Σούπερ Λιγκ: Το πρόγραμμα της σεζόν 2014-15

Σούπερ Λιγκ: Το πρόγραμμα της σεζόν 2014-15



Την νεοφώτιστη Νίκη Βόλου θα υποδεχθεί την πρώτη αγωνιστική ο Ολυμπιακός, ενώ ο Παναθηναϊκός θα αντιμετωπίσει τον Λεβαδειακό στην Λιβαδειά. Με Καλλονή στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ, πρώτο ντέρμπι την 6η αγωνιστική ανάμεσα στον Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ. Σέντρα στις 23 Αυγούστου.

Ολοκληρώθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Σούπερ Λιγκ για τη σεζόν 2014-15, με την αυλαία να ανοίγει στις 23 Αυγούστου.

Όπως προέκυψε από την κληρωτίδα, την πρώτη αγωνιστική ο πρωταθλητής Ολυμπιακός υποδέχεται στο «Γ. Καραϊσκάκης» την νεοφώτιστη Νίκη Βόλου, ενώ ο Κυπελλούχος Παναθηναϊκός θα παίξει με τον Λεβαδειακό στη Λιβαδειά.

Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ θα παίξει με την Καλλονή στην Τούμπα, ενώ το πρώτο μεγάλο ντέρμπι θα γίνει στο «Γ. Καραϊσκάκης» την 6η αγωνιστική ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ.

Το ντέρμπι «αιωνίων» ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό θα γίνει την 8η αγωνιστική στο «Καραϊσκάκης», ενώ το ντέρμπι ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός θα διεξαχθεί την 10η αγωνιστική

Η πρώτη αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ (23/8):


Ολυμπιακός-Νίκη Βόλου
Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός
ΠΑΟΚ-ΑΕΛ Καλλονής
Ατρόμητος-Πλατανιάς
ΠΑΣ Γιάννινα-Αστ. Τρίπολης
Κέρκυρα-Πανθρακικός
Πανιώνιος-Εργοτέλης
Βέροια- Ξάνθη
ΟΦΗ-Παναιτωλικός

Τα μεγάλα ντέρμπι:


6η αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
8η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
10η αγωνιστική: ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός

Το πλήρες πρόγραμμα:


1η-18η αγωνιστική:

ΒΕΡΟΙΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ
Ο.Φ.Η. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

2η-19η αγωνιστική:

Ο.Φ.Η. - ΒΕΡΟΙΑ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ

3η-20η αγωνιστική:

ΒΕΡΟΙΑ - Α.Ο.Κ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

4η-21η αγωνιστική:

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
Α.Ο.Κ. - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Ο.Φ.Η. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

5η- 22η αγωνιστική:

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Α.Ο.Κ.
Π.Α.Ο.Κ. - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

6η-23η αγωνιστική:

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
Ο.Φ.Η. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ

7η-24η αγωνιστική:

ΒΕΡΟΙΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

8η- 25η αγωνιστική:

Π.Α.Ο.Κ. - ΒΕΡΟΙΑ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
Ο.Φ.Η. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

9η -26η αγωνιστική:

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - Π.Α.Ο.Κ.
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - Α.Ο.Κ.
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ

10η-27η αγωνιστική:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Ο.Φ.Η.

11η-28η αγωνιστική:

ΒΕΡΟΙΑ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - Π.Α.Ο.Κ.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - Α.Ο.Κ.

12η-29η αγωνιστική:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Ο.Φ.Η.
Α.Ο.Κ. - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

13η -30η αγωνιστική:

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - Π.Α.Ο.Κ.
Ο.Φ.Η. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Α.Ο.Κ. - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

14η – 31η αγωνιστική:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - Ο.Φ.Η.
Π.Α.Ο.Κ. - Α.Ο.Κ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ

15η -32η αγωνιστική:

ΒΕΡΟΙΑ - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
Α.Ο.Κ. - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - Π.Α.Ο.Κ.
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ

16η-33η αγωνιστική:

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - SKODA ΞΑΝΘΗ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ - Ο.Φ.Η.
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - Α.Ο.Κ.
Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - Π.Α.Ο.Κ.

17η- 34η αγωνιστική:

ΒΕΡΟΙΑ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
SKODA ΞΑΝΘΗ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
Ο.Φ.Η. - ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ
Α.Ο.Κ. - ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. - Α.Ε.Λ. ΚΑΛΛΟΝΗΣ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ
Π.Α.Ο.Κ. - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ






Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός 30 ημερών


Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.
Σχόλιο:
 

  • Μη διαφημίζετε άλλα site
  • Μη βρίζετε υπερβολικά
  • Μη γράφετε ασταμάτητα το ίδιο μήνυμα
  • Παίξε Online Στοίχημα

    Δες την παρακάτω δοκιμασμένη και νόμιμη Ελληνική στοιχηματική εταιρία: