Σούπερ Λιγκ: Mπλόκο... Ριζούπολη για τον ΠΑΟΚ

Σούπερ Λιγκ: Mπλόκο... Ριζούπολη για τον ΠΑΟΚ

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ


Ο μαχητικός Απόλλωνας, παίζοντας με 10 παίκτες για 60 λεπτά, κράτησε στο 0-0 τον ΠΑΟΚ στην Ριζούπολη, με τον «Δικέφαλο του Βορρά» να φτιάχνει μόνο δύο κλασικές φάσεις σε όλο το ματς και αυτές βρήκαν στο... δοκάρι.

Την ευκαιρία να πιάσει Ολυμπιακό, ΑΕΚ και Πανιώνιο στην κορυφή πέταξε ο ΠΑΟΚ. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» έπαιξε για 60 λεπτά με αριθμητικό πλεονέκτημα, ωστόσο δεν κατάφερε να παραβιάσει την εστία του μαχητικού Απόλλωνα Σμύρνης, ο οποίος κράτησε το 0-0 στη Ριζούπολη και πήρε παλικαρίσιο βαθμό.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» είχε την κατοχή από το ξεκίνημα, ωστόσο δυσκολεύονταν να διασπάσει την άμυνα του Απόλλωνα, ο οποίος ήταν εξαιρετικά στημένος στο ματς. Η ομάδα του Ράζβαν Λουτσέσκου ανέβασε την απόδοση της μετά το 15’, ωστόσο δεν κατάφερε να απειλήσει με αξιώσεις, με τον Τσόβιτς να μπλοκάρει την γυριστή κεφαλιά του Πρίγιοβιτς (18’) αλλά και το σουτ του Σέρβου φορ (22’).

Οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν στο 32’ με τον Χουάρες να αποβάλλεται με δύο κίτρινες σε δύο λεπτά για σκληρά φάουλ σε Ελ Καντουρί και Μπίσεσβαρ. Ο ΠΑΟΚ θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί άμεσα τα αριθμητικό πλεονέκτημα, έχοντας δοκάρι στο 36’ με φαλτσαριστό σουτ του Μπίσεσβαρ. Το ημίχρονο έκλεισε με ακόμη μία καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, με τον Τσόβιτς να διώχνει με γροθιές το μακρινό σουτ του Μάτος.

Στο δεύτερο μέρος ο Απόλλωνας Σμύρνης διαχειρίστηκε εξαιρετικά το αριθμητικό μειονέκτημα, έκλεισε όλους τους χώρους και υποχρέωσε τον ΠΑΟΚ σε φλύαρη υπεροχή. Ο «Δικέφαλος» απείλησε στο 49’ με κοντινή κεφαλιά του Βαρέλα, ωστόσο στη συνέχεια έπαθε μπλακ-άουτ και στο 89’ κινδύνεψε με γκολ. Ο Μάατσεν βγήκε στην αντεπίθεση, αλλά δεν έκανε καλό γύρισμα στον αμαρκάριστο Κονέ, με αποτέλεσμα ο Ρέι να μπλοκάρει την μπάλα.

Ένα λεπτό μετά, ο Μάτος έστρωσε στον Μακ, ο οποίος πλάσαρε απ' το ύψος του της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα κατέληξε στο αριστερό δοκάρι του Τσόβιτς! Το 0-0 έμεινε ως το φινάλε και ο ΠΑΟΚ γνώρισε δεύτερη βαθμολογική απώλεια μετά την ισοπαλία της πρεμιέρας απέναντι στον Λεβαδειακό (0-0).

Απόλλων (Άκης Μάντζιος): Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Ντάσιος, Κονέ (92' Μενδρινός), Σιατραβάνης (92' Ελμπάζ), Αλμπάνης (79' Μάατσεν), Κατσιγέχιος, Μπιτζιμίν, Βαλλιανός και Χουάρες.

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Ρέι, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Λέοβατς, Κάνιας (63' Κάτσε), Πέλκας (46' Μαουρίτσιο), Κάμπος, Ελ Καντουρί, Μπίσεσβαρ (72 Μακ), Πρίγιοβιτς




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.126.2512.501.502.05114.17
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.422.559.752.301.40
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.001.822.4522.00

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 11/09/2017 21:37
Η ομαδα δν βλεποταν, ωστοσσο πιστευω οτι θα ανεβει με τον χρονο. 2 δοκαρια δυστυχως , ουτε τυχη ειχαμε.

