«Καθάρισε» την Ιταλία και χωρίς Μέσι η Αργεντινή (video)

24/3/2018 01:03
Παρά την απουσία του Λιονέλ Μέσι η Αργεντινή κέρδισε με 2-0 την Ιταλία σε φιλικό παιχνίδι στο Μάντσεστερ. Μπανέγα (75’) και Λαντσίνι (85’) οι σκόρερ.

Ο Λιονέλ Μέσι είχε ενοχλήσεις και έμεινε εκτός, ωστόσο, η Αργεντινή δεν είχε πρόβλημα να πάρε τη φιλική νίκη με 2-0 επί της Ιταλίας στο «Έτιχαντ».

Η «αλμπισελέστε» πατούσε καλύτερα και στο φινάλε του ημιχρόνου «άγγιξε» το γκολ με τον Γκονσάλο Ιγκουαΐν, όμως ο συμπαίκτης του στην Γιουβέντους, Τζιανλουίτζι Μπουφόν βγήκε νικητής στο τετ-α-τετ. Η «σκουάτρα ατζουρα» θα μπορούσε να πάρει αυτή το προβάδισμα στο ξεκίνημα της επανάληψης (48’) όταν μετά από τραγικό λάθος του Παρέδες, ο Ινσίνιε βρέθηκε μόνος του απέναντι από τον Καμπαγιέρο αλλά κατάφερε να αστοχήσει.

Η Αργεντινή πήρε το προβάδισμα στο 75’ με ένα πανέμορφο γκολ του Μπανέγα, ο οποίος άφησε άγαλμα τον Ιταλό γκολκίπερ. Δέκα λεπτά μετά, ο Λαντσίνι διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με τρομερό σουτ από το ύψος της περιοχής, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με το εθνόσημο.