Πριμέρα Ντιβιζιόν: Έσωσε το βαθμό με Σουάρες η Μπαρτσελόνα

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Έσωσε το βαθμό με Σουάρες η Μπαρτσελόνα



Με γκολ του Σουάρες στο 82’ η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε σε 1-1 την Ατλέτικο στο «Γουάντα Μετροπολιτάνο» και διατήρησε το αήττητο των Καταλανών. Προηγήθηκαν με Σαούλ (21’) οι «ροχιμπλάνκος», άγγιξε την ανατροπή στο φινάλε η ομάδα του Βαλβέρδε.

Λίγες ημέρες πριν το ματς με τον Ολυμπιακό στο «Καμπ Νου», η Μπαρτσελόνα έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από το νέο σπιτικό της Ατλέτικο και βρέθηκε στο +5 από την Ρεάλ.

Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν εντυπωσιακό, αφού στο 1ο λεπτό ο Σαούλ έκοψε σωτήρια τον Μέσι στη μικρή περιοχή, ενώ στο 8’ ο Τερ Στέγκεν απέκρουσε με το ένα χέρι το σουτ του Γκριεζμάν. Ένα λεπτό μετά ο Γερμανός γκολκίπερ έδιωξε με το πόδι το σουτ του Γάλλου άσου, κρατώντας το μηδέν.

Η Ατλέτικο κατάφερε τελικά να ανοίξει το σκορ στο 21ο λεπτό χάρη σε τρομερό σουτ του Σαούλ από το ημικύκλιο. Η Μπαρτσελόνα δεν κατάφερε να απειλήσει αξιόλογα στο πρώτο μέρος και στο ξεκίνημα της επανάληψης (53’) οι γηπεδούχοι «άγγιξαν» το δεύτερο γκολ με δυνατό σουτ του Γκριεζμάν το οποίο πέρασε άουτ.

Η πρώτη της αξιόλογη φάση των Καταλανών ήρθε στο 55’, με τον Όμπλακ να διώχνει με γροθιές το μακρινό σουτ του Σουάρες. Δύο λεπτά μετά, η ομάδα του Βαλβέρδε «άγγιξε» ξανά την ισοφάριση, με τον Μέσι να σημαδεύει το δοκάρι με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Το παιχνίδι εξελίχθηκε σε μονόλογο της Μπαρτσελόνα, η οποία πίεζε για το γκολ της ισοφάρισης. Στο 71’ το σουτ του Μέσι πέρασε δίπλα από το δοκάρι, ενώ στο 80’ ο Όμπλακ απομάκρυνε την προβολή του Σουάρες. Ωστόσο, στο επόμενο λεπτό, ο Σέρτζι Ρομπέρτο έκανε τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Σουάρες με κοντινή κεφαλιά, έφερε το σκορ στα ίσια.

Μάλιστα, ο Ουρουγουανός θα μπορούσε να ολοκληρώσει την ανατροπή στο 88’, ωστόσο δεν κατάφερε για εκατοστά να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα έπειτα από γύρισμα του Αντρέ Γκόμες. Το 1-1 έμεινε ως το φινάλε και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν το βαθμό της ισοπαλίας.







Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.0811.5025.001.123.90117.88
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.204.0014.501.901.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
9.002.752.005.75

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 14/10/2017 23:49
Βασικά η ατλέτικο έσωσε τον βαθμό.Λες και παίζαμε στο Κάμπ νου ήταν αν είναι δυνατόν μετά το 30 μονότερμααα

