Zaccagni να μεταφέρεται εκτός γηπέδου για να δεχτεί ιατρική περίθαλψη

60'

Ο Mattia Zaccagni είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

60'

60'

Κατοχή: Λάτσιο: 36%, Μπολόνια: 64%.

59'

Ο Sergej Milinkovic-Savic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

59'

Ο Lukasz Skorupski απομακρύνει τη μπάλα

59'

Το αμυντικό λάθος του Lorenzo De Silvestri μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

59'

59'

58'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Maurizio Sarri, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

58'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Nicolas Dominguez

57'

Ο Nicolas Dominguez απομακρύνει τη μπάλα

57'

57'

56'

56'

Ο Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

56'

55'

Το παιχνίδι σταμάτησε. Οι παίκτες σπρώχνουν και φωνάζουν ο ένας στον άλλο, ο διαιτητής πρέπει να αναλάβει δράση.

55'

Κατοχή: Λάτσιο: 35%, Μπολόνια: 65%.

55'

Ο Jerdy Schouten από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

55'

54'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

54'

Η σέντρα από τον Danilo Cataldi από την ομάδα Λάτσιο βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

53'

Ο Andrea Cambiaso έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

53'

Ο Andrea Cambiaso από την ομάδα Μπολόνια το παρακάνει καθώς τραβάει και ρίχνει κάτω τον Manuel Lazzari

53'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Soriano από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Danilo Cataldi

53'

Ο Adam Marusic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

52'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

51'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Lorenzo De Silvestri

51'

50'

50'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Jerdy Schouten για την ομάδα Μπολόνια. Ο Danilo Cataldi σταματάει την φάση.

50'

49'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

49'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Andrea Cambiaso

48'

48'

Ο Adam Marusic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Lorenzo De Silvestri.

48'

47'

Ο Charalambos Lykogiannis κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

47'

46'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Patric από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Andrea Cambiaso

46'

Ο Nicola Sansone δίνει τη θέση του στον Kevin Bonifazi

46'

45+6'

45+6'

Κατοχή: Λάτσιο: 37%, Μπολόνια: 63%.

45+5'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Gary Medel

45+5'

Ο Marko Arnautovic από την ομάδα Μπολόνια απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

45+4'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Μετά από σκόπιμο φάουλ, ο Adama Soumaoro βλέπει δεύτερη κίτρινη

45+4'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adama Soumaoro από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Manuel Lazzari

45+3'

Η ομάδα Λάτσιο ξεκινάει αντεπίθεση

45+3'

45+2'

45+1'

Ο Marko Arnautovic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Alessio Romagnoli

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 5'

45'

45'

Ο Ciro Immobile τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

45'

45'

Κατοχή: Λάτσιο: 33%, Μπολόνια: 67%.

44'

44'

Ο Nicola Sansone χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

44'

Ο Nicola Sansone από την ομάδα Μπολόνια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

44'

Η σέντρα από τον Roberto Soriano από την ομάδα Μπολόνια βρήκε συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή

44'

43'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

42'

41'

41'

Ο Andrea Cambiaso απομακρύνει τη μπάλα

41'

Το αμυντικό λάθος του Gary Medel μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

40'

Ο Adama Soumaoro κάνει σκληρό φάουλ σε αντίπαλο και σημειώνεται στο μπλοκάκι του διαιτητή

40'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Adama Soumaoro υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Mattia Zaccagni

40'

38'

Ο διαιτητής δείχνει κίτρινη στον Marko Arnautovic για αντιαθλητικό χτύπημα

38'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Marko Arnautovic της ομάδας Μπολόνια ευστοχεί στο πέναλτι με το δεξί πόδι! Ο Ivan Provedel επέλεξε τη λάθος γωνία.

36'
Πέναλτι

Μετά από εξέταση του VAR, ο διαιτητής αποφάσισε να παραμείνει στην αρχική απόφασή του και να καταλογίσει πέναλτι για την ομάδα Μπολόνια!

