Χάσι: «Περπατούσαμε για 30 λεπτά, νιώθω πίεση διαρκώς»

Χάσι: «Περπατούσαμε για 30 λεπτά, νιώθω πίεση διαρκώς»



Ο Μπέσνικ Χάσι δήλωσε πως περίμενε αντίδραση από τους παίκτες του μετά την ήττα από την Σπόρτινγκ και παραδέχτηκε ότι νιώθει διαρκώς πίεση στον πάγκο του Ολυμπιακού.

Η νέα βαθμολογική απώλεια του Ολυμπιακού, αυτή την φορά από τον Αστέρα Τρίπολης στο «Γ. Καραϊσκάκης» (1-1), βάρυνε το κλίμα όσο αφορά την παρουσία του Μπέσνικ Χάσι!

Ο Αλβανός τεχνικός παραδέχτηκε πως νιώθει πίεση, ενώ τόνισε πως περίμενε πολλά περισσότερα πράγματα από τους παίκτες του.

Αναλυτικά όσα είπε ο τεχνικός του Ολυμπιακού μετά την εντός έδρας ισοπαλία με τον Αστέρα Τρίπολης:


Για τις δύο σερί ισοπαλίες στο πρωτάθλημα: «Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε τα δύο αποτελέσματα που είχαμε με Ξάνθη και Αστέρα παρότι ήταν το ίδιο σκορ. Κόντρα στην Ξάνθη είχαμε πολλές ευκαιρίες και παίξαμε πολύ καλά συνολικά. Σήμερα, στο πρώτο ημίχρονο είχαμε μόνο δύο ευκαιρίες και στο δεύτερο δεν μπορούμε να πούμε ότι κάναμε κάτι. Δεν μας βγήκε σχεδόν τίποτα, στο πρώτο μισάωρο περπατούσαμε στον αγωνιστικό χώρο. Περιμέναμε αντίδραση από τους παίκτες μας μετά τη Σπόρτινγκ, περιμέναμε να έχουμε μεγαλύτερη κινητικότητα και διάθεση αλλά δεν είδαμε κάτι τέτοιο. Κάναμε και ένα πέναλτι που δεν έπρεπε να γίνει, μετά πήραμε μεγάλο ρίσκο αλλά και πάλι δεν μπορέσαμε να δημιουργήσουμε ευκαιρίες».

Για το αν έκανε λάθη στις επιλογές του: «Γιατί; Είχαμε τόσο χρόνο. Δεν γίνεται να αλλάζεις διαρκώς παίκτες. Διαλέγεις πάντα το τι θα κάνεις και ανάλογα και με την αποκατάσταση».

Για τον λόγο που δεν ξεκίνησε βασικός ο Πάρντο: «Ναι τον εμπιστεύομαι τον Πάρντο. Ήταν να φύγει και τον κράτησα. Ήταν σε Ναντ και δεν έπαιζε. Τώρα τον κράτησα εδώ».

Για την πίεση που έχει στον πάγκο του Ολυμπιακού: «Πίεση υπάρχει πάντα. Στον Ολυμπιακό είμαστε. Πρέπει να συνεχίσουμε την δουλειά. Χτίζουμε ακόμα την ομάδα. Έχουμε 12 παίκτες νέους και τραυματισμούς. Να βρούμε τους αυτοματισμούς και τη νοοτροπία. Νιώθω διαρκώς πίεση και εγώ ο ίδιος βάζω παραπάνω πίεση στον εαυτό μου. Να βρεθούμε ως ομάδα και να βρούμε την καλή ψυχολογία».

Για τα επόμενα ματς και το σχεδιασμό του: «Ξέρουμε πως θα έχουμε ματς ανά τρεις ημέρες. Έχουμε μεγάλη ομάδα. Να φτιάξουμε τη νοοτροπία και την ψυχολογία της ομάδας. Να ανακάμψουμε στην ψυχολογία μετά το κακό αποτέλεσμα και θα διαλέξουμε τον καλύτερο».



