Πριμέρα Ντιβιζιόν: Δύσκολη νίκη για Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Δύσκολη νίκη για Ρεάλ

Αφορά τον αγώνα ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΣΕΒΙΛΛΗ


Με το δεύτερο φετινό γκολ του Ρονάλντο, η Ρεάλ κέρδισε δύσκολα με 3-2 την Μάλαγα στο «Μπερναμπέου» και μείωσε προσωρινά στο -7 τη διαφορά από την κορυφή. Ισοφάρισαν δύο φορές το σκορ οι Ανδαλουσιανοί αλλά δεν βρήκαν απάντηση στο γκολ του Πορτογάλου.

Η Μάλαγα του Μίτσελ έβαλε δύσκολα στην Ρεάλ ωστόσο η «βασίλισσα» πήρε τη νίκη με 3-2 και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα. Οι πρωταθλητές παρατάχθηκαν χωρίς τους Μπέιλ, Ράμος, Ασένσιο, Νάτσο και Μόντριτς, ενώ ο Ζιντάντ έδωσε θέση βασικού στον 20χρονο Χεσούς Βαγέχο.

Η Ρεάλ μπήκε δυνατά στο ματς και δεν άργησε να πάρει το προβάδισμα. Στο 9’ ο Ρονάλντο σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι με κεφαλιά, όμως ο Μπενζεμά πήρε το ριμπάουντ και έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Μ’ αυτό το γκολ ο Γάλλος επιθετικός έπιασε τον Μπουτραγκένιο 7η θέση των σκόρερ της Ρεάλ στο πρωτάθλημα στα 124 γκολ.

Η Μάλαγα αποδείχθηκε σκληρό καρύδι και στο 18’ έφερε το σκορ στα ίσια. Μετά από λάθος επιλογή του Κρόος, ο Κέκο έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ρολάν σούταρε ανενόχλητος για το 1-1. Η Ρεάλ δεν πτοήθηκε και βρήκε άμεση απάντηση στο 21’, όταν μετά από κόρνερ ο Καζεμίρο έπιασε την κεφαλιά και ξαναέδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του.

Μετά το 2-1, οι γηπεδούχοι πίεσαν για ένα τρίτο γκολ ώστε να «κλειδώσουν» το ματς, ωστόσο ο πρώην γκολκίπερ του Ολυμπιακού, Ρομπέρτο πραγματοποίησε τρεις σπουδαίες επεμβάσεις σε προσπάθειες των Ρονάλντο (38’, 43’) και Κρόος (52’).

Οι Ανδαλουσιανοί έμειναν στο ματς και στο 57’ ο Τσόρι Κάστρο ισοφάρισε σε 2-2 με μακρινό σουτ, αιφνιδιάζοντας τον Κασίγια. Η Μάλαγα βρήκε δεύτερη απάντηση, όμως αυτή δεν ήταν αρκετή. Στο 75’ ο Μόντριτς ανατράπηκε στην περιοχή, ο Ρομπέρτο έπιασε το πέναλτι του Ρονάλντο όμως ο Πορτογάλος πήρε το ριμπάουντ και με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΣΕΒΙΛΛΗ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.225.758.001.153.55113.35
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.472.806.251.402.30
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
6.252.551.817.00

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 25/11/2017 19:56
Γκέλα για την μαχητική Μάλαγα..

Πεναλντοοοοο πενααααααλντοοοο ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ μόνο με πέναλτι μπορεί να σκοράρει αυτό το ταγάρι ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!