36'

VAR - ΠΙΘΑΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανός καταλογισμός πέναλτι.

36'

ΠΕΝΑΛΤΙ- Ο Mattia Zaccagni από την ομάδα Λάτσιο υποπίπτει σε πέναλτι για επικίνδυνο παιχνίδι στον Nicola Sansone.

36'

Το αμυντικό λάθος του Mattia Zaccagni μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

35'

35'

Κατοχή: Λάτσιο: 34%, Μπολόνια: 66%.

35'

Ο Charalambos Lykogiannis κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Sergej Milinkovic-Savic.

35'

34'

Ο Nicola Sansone από την ομάδα Μπολόνια προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή, αλλά το σουτ του έφυγε δίπλα από την εστία.

34'

Η ομάδα Μπολόνια εκδηλώνει επίθεση

33'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicola Sansone από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Alessio Romagnoli

33'

33'

Ο Charalambos Lykogiannis τιμωρείται για σπρώξιμο στον Sergej Milinkovic-Savic

32'

31'

31'

31'

30'

30'

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicolas Dominguez από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Manuel Lazzari

29'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Adama Soumaoro από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Mattia Zaccagni

28'

28'

28'

25'

25'

Ο Nicola Sansone από την ομάδα Μπολόνια είναι σε θέση οφσάιντ

25'

Ο Marko Arnautovic τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

25'

24'

23'

Ο Nicola Sansone έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

23'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Nicola Sansone από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Mattia Zaccagni

23'

Ο Adama Soumaoro από την ομάδα Μπολόνια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

23'

Ο Charalambos Lykogiannis από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

22'

Ο Patric από την ομάδα Λάτσιο απομακρύνει μία σέντρα προς την περιοχή.

21'

21'

Ο Ivan Provedel κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

21'

Ο Lorenzo De Silvestri χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

21'

Καλή ενέργεια από τον Lorenzo De Silvestri ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

21'

20'

Κατοχή: Λάτσιο: 47%, Μπολόνια: 53%.

20'

19'

19'

Το αμυντικό λάθος του Andrea Cambiaso μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

18'

17'

16'

Ο Lorenzo De Silvestri από την ομάδα Μπολόνια είναι σε θέση οφσάιντ

15'

Ο Ciro Immobile από την ομάδα Λάτσιο είναι σε θέση οφσάιντ

15'

Κατοχή: Λάτσιο: 52%, Μπολόνια: 48%.

14'

Ο Adama Soumaoro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Ciro Immobile

14'

Ο Alessio Romagnoli κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Lukasz Skorupski μπλοκάρει εύκολα

14'

13'

Ο Lukasz Skorupski κάνει μία καθοριστική επέμβαση.

13'

Ο Ciro Immobile χάνει ανεπανάληπτη ευκαιρία για να σκοράρει!

13'

13'

Το αμυντικό λάθος του Charalambos Lykogiannis μπορεί να κοστίσει με γκολ στην ομάδα του

13'

12'

12'

11'

10'

10'

10'

Κατοχή: Λάτσιο: 48%, Μπολόνια: 52%.

10'

Επικίνδυνο παιχνίδι από τον Marko Arnautovic για την ομάδα Μπολόνια. Ο Sergej Milinkovic-Savic σταματάει την φάση.

9'

9'

Ο Charalambos Lykogiannis επιχειρεί να σκοράρει με απευθείας φάουλ, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

8'

Ο Toma Basic δίνει τη θέση του στον Ivan Provedel

7'

Ο διαιτητής δε δέχεται τα παράπονα από τον Sinisa Mihajlovic, που βλέπει κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

6'

ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ! Ο Luis Maximiano βλέπει κόκκινη κάρτα! Έντονες διαμαρτυρίες από τους συμπαίκτες του!