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΞΑΝΘΗ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 17/09/2017 00:10
Pare Dromo Re Vrwmoskylo To Poio Mlka Proponhth Exoume Aisixtir

στις 17/09/2017 09:04
OUST POUSTI KOLOALBANE FIGE DEN EISE PROPONITHS

στις 17/09/2017 10:41
xa xa xa εχετε γελιο εσεις.στο facebook του ολυμπιακου γραφετε φερε τωρα τον λεμονη!!!!!!οπως ελεγε και ο δε ποποτας εμπρος πισω εμπρος πισω.δεν ξερετε τι θελετε.

στις 17/09/2017 10:43
ο καλυτερος ειναι ο προτασοφ.τωρα που ερχετε και η γιουβε ειναι οτι πρεπει.

στις 17/09/2017 10:44
μίτσελ γύρνα πίσω η έστω τηλεφώνα!!!!

στις 17/09/2017 10:59
Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΟ ΑΛΕΦΑΝΤΟΥ - ΛΕΜΟΝΗ.ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΖΩΙΚΟ ΒΑΣΙΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ.ΓΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΟΣΑΣΤΕ ΚΟΡΝΕΔΕΣ ΓΑΒΡΑΚΙΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΤΕ.ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΟΡΝΕΔΟΠΟΛΕΜΟΣ ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΣΤΟΥ ΡΕΝΤΗ.Ω ΡΕ ΚΑΤΙ ΓΛΕΝΤΙΑ!!!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 17/09/2017 11:18
Re Ton Hlhthio Pou bazei 4 10aria Pou Einai Epithetikh kai Dhladh Pisw Th Tha kanoyne Tha Fylane Froura San Trypa Sto Nero Ma Eimaste Kala

στις 17/09/2017 11:50
ρε bookadoros τριτή αγωνιστίκη είναι μην προτρέχεις..Με μία ομάδα σοβαρή παίξαμε φέτος την cska και μας ξεκόλιασε..Πρωταθλήματα ονειρεύεστε πάλι..Κάθε χρόνο τρίμπαλα άρπάζουμε στο τηγάνι όταν πάμε..Και πρόσεχε τάληρο και ντόρτια έχουμ χρόνια να φάμε στο Καραισκάκης..Εγω φέτος θα το παίξω...Είμαστε μαλάκες οπαδοί εμείς οι Αεκτζήδες πετάξαμε έξω την Κλάμπ Μπρίζ το καφενείο και πιστέψαμε ότι γίνηκαμε Ρεαλ Μαδρίτης..

στις 17/09/2017 12:38
afou einai koimismenos o xasoxaftas ti perimenete fetos?

ap to kako sto xeirotero o guftoulas!!

eleos!!!kaluterh diaxeirish tha kaname emeis...oute mpala kserei aftos oute tipota...hrthe gia diakopoules o vrwmos!

DIWXTE TON REEEEEEEEE....

DROMOOOOOOOOOOOOOOOOOO

στις 17/09/2017 12:44
tyropitas ΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΓΕΛΑΩ.ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΣΙΡΚΟΥΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΑΛΛΑ ΒΑΣΗ ΕΙΚΟΝΑΣ ΤΩΝ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΑΓΩΝΩΝ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΛΕΩ ΟΤΙ Η ΑΕΚ ΠΑΤΑΕΙ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΑΔΙΣΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΥ.ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

στις 17/09/2017 12:57
8a dite an figi o xasi to nterpi 8a ine x i 2.an mini 8a xasi o olympiakos kai 8a pai me allon me juve.tin triti exi to kipelo,eki 8a fanoyn ola.i dioxnoyn ton xasi? i kerdizi me 3-5 gool kai iremoyn ta panta

στις 17/09/2017 15:04
Καλώς ήρθες στη σχιζοφρενική Ελλαδα κυριε Χασι

στις 17/09/2017 15:46
Κριμα για την απιστευτα τργικη εικονα που παρουσιαζει ο Ολυμπιακος.Ο Χασι δεν φαινετε να μπορει..καλο ειναι να αντικατασταθει αλλιως βλεπω την ΑΕΚ να του ξεπληρωνει το περσινο καζο.

στις 17/09/2017 18:26
μεχρη 28 οκτοβριου ποσο δινει το στοιχημα

στις 17/09/2017 21:26
popo millame twra me juve kai meta me barca posa peponia na faaei reeeee

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.