Μπολόνια - Λάτσιο

3/10/2021 13:30
Κωδ ΟΠΑΠ: 424
3 - 0
Ο συγκεκριμένος αγώνας παίχτηκε πριν 938 ημέρες. Για να δείτε την τελευταία αναμέτρηση πατήστε εδώ: Λάτσιο - Μπολόνια στις 18/2/2024

• Θεατές: 12975
90+6'

Δίκαιη νίκη για την ομάδα Μπολόνια μετά από μία καλή εμφάνιση

90+6'

90+6'

Το σημερινό παιχνίδι θα διεξαχθεί με περιορισμένο αριθμό θεατών στις εξέδρες, εξαιτίας των μέτρων κατά της εξάπλωσης του κορωνοϊού.

90+6'

12975 θεατές βρίσκονται σήμερα στο γήπεδο

90+6'

Κατοχή: Μπολόνια: 44%, Λάτσιο: 56%.

90+5'
Απόκρουση

Ο Roberto Soriano απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

90+5'
Γέμισμα

Ο Danilo Cataldi εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

90+5'

90+5'

Έχει σταματήσει το παιχνίδι και ο διαιτητής μιλάει στους παίκτες.

90+5'

Κίτρινη κάρτα για τον Lorenzo De Silvestri

90+5'

Φράγμα από τον Lorenzo De Silvestri, ο οποίος διακόπτει το τρέξιμο του Jean-Daniel Akpa-Akpro. Το φάουλ σφυρίχτηκε.

90+4'

Η ομάδα Μπολόνια έχει την κατοχή της μπάλας

90+3'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

90+3'

Η ομάδα Μπολόνια εκδηλώνει επίθεση

90+2'

Κίτρινη κάρτα για τον Luiz Felipe

90+2'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Luiz Felipe από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Federico Santander

90+2'

90+2'

Η ομάδα Λάτσιο εκδηλώνει επίθεση

90+1'

90+1'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Adama Soumaoro

90'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 4'

90'

90'

Κατοχή: Μπολόνια: 42%, Λάτσιο: 58%.

89'

Ο Musa Barrow από την ομάδα Μπολόνια είναι υποψήφιος για παίκτης του παιχνιδιού μετά την σπουδαία σημερινή του εμφάνιση

89'

Ο Musa Barrow δίνει τη θέση του στον Emanuel Vignato

88'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Soriano από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Toma Basic

88'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

88'

Ελεύθερο για την ομάδα Μπολόνια

88'

Εξαιρετικό παιχνίδι από τον Aaron Hickey σήμερα! Ο προπονητής και οι οπαδοί θα πρέπει να είναι ενθουσιασμένοι με την εμφάνισή του!

87'

Ο Aaron Hickey είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Kevin Bonifazi

87'

Ο Danilo Cataldi αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

87'

86'

Η ομάδα Λάτσιο έχει την κατοχή της μπάλας

85'

Κατοχή: Μπολόνια: 45%, Λάτσιο: 55%.

85'

85'

Ο Marko Arnautovic είναι τραυματίας και αντικαθίσταται από τον Federico Santander

85'

Ο Marko Arnautovic είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

84'

83'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Manuel Lazzari από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Aaron Hickey

83'

Η ομάδα Λάτσιο παίζει κοντά την μπάλα σε ελεύθερο.

83'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Adama Soumaoro από την ομάδα Μπολόνια αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

83'
Σέντρα

Ο Roberto Soriano κάνει τη σέντρα

83'

Ο Mattias Svanberg από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί χαμηλά το κόρνερ από τα δεξιά.

82'
Απόκρουση

Ο Danilo Cataldi απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

82'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

81'

81'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean-Daniel Akpa-Akpro από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Musa Barrow

81'

80'

80'

Ο Vedat Muriqi δίνει τη θέση του στον Patric

80'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Aaron Hickey

79'

78'

78'

Ο Musa Barrow από την ομάδα Μπολόνια είχε προσπάθεια εκτός στόχου

78'

78'

76'
Κόκκινη κάρτα

ΑΠΟΒΟΛΗ! Ο Francesco Acerbi απευθύνθηκε άσχημα στο διαιτητή και αποβλήθηκε!