6'

VAR - ΠΙΘΑΝΗ ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! - Ο διαιτητής σταματάει το παιχνίδι. Έλεγχος από το VAR σε εξέλιξη, πιθανή κόκκινη κάρτα.

6'
VAR

Αφού συμβουλεύτηκε το VAR ο διαιτητής αποφασίζει να δείξει κάρτα στον Luis Maximiano της Λάτσιο.

6'

Ο Luis Maximiano πιάνει τη μπάλα με το χέρι έξω από την περιοχή και μπορεί να βρεθεί σε μπελάδες...

5'

Ο Lukasz Skorupski κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

5'

Ο Manuel Lazzari τροφοδοτεί συμπαίκτη του που είναι σε καλή θέση.

5'

Κατοχή: Λάτσιο: 44%, Μπολόνια: 56%.

4'

4'

3'

Ο Alessio Romagnoli κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

3'

Η ομάδα Μπολόνια ξεκινάει αντεπίθεση

3'

2'

Ο Adama Soumaoro κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

2'

2'

1'

Ο Sergej Milinkovic-Savic κάνει το τάκλιν και ανακτά την κατοχή για την ομάδα του

1'

1'

Ο Toma Basic από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να σκοράρει έξω από την περιοχή. Δυστυχώς η προσπάθειά του πέρασε μόλις άουτ.

1'

Ο Sergej Milinkovic-Savic κερδίζει την εναέρια μονομαχία από τον Nicolas Dominguez.

1'

1'

Είναι μία πολύ ζεστή μέρα και ο ήλιος ταλαιπωρεί τους παίκτες.

1'

Η ομάδα Λάτσιο είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Olimpico, Rome, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Με φιλοδοξίες η Λάτσιο, μια από τα ίδια για την Μπολόνια

Η Λάτσιο υποδέχεται την Μπολόνια για την 1η αγωνιστική της Σέριε Α’. Στοχεύουν σε μία καλύτερη πορεία οι γηπεδούχοι, ψάχνουν τη σταθερότητα οι φιλοξενούμενοι.

Δεν μπορούμε να πούμε ότι εντυπωσίασε στην πρώτη της χρονιά με τον Μαουρίτσιο Σάρι στον πάγκο της, τερμάτισε βέβαια στην 5η θέση και στο -6 από την 4η Γιουβέντους. Η έλευση του ναπολιτάνου τεχνικού έφερε ενθουσιασμό αρχικά αλλά η αλήθεια είναι πως την περιμέναμε ακόμα πιο ελκυστική στο ποδόσφαιρο της.

Αυτό που της έλειπε κατά τη γνώμη μας είναι το βάθος στο ρόστερ για να τα πήγαινε καλύτερα σε όλες τις διοργανώσεις. Ειδικά η συμμετοχή της στην Ευρώπη της στοιχίζει στο πρωτάθλημα, φέτος οι αγώνες θα είναι ακόμα πιο κοντά ο ένας στον άλλο ως το Μουντιάλ και γι΄αυτό προσπάθησε να ενισχυθεί.

Ήρθε από τη Σαχτάρ ο μέσος Μάρκος Αντόνιο αλλά και ο μέσος Σένσι από την Ίντερ, στα στόπερ πήρε τους Καζάλε (Βερόνα) και Ρομανιόλι (Μίλαν) και επιθετικά αναμένεται να στηριχθεί και πάλι στον Ιμόμπιλε. Άλλαξε επίσης το δίδυμο των τερματοφυλάκων της και από το Στρακόσια-Ρέινα πήγε στο Μαξιμιάνο-Προβεντέλ.

Δεν μας γεμίζει το μάτι για την ώρα το μάτι, θα χρειαστεί και άλλους παίκτες για να μπορέσει να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο.

Αγωνιστικά Νέα: Κουβαλάει τιμωρία από πέρσι ο στόπερ Καζάλε, τραυματίας ο εξτρέμ Πέδρο.

