Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα απώλεια για Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νέα απώλεια για Ρεάλ



Παρά τα δύο γκολ του Μπέιλ, η Ρεάλ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Θέλτα στο Βίγκο και αποχαιρετά τις ελπίδες για το πρωτάθλημα, αφού βρέθηκε στο -16 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα. Βας και Γκόμεζ οι σκόρερ των γηπεδούχων, έπιασε πέναλτι ο Νάβας.

Δεν λέει να συνέλθει η Ρεάλ. Η «βασίλισσα» αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Θέλτα στο Βίγκο και απομακρύνθηκε ακόμα περισσότερο από την κορυφή. Οι Μαδριλένοι έμειναν μακριά από τη νίκη για 4ο σερί εκτός ματς για πρώτη φορά μετά το 2008 και βρέθηκαν στο -16 από την Μπαρτσελόνα, έχοντας ένα ματς λιγότερο.

Η Θέλτα «άγγιξε» το γκολ στο ξεκίνημα του παιχνιδιού έχοντας δοκάρι με πλασέ του Άσπας στο 13ο λεπτό. Η Ρεάλ απάντησε στις ευκαιρίες με φαλτσαριστό σουτ του Καζεμίρο (26’), όμως ο Μπλάνκο έβγαλε εντυπωσιακά. Επτά λεπτά μετά (33’) οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα και άνοιξαν το σκορ με τρομερή λόμπα του Βας.

Η Ρεάλ δεν πτοήθηκε και έφερε… τούμπα το ματς με δύο γκολ του Μπέιλ σε διάστημα δύο λεπτών. Στο 36’ ο Ουαλός σκόραρε με ιδανικό πλασέ ύστερα από κάθετη πάσα του Κρόος, ενώ στο 38’ ο Ίσκο έκανε το γέμισμα και ο Μπέιλ σε θέση φορ έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

Οι γηπεδούχοι είχαν «χρυσή» ευκαιρία για να επιστρέψουν στο ματς στο 66', όμως ο Νάβας απέκρουσε την εκτέλεση πέναλτι του Άσπας. Ωστόσο στο 82’, ο Βας έκανε τη σέντρα από δεξιά, η άμυνα της Ρεάλ πιάστηκε στον ύπνο και ο αφύλαχτος Γκόμες ισοφάρισε σε 2-2.

Στο 87’ ο Ρονάλντο αστόχησε από θέση βολής ενώ στο 89’ ο Μπλάνκο απέκρουσε σωτήρια το σουτ του Βάθκεθ, κρατώντας το 2-2 ως το φινάλε.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.156.5010.501.203.15114.01
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.382.857.751.601.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.301.878.50

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 07/01/2018 23:59
Κοιταμε Cl και κυπελλο πλεον.

στις 08/01/2018 00:29
Φέτος είμαστε για δέσιμο. Πρέπει να βελτιωθούμε. Το πρωτάθλημα το χάσαμε πρίν τα χριστούγεννα. Η Μπαρτσελόνα παίρνρι Κουτίνιο(παικτάρας) και εμείς μένουμε με Μπενζεμά και Μπέιλ. Βλέπω να δινουμε προκριματικά Cl του χρόνου.

στις 08/01/2018 00:37
pos koitas to cl otan den boreis n kerdiseis tin 8elta , dustixws fetos den vlepw na pernoume tipota ;/ , isw to kupelo na to paroume alla prwta8lima kai cl idk ...i bartselona fetos prepei n to paradextoue poia olloi einai poli kaluteri mas kai auti einai i moni ali8eia

στις 08/01/2018 01:01
gamw tin manaa sas

στις 08/01/2018 01:37
tora me ton bale tha formaristei i omada...vamos real.

στις 08/01/2018 03:50
Το ΟΥΕΦΑ Γιουρόπα Λιγκ[1] (αγγλικά: UEFA Europa League) είναι μία ευρωπαϊκή ποδοσφαιρική διοργάνωση που διεξάγεται μεταξύ συλλόγων από την περίοδο 2009-10 (μέχρι το 2009 διεξαγόταν με την ονομασία κύπελλο ΟΥΕΦΑ). Θεωρείται η δεύτερη πιο σημαντική συλλογική ποδοσφαιρική διοργάνωση στην Ευρώπη μετά το Τσάμπιονς Λιγκ.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑ Πάμε για τσάμπιονς λιγκ και κύπελλο λέει ο άλλος ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έκλαψα πραγματικά χαχαχαχαχαχαχαααααα