76'

76'

Κίτρινη κάρτα για τον Francesco Acerbi

76'

Ο Francesco Acerbi από την ομάδα Λάτσιο κάνει το φάουλ καθώς βρίσκει με τον αγκώνα του τον Roberto Soriano

75'

Κίτρινη κάρτα για τον Manuel Lazzari

75'

Απρόσεκτο μαρκάρισμα εδώ. Ο Manuel Lazzari υποπίπτει σε σκληρό φάουλ στον Mattias Svanberg

75'

74'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στην δική της πλευρά του γηπέδου

74'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Jean-Daniel Akpa-Akpro από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Aaron Hickey

73'

72'

71'

Ο Luis Alberto δίνει τη θέση του στον Jean-Daniel Akpa-Akpro

71'

Ο Lucas Leiva δίνει τη θέση του στον Danilo Cataldi

70'

70'

70'

70'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στο μισό της αντιπάλου της

68'

Ο Musa Barrow έδωσε την ασίστ για το γκολ.

68'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Aaron Hickey σκοράρει με το δεξί πόδι!

68'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Aaron Hickey , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

68'

68'

67'

66'

Κίτρινη κάρτα για τον Pedro Rodriguez

66'

Ο Pedro Rodriguez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolas Dominguez

66'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

66'

65'

65'

Κατοχή: Μπολόνια: 40%, Λάτσιο: 60%.

64'

64'

63'

Ο Gary Medel είναι πεσμένος στο έδαφος λόγω τραυματισμού και δέχεται ιατρική περίθαλψη

63'

63'

Ο Vedat Muriqi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Gary Medel

62'

62'

Ο Pepe Reina κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

62'
Γέμισμα

Ο Mattias Svanberg εκτελεί το φάουλ με γέμισμα προς την περιοχή

61'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Francesco Acerbi από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Marko Arnautovic

61'

Ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά ο Lukasz Skorupski βγαίνει μπροστά και μαζεύει τη μπάλα

60'

60'

Κατοχή: Μπολόνια: 39%, Λάτσιο: 61%.

60'

60'

Παρουσιάστηκε ευκαιρία στον Marko Arnautovic από την ομάδα Μπολόνια αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη

59'
Σέντρα

59'
Απόκρουση

Ο Gary Medel απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

59'
Σέντρα

Ο Adam Marusic κάνει τη σέντρα

59'

58'

Ο Sergej Milinkovic-Savic δίνει τη θέση του στον Toma Basic

58'

Ο Elseid Hysaj δίνει τη θέση του στον Manuel Lazzari

58'

Ο Vedat Muriqi από την ομάδα Λάτσιο είχε προσπάθεια εκτός στόχου

58'

Ο Luiz Felipe από την ομάδα Λάτσιο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

58'

57'

56'

56'

Ο Pedro Rodriguez έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο Lukasz Skorupski βγαίνει δυνατά και σώζει!

56'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

56'
Απόκρουση

Ο Lukasz Skorupski αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα και θέτει την ομάδα του υπό πίεση

56'
Σέντρα

Ο Pedro Rodriguez κάνει τη σέντρα

55'

55'

Κατοχή: Μπολόνια: 38%, Λάτσιο: 62%.

55'

54'

53'

Ο Adama Soumaoro έκανε φάουλ, καθώς δεν είχε άλλο τρόπο να σταματήσει την αντεπίθεση, και βλέπει κίτρινη κάρτα

53'

Ο Adama Soumaoro τιμωρείται για σπρώξιμο στον Pedro Rodriguez

53'

52'

Κίτρινη κάρτα για τον Sergej Milinkovic-Savic

52'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Mattias Svanberg

51'

Ο Sergej Milinkovic-Savic τιμωρείται για σπρώξιμο στον Arthur Theate

50'

50'
Σέντρα

Ο Adam Marusic από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

50'

49'

49'

Πως το έχασε αυτό; Ο Musa Barrow έχει μια υπέροχη ευκαιρία να σκοράρει, αλλά κατά κάποιο τρόπο καταφέρνει να χάσει τον στόχο!

49'

Η ομάδα Μπολόνια έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

49'
Ντρίμπλα

Επίδειξη τεχνικής κατάρτησης από τον Musa Barrow , ο οποίος προσπερνάει με ντρίπλες τους αντιπάλους του

49'

Ο Lorenzo De Silvestri από την ομάδα Μπολόνια πασάρει σε έναν συμπαίκτη του.