Με την τελευταία δυσκολευτήκατε ρε; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑ φαντάσου τι έχει να γίνει στη συνέχεια..έχει καρπαζιές το πρόγραμμα ακόμα

στις 25/11/2017 20:00
Εντάξει θα κάνετε τρεμπΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΈΚΛΑΨΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

στις 25/11/2017 22:04
Παει για το 5 χρυσο παπουτσι αρχης δεδωμενης απο τωρα με καμια 25αρια πεναλτυ@

στις 26/11/2017 01:54
dim231064 ΚΑΙ geniusMSN- ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΑΡΤΕ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ ΤΟΥ ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ ΜΕ ΟΛΗ ΤΟΥ ΑΓΑΠΗ ΜΕ ΤΟ ΓΚΟΛ...''ΠΕΝΑΛΤΙ'' (ΧΑΧΑΧΑ) ΠΟΥ ΣΑΣ ΚΑΡΦΩΣΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ CALMA NOU ΣΤΟ SUPER CUP ΚΑΙ ΧΩΣΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΙΑ ΒΑΘΙΑ ΣΤΗΝ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΑ ΣΑΣ ΜΑΜΟΥΧΑΛΑ

στις 26/11/2017 01:56
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΦΑΝΕΛΑ...ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΥΛΙ ΤΟΥ,ΚΑΙ Η ΓΚΟΛΑΡΑ ΣΤΟ ΓΑΜΑ...Η ΗΔΟΝΗ ΤΟΥ!!!!ΦΙΛΑΚΙΑ!

στις 26/11/2017 16:14
Έχω μια φανέλα του Πεναλντο για να σκουπιζομαι μετά από ατελείωτο χέσιμο,δεν μπορώ να πω ,κάνει εξαιρετική δουλειά δεν αφήνει υπολείμματα!

Μην την χρησιμοποιεισετε σε περίπτωση που κάνετε διάρροια,μετά πέταμα ,από εμπειρία το λέω!

στις 26/11/2017 18:41
Ρε βλακα nickxa το 500 γκολ ο Μεσι μηπως θυμασε σε πια ομαδουλα το καρφωσε και σε πιο μπουρδελο; οσο για τη φανελα του μαλακα σας εγω πρωσοπικα τη σιχενωμε και συ βρε μαλακα μου λες να σκουπισω τον κολο μου;

στις 26/11/2017 21:11
dim231064 βλακα να πεις το πρωτο σου παιδι και μαλακα το δευτερο και να σου βγουν και πουστηδες ρε μπινε,γαμω την την κωλοομαδα σου και το μουνι της μανας σου

στις 26/11/2017 21:34
Εγω βρε μαλακα δε σου εβρισα τη μανα και αν εισαι τοσο μεγαλος γαμιας σταματα να γαμας τη μανα σου και βαλε το πουλι σου στον κολο σου παλιαρχειδο,ουτε για τα παιδια σου εγραψα κατι αλλα για την πουτανα τη ρεαλ, και αν καταφερεις να εχεις ποτε σου παιδια πρεπει να ξερεις οτι τα παιδια ειναι κατι το ΙΕΡΟ οπως και η μανα. Βρισε την ομαδα μου εμενα αλλα οχι παιδια και μανα πανιβλακα.

στις 26/11/2017 22:34
προσεχε πως μιλας πρωτα εσυ και υστερα εγω...και τραβα σε αρθρα που αφορουν την ομαδα σου αιντε να πουμε που σε εθιξαν οι βρισιες...οταν αντιπαθεις μια ομαδα η' εναν παιχτη,απλα δεν δινεις σημασια τοσο δυσκολο σου ειναι να το καταλαβεις αυτο?Τα ιδια εχω πει και στον αλλον τον μαγκα πιο πανω κοιταχτε την ομαδα σας,οσο ειστε σε αρθρα της βασιλισσας...ΘΑ ΠΕΡΝΕΤΕ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!

στις 26/11/2017 22:47
Σεβρισα μανα και παιδια;και μου λες να προσεχω πως μιλαω;αν ειστε καλυτεροι θα το δουμε το Μαιο ετσι δεν εγραψες;

στις 26/11/2017 23:43
δεν θα το κουβεντιασω αλλο μαζι σου κοιτα τι σου εγραψα απο πανω κανε το και ολα καλα...δεν εχω μαθει να το παιζω μαγκας πισω απο ενα πληκτρολογιο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.