Σέριε Α: Ο Κονέ σταμάτησε την Ίντερ!

25/11/2013 00:31
Το γκολ του Παναγιώτη Κονέ και τα δοκάρια δεν επέτρεψαν στην Ίντερ να πάρει τη νίκη στην έδρα της Μπολόνια (1-1), με αποτέλεσμα οι «νερατζούρι» να παραμείνουν στην 4η θέση της βαθμολογίας με 26 βαθμούς, χάνοντας την ευκαιρία να «πιάσουν» την Νάπολι στην 3η θέση.

Το παιχνίδι ξεκίνησε άσχημα για την Ίντερ καθώς στο 12ο λεπτό ο Παναγιώτης Κονέ άνοιξε το σκορ για τη Μπολόνια, ενώ λίγο αργότερα ο Ναγκατόμο τραυματίστηκε στο μηρό και αποχώρησε πρόωρα από την αναμέτρηση.

Παρόλα αυτά οι «νερατζούρι» δεν πτοήθηκαν και παρά το δοκάρι του Γκουαρίν στο τέλος του πρώτου μέρους, ο Ζόναθαν κατάφερε να ισοφαρίσει στο 52’ σε 1-1.

Ωστόσο στα υπόλοιπα λεπτά, οι παίκτες του Βάλτερ Ματσάρι δεν κατάφεραν να γυρίσουν το σκορ, με τον Ζεσούς να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Κούρτσι στις καθυστερήσεις του ματς!