Αν η Παρι έχει όρεξη το κόβω στη 5αρα αν σας λυπηθεί βέβαια ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΒΑΣ ΒΑΣ ΒΑΑΑΑΣ Ο ΠΑΡΑΑΣΚΕΥΑΑΑΣ ΒΑΣ ΒΑΣ ΒΑΑΑΑΑΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 08/01/2018 03:51
-17 σαν τους πιγκουινους είστε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 08/01/2018 04:06
Δν εχεις αφησει αρθρο της Ρεαλ ρε πονεμενε σκασε

στις 08/01/2018 04:19
Πονεμένος αλλά και κρυωμένος είσαι εσύ 0-3 ,-16 ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΦΑΑΑΑΑΑΑΠ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΆ

στις 08/01/2018 06:49
geniusMSN- πες της μανας σου να με παρει τηλ να κανονισουμε να την ξεσκισω παλι εχω κατι καβλες τωρα τελευταια...ο απολογισμος θα γινει τελη μαιου τα ιδια λεγατε και το 2017 οταν ειμασταν -11 και το πηραμε...οσο για το cl τα ιδια ελεγες μαλακα και οταν ηταν να παιξουμε με την μπαγιερν,η΄ με την γιουβε οτι θα χασουμε και οτι θα φαμε 3-4 και και αποτελεσμα εκατσαν πανω στο καβλι του μπαμπα ροναλντο οπως και η κωλοομαδα σου στο super cup 3 μπαλακια στο calma nou και αλλα 2 στον ναο γιατι η μεγαες ομαδες φαινονται στους τελικους (ΚΑΙ Η ΡΕΑΛ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ ΤΕΛΙΚΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 20 ΧΡΟΝΙΑ) για αυτο τωρα ρουφα το αυγο σου και τα λεμε με εσενα τον μαιο και με την πορνη την μαμα σου μεσοβδομαδα.

στις 08/01/2018 06:52
αν και δεν σου ειπα τα μαθες...κουτινιο εσεις χαχαχα ΝΕΥΜΑΡ ΕΜΕΙΣ χοχοχο ψαχνει σπιτι στην μαδριτη αν οχι αυτο το καλοκαιρι το 2019 θα ειναι στην κορυφαια ομαδα μπας και παρει καμια χρυση μπαλα...γιατι στην farca δεν...χαχαχχοχοχχο

στις 08/01/2018 09:26
Κρατα μικρο καλαθι λενε για τη ρεαλ λενε!!

στις 08/01/2018 09:27
Οσο για τη θα δειξει μην ειστε σιγουρι

στις 08/01/2018 15:59
Καλά ο Νευμαρ νομίζεις θα παίξει για την Ρεάλ ενώ έχει παίξει για μας; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ρεεεεεχαχαχαχχααχαχαχαχααααα κλαιωωωωωρεεεεεεχαχαχαχαχαχα

-16 λέει ,ήρθε και ο Κοουτινιο λέει ,πρωτάθλημα με κυαλια θα δείτε λέει χαχαχαχα

Ήρθε νέος μπαμπάς μιξα φίλε θα σε γαζωσει και αυτός μαζί με τον κοντό επιβήτορα σας ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Ελάτε στο Καμπ Νοου για τα μερεμέτια πελάτες ΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Ανυπομονώ για το Ελ κλασικο στο Ναό μας! Με παμπερ θα έρθετε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Και που σε πονεμενε...ετοιμάσου με βαζελίνη και λαδάκι να σε περιποιηθεί ο "μαδριλενος" Νευμαρ με Εμπαπε και Καβανι ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ 5φάπες θα σας ρίξουν στο χαλαρό

στις 08/01/2018 21:53
θα σου ερθει ενα τουβλο στο κεφαλι μολις ανακοινωθει ο νευμαρ στην ρεαλαρα αλλο πραγμα...ετσι λεγατε και για ροναλτο (φαινομενο) αλλα και για φιγκο αλλα τοτε ησουν στη κοιλια της ξεκολιαρας και δεν τα εζησες αυτα...ανεμενε θα εχει πλακα σε λιγο καιρο.

στις 09/01/2018 05:48
Αυτή την στιγμή έχεις ένα μεγάλο και διαρκές πρήξιμο στην κωλοχαραδρα σου από τις ατέλειωτες φάπες που έχετε αρπάξει ,καρπαζοεισπρακτορες ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Μιξα ακόμα πονάς απι το 0-3 στο εξοχικό φίλε; Ποοοοοποοο πρώτη θέση στο πέταλο θα ήσουν ή πρώτη θέση καναπέ ,όπου και αν ήσουν το ένιωσες καλά ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΜΕΣΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΟ ΠΑΣΤΈΛΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΦΑΑΑΑΑΑΑΠ!

