Σαμπιονά: Σπουδαίο «διπλό» για Μονακό, νίκες για Λιλ, Σεντ Ετιέν

25/11/2013 01:09
Η Μονακό πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 στην έδρα της Νάντ και διατηρήθηκε στην τρίτη θέση με 29 βαθμούς, έναν λιγότερο από τη Λιλ που επικράτησε με το ίδιο σκορ της Τουλούζ.

Μετά από δύο αγωνιστικές, η Μονακό επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα καθώς επικράτησε με 1-0 της Ναντ μέσα στο «Μποζουάρ» και διατηρήθηκε στην 3η θέση και στο -5 από την Παρί Σεν Ζερμέν.

«Χρυσός» σκόρερ για τους Μονεγάσκους ο Ομπαντί, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 70ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να χάνουν έτσι την ευκαιρία να «πιάσουν» την ομάδα του Πριγκιπάτου στη βαθμολογία.

Νίκες για Λιλ, Σεντ Ετιέν

Στην 2η θέση διατηρήθηκε η Λιλ η οποία παρότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω για 35 λεπτά, δυσκολεύτηκε αρκετά να κάμψει τη αντίσταση της Τουλούζ, για να πάρει τελικά στο φινάλε τη νίκη με 1-0.

Λυτρωτής για τους «λιλουά» ήταν ο Παπέ Ν’Ντιαγέ ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 84ο λεπτό, επιτρέποντας έτσι στην ομάδα του να παραμείνει στο -4 από την πρωτοπόρο Παρί.

Από την άλλη, η Σεντ Ετιέν πέρασε με 1-0 από την έδρα της Νις και επέστρεψε στις νίκες μετά από τρείς αγωνιστικές.