49'

Ο Lorenzo De Silvestri από την ομάδα Μπολόνια κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

49'
Σέντρα

48'

48'

47'

47'

46'

46'

46'

45+2'

45+1'
Σέντρα

Ο Lorenzo De Silvestri από την ομάδα Μπολόνια προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

45+1'

Το σουτ του Musa Barrow μπλοκάρεται

45+1'

45+1'

Οι καθυστερήσεις θα είναι 1'

45'

45'

45'

44'

43'

43'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Lucas Leiva από την ομάδα Λάτσιο ανατρέπει τον Mattias Svanberg

42'

41'

Η ομάδα Μπολόνια κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα αριστερά στο μισό της αντιπάλου της

41'
Απόκρουση

41'

Ο Luis Alberto από την ομάδα Λάτσιο εκτελεί το κόρνερ από τα δεξιά.

40'
Σέντρα

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

40'
Απόκρουση

40'
Σέντρα

Ο Elseid Hysaj κάνει τη σέντρα

40'

40'

39'

Ο Marko Arnautovic αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

38'

38'

Ο Vedat Muriqi κάνει την κεφαλιά προς την εστία αλλά ο Lukasz Skorupski μπλοκάρει εύκολα

38'
Σέντρα

37'

37'

Ο Lukasz Skorupski κάνει έξοδο και μπλοκάρει τη μπάλα

37'
Σέντρα

Ο Felipe Anderson κάνει τη σέντρα

37'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

36'

35'

Ο Pedro Rodriguez τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aaron Hickey

35'

35'

Ο Vedat Muriqi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Nicolas Dominguez

34'
Σέντρα

Ο Luiz Felipe κάνει τη σέντρα

34'

33'
Απόκρουση

Ο Arthur Theate απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

33'
Σέντρα

33'

32'

32'

Η ομάδα Λάτσιο κερδίζει ένα πλάγιο άουτ από τα δεξιά στην δική της πλευρά του γηπέδου

32'

31'

31'
Απόκρουση

Ο Luiz Felipe απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

31'
Σέντρα

Ο Lorenzo De Silvestri κάνει τη σέντρα

31'

Η ομάδα Μπολόνια ξεκινάει αντεπίθεση

31'
Απόκρουση

Ο Musa Barrow απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

30'

30'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο είδε την πάσα του να κόβεται από έναν αντίπαλο.

30'

30'

29'

29'
Σέντρα

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο κάνει την σέντρα μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα βγαίνει άουτ

28'

28'

27'

27'

Ο Vedat Muriqi έχει μια καταπληκτική ευκαιρία για να σκοράρει, αλλά ο Lukasz Skorupski βγαίνει δυνατά και σώζει!

27'

Ο Felipe Anderson από την ομάδα Λάτσιο στέλνει την μπάλα στην καρδιά της περιοχής.

27'

Η ομάδα Λάτσιο έχει μία καλή ευκαιρία να σκοράρει.

27'

26'

25'

25'

Κατοχή: Μπολόνια: 46%, Λάτσιο: 54%.

25'

25'
Σέντρα

25'
Απόκρουση

25'
Σέντρα

24'
Απόκρουση

24'
Σέντρα

24'

23'

22'

21'

20'

20'

Κατοχή: Μπολόνια: 49%, Λάτσιο: 51%.

20'

Ο Marko Arnautovic από την ομάδα Μπολόνια είναι σε θέση οφσάιντ

20'

Καλή ενέργεια από τον Sergej Milinkovic-Savic ο οποίος σούταρε προς την εστία, αλλά ο γκολκίπερ αποκρούει

19'

19'
Σέντρα

Ο Pedro Rodriguez από την ομάδα Λάτσιο προσπαθεί να βρει συμπαίκτη του μέσα στην περιοχή αλλά η σέντρα του κόβεται από αντίπαλο.

19'
Απόκρουση

Ο Adama Soumaoro απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

19'

17'

17'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Arthur Theate της ομάδας Μπολόνια σκοράρει με κεφαλιά

17'

Ο Mattias Svanberg από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ από τα αριστερά.

16'

15'

15'

Κατοχή: Μπολόνια: 52%, Λάτσιο: 48%.

15'

Ένα πολύ όμορφο γκολ από τον Musa Barrow

14'

Ο Arthur Theate έδωσε την ασίστ για το γκολ.