Δεν κατάφερε να κάνει το κάτι παραπάνω ούτε την περσινή χρονιά αλλά σε καμία περίπτωση δεν έφτασε σε σημείο να κινδυνέψει. Δεν είχε για άλλη μία φορά την σταθερότητα για να κάνει την υπέρβαση και να πλησιάσει τις ευρωπαϊκές θέσεις, μάζεψε 46 βαθμούς και τερμάτισε στην 13η θέση.

Ο Σίνισα Μιχαΐλοβιτς συνεχίζει να δίνει τη μάχη του με την λευχαιμία και να βγαίνει νικητής, παραμένει στο τιμόνι της ομάδας και άπαντες εύχονται όλα να πηγαίνουν καλά με την υγεία του. Έχει παιχνίδια όπου η ομάδα του παίζει όμορφο ποδόσφαιρο και άλλα που δυσκολεύεται αρκετά.

Έβαλε αρκετά χρήματα στα ταμεία της καθώς πούλησε με 19 εκατομμύρια ευρώ στη Ρεν τον στόπερ Τεάτε, με 17 τον μπακ Χίκεϊ στην Μπρέντφορτν και με άλλα εννιά τον Σβάνμπεργκ στη Βόλφσμπουργκ. Αποχώρησαν και ο μέσος Βιόλα με τον φορ Σανταντέρ αλλά δεν θα της λείψουν. Στα αριστερά της άμυνας πήρε τον Λυκογιάννη από την Τζένοα ενώ στο κέντρο ήρθε ο Φέργκιοσουν από την Αμπερντίν. Όλα δείχνουν πως ο φορ Αρναούτοβιτς θα παραμείνει στην ομάδα και δεν θα φύγει για τη Γιουνάιτεντ, αν θέλει πάντως το κάτι παραπάνω πρέπει να ενισχυθεί περαιτέρω.

Στο Κύπελλο πάντως και στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της φέτος, επικράτησε με 1-0 της Κοζέντσα με σκόρερ τον Σανσόνε.

«Η Λάτσιο είναι μία σημαντική ομάδα. Μπροστά είναι η ίδια ομάδα αλλά έχουν δυναμώσει γενικά. Σίγουρα ο ένας χρόνος δουλειάς με τον Σάρι τους δίνει ένα πλεονέκτημα. Είμαι περίεργος και εγώ γιατί υποστηρίζω την ομάδα αλλά όχι αύριο (σ.σ. σήμερα). Πάντα η πρεμιέρα είναι περίεργη αλλά εμείς θα παίξουμε όπως ξέρουμε χωρίς φόβο», τόνισε ο κόουτς Μιχαΐλοβιτς.

Αγωνιστικά Νέα: Εκτός έμειναν ο φορ Φέργκιουσον και ο μπακ Ντάικς.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Λάτσιο έχει βλέψεις για μία καλύτερη σεζόν φέτος αλλά θεωρούμε πως χρειάζεται μεγαλύτερη ενίσχυση μεταγραφικά για να τα καταφέρει. Την περιμένουμε καλύτερη στη δεύτερη χρονιά του Σάρι. Από την άλλη η Μπολόνια έχει κρατήσει σχεδόν την περσινή ομάδα, είναι απαραίτητες κάποιες κινήσεις ακόμα αλλά δύσκολα να πάει ψηλότερα. Ο άσος πάντως έχει αξία, ειδικά σε ένα παρολί.

• Στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες της ομάδας Λάτσιο, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).
    Σημείο: Over με απόδοση 1.54 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λάτσιο δεν έχει χάσει στους τελευταίους 7 από 8 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1X με απόδοση 1.14 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λάτσιο νίκησε στους τελευταίους 4 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: 1 με απόδοση 1.60 στον ΟΠΑΠ
  • Η ομάδα Λάτσιο νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.1 με απόδοση 2.10 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A