ΥΓ Παουλινιο 7 γκολς και 2 ασίστ με 900κάτι λεπτά συμμετοχής - πεναλντο 4 γκολ και 2 ασίστ με 1442 λεπτά συμμετοχής (κάπου εκεί ,πάντως αρκετά παραπάνω) ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Όσες πιθανότητες έχει ο πεναλντο να βγει πρώτος σκόρερ φέτος άλλες τόσες πιθανότητες έχετε να πάρετε το πρωτάθλημα ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ εκλαψαααχαχαχαχαχαχαχα

ΆΝΤΕ ΓΕΙΑ ΣΕ ΑΦΉΝΩ ΣΤΟΝ ΠΌΝΟ ΣΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ

στις 09/01/2018 05:51
924 Παουλινοο και 1156 πεναλντο να είμαστε και ακριβείς ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΆΝΤΕ ΓΕΙΆ ΡΕ

στις 09/01/2018 21:21
το να συγκρινεις τον..παουλινιο με το cr7 για τα γκολ εδω καταλαβαινω για ακομα μια φορα οτι απλα δεν ξερεις απο μπαλα και γενικα o πονος που εχεις απο την ρεαλ και απο τον μπαμπα σου τον cr7 σου εχει κανει τον εγκεφαλο προβληματικο...Και αν θες να μαθεις φυσικα ειμαι διπλα στην ομαδα και ειδικα σε τετοια ντερμπι γιατι εγω ειμαι οπαδος και χουλιγκαν αμα τυχει,εσυ δεν εχεις παει ουτε εξω απο το μπορδελο σας η' εχεις παει?

στις 09/01/2018 21:25
οπως πρωτη θεση ημουν και στο μπορντελο σας οταν απολαυσα τις υπεροχες γκολαρες του cr7 και του ασενσιο,τρελη καυλα εκεινο το βραδυ αφου μετα πηγα σε πραγματικο μπουρδελο και γαμησα και εγω μια καταλανη χαχαχα 3 φορες εχυσα στην μαπα της οσα και τα γκολ της βασιλισσας που σας καρφωσε χαχαχα τρελη καυλααα

στις 09/01/2018 21:25
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα σε γλενταωωωωω

στις 10/01/2018 04:07
Έχω 11 φορές ακριβώς αλλά όχι Κλασσικο δυστυχώς!

Δεν συγκρίνω κάτι την αλήθεια λέω πονεμενε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Σε γλεντάω λέει ενώ σε έχω γλεντησει φέτος στο Πελατεου με ΤΡΙΜΠΑΛΟ και σε έχουν ξεπατωσει οι περισσότερες ομάδες στη λα λιγκ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έκλαψα ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Είμαι σίγουρος πως δεν έχεις πάει ούτε μία φορά στο αχουρι σας αλλά ξέρω ότι θα έρθεις στον ΝΑΟ μας για το δεύτερο Ελ κλασσικο για κάτι μερεμέτια ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και εκεί ΦΑΠΑ ΘΑ ΈΧΕΙ ,ΑΛΟΙΦΟΥΛΑ ΚΑΙ ΛΑΔΆΚΙ ΞΈΡΕΤΕ ΕΣΕΊΣ!

Θα σε καρφώσει Ντεμπελε και Κοουτινιο πρώτο ημίχρονο και δεύτερο θα έρθουν οι διαχρονικοί πατεράδες σας ΜΕΣΙ ΚΑΙ ΣΟΥΑΡΕΖ να σας αποτελειώσουν ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Θα μας χειροκροτησετε στα γόνατα κιόλας ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΆΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΟΝΕΜΕΝΕ ΥΓ Άντε με το καλό να πάρετε και καμιά νίκη στο πρωτάθλημα πριν σας ξεσκίσει η Παρι ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 10/01/2018 19:28
ΤΙ ΝΑ ΠΩ,8 ΧΡΟΝΙΑ ΖΩ ΣΤΗ ΜΑΔΡΙΤΗ,ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΛΟΣ ΤΩΝ FANS ΟΠΑΔΩΝ ΤΗΣ ΡΕΑΛ ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΜΠΕΡΝΑΜΠΕΟΥ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

στις 11/01/2018 04:24
Ναι ναι ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

2-2 ρεεεεεεχαχαχααχχαχαχαχ;

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.