στις 11/09/2017 21:45
γαμω το σπιτι σας αχρηστοι. βρε ουστ στα σπιτια σας μουνοπανα......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 11/09/2017 22:10
Eτσι μπασταρδακια.Ο Μπαρτολινι σας πήδηξε

στις 11/09/2017 22:27
ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΑΠΩΛΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.Ο ΠΑΟΚ ΕΧΕΙ ΧΑΣΕΙ 4 ΒΑΘΜΟΥΣ (Χ ΣΕ ΛΕΙΒΑΔΙΑ,ΑΠΟΛΛΩΝ),Ο ΓΑΒΡΟΣ 2 (Χ ΣΤΗΝ ΞΑΝΘΗ) ΚΑΙ Η ΑΕΚ 2 (Χ ΣΤΑ ΓΙΑΝΝΙΝΑ).ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΜΕ 0 ΒΑΘΜΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΓΚΡΟΥΠ ΤΩΝ ΔΙΕΚΔΙΚΗΤΩΝ.ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΔΥΝΑΜΙΕΣ ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ.

στις 11/09/2017 22:28
ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΙΚΡΟΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΔΡΕΥΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ,ΑΠΟΛΛΩΝ,ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ).

στις 11/09/2017 22:40
MP-IRAKLIS γαμω το μουνι της μανα σου μπασταρδοπουστρακι ......GATE4 ΠΑΟΚ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

στις 11/09/2017 22:54
O Aτρομητος δεν ειναι μικρη ομαδα bookadore αλλαξε αθλημα βλακιες γραφεις παλι...Ο Ατρομητος εχει κοψει τοσους βαθμους απο Γαυρο και ΜΠαουγκ οσο το αεκακι και ο βαζελος μαζι τα τελευταια 7 χρονια..Για βαλτα κατω και υπολογιζε...ΜΙκρες ομαδες ειναι ο βαζελος και η αεκ..ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΣΦΠ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΟΚ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ...ΜΕΤΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ...ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΙΚΡΗ ΟΜΑΔΑ...ΓΙΑ ΤΣΕΚΑΡΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

στις 11/09/2017 22:56
kala an evaze lefta o xontros tha erixne 4 kai 5res sta pao kai mbaokia na klene mia zwi

στις 11/09/2017 23:06
Ο Κλαους φταιει!

στις 11/09/2017 23:22
pali mas plirwsane oi atitloi. O El katourei forouse tin fanela ''Nalmpantis''? xa0xa0xa0

στις 12/09/2017 00:03
Τσεκαρετε τα στατιστικα του ατρομητου και θα καταλαβετε ποσο μεγαλη ομαδα ειναι...εχει 17 πρωταθληματα και 24 κυπελα...campiaso εχεις χασει πολλες γκομενες απο αεκτζηδες και βαζελους σιγουρα...ο μπαογκ ποτε εγινε μεγαλη ομαδα με δυο πρωταθληματα σε 90 χρονια;;;

στις 12/09/2017 00:22
@Dim καλα σου λενε φιλε..Καποτε ηταν μεγαλη ομαδα και ο Πανεγειαλιος...Σημερα τον βλεπεις πουθενα??Για τωρα προφανως σου γραφει ο ανθρωπος και εχει δικιο...Τωρα βλεπω ενα Ολυμπιακο που ριχνει ψολες σε Ατλετικο ,Γιουβεντους,Ντορντμουντ,Μπενφικα ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ στο τηγανι μετα ενα Παοκ που παιρνει ισοπαλιες απο κατι Φιορεντινα,Ντορντμουντ στα γιουροπα λιγκ γιατι εχασες απευθειας προκριση στους ομιλους και ενα Ατρομητο που οταν βγαινει ευρωπη γιατι δεν στηνει ματς στην επαρχεια ο Σπανος για το στοιχημα εε και μου αποκλεισε κατι Αικ Στοκχολμης και απο διαιτησια τον πεταξε εξω η Φενερ προπερσι ποτε ηταν...Οτι βαθμους εχει κοψει απο γαυρο και μπουγατσα ο Ατρομητος τελευταια 7 χρονια δεν τα εχει κοψει οντως ο βαζελος και η αεκ μαζι...Για τελευταια 7 χρονια νομιζω εγραψε ο μαστορας και συμφωνουμε απολυτα...Για κοιτα αεκτζη τα μεταξυ σου ματς με τον Ατρομητο...Μηπως τελευταια οκταετια σου ριχνει σε νικες ηττες μεσα εξω στα μεταξυ σας στατιστικα...Μην κοιτας που χανει στον Εργοτελη και στην βεροια γ

στις 12/09/2017 00:23
Μην κοιτας που χανει στον Εργοτελη και στην βεροια για το στοιχημα στα ντερμπι με τις κατα φανελα μεγαλες βαζελο αεκ τους ριχνει πουτσες στατιστικα...Εδω και τον Παοκ καβαλαει στατιστικα στα μεταξυ τους...Που φανταζομαι οτι για τον παοκ δεν εχεις μετρο συγκρισης με αεκ ή βαζελο εχει 45 μυρια μπατζετ και εχεις 25...Ειναι σαν να συγκρινεις την Βιγιαρεαλ με την Θελτα...ΧΑΟΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΕΔΩ ΔΕΝ ΧΩΡΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ...ΜΕ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΕΙΣΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΣΤΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΣ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΒΡΑΚΑΚΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ....

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.