14'

ΓΚΟΟΟΟΟΛ - Ο Musa Barrow της ομάδας Μπολόνια νικάει τον τερματοφύλακα έξω από την περιοχή με το δεξί πόδι!

14'

O Arthur Theate στέλνει τη μπάλα μακριά.

13'

12'

Λόγω τεχνικών προβλημάτων, δεν μπορούμε να ενημερώσουμε για τις εξελίξεις του παιχνιδιού αυτή τη στιγμή

12'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Roberto Soriano από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Luis Alberto

11'
Απόκρουση

11'
Σέντρα

11'

Ο διαιτητής καταλογίζει το φάουλ καθώς ο Arthur Theate από την ομάδα Μπολόνια ανατρέπει τον Felipe Anderson

10'

10'
Απόκρουση

10'
Σέντρα

10'

10'

9'

9'

Το σουτ του Felipe Anderson μπλοκάρεται

8'

8'

7'

Ο Vedat Muriqi τιμωρείται για σπρώξιμο στον Aaron Hickey

7'

Ο Sergej Milinkovic-Savic από την ομάδα Λάτσιο κάνει την πάσα μέσα στην περιοχή αλλά ένας αντίπαλος διώχνει

6'

5'

Κατοχή: Μπολόνια: 65%, Λάτσιο: 35%.

5'

5'

Ο Roberto Soriano αποτυγχάνει να βρει στόχο με σουτ έξω από την περιοχή

5'
Απόκρουση

Ο Francesco Acerbi απομακρύνει τη μπάλα και απαλλάσει την ομάδα του από την πίεση

5'
Σέντρα

Ο Aaron Hickey κάνει τη σέντρα

5'

Ο Mattias Svanberg από την ομάδα Μπολόνια εκτελεί το κόρνερ χαμηλά από τα αριστερά.

4'
Απόκρουση

Ο Lucas Leiva απομακρύνει τον κίνδυνο διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ...

4'
Σέντρα

4'

3'

2'

2'

1'

1'

1'

Τέλεια ημέρα για ποδόσφαιρο, με ηλιόλουστο καιρό

1'

Ο αγωνιστικός χώρος δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση, αλλά ποδόσφαιρο παίζεται.

1'

Η ομάδα Μπολόνια είναι στη σέντρα, και το παιχνίδι ξεκινά

0'

0'

Καλησπέρα σας από το Stadio Renato Dell'Ara, το παιχνίδι θα ξεκινήσει σε περίπου 5 λεπτά

Βαρύ το κλίμα στην Μπολόνια

Η Μπολόνια υποδέχεται την Λάτσιο για την 7η αγωνιστική της Σέριε Α’ Ηττήθηκαν από την Έμπολι οι γηπεδούχοι, με ψυχολογία έρχονται οι φιλοξενούμενοι.

ΜΠΟΛΟΝΙΑ

Δεν στάθηκε στο ύψος των απαιτήσεων στην εκτός έδρας αναμέτρηση απέναντι στην Έμπολι και γνώρισε την ήττα. Με την συμπλήρωση 56 δευτερολέπτων έμεινε πίσω στο σκορ από ένα αυτογκόλ του Μπονιφάτσι, είχε όμως άμεση αντίδραση και ισοφάρισε με ένα σουτ εκτός περιοχής του Μπάροου στο 11’. Εννιά λεπτά μετά μάλιστα έχασε μεγάλη ευκαιρία για την ανατροπή αλλά ο Αρναούτοβιτς έστειλε στο δοκάρι το πέναλτι που κέρδισε ο Ντε Σιλβέστρι και στο 32’ είδε την αντίπαλο της να κάνει το 2-1.

Στην επανάληψη δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο 54’, είχε διπλό δοκάρι με Μπάροου και Αρναούτοβιτς στο 62’, σώθηκε και η ίδια από το 4-1 στο 70’ και κατάφερε να ξαναμπεί στο παιχνίδι με γκολ του Αρναούτοβιτς στο 77’. Δεν εκμεταλλεύθηκε το μομέντουμ που είχε εκείνη την στιγμή και στο 90’ η Έμπολι «έγραψε» το τελικό 4-2.