[+]  geniusMSN- στις 14/10/2017 23:58

στις 15/10/2017 02:10
Έτσι πατάτε ντισλαικ ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΟΝΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΣΠΗΛΙΕΣ ΣΑΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 15/10/2017 14:11
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΣΤΕ Η ΑΜΠΑΛΟΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΜΕ ΤΣΙΜΠΛΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΑΓΩΝΕΣ....1. Ο ΣΑΟΥΛ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΣΕ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΤΣΕΚΟΥΡΙΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΜΕΣΙ.ΤΟ ΕΝΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΑΟΥΛ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΥΤΕ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΣΕ ΠΑΙΧΤΗ ΤΗΣ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΣ,ΠΑΡΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ 90΄ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΡΤΑ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ!!!!!2. Η ΚΛΑΣΙΚΗ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΣΕΚΟΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΠΙΣΩ , ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΔΑ Γ΄ ΚΑΤ. ΚΡΙΜΑ....3. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΡΟΣΤΕΡ ΤΗΣ ΤΗΝ ΑΔΙΚΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟΣΟ ΑΜΥΝΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΣΙΜΕΟΝΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΜΟΝΕΣ....4. ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΑΛΙ ΑΜΠΑΛΟΙ....ΡΕΑΛΑΚΙΔΕΣ...

στις 15/10/2017 14:14
Τ.Γ. ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΣΑΣ ΕΧΩ ΠΕΙ...ΕΙΣΤΕ ΟΠΑΔΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΦΑΝΑΤΙΚΟΙ...Ο ΤΙΤΛΟΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΕΙ ΑΠΟΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΡΤΣΑ ΑΠΟ ΜΑΔΡΙΤΗ,ΜΕ ΤΟ ΕΧΘΡΙΚΟ ΚΛΙΜΑ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΣΤΙΣ ΕΞΕΔΡΕΣ,ΜΕ ΤΟ ΚΟΡΑΚΙ 110% ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΕΔΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΗΣ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ ΣΕ ΡΟΛΟ ΑΠΑΤΣΙ-ΤΣΕΚΟΥΡΙΑ"ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΠΑΛΙ ΟΤΑΝ ΜΠΟΡΕΣΩ.

στις 15/10/2017 15:11
Ακριβώς! + Ότι υπήρξε πέναλτι μετά από χέρι του Χουανφραν στη περιοχή!

Καλά για κάρτες δεν το συζητώ..

στις 15/10/2017 15:12
Πατάνε ντισλαικ οι οπαδοί ομάδας που κάνουν ντέρμπι με την Χετάφε ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ δακρυσααααααααααααα χαχαχαχαχαχαχααχαχ

στις 15/10/2017 17:26
Τους μετρησες ολους του κοιλιακους του μπαμπα ροναλντο οταν εβγαλε την φανελα μεσα στο calma nοu?Το μαιο παλι εμεις θα ειμαστε με την κουπα αγκαλια και εσεις καλασικα στα social media να βγαζετε ολοι την ζηλια σας

στις 15/10/2017 19:11
Την μονη κουπα που θα παρετε θα ειναι αυτη με ποπ κορν μεσα οταν θα ειστε θεατες που θα τα σαρωνει ολα η μπαρτσελονα...μεχρι τοτε μουγκα!

στις 15/10/2017 19:28
3 cl σε 4 χρονια πως σου φανηκε...καλο?

στις 15/10/2017 19:28
μουγκα τωρα

στις 15/10/2017 20:36
μονο αυτα εχετε χαρητε τα αλλα ως εκει

στις 16/10/2017 20:18
Κάτσε ρε κικο αφού θα κάνουν Τρεμπχαχαχαχαχαχαχαχα δάκρυσαααααααααχαχαχαχαχαχαχαχα άγνωστη λέξη γι'αυτούς!

Nickxa την φανέλα που του την σήκωσε ο Μαρσελο ενώ την είχε πεταμενη κάτω; Γιατί πρώτα έκανε φιγούρα τους κοιλιακούς του το μοντέλο της ουλτρεξ!

Όπως στο ΜπερναΛΕΟ με την φανέλα να γράφει 10 κοιτώντας σε χιλιάδες αγάλματα στο 92'δεν έχει,μετά έρχονται οι απομιμήσεις!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.