Παρέμεινε για 3η σερί αγωνιστική χωρίς νίκη στην Σέριε Α’ και το καλό ξεκίνημα που έκανε έχει περάσει ήδη στο παρελθόν. Άλλωστε η σταθερότητα είναι κάτι που της λείπει τα τελευταία χρόνια. Βέβαια θα μπορούσε το παιχνίδι με την Έμπολι να κυλήσει διαφορετικά, έβγαλε όμως πάλι τις αδυναμίες, ιδίως αμυντικά, και έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι από το γήπεδο. 0ι 8 βαθμοί δεν είναι αρνητικός απολογισμός ως τώρα αλλά θεωρητικά φέτος το ρόστερ της είναι καλύτερο και στοχεύει τουλάχιστον σε μία ανώτερη πορεία από πέρσι.

Η κατάσταση πάντως δεν είναι και η καλύτερη δυνατή, ο Μιχαΐλοβιτς αποφάσισε ritiro από την Παρασκευή, δύσκολη η θέση του σε νέα αποτυχία σήμερα.

«Δεν υπάρχει κάποιο μοντέλο για να κερδίζεις και να χάνεις. Το σημαντικό είναι η διάθεση που δείχνουμε. Ο καθένας μπορεί να ξεκινήσει το παιχνίδι από την αρχή. Η Λάτσιο είναι μία εξαιρετική ομάδα. Ξέρει πως να επιτεθεί και να αμυνθεί σωστά. Θα είναι δύσκολο αλλά είμαι αισιοδοξος», τόνισε ο κόουτς Μιχαΐλοβιτς.

Αγωνιστικά Νέα: Σταθερά ο μέσος Σχούτεν και ο επίσης μέσος Κίνγκσλεϊ. Εκτός ο μπακ Ντάικς (2/0)

ΛΑΤΣΙΟ

Μετά την μεγάλη νίκη της στο ντέρμπι ντέλλα Καπιτάλε απέναντι στην Ρόμα, υποδέχτηκε την Πέμπτη την Λοκομοτίβ Μόσχας για το Γιουρόπα Λιγκ και πήρε τη νίκη με 2-0. Φρόντισε από το πρώτο μέρος να θέσει γερές βάσεις για τη νίκη καθώς στο 13’ προηγήθηκε με κεφαλιά του Μπάσιτς, είχε ευκαιρίες για 2ο γκολ και το πέτυχε με τον Πάτρικ στο 38’. Από εκεί και έπειτα περισσότερο ήθελε να κάνει συντήρηση δυνάμεων, είχε και ένα δοκάρι στο 64’ και κράτησε εύκολα το μηδέν στην άμυνα της.

Ο Σάρι έκανε ένα μικρό rotation, η νίκη απέναντι στην Ρόμα την προηγούμενη αγωνιστική ανέβασε την ψυχολογία της ομάδας αλλά το θέμα είναι να υπάρχει σταθερότητα. Αν πιάσει απόδοση σου δίνει την εικόνα πως μπορεί να κερδίσει κάθε αντίπαλο, σημαντικό τεστ αυτό στην Μπολόνια ειδικά με την κούραση από τα συνεχόμενα παιχνίδια που υπάρχει στην ομάδα.

Αγωνιστικά Νέα: Παραμένουν εκτός ο φορ Αντεκάνιε και ο μέσος Ζακάνι (4/2). Αποχώρησε με ένα πρόβλημα τραυματισμού ο φορ Ιμόμπιλε (6/6) από το παιχνίδι της Πέμπτης και δεν θα αγωνιστεί σήμερα.

Θάνος Τσαλουχίδης Αθλητικογράφος

Η Μπολόνια έχει τα πάνω της και τα κάτω της σαν ομάδα, στην καλή της μέρα μπορεί να κερδίσει την Λάτσιο και στην χειρότερη της να διασυρθεί. Αυτό που φαίνεται τουλάχιστον είναι πως δεν θα κλειστεί στην άμυνα της να περιμένει την αντίπαλο της. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έρχονται με ψυχολογία μετά τα δύο τελευταία θετικά αποτελέσματα και το διπλό σε αυτές τις τιμές είναι ελκυστικό. Θα πάμε μαζί του.

• Η ομάδα Μπολόνια ήταν ισόπαλη στο ημίχρονο στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες εντός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.
    Σημείο: Ημ.X με απόδοση 2.22 στον ΟΠΑΠ

ΙΤΑΛΙΑ: Σέριε A